SCHIEDAM Werf Wilton Fijenoord repareert Discovery r Kinderboekentiendaagse <8 K&K gaat naar D&T Lekkere kroelkat en jolige hond Primax A4 Superdisk Drive 120Mb Harddisk 7'6Gb# AA 498,- Printers: £2S5^ NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV flatbad Scanner Geheugenmodulles ^ekcmjenM4od.Mlc( ook /m. 3*Mb 5DKAM 95,- *+Mb SEHAM 209 Activiteiten in Nieuwland Nieuwe folder Wereldwinkel Exposities in behandelcentrum 'Ik stamel ik sterf is veelgeprezen verhaal vol liefde, dood, humor en ontroering Aleidakunst fleurt hal Stadskantoor op Ruilbeurs Bingo en spelletjes Het Nieuwe Stadsblad Uw specialist in: m HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 8 OKTOBER 199841-1475 SCHIEDAM Wijkcentrum Dreesplein start, bij voldoende belangstelling, Arabische lessen. Verder zijn er nog plaatsen bij gymnastiek op de maandagoch tend en -avond en jazzballet op de dinsdagavond. Ook voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar worden leuke activiteiten geor ganiseerd. Inschrijven kan bij het Wijkcentrum, Willem Drees plein 2, tel. 4738671. In Wijkcentrum Wibautplein is in september het 'vrij dansen' op dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur gestart. De groep is al tamelijk groot, maar er zijn nog steeds plaatsen vrij. Opgeven kan tij dens de dansmiddag, of bij Wijk centrum Dreesplein. SCHIEDAM De nieuwe najaarsfolder van de Wereld winkel en de Fair Trade Or ganisatie is verschenen. Hier in treft men veel woondeco ratie-artikelen en bijbehoren de achtergrond-informatie aan, onder andere replica's van godenbeeldjes uit Ecua dor, 'Thai English'-servies uit Thailand en sfeermakers uit diverse landen. Nieuw in het assortiment zijn potpour ri, vriendenvangers van palmblad en bad- en body producten van puimsteen. Wie de folder niet heeft ont vangen kan deze afhalen in de Wereldwinkel Schiedam, Lange Achterweg 14 op het pleintje bij de Hoogstraat. SCHIEDAM - Op de begane grond van het nieuw te openen behandelcentrum van Psychia trisch Centrum Joris wordt een expositieruimte ingericht. Het behandelcentrum en de tentoon stellingsruimte aan de Stadhou derslaan 98 worden vrijdag offi ciéél geopend. Bekende en min der bekende kunstenaars krijgen de gelegenheid hun werken te exposeren. Gertjan Zegwaard is de eerste kunstenaar van wie er werk te zien zal zijn. Schiedammer Zeg waard heeft, na zijn studie mili eukunde, gewerkt als postbode en administratief medewerker. In 1997 is hij begonnen met schilderen. Hij werkt zowel ab stract als figuratief. Zijn schilde rijen in het behandelcentrum zijn vervaardigd met acrylverf. De tentoonstellling is tot en met 20 november te bezichtigen. loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM De catamaran Discovery van de Stena Line is dinsdag aangekomen bij scheepswerf Wilton Fijenoord om hier een reparatie aan één van de vier waterjets (voortstu wingsmotoren) te ondergaan. Het leven van de snelle boot gaat niet over rozen. Na een reeks van defecten en stankklachten, waardoor de rederij in Hoek van Holland zelfs een boete kreeg opgelegd, is op zondag 27 sep tember een waterjet van het schip kapot gegaan. Hierdoor kon de Discovery niet meer de noodzakelijke snelheid van 40 knopen halen (75 km per uur). Deze snelheid is'nodig om de oversteek van Hoek van Hol land naar Harwich in 3.40 uur te kunnen maken. Per reis trad een vertraging op van ongeveer een uur. Oorzaak van het defect bleek een te zwakke boutverbinding. Na overleg hierover met de fa brikant van de waterjets, de nieuwbouwwerf Finnyards, is de boot op 6 en 7 oktober uit de vaart genomen om de defecte waterjet te laten vervangen bij Wilton. Op 8 oktober zijn de vaarten weer