IN KRANT Jenevermuseum gaat de lucht in Asiel iets minder vol na dierendag 'Weer subsidie in bodemloze put' Zakken vullen 95 Saintratuin ■n loods 925.438 Woudhoek zit zonder vervoer Neergestoken en aangereden Sokkendief Aantal woningen Overschiesestraat en Emmastraat toch behoed voor slopershamer Verplaatsing weekmarkt Gerichte schoten bij bankoverval Een huis aan- of verkopen DOP DOP Vastgoed 010-473.88.88 Huursubsidielijn veel geraadpleegd 9 WOENSDAG 7 OKTOBER 1998, 50e JAARGANG, Nr 41 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit aê lage kosten TOTALE OPLAGE: NS Boddaert- centrum mag toch komen Kinderen de baas over kinderboerderij SCHIEDAM Wethouder A. Reijnhout vindt het 'van de gek ken' dat de RET door het inper ken van de dienstregeling van buslijn 54, een gedeelte van Schiedam zonder openbaar ver voer achterlaat. Vanaf 7 septem ber is de winterdienstregeling in gegaan en dit had voor bus 54 de consequentie dat deze 's avonds na 18.00 niet meer rijdt op het traject Station Schiedam Cen trum - 's Gravelandse polder - Woudhoek. Bewoners van Spa- land en Woudhoek die dagelijks met het openbaar vervoer via het NS-station naar hun werkplek en terug rijden, zijn afhankelijk van deze snelle verbinding, aan gezien tramlijn 1 hier nog niet in voorziet. Het college van B&W heeft vanaf het eerste moment dat in oktober 1997 dit voorstel werd gedaan door de Stadsregio, be zwaar gemaakt. Ook in juli van dit jaar gebeurde dat. Inmiddels heeft men een laatste mogelijk heid van bezwaar aangegrepen: een beroepschrift aan de Raad van de Stadsregio en een verzoek om een voorlopige voorziening voor het bedrijfsleven. Verder heeft de gemeente geconstateerd dat de Stadregio ook wat betreft het busvervoer voor 1999 en ver der weer allerlei voorstellen heeft gedaan, maar hierop zal even eens door het college worden gereageerd. SCHIEDAM— Een 48-jarige Schiedammer is zaterdagnacht gewond geraakt nadat hij in de woning van zijn ex-vrouw aan de MCM de Grootstraat was bin nengedrongen. Hij trof daar een andere man en een jongen aan, die hem weer wegjoegen. De in dringer zou daarbij zijn gestoken met een mes en geslagen met een hamer. Tijdens zijn vlucht stak hij plotseling de Burg. van Haar- enlaan over en is daarbij aange reden door een personenatuo. De gewonde is overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis en daar later op de avond aange houden. Ook zijn belagers, een 19-jarige Schiedammer en een 15-jarige Schiedammer werden aangehouden. De politie onder zoekt de juiste toedracht. SCHIEDAM In een winkel aan het Hof van Spaland is don- derdagmidag een 37-jarige Rot terdammer aangehouden. Hij had geprobeerd 39 paar sokken te pikken. De man is aangehou den en vrijdagochtend voorge leid aan de officier van justitie. PAUL BERG dat is duidelijk. Tot grote hoogten zal het Schiedamse jenevermuseum stijgen. De KLM heeft het branderijpand namelijk opgenomen in de unieke serie KLM-huisjes die in de luxueuze World Bussiness Class al dertig jaar worden uitgedeeld aan de reizigers. Maandag vond de feestelijke overhandiging van dit huisje num mer 79 plaats, uiteraard in De Gekroonde Brandersketel. Tho mas Posthumus Meyjes, vice-presient van de Catering Inflight Service van KLM heeft het nieuwste exemplaar uit de keramiek- reeks aan directeur Marianne de Bruyn aangeboden. Het kleine museumpje is gevuld met Bols jonge jenever en wordt vanaf woensdag 7 oktober, de verjaardag van de Koninklijke Lucht vaart Maatschappij, op vluchten in de Business Class uitgedeeld. Op deze aanwinst werd getoost met een speciale en zeer toepasse lijke cocktail: de Vliegende Hollander. Het 'flesje' vormt een bijzondere aanvulling op de museumcollectie van bijna 20.000 miniaturen. Maar ook de vele verzamelaars van de bijzondere jeneverflesjes zullen verheugd zijn over een nieuw verzamelobject. Dat de huisjes zeer gewild zijn merkt de KLM keer op keer: er wordt veelvuldig gebeld door verzamelaars die een bepaald huisje missen. Zo kwam wel eens een telefoontje binnen dat na een inbraak iemand een paar huisjes uit de collectie was kwijtgeraakt en of deze nummers nu nog verkrijgbaar waren. Wie weet kan het jenevermuseum deze mensen op zondag 29 november helpen, dan wordt hier namelijk een ruilbeurs voor verzamelaars georgani seerd. SCHIEDAM Ruim 260 men sen hebben vorige maand de Huursubsidielijn gebeld om te informeren of zij in aanmerking komen