■2 i£ na IN KRANT Afscheid na werkzaam leven Politie zoekt getuigen overval Bewoners bang voor schade door heien DONDERDAG EXTRA Ó'yAMA in deze W De Langer verblijf in de Korenbeurs zou Jan des Bovvrie parten kunnen spelen KOOPAVOND le Winckelaer loods 925.438 Nathalie Frankis wereldkampioen Vrijwilligers voor Jeugdland Traangas op speelplaats Boodschappen Krant Thurlede krijgt kwaliteitslabel DONDERDAG 8 OKTOBER 1998, 50e JAARGANG, Nr 41 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Havenloods - Oplage: 911.843 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: Primeur voor Schrijversavond Eerste balans voetbal competitie SCHIEDAM - Nathalie Frankis van Sportinstituut Lagerwaard is in het Britse Birmingham we reldkampioen 'Breek Testen' (het zoveel mogelijk doormidden slaan van plankjes) geworden. De Schiedamse veroverde haar mondiale titel op het WK-taek- wondo. Met het Nederlandse damesteam werd zij bovendien derde. Ook Pino Paci kwam met een medaille terug in Schiedam. Hij maakte deel uit van het Ne derlands herenteam en werd tweede. SCHIEDAM Jeugdland 2000 organiseert tijdens de herfstva kantie weer een aantal activitei ten voor de Schiedamse kinde ren. Inmiddels zijn de voorberei dingen voor dit programma in volle gang. Om dit optimaal te kunnen uitvoeren zoekt de or ganisatie van Jeugdland 2000 nog een aantal vrijwilligers om van 26 tot en met 30 oktober mee te helpen bij de activiteiten. Sint Nicolaas heeft laten weten dat hij voornemens is om op 14 november Schiedam te bezoe ken. Voor dit kinderfeest zoekt Jeugdland ook nog vrijwilligers. Belangstellenden ouder dan zes tien jaar kunnen contact opne men met Daphne Meijer van de Dienst Sport en Recreatie, tel. ,2465507. SCHIEDAM Na klachten van kinderen over prikkelende ogen hebben politie en brand weer dinsdagmiddag rond half vijf een onderzoek ingesteld op een speelplaats in het Volkspark. Omdat ook de politiemensen op de spleelplek last kregen van tra nende ogen, is de omgeving afge zet terwijl de brandweer metin gen verrichtte. Negen personen, onder wie vijf kinderen, zijn on derzocht. Een aantal slachtoffers is voor behandeling naar het zie kenhuis vervoerd. Anderen zijn ter plaatse behandeld. Uit on derzoek is gebleken dat de klach ten vermoedelijk werden veroor zaakt door traangaas. De politie stelt een nader onderzoek in. aan de Maas (naast Tropicana) voor nieuwe produkten en acties Na 150 jaar hebben de zusters Dominicanessen af scheid genomen van Schiedam. Het klooster aan de Tuinlaan is verkocht en de zusters, bijna allen op leeftijd, zwermen uit over heel Nederland. Slechts vier van hen blijven in Schiedam wonen. Dinsdagmiddag kregen de zusters door het college van B&W een afscheidslunch aangeboden op het oude stadhuis op de Grote Markt. Burgemeester Scheeres bedankte hen namens de Schie damse gemeenschap voor alle zorg en bijstand. „In die hoedanig heid van hulpverleensters bent u bijna niet weg te denken uit onze stad", zei hij. De zusters Dominicanessen kwamen in 1848 naar Schiedam. Ondanks hun barmhartigheid werden zij met gemengde gevoe lens ontvangen, met name vanwege de religieuze tweespalt. De eerste zuster in de stad moest het zelfs met de dood bekopen. Tijdens een incident op straat werd zij in haar buik gestompt en overleed later aan de gevolgen. Maar Schiedam en de zusters groeiden in de loop der tijd toch naar elkaar toe. Zo raakten zij intensief betrokken bij de hulp aan sociaal zwakkere kinderen, het onderwijs en de zorg voor ouderen. „Het waren prachtige jaren", constateerde zuster Hyacint tijdens de lunch. „Tijden van voor- en tegenspoed, waarbij we veel steun aan elkaar en aan ons geloof hebben gehad", vulde zuster Blasia haar aan. „We zullen er met weemoed op terugkijken." Het markante klooster aan de Tuinlaan is verkocht aan een particulier. Wat de nieuwe bestemming wordt, is nog onduidelijk. De gemeente hoopt op appartementen of een congrescentrum. SCHIEDAM Woon- en zorgcentrum Thurlede heeft woensdag het WoonZorg- Kwaliteitslabel