KRANT uit eigen tuin Bloemetje voor dapper optreden nbeentje 95 ssintratuin loods 925.438 Uitkeringsfraude I Sloopflat nog niet weg Geen nieuwbouw meer in herrie van Rotterdam Airport is 'schijnheilig'besluit Tafeltennissers willen nog steeds naar Opstandingskerk Teveel gedronken Een huis aan- of verkopen DOP DOP Vastgoed 010-473.88.88 Winkeldief gepakt Ballen weg Peer Gynt bijna uitverkocht O WOENSDAG 14 OKTOBER 1998, 50e JAARGANG, Nr 42 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit lage kosten TOTALE OPLAGE: NS Finse school in Amersfoort Schieland genomineerd SCHIEDAM De sociale re cherche van de gemeentelijke so ciale dienst Schiedam heeft in samenwerking met de poltie een 60-jarige man en zijn even oude partner aangehouden. Het twee tal wordt verdacht van het ple gen van uitkeringsfraude. De verdachten woonden al geruime tijd samen, maar hadden dit niet doorgegeven aan de sociale dienst, waardoor beiden hun uit kering behielden. De man wordt ook verdacht van het verrichten van 'zwart' werk. Een 58-jarige broer van de verdachte, die ook een gedeeltelijke uitkering ont ving van de sociale dienst, is eveneens aangehouden. Beide mannen verklaarden de afgelo pen jaren te hebben bijverdiend zonder dit aan de sociale dienst op te geven. Tegen de verdach ten wordt proces-verbaal opge maakt. De sociale dienst neemt maatregelen met betrekking tot de uitkering van betrokkenen. Er wordt nog onderzocht voor welk bedrag is gefraudeerd. SCHIEDAM— Een 43-jarige Amsterdammer is maandagmi- dag op de Schiedamseweg in Rotterdam aangehouden. De man had even tevoren gepro beerd kleding te stelen uit een winkel in de Nieuwe Passage in Schiedam. Toen het winkela larm afging, ging de verdachte er vandoor. De man wist in eerste instantie aan achtervolgend win kelpersoneel te ontkomen door in een tram te springen. Toen de man op de Schiedamsedijk weer uit de tram stapte, wist het win kelpersoneel hem na een korte achtervolging alsnog aan te hou den. De man is overgedragen aan de politie van Schiedam. SCHIEDAM Bij een voetbal vereniging aan de Parkweg zijn maandag 73 voetballen gestolen. De daders hadden het ballenhok van de vereniging opengebro ken. De politie stelt een onder zoek in. PAUL BERG dat is duidelijk. Wat is er leuker dan een bloemstukje ma ken met bloemen uit je eigen tuintje? De 350 deelnemers van de Kindertuinen slui ten op deze creatieve manier het bijzon der natte, maar toch geslaagde kinder tuinseizoen af. Maandag- en dinsdagmiddag gingen de eerste groepen al aan de slag in Natuurcentrum De Boshoek. Om het einde van hun werkzaamheden in de tuintjes te vieren, hebben de kinderen een leuk stukje samengesteld. Hierbij werd door de kleine tuiniers droogbloemen als strobloem en lamsoor gebruikt, die ze zelf in hun moestuintje hebben gezaaid, verzorgd en geplukt. Omdat de kindertuinen dit jaar zeventig jaar bestaan, heeft het eindfeest een extra feestelijk tintje gekregen. Een clown kwam de middagen opluisteren en met een kleur- wedstrijd waren leuke prijzen te winnen. Aan het einde van de middag hebben de deelnemers een getuigschrift gekregen, als bewijs van deelname aan het tuinseizoen 1998. Op donderdag en vrijdag zijn de laatste groepen aan de beurt, hun eindfeest wordt in Clubhuis Zuid gehouden. En dan breekt de koude 'tuinloze' winter aan... 2 -m. Mi SCHIEDAM— Naar ver wachting wordt de planning niet gehaald om de sloopflat aan de 's-Gravelandseweg rond half oktober door mid del van implosie neer te ha len. Het sloopbedrijf dat is ingehuurd om het karwei te klaren is nog steeds in ge sprek met de gemeente en onder andere brandweer en politie. De Beneluxlijn gaat niet eerder akkoord met het aangeleverde draaiboek voordat deze besprekingen zijn afgerond. De sloop van de flat, die moet verdwijnen omdat op die plek een keers- poor voor de metro komt, heeft heel wat voeten in de aarde. Er moeten namelijk ook afspraken worden ge maakt met de NS, omdat tij dens de implosie het treinver keer stil moet worden gelegd. De flat staat inmiddels vanaf l augustus leeg en moet in ieder geval voor l december zijn verdwenen. SCHIEDAM Wethouder A. Reijnhout van Stadsver nieuwing noemt het 'de schijn heiligheid ten top' dat de ge meente Rotterdam heeft be sloten geen woningen meer te bouwen onder de herrie van Rotterdam Airport en ervan uitgaat dat ook buurgemeen ten zich hierbij aansluiten. Door het aannemen van een motie heeft de Rotterdamse raadscommissie milieu en bui tenruimte er afgelopen don derdag niet alleen voor ge zorgd dat er geen woning bouw meer mag worden ge pleegd binnen de zogenaamde 20Ke (kosten eenheid) ge