SCHIEDAM Verwennerij voor boerderijdieren 'Vreemde' muziek in Groenelaan lEEEl Burgerlijke stand Hemelse Mother in Teerstoof Toestemming voor wijziging bestemmingsplan maakt vestiging opvanghuis mogelijk Gildedag in De 4 Molens Verkeerd beroep Kleine Teun en Brat Schieland bij Radio Schiedam Het Nieuwe Stadsblad u:; Eindelijk eigen grond onder de voeten! Wijn van de maand 75clJ0$8,99. HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 41-1441 SCHIEDAM In het artikel over de heropening van het ver bouwde zorgcomplex De Harg- Spaland is een fout geslopen. De abseilster op de foto, Neeltje Leeuwestein, is vrijgevestigd fy siotherapeute en geen bewe gingstherapeute in dienst van het zorgcentrum. Wel geeft Leeu westein lessen 'Bewegen voor ouderen' bij beide locaties van De Harg en Spaland. SCHIEDAM In het Film huis aan de Nieuwstraat 12 wordt donderdag 8 en vrij dag 9 oktober de film 'Kleine Teun' van Alex van Warmer dam vertoond. In de film wordt het verhaal verteld van boer Brand, zijn vrouw Keet en Lena, een jonge vrouw uit de stad. Lena moet Brand leren schrijven en lezen, maar al gauw ontstaat een broeie rige situatie waarin Keet haar man aanzet tot een ver houding met Lena. Dat loopt echter uit de hand, waardoor zich een meeslepend en noodlottig drama ontwik kelt. Zaterdag 10 oktober staat de film 'Brat' van Alexander Balabanov op de spoel. De hoofdrol wordt vertolkt door de talentvolle jonge Russi sche acteur Sergei Bodrov jr. In 'Brat' (broer) speelt hij de goedhartige Danila, die na twee jaar dienstplicht terug keert in de maatschappij. Zijn moeder stuurt hem naar zijn broer Viktor, die in Le ningrad een succesvol zaken man zou zijn. Hij blijkt ech ter een huurmoordenaar en zo komt ook Danila in aan raking met de mafia. Alle voorstellingen beginnen om 21.00 uur, toegangsprijs 10,- (donateurs 7,50). SCHIEDAM Radio Schie dam is een serie radioprogram ma's gestart over het Schieland Ziekenhuis. Luisteraars krijgen twee maal per maand een infor matief programma van een uur te horen waarin aandacht wordt besteed aan de vele facetten van het ziekenhuis. Tijdens het pro gramma 'Tussen thee en diner' (van 16.00 tot 18.00 uur) komen steeds verschillende werknemers van het ziekenhuis aan het woord, zoals specialisten en hoofden van verschillende afde lingen. Dit programma wordt gepresenteerd door Arie van Wingeren, fysiotherapeut van beroep. loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Varkens, geiten, koeien, konijnen, schapen, kippen, cavia's en het paard: alle dieren van Kinderboerderij 't Hoefblad hadden al dagen ongeduldig staan snuiven of zitten wachten in hun hok of stal. Niet alleen hun naderende favoriete dag van het jaar, 4 oktober, was hier de aanleiding van. Op vrijdag kregen zij namelijk al een voorproefje van alle verwennerij. De leerlingen van groep 7f van basisschool De Violier mochten die dag even de baas zijn van de boerderij om alles klaar te maken voor de grote dag: dierendag. De 27 kinderen mochten allerlei leuke karweitjes doen, zoals de varkens voeren, mee met een dierenarts en de konijnen water geven, het paard roskammen, maar ook de wat viezere: het uitmesten van de varkens stal en de kippenhokken schoonmaken. Met goede moed werd begonnen, maar bij sommigen werd