VOOR De QUIZ M Millennium design r% gzh Trimloopboekje HAL schepen als bouwplaat Egyptische sferen op zondagochtend Internationale zeevissersbeurs Het MysterievwoDeHavenlooM EVENEMENTENLADDER ZUID-HOLLAND INEEN BENTU BETER UIT! Hardlopen is tegenwoordig bij zonder populair, honderden mensen zie je, al dan niet in georganiseerd verband, regelma tig langs de wegen zwoegen. Wat nu precies de 'kick geeft, is niet gemakkelijk met slechts enkele woor den te omschrijven, wel licht dat voor elk idividu een andere reden geldt. Vast staat wel dat elke trimmerlhardloper en op zijn/haar eigen manier plezier aan beleeft. K.NAU (Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie) en Toerclub -Le Cham- Dion' zagen deze ontwikkeling 25 jaar geleden haarscherp aan. In een zeer eenvoudige uilvoe ring werd toen het eerste trim loopboekje uitgeven, een pro gramma dat toen nog een erg regionaal karakter had. Niette min sloeg de uitgave meteen aan, duizenden belangstellenden vroegen het zeer populaire trimloopje aan en ontvingen op die wijze een ongekende hoeveelheid in formatie omtrent trimlopen in Nederland. Het trimloopboekje anno 1998 is aanzienlijk uitgebreid, in dit boekje staann de gegevens van maar liefst 100 trim- en wed strijdlopen. Vrij eenvoudig is na te gaan wel ke (loop-(evenementen er gehou den worden, wat de aanvangstij den zijn en welke afstanden er gelopen kunnen worden. Tevens is er een telefoonnummer ver meld alwaar men (desgewenst) nadere informatie kan inwinnen omtrent de desbetreffende loop. C.B.F.B. is al vanaf de beginja ren actief betrokken bij de distri butie van het trimloopboekje ook voor dit seizoen kan men het boekje bij verschillende adressen verkrijgen. Het boekje kan worden besteld door overmaking van 014.7D op postrekening 3886400 t.n.v. C.B.F.B te Benne- kom (met vermelding: Trim loopboekje) en zal direkt na ont vangst van dit bedrag (koste loos) aan belangstellenden wor den toegezonden. In het jaar dat de Holland-Ame- rika Lijn haar 125jarig jubileum viert, zijn twee van haar meest bekende schepen uit de 50-er en 60-er jaren opnieuw verschenen als kartonnen modelbouwplaat. Uitgevoerd in boekvorm zijn deze bouwplaten van het S.S. Rijndam (II) en het S.S. Maas dam (IV) een aanwinst voor iedereen die geïnteresseerd is in onze nationale scheepvaart en/of emigratie-geschiedenis. Beide schepen hebben in de na oorlogse emigratiegolf richting de Verenigde Staten en Canada namelijk een prominente rol ge speeld. Het boek bevat naast de bouwplaat een uitgebreide be schrijving van de historie van beide passagiersschepen in zowel het Nederlands als het Engels. Bovendien zijn een aantal karak teristieke afbeeldingen van de schepen opgenomen. De modelbouwplaten zijn afge leid van de bekende VERITAS modelbouwplaten uit de 50-er en 60-er jaren. De schaal is 1:300 en daarmee passen de ca. 50 cm lange schepen uitstekend bij de begin 1998 verschenen model- houwplaat van Hotel New York. Het boek (ISBN 90- 76227-02-0) bevat alle elementen (in de,juiste kleuren) voor het maken van één van beide sche pen en is ontworpen door gra fisch ontwerpers PrzewalskiArn- hem. De perfecte pasvorm dan ken de modellen aan hun oor spronkelijke ontwerper: J.E. Berfelo, de geestelijk vader van alle VERITAS modelbouwpla ten. Modellen die in de jaren vijftig en zestig veel jongenshar ten sneller deden kloppen. Maar ook nu grijpen steeds meer men sen naar schaar en lijmpot om weer eens een avond ontspannen bezig te zijn. De bouwplaat als fenomeen is daarmee weer hele maal teruggekeerd. Verkrijgbaar zijn deze bouwplaten onder meer bij De Rotterdamse Scheepvaart Boekhandel (in het Maritiem Museum) en bij De Prins Uitge verij in Arnhem. Bovendien zijn zij via iedere boekhandel te be stellen (ISBN 90-76227-02-0). 