uitgereikt ge kregen. In april van dit jaar vond het kwaliteitsonder zoek hiervoor plaats in Thur lede. Doel daarvan is na te gaan of er voldoende aan dacht wordt besteed aan de kwaliteit van zorg. Dit tra ject is te vergelijken met de wat bekendere ISO-norme- ring in het bedrijfsleven, of met de Michelin-sterren voor restaurants. Thurlede is met vlag en wimpel door de toet sing heen gekomen en haalde een dikke acht. Het centrum wordt nu opgenomen in het openbare WoonZorg-K.wali- teitsregister van de Commis sie Externe Kwaliteitsbewa king Verzorgingshuizen. Met de punten die voor ver betering vatbaar zijn gaat het zorgcentrum weer aan de slag, want over drie jaar wil men weer een toetsing aan vragen. SCHIEDAM De kans be staat dat de tafeltennisvereni gingen De Korenbeurs en NOAD voorlopig niet uit de Korenbeurs aan de Lange Haven vertrekken. Dat zegt woordvoerder J. Simons van De Korenbeurs. Hierdoor zouden de bouwplannen van Jan des Bouvrie danig in de knel kunnen raken. Simons reageert hiermee op het laat ste voorstel van de gemeente om de tafeltennisclubs niet in de Opstandingskerk onder te brengen, maar tijdelijk in een sportzaal aan de Willem Pas- stoorstraat. „Die ruimte is nu qua oppervlakte en voorzie ningen ongeschikt voor ons. En als huurders van de Ko renbeurs hoeven wij niet per se weg. Wat dat betreft bie den de huurbescherming en ju risprudentie voldoende aan knopingspunten", aldus Si mons. Het complex aan de Willem Pas- stoorstraat is aangedragen door wethouder A. Wiegman. „De opknapbeurt van de Opstan dingskerk, waar de verenigingen aanvankelijk heen zouden gaan, valt bij nader inzien veel duurder uit dan voorzien. Dat zou meer dan een miljoen gulden gaan kosten... Daarom hebben we naar een alternatief gezocht en zijn zo terechtgekomen bij de sportzaal van het ROC Zadkine aan de Passtoorstraat." Kantine Beide tafeltennisclubs zijn on- langs van deze nieuwe locatie op de hoogte gebracht, maar veel enthousiasme heeft dat niet op geleverd. „Er kunnen daar maxi maal vijf tafels staan, terwijl we er in de Korenbeurs negen kun nen neerzetten. De speel- en trai ningscapaciteit wordt dus bijna gehalveerd. Daarnaast deugt de speelvloer niet", stelt Simons. „Verder ontbreekt aan de Pas stoorstraat een kantine. Voor een club, die ook z'n omzet moet draaien, is zoiets onontbeerlijk. Mogelijk is dit alles te ondervan gen met portocabins, maar of onze leden daar warm voor lo pen weet ik niet. En ook niet hoe lang zo'n eventuele verbouwing gaat duren. Maar dan moet je volgens mij toch zeker denken aan april, mei volgend jaar." Simons benadrukt dat zijn club en NOAD al meer dan veertig jaar gebruik maken van de Ko renbeurs als accommodatie. „En wij betalen daarvoor een be hoorlijke huur aan de gemeente, van ruim 10.000 gulden per jaar. Alle bijkomende werkzaamhe den, zoals het schoonmaken, verrichten we zelf. Geen extra kosten dus. En vergeet niet dat zo'n monumentaal pand, als het leeg staat, behoorlijk gevoelig is voor vandalisme. Wij hebben er al die jaren voor gezorgd dat het in gebruik bleef." Huurbescherming Simons denkt dat de onzeker heid over een nieuwe locatie zijn vereniging nu al parten speelt. „Ons ledental is de afgelopen tijd van 130 teruggelopen naar zo'n 100 mensen. Dat komt in ieder geval ook door het feit dat we nog steeds in het ongewisse ver keren over onze toekomst. Aan gezien ook NOAD ongeveer 130 leden heeft, praat je in totaal toch over 230 mensen. Die kun je niet zomaar veronachtzamen. Nogmaals, wij zien echt het be lang wel van de komst van Jan des Bouvrie naar Schiedam. Die man heeft uitstraling voor de stad. Niet voor niets hebben wij ermee ingestemd dat in de Ko renbeurs al een soort proefpla- fond voor Des Bouvrie is aange bracht, terwijl wij nog altijd huurder zijn. Maar we laten ons niet met een kluitje het riet in sturen. Zoals de situatie nu is, verruilen we bij wijze van spre ken een Mercedes voor een Le lijk Eendje. Nou, dat gaat ons te ver." Wiegman vertrouwt ondertussen op de kracht van het verstand. „De