het enthousiasme na een tijdje wel wat minder, want dat uitscheppen van zo'n stal is toch wel een hele klus. Bovendien was voor een enkeling moeder varken ook wel een beetje eng, zodat ze snel over het hek sprongen als deze te dicht in de buurt kwam. Een ochtend de kinderboerderij beheren krijg je niet zomaar cadeau, dat moest De Violier eerst verdienen: na een dieren- quiz op school en een spannende finale tussen drie basisscholen bleken Renée Kreuger en Stefan Brand van De Violier het meeste te weten over huisdieren en dierenverzorging. En dat heeft de school wel laten zien op de boerderij: na hun vertrek was alles weer keurig en schoon, hadden de dieren hun buikjes rondgegeten en waren ze helemaal klaar voor dierendag. Stallen uitmesten is toch wel zwaar werk SCHIEDAM Stichting De Lindenhof, exploitant van het Boddaertcentrum aan Leliën- daal 23, zal binnen tien dagen opnieuw met omwonenden om de tafel gaan zitten, nu be kend is geworden dat de vesti ging van het opvangcentrum in deze buurt wel is toege staan. Dat verklaarde J. Bootsma, directeur Dagbe handeling van de Lindenhof, eind vorige week tegenover deze krant. Of de gesprekspartners daarbij op één lijn zullen komen is nog maar de vraag. Toen de plannen voor de vestiging van het Bod daertcentrum namelijk bekend werden, konden vertegenwoor digers van de Lindenhof en om wonenden het ook niet eens wor den. „Wij hebben blijkbaar een andere opvatting dan de buren", aldus J. Bootsma. Zij liet tevens weten „geen zin te hebben de discussie helemaal over te doen". „Maar", zo voegde zij hier aan toe, „het zal in de praktijk alle maal goed gaan. Daar ben ik van overtuigd." Vrijstelling Vorig jaar stelde de rechter dat het geldende bestemmingsplan de vestiging van een Boddaert centrum aan Leliëndaal niet toe- I il LK Niets houdt de komst van het Boddaertcentrum aan Leliëndaal nog tegen staat. Onlangs ontving de ge meente echter een verklaring van geen bezwaar ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning voor de vestiging van een Boddaertgroep in het pand Le liëndaal 23. En daarmee is de komst van een Boddaertcentrum aan het Leliëndaal een feit ge worden. Vrijwel tegelijkertijd werd bekend dat Gedeputeerde Staten de door de gemeente op gestelde weerlegging van de be zwaren van een aantal omwo nenden delen. Desgevraagd be staat er bij hen overigens weinig behoefte de geuite bezwaren nogmaals toe te lichten. Op het voornemen om vrijstel ling te verlenen op het geldende bestemmingsplan, om zodoende de vestiging van het Boddaert centrum aan de Leliëndaal mo gelijk te maken, ontving de ge meente vijftien schriftelijke en nagenoeg gelijkluidende be zwaarschriften. De indieners van deze bedenkingen werden tevens in de gelegenheid gesteld hun bezwaren mondeling toe te lich ten. Eén van de bezwaren was dat het pand aan het Leliëndaal om vele redenen niet' zou vol doen aan de eisen die aan de vestiging van een Boddaertgroep moeten worden gesteld. Crimineel De Lindenhof stelt dat het per ceel wel degelijk geschikt is voor de vestiging van een opvanghuis. De groep is beperkt van om vang. Het gaat om negen kinde ren in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar. Zij worden na de regu liere schooltijd (circa 15.30 uur) tot uiterlijk 19.00 