40-1049 Eerst treedt op 4 oktober Bill Bakers' Big Band voor het voet licht. Maar dan zijn op 11 okto ber in De Doelen Egyptisch sfe ren te beleven bij Zenga met 'De Sfinx', waarbij zang en dans te zamen met toetsen, slagwerk en fluit in diverse vormen en maten een harmonisch geheel vormen. Een sfeervoller begin van een zondagochtend is vrijwel niet denkbaar. Peter Weekers en Annet Visser zwierven door Egypte om zich te laten inspireren door alles wat de oude Egyptenaren nalie ten. Volgens haar ouders neuriede Annet Visser reeds op de leeftijd van negen maanden Mylord van Edith Piaf. Binnen Zenga neemt zij de zang- en fluitpartij en voor haar rekening en be speelt ze de salvi-harp. Ze speel de onder meer met het Werk theater, George Moustaki, Flairck, en verscheidene symfo nie-orkesten. Een speciaal voor hem geschre ven panfluitconcert speelde Pe ter Weekers(fluiten. zang) sa men met het London Philhar monic Orchestra voor Queen Elizabeth, en dat zónder kalme ringsmiddelen. De instrumen ten die hij beheerst hebben exo tische namen als struisvogeleie ren, zampogna. bansuri, en sha- kuhachi. Zenga bestaat verder uit Chantal de Vries (dans, zang), Marieke Esser (dans, zang). Mark Eshuis (slagwerk, zang) en Marcel Schmidt (toet sen, zang). Op alle zondagochtenden opent de foyer van De Doelen om 9.45 uur, de Grote Zaal om 10.30 uur. Er zijn geen besproken plaatsen. Voor het concert be gint, speelt pianist Bertus Nico- dem inloopmuziek en bij de aanvang van het concert om 11.00 uur is gastheer/presenta tor Gerard Cox daar om het publiek te verwelkomen met zijn vertrouwde 'Lied van de Week', waarin hij samen met de W rif i ill l aker remein&ertf* Hi< zaal de recente gebeurtenissen in en rond Rotterdam de revue laat passeren. Kaarten voor de Zondagochtene- concerten kosten zeventien gul den en zijn verkrijgbaar bij alle kantoren van de Haven loods^ 10-4699911), organisa tiebureau Hanson(010-422521) en de kassa van de Doelen(010- 422521). 'Je kent het pand niet meer terug.' Dat is een reactie de laatste tijd veel wordt gehoord uit de mond van bezoekers aan het hoofdkantoor van De Havenloods. De afgelopen maanden is hard gewerkt aan de modernisering van het pand, gebouw De Maaspoort aan de Prins Hendrikkade op het Rotterdamse Noorderei land. Voor buitenstaanders is de nieu we kleur van de gevel wellicht de meest opvallende verandering. Binnen de muren is echter het meeste werk verzet. Zo is er een nieuwe telefooncentrale ge plaatst, die de bereikbaarheid van het bedrijf heeft verbeterd. De airconditioning werd gemo derniseerd en het meubilair is aangepast aan de eisen van de Arbo-wetgeving. De redactie werd zo ingericht, dat daar bin nen enkele maanden een nieuw computersysteem kan worden geplaatst. Er werd tien kilometer nieuwe bekabeling getrokken. Ook binnen is het pand geschil derd in frisse kleuren. 'Vriende lijk en beschaafd', zo noemt kleuradviseur Jan Gidding de nieuwe uitstraling van het pand. Bijna een miljoen Op twee verdiepingen van het pand is het hoofdkantoor van De Havenloods gevestigd. Daar naast is een deel van het gebouw in gebruik bij Interlanden Sprei- groep. De uitgever heeft ook kantoren in Dordrecht, Slie- drecht, Oud-Beijerland, Vlaar- dingen en op twee plaatsen el- S - ders in Rotterdam. De verschil lende edities van De Havenloods hebben samen een oplage van bijna een miljoen. Ze verschijnen in een gebied dat zich uitstrekt van Hoek van Holland tot Har- dinxveld-Giessendam en van Maasland tot de Moerdijkbrug. Samen met de kranten van Sij- thoff Pers wordt heel Zuid-Hol land bediend. Op de grote verschillen binnen het verspreidingsgebied speelt de krant in door verschillende edi ties uit te brengen. De meeste edities van De Havenloods ver schijnen onder een