voor huursubsidie of an dere financiële regelingen. De Huursubsidielijn is een initiatief van de Socialistische Partij in Vlaardingen en werd vorig jaar voor het eerst ingesteld. Dit jaar werd de telefonische informatie lijn overgenomen door de ge meenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis en de respectievelij ke woningcorporaties. Vorig jaar maakten 313 mensen gebruik van de Huursubsidie lijn dit jaar 262, voornamelijk uit Schiedam en Vlaardingen. Vermoedelijk hebben veel twijfe laars van vorig jaar nu niet meer gebeld. Bovendien blijken veel mensen ook direct contact te hebben gezocht met de gemeente of de woningcorporatie in plaats van met de informatielijn. De meeste vragen gingen over de berekening van de huursubsidie en over afwijzingen. Ook overde vangnetregeling (een bijdrage in de huurlasten voor mensen met een forse inkomensdaling) wer den veel vragen gesteld. SCHIEDAM Met een 'strengelspoor' wil de gemeen te de route van Tram Plus door de Overschiesestraat ac ceptabel maken. Dit enkele spoor waarover de trams uit beide richtingen gaan rijden, moet ervoor zorgen dat een zo groot mogelijke ruimte wordt gecreëerd tussen rijksmonu ment het Proveniershuys en de rails waar het snelle ver voermiddel overheen zal gaan. De gemeenteraad stemde maandagavond in met dit voorstel voor genoemde me thode. Ook werd duidelijk ge maakt dat niet alle panden die op de slooplijst stonden voor de realisering van TramPlus ook daadwerkelijk tegen de vlakte moeten: de woningen aan de kop van de Overschie sestraat en Emmastraat mo gen blijven staan. Nadat de plannen voor de snelle tramlijn bekend waren gemaakt, zijn er van de kant van bewoners van het betreffende gebied veel bedenkingen en bezwaren geko men. Het ging daarbij onder an dere over de 'onlogische keuze' van het traject en over de ge dwongen sloop van een aantal panden. Aan de kant van de Overschiesestraat met oneven huisnummers gaat dit inderdaad gebeuren, maar de bewoners van Emmastraat 30 en 32 en Over schiesestraat rond nummer 22 hoeven niet meer te vrezen voor de sloophamer. Wrang Wethouder A. Reijhout hier over: „Er is nooit een ideaal tra cé. Je moet altijd slopen en daar is altijd bezwaar tegen. In het plan stond dat het stedenbouw kundig beter was om de panden aan de kop Overschiesestraat- Emmastraat weg te halen. Dat betekent dat het niet noodzake lijk is en het gebeurt nu dus ook niet." Wat bij deze keuze ook heeft meegespeeld, is dat de wel erg wrange situatie zou ontstaan dat iemand die in mei een pand had gekocht, drie maanden later te horen kreeg dat het bestem mingsplan zou worden veran derd en het huis gesloopt. Dat de rails van TramPlus zo vlak langs het Proveniershuys zou gaan lopen, was ook een heet hangijzer. Bewoners maar ook eigenaar en verhuurder van het pand. Woningstichting Noordvest, mengde zich in de strijd en tekende bezwaar aan tegen het plan. Hierbij werd de gemeente gewezen op mogelijke financiële gevolgen bij schade aan het monument. Samengevlochten Inmiddels kon het traject al een meter verder van het rijksmonu ment vandaan worden gepland dan voorheen door de bomen op die plek weg te halen, maar door een strengelspoor te realiseren zou daar nog minstens de breed te van een tram bijkomen. Dit idee om de voertuigen (uiteraard om beurten) met behulp van een stoplicht over hetzelfde samen gevlochten spoor te laten rijden, is afgekeken van trams in Am sterdam en ook in Berlijn en Stuttgart wordt bij soortgelijk vervoer met deze methode ge werkt. Toch is met dit foefje nog niet de twintig meter tussen ruimte bereikt die de gemeente eigenlijk hanteert om geluidso verlast te beperken. De gemeente gaat nu onderzoe ken of het strengelspoor kan worden gerealiseerd en dan ligt het balletje bij de RET: de ver voersmaatschappij moet nog wel instemmen met het plan. SCHIEDAM Net als in de rest van Nederland zit ook Hargahoeve bomvol katten die een nieuw baasje zoeken. Za terdag werd daarom in het ka der van werelddierendag een open dag gehouden. Zo'n dui zend belangstellenden kwamen langs de hokken om te zien of er een dier van hun gading ach ter de tralies zat. Op de open dag konen de dieren niet met een worden meegenomen, maar er zijn wel vier honden en zo'n zeven a acht katten gereser veerd. Naast de asieldieren was er nog veel meer te zien en te doen. Een fotoreportage toonde een dag werk op de Hargahoeve, er waren informatiestands