uur ter plaatse opgevangen. In deze tijd worden de kinderen niet aan hun lot overgelaten, maar houdt een aantal begeleiders zich intensief met hen bezig. Dat juist een ge wone woning is uitgezocht voor de vestiging van een Boddaert centrum, heeft alles te maken met veranderende opvattingen op het gebied van de jeugdhulp verlening: kinderen kunnen het beste worden opgevangen in een zo normaal mogelijke situatie. De kinderen zullen zeker in de tuin van het huis gaan spelen. Daar is geen twijfel over moge lijk. De tuin zal voor dit doel dan ook worden aangepast. Om wonenden hebben overigens na drukkelijk gevraagd om een fy sieke afscheiding van enige im portantie. Een heg dus. Een moeder die een zoon op het Boddaertcentrum heeft, sprak vorig jaar september in Het Nieuwe Stadsblad met klem te gen dat het om criminele kinde ren zou gaan. Onder een Boddaertgroep wordt verstaan een voorziening voor jeugdhulpverlening, waarbij jeugdigen en de gezinnen waar toe zij behoren gedurende een deel van het etmaal behandeling en begeleiding wordt geboden. Het gaat hierbij om psycho-soci- ale problemen, zoals emotionele problemen, ontwikkelingsach terstanden dan wel een zodanig ernstig ontwrichte opvoedings- en gezinssituatie dat behande ling en begeleiding geboden is. Vreemde figuren zorgen in de Groenelaan voor muzikaal vertier Nu bij VSB Bank: Hypotheekrente 12 jaar vast Vanaf Neem contact op met of informeer bij uw dichtsbijzijnde VSB Bankkantoor. VSB*BANK VSB. Daar kom je verder mee. of the Fortis group SCHIEDAM De plotselinge kou zorgde misschien voor eén wat lage opkomst bij het winke lend publiek, maar verschillende bands en muzikanten zorgden er zaterdag op de Gorzen Muziek Dag toch voor dat het gezellig werd in de Groenelaan. Zij lieten het ondanks de koude vingers niet afweten en nadat in sommi ge winkels de instrumenten wa ren opgewarmd, gingen onder andere een bluesband, kinderen met een viool en muziekvereni ging Gusto op verschillende plekken aan de slag. Ook liepen over de hele winkel straat allerlei 'rare straattypes' om muziek ten gehore te bren gen en lieten mimespelers op ver schillende plekken hun stille kunsten zien. De Winkeliers Vereniging Zuid vindt de muziekdag de moeite van herhaling waard: volgend jaar is men van plan dit muzikale evenement weer te organiseren. Het is de bedoeling dat er dan wat meer acts komen. SCHIEDAM In dienstencentrum De 4 Molens vindt op zater dag 10 oktober een Gildedag plaats. Veel medewerkers van het Gilde laten dan zien wat zij aan kennis en ervaring in huis hebben, waarmee ze iedereen, van welke leeftijd dan ook, willen helpen op het gebied van hobby's. Dit doet het Gilde tijdens een demonstratie- en informatiemarkt voor jong en oud. Er worden verschillende demonstraties gehou den van onder andere schilderen, miniatuurtreinen, houtbewer king, modelbouw, mozaïek, porseleinbeschilderen en kaarten ma ken. Ook kan men aan de Nieuwe Damlaan 766 terecht voor onder andere conversatie in diverse talen in clubverband en stadswandelingen. Daarnaast is er ook gedacht aan de Nationale Dag van de Ouderen: bezoekers kunnen informatie krijgen over gebruiks voorwerpen, woonproblemen, hulpverlening en zorg voor senio ren. De markt duurt van 10.30 tot 17.00 uur. RUSTIGE ROCK