Opstandingskerk was on haalbaar. En de gemeente wil best meewerken om de accom modatie aan de Willem Pas stoorstraat te verbeteren." Op de vraag wat er gebeurt als beide tafeltennisclubs niet akkoord gaan met de nieuwe locatie blijft hij enige tijd het antwoord schul dig. Na enig aandringen zegt de wethouder: „Nee, de gemeente kan de verenigingen vanwege de huurbescherming niet zomaar uit de Korenbeurs zetten. Maar voor alle duidelijkheid: dat zou den we ook niet willen." Deze week worden de leden van De Korenbeurs en NOAD geïn formeerd over de laatste ontwik kelingen. Komende maandag praten beide besturen met elkaar om tot een eensluidend stand punt te komen. Later volgende week vindt een ontmoeting plaats tussen wethouder Wieg man en een delegatie van de ta feltennisverenigingen. De specialist in antiek grenen en Lloyd Loom SCHIEDAM - De recherche van het district Schiedam is op zoek naar getuigen van de gewa pende overval, die dinsdagoch tend plaatsvond bij een filiaal van de ABN-AMRO bank aan het Rubensplein. Rond kwart voor elf eisten twee daders geld, waarbij gericht werd geschoten op een medewerker. Aangezien de man achter kogelvrij glas zat werd hij niet geraakt. De twee overvallers en een derde dader die buiten wachtte, gingen er vandoor in een witte Mazda 626 met het kenteken TD-59-PT. Deze auto werd korte tijd later teruggevonden in de Schaper laan. Personen die iets verdachts hebben gezien, of die de witte Mazda kennen, worden verzocht contact op te nemen met het bureau Schiedam, tel. 2744342. SCHIEDAM Bewoners van de Ampèrestraat voelen zich belazerd. Zwart op wit hebben zij van dhr. Bolmers van de Vernieuwde Stad gekregen dat bij het Woonplan Edison zou worden voorgeboord en dus niet meteen geheid. Maar dinsdag 6 oktober stonden zij tot hun verbazing oog in oog met een heistelling, die als eerste handeling van het project een buis de grond in sloeg. B. van Vliet van de bewonersvereniging vreest dat er door het heien schade aan omliggende woningen ontstaat en was nog van plan het heien tegen te houden, desnoods door in de put te gaan staan. „Helaas waren er daarvoor nog te weinig mannelijke medestanders terug van hun werk", merkt hij op. „Wij hebben onze bezwaren nog kenbaar gemaakt aan wethouder Reijnhout, maar die zei daar geen boodschap aan te hebben. Ik hoop maar dat buurtbewoners het materiaal dat er staat 's avonds niet gaan saboteren, want ze zijn echt laaiend," Woonplan Edison, een project van de Vernieuwde Stad, bestaat uit dertig maisonnettes en een commerciële ruimte. Het grenst direct aan de Ampèrestraat. Volgens E. de Wit, afdeling Bouw- en woningtoezicht van de gemeente, is er goed afgewogen wat de beste manier was om de nieuw te bouwen woningen van fundering te voorzien. „Je kunt nooit garanderen dat er geen schade ontstaat, maar ik ben ervan overtuigd dat bij het gekozen systeem de kans hierop voldoende klein is. Bovendien is het niet zo dat voorboren minder gevaar van schade garandeert, dat brengt juist weer andere risico's met zich mee." Maar, belofte maakt schuld vinden de bewoners. Zij overwegen naar een advocaat te stappen. Bolmers was niet bereikbaar voor commentaar. Relaxfauteuil BEREND MEENEEMPRIJS! Nieuwe Hel Stadsblad s JAPANES RESTAURANT OOSTERKADE 5, ROTTERDAM TEL: 010-4141911 Twijfels bij tafeltennisclubs De onlangs door de gemeente aangedragen locatie aan de Willem Passtoorstraat, achter Plein 1940-1945. industrie terrein in Strijen Chr. Huycjensstraat 3 Strijen (naast TRENDHOPPER) tel. 078 - 674 30 OO B. van Vliet rechtsvindt geen welwillend gehoor hij wethouder Reijnhout. De overvallers op de hank aan het Rubensplein gingen er vandoor met een witte Mazda 626, die later onbeheerd werd teruggevonden IN CAPEILE TOT 21.OO UUR Nu eindeloos genieten in een rundlederen ambiance en van de bijbehorende prijs. Mogelijkheid uit de kleuren zwart, groen of bordeaux. Inclusief hoeker. Van 798.- voor INCLUSIEF HOCKER EXTRA KOOPAVOND T/M 29 OKTOBER '98! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1