hervat. Aanvullend worden er aan alle waterjets aanpassingen doorge voerd tijdens een dokking gedu rende de periode 8 tot en met 29 november bij Finnyards. Deze reparaties kunnen niet bij de Schiedamse werf. plaatsvinen, omdat men het schip hier niet kan dokken. De aanpassingen aan alle water jets vinden plaats om in de toe komst een bedrijfszekere dienst regeling te kunnen waarborgen. „Ik wil een 1999 zonder proble men, want dit was een jaar om snel te vergeten", spreekt direc teur W. de Lange van de Stena Line. „Daarom nemen we nu de rigoureuze beslissing het schip De Discovery wordt gerepareerd bij Wilton Fijenoord drie weken lang uit de vaart te nemen om alle waterjets aan te passen, zodat later niet weer een andere kapot gaat." Passagiers die op de vervallen vaarten een reservering hebben, wordt een alternatieve reis of reisroute (Dover-Calais) aange boden. door CHRIT WILSHAUS SCHIEDAM Boekverko per Ruud Aret liet zijn tranen vrijelijk stromen bij het lezen van de roman 'Ik stamel, ik sterf van de in Zuid-Afrika geboren schrijver Eben Ven ter. Zowel recensenten in zijn geboorteland alsook in Ne derland ontvingen het boek met applaus. 'Ysingwekkend vaardig' schreef een Zuid- Afrikaans dagblad en 'Mees terlijk geschreven' kopte Het Parool. Eben Venter, momen teel woonachtig in Australië, houdt vrijdagavond 9 oktober een lezing in Schiedam. Hij doet dit in het kader van een nieuwe serie Schrijversavon den, die dan van start gaat. Het bezoek van deze veelbelo vende schrijver is een primeur voor de Schrijversavonden. Nog niet eerder werd een bui tenlandse auteur uitgenodigd, tenminste, als de Belgische gasten en de in Nederland wo nenden 'vreemde' auteurs bui ten beschouwing worden gela ten. 'Ik stamel, ik sterf is het verhaal van Konstant Wasserman, die het beklemmende milieu van zijn ouders op de boerderij ontvlucht en zijn geluk gaat zoeken in Au stralië. Daar gaat hij samenwo nen met een vriendien die hij tijdens een tussenstop in Johan nesburg heeft ontmoet. Jude leeft een promiscue leven en waarschijnlijk is zij de oorzaak van het ziek worden van Kon stant. Tijdens een avontuurlijke vakantie ontdekt Konstant een aantal blauwe plekken op zijn benen. Hierna gaat het snel bergafwaarts met hem. Zijn spraak- en denkvermogen gaan achteruit. Zijn zicht wordt min- De komst van de Zuid-Afrikaanse schrijver Eben Venter is een primeur voor Schiedam der en zijn netvlies laat los. Ge durende koortsaanvallen hallu cineert hij. Het hele verhaal is geschreven vanuit het perspec tief van de verteller. Aret: „Ge dachten en dialogen lopen door- elkaar. Dat maakt de betrokken heid van de lezer met de ik figuur heel sterk. De ontwikke ling van het ziektebeeld, de hallucinaties waarin hij in het reine komt met zijn vader is zo ontroerend beschreven, dat bij mij de tranen vrijelijk stroom den. En dit ondanks de onder koelde humor die het boek uit straalt." De boekverkoper zou het liefste iedereen deelgenoot willen maken van de ervaring die hij had tijdens het lezen van 'Ik stamel, ik sterf. „Het is een ver haal vol liefde, levenslust en dood, humor en ontroering. Lees het... en kom naar de le zing!" Afwasser Eben Venter werd geboren in 1954 op een schapenboerderij in de Karoo. Hij vocht mee in de vuile oorlog aan de Angolees- Namibische grens. Daarna stu deerde hij ethiek. Later was hij werkzaam als journalist en in 1986 publiceerde hij zijn eerste verhalenbundel. In hetzelfde jaar emigreerde hij naar Austra lië waar hij afwasser werd in het vegetarische restaurant van zijn broer. Na een verhuizing naar Mel bourne zette hij een macrobio tisch restaurant op dat hij inmid dels weer heeft verkocht. Hij schreef daarna twee romans