Bij Total Mu sic aan de Calandstraat lila te Schiedam treedt vrijdag 9 oktober de band No dECISION op. De band speelt enkele covers, maar voornamelijk eigen nummers die zijn geschreven door zanger en gitarist Ilja. Er worden rustige rocknummers ge speeld, maar af en toe gaat het er ook wat heftiger aan toe. De aan vang van de voorstelling is 22.30 uur. I Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrii Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend in prils kunststofkozijnen Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 I I Wat kunnen we nog doen tegen hart- en vaatziekten, als u uw hart niet laat spreken SCHIEDAM Geboorte-aan giften over de periode van 18 sep tember tot en met 1 oktober: Lisa d.v. van den Brink en Bak ker; Robbin z.v. Sonneveld en van Wijngaarden; Jay z.v. Mui lemeister en Marcelis; Lisanne d.v. de Lang en Feijen; Saman- tha d.v. van Heusden en de Vas- sij; Simon z.v. Lijten en Mulder; Mireille d.v. de Vries en van Dorp; Sven z.v. Feddema en Gerrets; Kyra z.v. Hoogstrate en Verboom; Hatice d.v. UslU en Uslu; Luca d.v. Schaap en van Veen; Jeanique d.v. Schut en Brökling; Jordi z.v. Kerkhof en Boon; Dominique d.v. Smit en Horton; Mitchel z.v. Vogelezang en van de Pas; Sammy d.v. Gor dijn en Jago; Sylvana d.v. Agba- lu en Voots; Tessa d.v. van Kra lingen en Harpe; Elien d.v. Em- men en van Oosterbos; Lorenzo z.v. van den Akker en Vuijk; Muhammed z.v. Tuncer en Tun- cer; Sabir z.v. Tahtah en El Bat- tioui; Beyza d.v. Gadis en Tak- goz; Wouter z.v. van Krugten en van Oosten; Charlotte d.v. Jans- son en Wessel; Xavier z.v. van der Eist en Dullens; Luciano z.v. Paredes Castillo en Sanfilippo; Ertugrul z.v. Biskin en Biskin; Hermanus z.v. Veldhoen en Lobé; Sayda Nur d.v. Akdag en Yazici; Ebrar d.v. Tan en Tan; Eelke z.v. Westra en Leopolder; Jeremy z.v. Maljers en Moe- rings; Demi d.v. de Bruin en van der Moer. Ondertrouwd: R. Luchies 30 jr. en M. de Lang 25 jr.; G. van der Wal 32 jr. en N. Gouweleeuw 25 jr.; T. Rijbe- ring 24 jr. en I. Stolk 28 jr.; W.H.P. Kroon 29 jr. en F.D.Th. Lensink 28 jr.; M. de Ligt 32 jr. en F.D. Mus 22 jr.; P. Bachs 55 jr. en M.d.l.D. Roig Vihé 49 jr.; G.E.M. Tuijp 36 jr. en S.L.J. Bijl 33 jr.; P.F.A. van Kroonenburg 28 jr. en T. Gerritse 26 jr.; J. Broer 42 jr. en W. van Hoek 50 jr.; L.C.J. Dries 35 jr. en I.M. Veringmeijer 30 jr.; G. Schilten 75 jr. en Z.K. Krysztof 63 jr.; A. Agil 26 jr. en N. Salioglou 22 jr.; H. Sari 26 jr. en E. Turksever 22 jr.; J.W.R. de Klerk 34 jr. en C.E.M. 37 jr.; P.P. van Zijp 32 jr. en L.R.A.T. Mol 34 jr.; J.A.C. Meesters 32 jr. en I.M.J. Sahl 27 jr.; J.J. Kuipers 36 jr. en P.J.A. Kerklaan 30 jr.; B. van der Linden 73 jr. en J. van Nie- len 48 jr.; J.N. Warnaar 49 jr. en J.C. Osseweijer 49 jr.; A. de Fi- gueiredo 50 jr. en I.M. Silva 49 jr.; M. Lamkallach 25 jr. en S. Tougha 20 jr.; E.A. van der Stel 29 jr. en E.N. Poot 30 jr.; L. Poot 32 jr. en P.M.P. van der Reijden 29 jr.; L. van Loenen 28 jr. en M. Boer 28 jr.; F.P. Look horst 36 jr. en Y.M.J. van den Bosch 31 jr.; M.J. van Ewijk 32 jr. en R.F. Schümacher 24 jr.; C. Kerseboom 24 jr. en N. Post 20 jr.; I. Soloukey Tbalvandany 44 jr. en M. Keshvari Lalehka 34 jr.; J.M. Reilingh 29 jr. en A.M. Ratten 39 jr.; R.J.J, van der Meer 30 jr. en C.P. de Boer 30 