KRANT Brandersfeesten weer druk bezocht Vrees voor gebrek aan parkeerruimte in binnenstad door komst Des Bouvrie 0 Issintratuin 925.438 Klachten over vliegtuig GGD zoekt vrijwilligers Schatzöeken in musea Gemeente kondigt haalbaarheidsstudie aan naar parkeergarage onder water Ludieke actie Milieudefensie Muziekliefhebbers ontstemd na afgelasting orgelconcert loods 3 I Een huis aan- of verkopen DOP DOP Vastgoed 010-473.88.88 Activiteiten voor ouderen Kruispunt afgesloten weer op hun oorspronkelijk rïïTïïriii'ii,LLi4v^:,i.vwi,'i4M:f.v.r.bfTijHH;i^drE!-iii'i:ip WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1998, 50e JAARGANG, Nr 40 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit lage kosten TOTALE OPLAGE: NS Spektakel bij opening zorgcomplex Bewegen op Ritme Dans Branders feesten in beeld SCHIEDAM Bij de meldka mer van de DCMR Milieudienst Rijnmond zijn maandagavond 54 klachten binnengekomen over geluidsoverlast, die werd veroorzaakt door een laagvlie gend vliegtuig. De klachten wa ren afkomstig uit Schiedam en Vlaardingen. De Lockheed Tris tar kwam rond 17.30 uur uit Porto laag overvliegen over de woonwijken in Vlaardingen en Schiedam. Het toestel was op weg naar Rotterdam Airport. i SCHIEDAM Belangstellen den kunnen donderdag van 14.00 tot 16.00 uur olieverf schil deren in dienstencentrum Oost. De deelname is gratis, wel dient men zelf het benodigde mate riaal mee te brengen. Vrijdag kan men in dienstencen trum Oost van 14.00 tot 16.00 uur het geheugenspel spelen, klaverjassen, rummikuppen en sjoelen. Deelname is gratis. SCHIEDAM De GGD Nieu we Waterweg Noord start in no vember het project 'Een veilig gevoel in elk geval' in de wijk Groenoord. Het project heeft tot doel de veiligheid van ouderen in en om huis te vergroten. Bewo ners van 80 jaar en ouder wor den in de gelegenheid gesteld hun huis te laten checken op onveilige situaties. De GGD zoekt nog enkele vrij willigers die de huisbezoeken gaan afleggen. Tijdens een huis bezoek loopt een vrijwilliger sa men met de oudere door het huis om te kijken naar de veiligheid in de woning. De GGD biedt de vrijwilligers een cursus, werkbe geleiding en reis- en onkosten vergoeding. Belangstellenden kunnen op dinsdag, woensdag en donderdag contact opnemen met de projectcoördinator, me vrouw Dijkstra, tel. 2488048. NIEUW SEIZOEN GOSPEL SOUND. Het koor Rejoice uit Vleu- ten-de Meern opent zondagavond om 19.00 uur de nieuwe serie gospel sound in de Dorpskerk in Schiedam- Kethel. Onder leiding van Remco Hakkert brengen 50 enthousiaste mensen een swingend repertoire in diverse stijlen. De toegang is gratis, wel is er bij de uitgang een collecte. PAUL BERG dat is duidelijk. Yolie straten, pleinen en kades. Zo kunnen de Brandersfeesten 1998 het best worden omschre ven. De 15e editie van de Bran dersfeesten werd bezocht door meer belangstellenden dan ooit. Het aantal dagen van het evenement was terugge bracht van een ruim een hele naar een halve week, het enthousiasme bij het publiek was dat zeker niet. De oude bekende en gloednieuwe activitei ten, met als hoogtepunt de verlichte gon delvaart zaterdagavond, lokten vele Schie dammers en mensen van buiten de stad naar het centrum van de Brandersstad. Natuurlijk had ook het onverwacht schit terende weer voor een deel te maken met het grote aantal belangstellenden dat een kijkje kwam nemen. Een uitgebreid beeld- verslag treft u elders in deze krant aan. SCHIEDAM Museum molen De Nieuwe Palm boom en het Nederlands Ge distilleerd Museum De Ge kroonde Brandersketel doen mee met de Nationale Junior Museumweek, van 28 sep tember tot en met 4 oktober. Op beide locaties is een 'schat' verborgen, die kinde ren met behulp van drie raadsels kunnen vinden. De aanwijzingen bij de raad sels worden gegeven bij de museumbalie. Een paspoort en een schatkaart zijn voor 25 cent verkrijgbaar. Daar mee kan deelgenomen wor den aan een wedstrijd met 50 schatkisten aan prijzen. De Nationale Junior Mu seumweek is vooral bedoeld voor schoolgroepen. Er is een beperkt aantal kaarten voor individuele kinderen. Begeleiding is verplicht. SCHIEDAM Niets lijkt de komst van Jan des Bouvrie naar Schiedam nog te kunnen stuiten. Woensdagavond pre