van de vogelopvang Delft en de die renambulance Rotterdam en men kon natuurlijk meer te we ten komen over de dierenbe scherming. De Kids for Animals, de jeugd- afdeling van de dierenbescher ming, was op deze zaterdag ook actief om jeugdige bezoe kers te informeren en verma ken. Eén medewerker deed dat op een wel heel bijzondere ma nier: verkleed als dalmatiër in één van de hokken. Sommige kinderen wilden deze grote plu chen knuffel wel als speelkame raadje, maar dat ging helaas niet door... SCHIEDAM Door de reconstructiewerkzaamheden aan het Broersveld moeten sommige Schiedammers hun wekelijkse bood schappen vanaf vrijdag 16 oktober op een iets andere plek doen. Een gedeelte van de weekmarkt moet namelijk tijdelijk worden verplaatst. Men hoeft niet ver te lopem om toch bij de marktkramen te komen: deze komen te staan op het voormalige Hema-plein. In Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 14 oktober zal de gemeente met een plattegrond aangeven waar de kramen precies worden neergezet. Herenboots, diverse modellen vanaf ƒ179,00 SCHIEDAM „Een bodemloze put" noemde AOV-raadslid Raaphorst het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven. Aanleiding was een verzoek om subsidie, dit maal van een ton. Al eerder werd De Gekroonde Brandersketel dit jaar ondersteund met zo'n 250.000 gulden. In totaal kost exploitatie van het jenevermuseum ongeveer een miljoen per jaar. naast dit geld wordt de exploitatie gedekt door de gedistilleerd branche. Een aantal raadsleden vond deze aanhoudende verzoeken om subsidie wel wat gortig worden en er is dan ook besloten dat er een plafond wordt ingebouwd: tot en met 1999 krijgt de Branders ketel geld en daarna wordt er een evaluatie gehouden. PvdA- raadslid M. Siljee liet weten dat zijn partij sowieso een discussie wil hebben over de exploitatie van de Schiedamse musea. „Vorig jaar hebben wij al aangegeven moeite te hebben zomaar subsidie aan musea te geven zonder duidelijke onderbouwing." Daarbij verwees hij ook naar het aantal bezoekers van de Brandersketel, dat minder was dan verwacht. Zo'n 16.500 personen brachten het museum het afgelopen jaar een bezoek. A. de Swart van de VVD had van al dat praten over het jenevermuseum wel trek gekregen in een borrel. Hij vond het hypocriet om het geld nu niet toe te kennen, aangezien het op de meerjarenbegroting immers al was gereserveerd. „We moeten het museum niet met een vroegtijdig milleniumprobleem opzadelen." Burgemeester R. Scheeres sprong ook op de bres voor het museum en haalde uit naar Raaphorst: „Het is geen bodemloze put, het is een goed visite kaartje en er wordt geen geld weggesmeten." Wel moet de zaak tegen het licht worden gehouden, meent hij. Directeur van het museum M. de Bruyn spreekt tegen dat de bezoekersaantallen tegenvielen. „Het is een redelijk aantal. Heel wat musea doen het minder goed dan 16.500 bezoekers. We zijn nu met een beleidsplan bezig met ideetjes om het nog op te krikken. Want als de exploitatie blijft zoals die is, blijft ook het aantal bezoekers hetzelfde." SCHIEDAM Op de ABN- AMRObank aan het Rubens plein is dinsdagmorgen een ge wapende overval gepleegd. Rond kwart voor elf zijn twee gewapende mannen vanuit een witte auto de bank ingegaan ter wijl een derde bleef wachten. Op dat moment waren er in de bank klanten aanwezig. De daders eisten geld, waarbij gericht werd geschoten op een medewerker. Aangezien het glas dat hen scheidde kogelvrij was. is de me dewerker niet geraakt. De man nen zijn er met een onbekend bedrag vandoor gegaan. De wit te auto is even later onbeheerd aangetroffen. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^mL NS Nieuwe UkStadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken Hypotheken en verzekeringen OPTICIEN gSnvtNHARlNUOT Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiédam telefoon: (010) 47 35 384 'Strengelspoor' maakt T ramPlus langs Proveniershuys acceptabel A'iet alle panden in de Overschiesestraat worden van de sloop gered Deze dalmatiër kon men niet mee naar huis nemen, de andere dieren in de hokken van Hargahoeve zitten wel te wachten op een nieuw baasje Broer$Vest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 Vul zelf een zak met narcissenbollen. Grootkronig en geelbloeiend. Inhoud 2 kilo. Van 8.95 voor 5 Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 s - HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1