in het Zuid-Afrikaans: 'Foxtrot van die vleiseters' en 'Ik stamel, ik sterf. Beide boeken werden door de kritiek goed ontvangen en zijn voorgedragen voor een Zuid-Afrikaanse literaire prijs. Gesigneerd Dit jaar komen in het kader van de Schrijversavonden zeven au teurs naar de Brandersstad. Naast Eben Venter zijn dat Jan Siebelink (30 oktober), Moses Isegawa (27 november), Yasmi- ne Alias (29 januari), Maria Stahlie (26 februari), Nicolaas Matsier (26 maart) en Joost Zwagerman (23 april). De mini mum entreeprijs voor genoemde lezingen bedraagt 7,50. Voor het optreden van auteurs die iets meer eisen, is de entreeprijs aan gepast. Daarnaast is het ook dit jaar weer mogelijk voor 35 gul den een passepartout aan te schaffen. Dat levert een korting op van 40%. Kaarten zijn ver krijgbaar bij boekhandel Mercu- rius aan het Hof van Spaland. Eben Venter houdt zijn lezing op 9 oktober in het Zuid-Afrikaans. De locatie is de bibliotheek aan het Bachplein en aanvang 20.15 uur. De entree bedraagt 7,50. Elke Schrijversavond worden onder de bezoekers een gesig neerd boek en een jaarabonne ment op het culturele maand blad Musis verloot. SCHIEDAM - De Kinderboekenweek, eigenlijk Kinderboekentien daagse, die dit jaar van woensdag 7 tot en met zaterdag 17 oktober wordt gehouden, is weer één groot feest. Ook dit jaar wordt in de Brandersstad veel aandacht aan dit festijn besteed. Zo hebben alle scholen in Schiedam-Noord een uitnodiging ontvangen hun leerlin gen iets met poëzie te laten doen. Het thema van de Kinderboeken week is dit jaar immers 'Van rijm tot rap'. Acht scholen doen mee. De gedichten - de vorm die de jonge dichters kiezen is vrij - zullen in een groot aantal winkels en etalages van winkelcentrum Hof van Spaland worden geëxposeerd. Tevens komt een veertigtal gedichten als blik vanger aan banieren in het winkelcentrum te hangen. Alle gedichten verschijnen tegen kerstmis in boekvorm. Maar dat is nog niet alles. De laatste dag van de Kinderboekenweek, zaterdag 17 oktober, staat volledig in het teken van kinderboeken. Kinderboekenschrijver en televisiepersoonlijkheid Sander de Heer zal dan een optreden verzor gen. Om 11.00 uur treedt hij op in de grote zaal van wijkcentrum de Blauwe Brug. Gratis kaarten zijn verkrijgbaar bij de bieb aan het Bachplein en bij boekhandel Mercurius. Maximaal drie per persoon en uitsluitend door de ouders af te halen. Het optreden is voor kinderen tussen de 7 en 10 jaar. Voor wijkcentrum de Blauwe Brug staat een open podium, waarop talentvolle jonge dichters en rappers hun kunsten kunnen vertonen. Verder is in het winkelcentrum een aantal artiesten aanwezig. Gebroeders de Boer komen op hun geheel eigen wijze kinderliedjes zingen en de Heeren van het Goede Leven laten de romantiek van weleer terugkeren. Banden Uitlijnen Balanceren Bandenreparatie Lichtmetalen Velgen Verkoop en Verhuur van Sneeuwkettingen, Winterhanden, Skiboxen. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Let op onze advertentie in de week 43 SCHIEDAM De gang tus sen Stadskantoor en het Thea ter aan de Schie heeft niet lan ger een kale en kille muur. Er hangen nu negen kunstwerken gemaakt door leerlingen van de Gravin Aleidaschool, die ze woensdag aan de burgemeester hebben aangeboden. De school voor Protestants Christelijk onderwijs aan de Oostsingel bestaat vijf jaar en aangezien de gemeenteraads zaal in het Stadskantoor de naam 'Aleidazaal' zal krijgen, leek het de school een leuk idee om burgemeester R. Scheeres een kunstcollectie met als the ma 'Aleida' aan te bieden. Dit gebeurde dan natuurlijk ook in de Aleidazaal. Elke groep van de school had een zelfgemaakt werk meege nomen. De kleinsten hadden vooral