eigen titel. Vaak hebben ze een lange histo rie. De Havenloods verschijnt onder haar eigen naam in de noordelijke helft van Rotter dam. Het eerste nummer ver scheen op 1 november 1951. De Brielsche Courant is al aan haar 130e jaargang toe. Daarmee is het niet alleen de oudste Haven loods-titel, maar ook het oudste huisaan-huisblad van Neder land. De activiteiten van De Haven loods gaan tegenwoordig verder dan het maken van huis-aan- -huisbladen. De uitgever is op internet actief met City On Line. Via dit medium kunnen lezers hun intrek nemen in een digitale stad. De Havenloods is ook uit gever van het blad Bedrijven- journaal. Initiatieven in de hele regio wor den gesteund, vooral door het verzorgen van publiciteit. Zo is De Havenloods betrokken bij het Rotterdams Straatfestival, het Haring- en Bierfeest Vlaardingen, Dirty Boatbuilding in Dordrecht en de Nautische Dag in Numansdorp. Met een modern pand, goed op geleide medewerkers, nieuwe computersystemen en aantrek kelijke producten, is De Haven loods klaar voor de 21e eeuw. De nu doorgevoerde vernieu wingen zorgen ervoor dat er nog mooier, nog beter en nog flexibe ler kan worden gereageerd op de wensen van lezers en adverteer ders. UIT DE SCHATKAMER VAN PAUL TÉTAR VAN ELVEN (1823-1896) Raadpleeg internet voor meer informatie over bovenstaande evenementen: www.pzh.nl. Dagelijks alle topfilms te zien! voor reserveringen: Nationale Pathé Bioscoopreserveringslijn 0900.202 53 50 soct/Pm De beurs Zilt '98 vindt plaats op 3 en 4 oktober in de nieuwe jachthaven Marina Stellendam, de plaats waar zout en zoet elkaar ontmoeten. Deze beurs wordt georganiseerd door Leen Maarleveld, eigenaar van Ahoy hengelsport uit Rotterdam, in samenwerking met Wout van Leeuwen, Avicentra, Hengelhuis Maassluis, Beet Sportvis sersmagazine en Zilt. Bij de vier winkeliers zijn in de voorverkoop toegangskaarten voor Zilt '98 verkrijgbaar. De hengelsportwinkeliers en diverse groothandelaren tonen de laatste vindingen voor vissen in binnen- en buitenland. Natuurlijk zijn er ook reisorganisaties aanwezig om nieuwe toplocaties voor marlijn, sailfish, tarpon, tonijn enz. te showen, vissen die goed met kunstaas gevangen kunnen worden. Het barst van de nieuwtjes op Zilt '98, maar ook zijn er veel activiteiten om aan deel te nemen. Zo is het de bedoeling om met behulp van een GPS (Global Positioning Systeem) een koers te varen en deze met waypoints (meetpunten) vast te leggen. In de haven geeft Taco Meeuwsen demonstraties van verticaal vissen vanuit de belly boat, en zullen roofvisspecialisten Bertus Rozemeijer (zaterdag) en Henk Simonsz (zondag) voorlichting geven over vissen met kunstaas. Zilt '98: 3 en 4 oktober op het terrein van de Marina Stellendam. Toegang tien gulden. Openingstijden: 3 oktober van 10.00 tot 18.00 uur en op 4 oktober van 10.00 uur tot 17.00 uur. Max en Edt zijn deze week erg letterlijk. Maar als Max de zak krijgt, weet U wat er dan met hem gebeurt.? Krijgt liij dan: 1promotie (2) extra werk (3) ontslag Weet u het antwoord op de vraag, bel dan naar: 0909-2023070 En maak kans op een fototoestel t.w.v. f250,- De opbrengst van het telefoonnummer gaat naar 22 goe de doelen in de regio, m.m.v. De winnaar van vorige week was Mw. Y. IJ perlaan uit Heerjansdam Gouden bicolor ring met briljant 0.05 crt. Gouden ring met briljant en baquette gesle pen diamanten 1.15 crt. Ook bijpassende hanger en oor knoppen leverbaar. Gouden bicolor ring met briljant 0.07 crt. Gouden bicolor ring met briljant 0.06 crt. loods Trouwringen...een sieraad voor het leven Hoofdkantoor De Havenloods ingrijpend gemoderniseerd door ARCO VAN DER LEE ix ,y Jv"*sS§®» - -■ W v ttMK N foto REIN GELEIJNSE in Zes evenementen: samengesteld door de Provinciale VVV Zuid-Holland in samenwerking