senteerde de bekende ontwer per zijn plannen rond de Lan ge Haven aan omwonenden en andere belangstellenden. En er was bijzonder veel applaus en bijval voor Des Bouvrie. Het belangrijkste discussie punt vormde opmerkelijk ge noeg de auto, want nogal wat bewoners zijn vanwege de ver wachte toeloop van klanten bang voor parkeeroverlast en vrezen straks hun eigen wagen niet meer kwijt te kunnen. Wethouder L. Hafkamp zeg de echter toe dat nadrukkelijk naar nieuwe parkeerlocaties wordt gezocht. „We starten onder meer een haalbaar heidsstudie naar een parkeer garage onder water, nabij de Noordvest en de Korte Ha ven." De toestroom van het publiek was zo groot dat al snel bleek dat er te weinig stoelen waren neergezet in de Korenbeurs. Me nigeen moest dan ook genoegen nemen met een zitplaats op de grond. Toen burgemeester Scheeres de avond opende was duidelijk dat beduidend meer dan honderd mensen op de in formatiebijeenkomst waren af gekomen. Terras De bouwplannen die Des Bou vrie voor de Korenbeurs en de vroegere bibliotheek via zijn Haagse architect op tafel legde, waren nauwelijks verrassend meer. Al eerder was vast komen te staan dat er aan de buitenge vels van de monumenten niets mag veranderen. Wat dat betreft is het meest in het oog springend dat aan de achterzijde van de bibliotheek een nieuw, voorna melijk glazen perceel wordt bij gebouwd. De bedoeling is dat het complex zich gaat richten op keukens en sanitair. In de Ko renbeurs, dat moet uitgroeien tot een volwaardig designcentre, wil Jan des Bouvrie door het (later aangebrachte) plafond te verwijderen vooral het oor spronkelijke daglicht weer alle kans geven. Ook wordt een gale rij ingebouwd, waarop tal van bedrijven hun waar kunnen tonen. De plannen om aan de achterkant van de Korenbeurs een terras (gekoppeld aan de brasserie binnen) aan te leggen, riepen nogal wat weerstand op. „Dat kost ons nog meer parkeer ruimte", was een regelmatig te rugkerende opmerking uit het publiek. Des Bouvrie trachtte de kritiek te pareren door te bena drukken dat het 'slechts om een paar tafeltjes en stoeltjes' gaat. Wie de exploitant van deze eet gelegenheid gaat worden, staat nog niet vast. „Maar ik zou dol graag zien dat een Schiedamse restaurateur dat op zich zou ne men", zei Des Bouvrie na af loop. „Ja, Hosman Frères zou bijzonder leuk zijn..." In totaal denkt Jan des Bouvrie aan een investering van ongeveer vijf miljoen gulden voor beide panden. De officiële opening zou volgens hem volgend jaar sep tember kunnen plaatsvinden, maar waarschijnlijk gaan de deuren van de Korenbeurs al eerder open. Opgelucht Het was wethouder Hafkamp die het tijdens de bijeenkomst het zwaarst te verduren kreeg. Vrij veel omwonenden van de Lange Haven vrezen dat door de komst van Jan des Bouvrie naar Schiedam de parkeeroverlast fors toeneemt en een nijpend te kort aan parkeerplaatsen zal ontstaan. Bezoekers sloegen el kaar met verschillend cijfermate riaal om de oren: waar de één een gebrek aan parkeerplekken in de binnenstad constateerde, bespeurde de ander juist een overschot. Hafkamp maakte duidelijk dat in ieder geval wordt bekeken waar extra parkeergele genheid mogelijk is. Meest op merkelijke optie is een parkeer garage onder water, tussen de Korte Haven en de Noordvest, waarnaar binnenkort een haal baarheidsstudie van start gaat. Groot voordeel hiervan is de ruimtelijke winst die wordt ge boekt, groot nadeel de kosten. Volgens een deskundige gaat de aanleg van zo'n parkeergarage onder water 'tientallen miljoe nen guldens' kosten. Des Bouvrie en Hafkamp rea geerden na afloop opgelucht. „Ik ben blij dat de bouwplannen goed zijn ontvangen", zei Jan des Bouvrie. „Blijkbaar is de auto voor veel mensen echt heel belangrijk", vond Hafkamp. „Over de Korenbeurs is vrij wei nig gesproken, maar des te meer over de heilige koe...". Verder zei Hafkamp dat bij de gemeente in totaal twaalf officiële be zwaarschriften tegen de komst van Jan des Bouvrie zijn binnen gekomen. „Die bezwaren wor den bekeken en volgens de gel dende procedures afgehandeld. En dat aantal van twaalf valt mij behoorlijk mee. Toen onlangs het plan rond de Overschiese- straat bekend werd gemaakt, ontvingen we meteen vijftig