tekeningetjes gemaakt waarvan een collage is samen gesteld en de oudere kinderen Elke groep heeft een kunstwerk aan de burgemeester aangeboden waren ook met verf in de weer geweest. Het resultaat was een serie schilderijen met voorname dames in mooie kleren en kas telen. De kinderen vonden het niet jammer dat ze hun kunst niet zelf konden houden, het was veel interessanter dat ze bij hun burgemeester op bezoek waren. SCHIEDAM In De 4 Mo lens wordt zondag 11 okto ber een ruilbeurs voor jong en oud gehouden. Men kan hier terecht voor munten, postzegels, eerste dag-enve loppen en telefoonkaarten. Toegang en taxatie zijn gra tis. SCHIEDAM Klaasse Klaasse Accountants en Belastingadvi seurs uit Vlaardingen en Schiedam gaat deel uitmaken van het grote Deloitte Touche (accountants, belastingadviseurs en consultants). Klaasse Klaasse werd in 1980 opgericht door de neven Jos en Hans Klaasse. Het bedrijf heeft drie vestigingen (behalve in Vlaardingen en Schie dam ook in Spijkenisse) en telt 65 werknemers. De kantoren van Klaasse Klaasse gaan, na een overgangsperiode, opereren als vestigingen van Deloitte Touche, terwijl Hans en Jos Klaasse worden benoemd tot partner in het bedrijf. SCHIEDAM Dienstencentrum de Woudhoek organiseert donderdag vanaf 13.30 uur een bingomiddag. Kaarten voor zes ronden kosten 7,-. Vrijdag wordt er van 14.00 tot 16.00 uur in dienstencentrum Oost geheugen- spel, klaverjassen, rummikub en sjoelen gespeeld. Deelname is gratis. Pimmetje SCHIEDAM Poes Pimmetje loopt al een tijdje rond in het kantoor van de Hargahoeve. In een hok zitten vond ze namelijk maar niets. Toch is deze 12 jaar oude gesteriliseerde poes niet echt gelukkig. Het liefst woonde ze in een rustig huisje, met een baasje of bazin die de hele dag met haar tuttelt. Muisgrijze Pimmetje is namelijk een lekkere kroelkat, al is ze beetje onzeker. Ze houdt niet van andere katten en heeft ook liever geen honden in de buurt, hooguit een kleintje. Wie wil Pimmetje vertroetelen? Joris is een kleine bastaard-herder, die nog niet weet dat hij al 12 is. Deze zwart met bruine reu heeft het karakter van een speelse pup. Hij speelt nog graag met een bal en houdt ook van wandelen. Hij houdt niet van katten, maar kan wel met andere honden overweg. In het begin trekt hij bij het wandelen, maar dat is met een keer streng optreden verholpen. Wie geeft deze lieve, jolige hond nog een paar leuke jaren? Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan de Sportlaan 2, 3118 JC, Schiedam, tel. 4714151Het asiel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag is de Hargahoeve open van 10.00 tot 15.00 uur. Joris Mn* mA fUw ,<00 KI eenvonnKn) tiM te (Ivtitew Extern Hf Mfcjet <,oc 398,- Hf Deffcjet jio( 649,- tel. 010-2469825/fax 010-2469826] vook rufiU)V| Of haai HEM ori De sporthal Margriet bestaat uit 2 sporthallen Deze hallen zijn geschikt voor alle binnensporten Cr Voor het komende indoor sportseizoen zijn er in de sporthal Marmiet en sporthal Groenoord nog uren/dagen vrij. VANWEGE ANNULERINGEN MET NAME QP EEN AANTAL ZATERDAGEN. U kunt snel (tijdens kantooruren) telefonisch reserveren op nummer 246 55 08. Dienst Sport en Recreatie Nieuwe Damlaan 5 3119 KA Schiedam Telefoon (OIO) 246 55 08 Fax (OIO) 470 14 22 Gemeente Schiedam (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS JL—~C ft, - r<* Zuid-Afrikaanse auteur Venter primeur voor Schrijversavonden ÜÏIWfNi* 129,- itoMb of 4((k Ook voor i.++Mb «U(k( lulLVSttf Dl.AAtrT*S 3*. |to Mb buKr-rm 259.- Van Swindenstraat 55b, 3112 MG SCHIEDAM TC LLfALATll! OPEN VAN: DINSDAG T M ZATERDAG 10.00-18.00 UUR, DONDERDAGAVOND TOT 21.00 UUR I*"

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3