met KUNSTGEBOUW, in opdracht van de provincie Zuid-Holland I LANDELIJKE WETENSCHAPSDAG I Delft, Legermuseum. Zo. 4 okt. 11.00-17.00 uur. Gratis. Info: 015-2 15 05 00. I Op zo. 4 okt. vindt voor de elfde keer de landelijke Wetenschapsdag plaats. Dit |aar is het I thema 'spanning'. Op Wetenschapsdag valt er weer van alles te beleven in het Legermu- I seum Diverse onderdelen van de Koninklijke Landmacht verzorgen demonstraties waar u actief aan deel kunt nemen. Voor kinderen tot 14 jr. is er een uitgebreid PRETLAB, waar allerlei leuke proefjes gedaan kunnen worden. In de filmzaal draait een speciale techniek- I film over de artillerie. In Delft wordt Wetenschapsdag georganiseerd door een cluster van I Delftse instellingen. In Delft rijden er de gehele dag gratis pendelbusjes langs de deelne- I mende instellingen. I Gratis een tweede kopje koffie bij het Legermuseum! I Als bezoeker van het Legermuseum (Korte Geer 1) op zo. 4 okt., ontvangt u bij inlevering I van deze evenementenladder het tweede kopje koffie gratis HERFST-TUINDAGEN Rotterdam, Stichting Arboretum Trompenburg. Za. 3 en zo. 4 okt. 9.00-17.00 uur. 5,- p.p., K gratis (t/m 16 jr.). Info: 010-2 33 01 71. Wandelen door Trompenburg betekent een ontmoeting met meer dan 4000 verschillende bomen, planten en struiken uit verschillende werelddelen Delft Museum Paul Tétar van Elven. Di, t/m zo. t/m 24 oktober 13.00-17.00 uur Info: 015-2 12 42 06 Paul Tétar van Elven heeft schetsboeken en tekeningen nagelaten, waaruit een keuze is gemaakt voor een tentoonstelling I Het museum is het voormalig woonhuis van de 19e eeuwse academieschilder en kunstver zamelaar Paul Tétar van Elven FOKVËËDAG Hoornaar. Za. 3 okt. 9.00-16.00 uur. 10.- p.p., K gratis (t/m 12 jr.). Kaarten zijn in voorverkoop bij WV Dordrecht. VVV Leerdam, VVV Gorinchem, VW Culem- borg en VW Schoonhoven. De dag voor Werelddierendag vindt in het Alblasserwaardse dorp Hoornaar de 86e fokveedag plaats: de grootste agrarische manifestatie van Midden-Nederland met o.a. een rundveekeu ring en een kinderboerderij. BEN IK IN BEELD? Leiden, Rijksmuseum het Koninklijk Penningkabinet. Di. t/m vr 10.00-17.00 uur, za., zo fdqn: 12.00-17.00 uur. Gesl. 1 jan., 3 okt., 25 dec. Volw. 7,-, kind/65+ 6,-, MJK: gratis Info: 071-5 12 07 48 Expositie van portretpenningen uit de Italiaanse Renaissance. U staat oog in oog met de machtige pausen, rijk uitgedoste vorsten, dappere veldheren en vrouwen met sierlijke kap sels. NATIONALE JUNIOR MUSEUMWEEK Gouda. Museum het Catharina Gasthuis en Museum de Mondriaan. 28 sept. t/m 4 okt., ma. t/m za. 10.00-17.00 uur, zo. en fdgn. 12.00-17.00 uur. Info: 0182-58 84 40/0182-58 84 44. Het onderwerp is 'schatzoeken'. In beide musea worden (op afspraak) speciale rondleidingen georganiseerd onder leiding van een schatbewaarder Er is o.a. een prijsvraag en een ontwerpwedstrijd. Raadpleeg de plaatselijke bioscoopagenda voor het filmaanbod en aanvangstijden. Pathé bioscopen in Rotterdam: Cinerama. Lumière en Pathé Schouwburgplein U vindt alle adressen van Pathé Cinemas in de GOUDEN GIDS. loods AFLEVERING 35 100 weken Mysteriespel TekstS idee: Mi ER Entertainment Foto's: Leunis Vertinde Hé Max, wat ziejij er bedrukt uit. Dat klopt. Ik hebzo een bespreking metdestaf. {po dm) :LSHOUT groenservice zuid Ikben bangdatikdezakkrijg. Dat lijkt me sterk, Max. zorg(t) voor natuur en recreatie rvice zuid holla Het Mysterie van De Havenloods ook op Internet: www.dehavenloods.nl SCHEEPVAART EN TRANSPORT COLLEGE ROTTERDA/W u* Duyvensteynstraat 11a» 3042 BA Rotterdam-OverschieTel: 010 - 46 27 788 Van Haeftenstraat 4-6 3074 NK Rotterdam-Zuid Tel010 - 43 29 493 VanHaeftenstraat24»(Trouwringen-StudioSativar) Tel:010-4321 781

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 21