jr.; R. Luchies 30 jr. en M. de Lang 25 jr. Overleden: G. Vermijn, vr„ 95 jr., g.g.m. J. van Dijke; L.A.M. van der Avoird, vr., 84 jr., g.g.m. B.T.A. Engering; G.L. Huijken, man, 59 jr.; D. Sluijter. vr., 69 jr., g.g.m. J. den Tuinder; D.M.J. Pluijmers, man, 92 jr.; H. Frings, vr., 80 jr., g.g.m. J.J. Clarijs; A.J. Alberts, man, 72 jr.; G.S.M. Kollaard, vr., 83 jr. g.g.m. C.M. Bot; J. Tettelaar, man, 82 jr.; G.R. Mollinger, vr., 74 jr.; C. van Katwijk, man, 64 jr.; I. Mak, vr., 85 jr.; P.M. Egberts, vr., 78 jr.; H. op 't Holt, man, 42 jr.; A.W. Reinders, vr., 62 jr.; M.L. Kins, vr., 81 jr., g.g.m. E.K. Schell; S. Jongste, vr., 76 jr., echtg. v. B. Kuijpers; A. Else- naar, man, 68 jr.; W.C. van Til- borg, man, 68 jr.; W. Rossbach, vr., 93 jr., g.g.m. P.H. Baggen; L.A. van den Bos, vr., 86 jr.; D. Versteeg, man, 80 jr,; H. Tettero, vr., 87 jr., g.g.m. C.H. Schwager- mann; J.P. Freeling, man, 70 jr. /f* Mytene d yA njou SCHIEDAM Theater aan de Schie en De Teerstoof hebben deze week samen vier voorstellingen op het programma staan. Drie daarvan (De Berini's op donderdag 8 oktober, Stef Bos op vrijdag 9 oktober en Theater Vandenbulck op zondag 11 oktober) zijn echter al volledig uitverkocht. Plaatsen zijn nog wel vrij voor de voorstelling 'Hemelse Mother!' van Mylène d'Anjou, die zaterdag 10 oktober staat geprogrammeerd in Theater de Teerstoof. Mylène d'Anjou noemt zichzelf een zingende comédienne. 'Hemelse Mother!' is dan ook een show met prachtige liedjes, waarvan de meeste zijn geschreven door Jeroen Zijlstra, waardoor als een rode draad een ontroerend maar humoristisch verhaal loopt. Net als in haar vorige twee programma's vormt ook nu weer een ontredderde vrouw het middelpunt. Mylène wordt aan de piano begeleid door Wim Boor. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 25,50. De kassa's van de theaters zijn geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 15.00 uur en op zaterdag tussen 12.00 en 14.00 uur. De kassa's zijn gevestigd in Theater aan de Schie aan het Stadserf 1 (telefoon 2467467). GALLGALL Altijd iets bijzonders. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Komst Boddaertcentrum aan Leliëndaal nu echt een feit door CHRIT WILSHAUS II Ti-Ti IT—————? Min 1 'WÊSEw&i ill! i 5,0 Effectieve rente 5,2%. Geldig tot en met 17 oktober 1998. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. a VSB Bank is part Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. H. wuuun a tii. De Nederlandse Hartstichting bestrijdt hart- en vaatziekten door baanbrekend wetenschappelijk onderzoek te steunen, zodat de diagnose en behandeling voor patiënten verbetert Dat kunnen we alleen met uw hulp H NederlandseV/ Hartstichting Wie een hart heeft, geeft. Giro 300. foto HERMAN POPPELAARS Chateau de Jan 0)1 rS DlKOtJSSIliON VtttSGE 1997 ijn wtn de maan In de Gallerij der Groten stellen wij een select aantal wijnmakers en hun wijnen aan u voor. Onze wijn van de maand; een wijn van wijnmaakster Estelle Dauré; Chateau de Jau. Een heerlijke rode Cötes du Roussilon Villages 1997 Geniet, maar drink met mate. Aanbiedingen zijn geldig tot en met dinsdag 20 oktober 1998, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel: 023 - 56 60 555. V

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3