be zwaarschriften." Eindelijk eigen grond onder de voeten! Nu bij VSB Bank: Hypotheekrente 12 jaar vast Vanaf Neem contact op met of informeer bij uw dichtsbijzijnde VSB Bankkantoor. VSBl*BANK SCHIEDAM Milieudefensie Schiedam organiseert zaterdag een ludieke handtekeningenactie bij de ABN AMRO bank op de Gerrit Verboonstraat. Onder het motto 'Weet jij wat ABN AMRO met jouw geld doet?' is Milieudefensie Neder land vorig jaar begonnen met een actie voor klanten van de bank. Milieudefensie vraagt re keninghouders de bank te ver zoeken het geld van hun reke ning schoon en eerlijk te beste den. Schoon betekent rekening houdend met het milieu en eer lijk betekent zonder schending van de mensenrechten. Desic in drie hoogtes verkrijgbaar! vanaf ƒ199,00 SCHIEDAM Een groep muziekliefhebbers heeft ontstemd gereageerd nadat zondag het eerste orgelconcert in het nieuwe VSB Theater aan de Schie zonder duidelijke annulering is afge last. Het bekende Standaart-orgel bleek nog niet speelklaar. „Met een groep mensen, onder wie een aantal die speciaal voor het concert naar Schiedam waren gekomen, stonden we voor een gesloten deur", zegt A. van der Ent uit Ridderkerk. „Nergens was een mededeling te vinden dat het concert geen doorgang zou vinden. We moesten het blijkbaar zelf maar uitzoeken." Volgens Van der Ent was het Standaart-orgel (dat vroeger in het Passage Theater stond) nog niet klaar, omdat er de afgelopen maanden een machtsstrijd heerste tussen medewerkers van het nieuwe theater en vrijwilligers van de Nederlandse Orgelfederatie. „Naar wij hebben begrepen mochten de leden van de orgelfedera tie, die het orgel speelklaar moesten maken, niet zonder begelei ding van de theatermensen naar binnen. Daardoor is oponthoud bij de werkzaamheden ontstaan en kon het concert zondagmid dag niet doorgaan. Verder vind ik het bijzonder onaangenaam dat nergens bij het nieuwe theater een mededeling was opgehangen waaruit bleek dat het orgelconcert was geannuleerd. Niemand wist er iets van af... Als je dan hoort dat sommige bezoekers speciaal voor het optreden uit Hellevoetsluis of andere plaatsen naar Schiedam waren gekomen, is dat toch treurig." Directeur P. van Oort van het nieuwe theater zegt niets van een conflict te weten. „Welnee, het Standaart-orgel is nog niet klaar omdat we in ons opbouwschema domweg geen rekening hebben gehouden met de vakantie. Toen is het theater een maand lang gesloten geweest, kon niemand naar binnen en daardoor hebben we een achterstand opgelopen. Momenteel zijn we druk bezig om het orgel speelklaar te krijgen. We zijn bijna zover dat we kunnen gaan stemmen. Het volgende orgelconcert, aangekondigd voor november, gaat dus zeker door." En nog even terug naar bezoeker Van der Ent, die vergeefs uit Ridderkerk kwam. „We hebben zondagmiddag van de nood maar een deugd gemaakt. Toen het orgelconcert niet door bleek te göan, hebben we ons in de Brandersfeesten begeven..." plaats te leggen. Ze waren tijde lijk opgeschoven voor de aanleg van de metrotunnel. De omlei dingsroutes voor autoverkeer worden met borden aangegeven. SCHIEDAM De kruising van de Burgemeester Van Haar- enlaan en de Vlaardingerdijk is tussen 28 september en 23 okto ber afgesloten in verband met werkzaamheden. De afsluiting is nodig om de rijbanen op de Van Haarenlaan Voetgangers en fietsers kunnen nog wel van de kruising gebruik blijven maken. NS Nieuwe Stadsblad Aan-en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen OPTICIEN Gratis parkeren voor de deur. en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Door de grote publieke toeloop waren sommige bezoekers genoodzaakt in de Korenbeurs op de grond plaats te nemen. 5,0 Effectieve rente 5,2%. Geldig tot en met 17 oktober 1998. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. VSB. Daar kom je verder mee. IplfZk'dZlp Broersvest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 Trendy combinatie voor binnenshuis, deze mooie Kalanchoë met originele koperen vaas. Deze vetplant-achtige heeft steeds roder wordende bladeren en verlangt een lichte standplaats Van 19.95 voor Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za.vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1