luidscontour, maar dat ook de omliggende gemeenten hierop worden gewezen. „Het is be spottelijk. Dat zou betekenen dat heel Sveaparken niet zou kunnen doorgaan. Ik neem de Rotterdamse raad voor geen centimeter meer serieus. Het lijkt wel cabaret, maar dan van een slechte soort", aldus een verbolgen Reijnhout. In de raadscommissie werd vori ge week de motie van voormalig D66-raadslid Carel Beynen be handeld die eerder dit jaar al in de gemeenteraad aan de orde was gekomen. Volgens deze mo tie zou het college van burge meester en wethouders van Rot terdam alle mogelijke inspannin gen moeten verrichten om te rea liseren dat er geen woningbouw meer plaatsvindt in de 20Ke- contour. Verschillende locaties in Schiedam liggen binnen deze gewraakte geluidscontour, na melijk Spaland en een gedeelte van Groenoord. Bij elkaar val len 1455 Schiedamse woningen onder dit geluidsnormgebied. Hiervan is het grootste gedeelte al gerealiseerd, maar in Spaland- Oost worden nog 350 woningen gebouwd en ook ten oosten van de spoorlijn en de bestaande lint bebouwing in de polder Wete ring zouden nog zo'n 75 wonin gen kunnen komen. Het woning bouwplan in Groenoord dat bin nen de 20Ke-contour valt is de herstructurering van het zuidelij ke deel waarbij zo'n honderd nieuwbouwwoningen worden gerealiseerd. Van de gekke Redenen voor de motie waren volgens de indiener 'de gezond heidseffecten van de luchthaven die van groot belang zijn voor de omwonenden' en dat het wonen SCHIEDAM De Schiedam se Annemarie den Uijl is vorige week door de politie van Zuid- Holland-Zuid in het zonnetje gezet. Door het dappere optre den van deze 31-jarige vrouw is een zakkenroller aangehouden. Den Uijl ging woensdag 30 september met de trein van Schiedam naar Dordrecht. In de trein liep een 'vreemd' figuur rond. In het halletje van de trein ging hij dicht achter de vrouw staan toen de trein vaart minderde om te stoppen in Zwijndrecht. Toen zij uit de trein wilde stappen, voelde ze dat haar portemonnee uit haar rugzak was verdwenen.'Ze liep onmiddellijk terug naar de cou pé waar ze had gezeten en zag daar de man lopen die zo dicht achter haar had gestaan. Daar op pakte ze hem bij zijn jasje en zei hem haar portemonnee te rug te geven. De man ontken de. De vrouw bleef tegen hem aanpraten en liep hem achter na. Ze zag echter dat hij de trein wilde verlaten. Terwijl ze achter hem aan liep, riep ze naar een aanwezige conductrice dat haar portemonnee was ge- sotelen. Ook de conductrice liep daarop achter de man aan en riep via de portooon onder tussen de hulp in van anderen. Ook zij probeerde de man te laten stoppen. Inmiddels op het perron aangekomen liep de be stolen vrouw naar de dader toe en zei hem weer haar porte monnee terug te geven. Die haalde hij toen maar uit zijn achterzak en gooide hem op de grond, waarna Den Uil haar eigendom opraapte. De ge waarschuwde machinist was in middels ter plaatse gekomen en duwde de man in een wach- thokje op het perron. Samen met enkele andere medepassa giers kon de man in bedwang worden gehouden, totdat hij kon worden overgenomen door de gealarmeerde politie. Deze heeft de man zonder vaste woon- of verblijfplaatsd aange houden. Later is Den Uijl opgehaald uit het Jacobusziekenhuis, waar zij stage loopt op de kinderafde ling. Op het politiebureau van Zwijndrecht werd ze beloond voor haar moedige optreden met een bos bloemen. binnen de 20Ke-contour uit dit oogpunt van gezondheid niet wenselijk is. Een 'schijnheilige houding' laat Reijnhout weten. „Blijkbaar vindt Rotterdam het onverantwoord om mensen te laten wonen binnen dp zoge naamde 20Ke-geluidscontour rond Zestienhoven. Maar die zelfde gemeenteraad heeft er be gin dit jaar mee ingestemd om Zestienhoven te handhaven. Met als rechtreeks gevolg dat een aantal buurgemeenten, waaron der Schiedam, met een enorme partij geluidshinder en veilig heidsrisico's wordt opgezadeld. Geluidshinder die Rotterdam voor de eigen inwoners blijkbaar onverantwoord vindt", aldus Reijnhout. „Ondertussen is het geen probleem dat Schiedam mers uit hun slaap worden ge houden en hier allerlei ontwikke lingen worden gefrustreerd." De wethouder vindt het boven dien van de gekke dat er hier nog een vliegveld ligt, terwijl men op een steenworp afstand bij Schip hol terecht kan. „Rotterdam wil gewoon uit status-overwegingen een eigen vliegveld behouden. Terwijl het echt overbodig is." Omgekeerd Voor Rotterdam heeft het aan nemen van de motie als conse quentie dat de plannen om in Óverschie aan de Zestienhoven- sekade 29 woningen te bouwen niet door kunnen gaan. Schie dam trekt zich echter niets aan van het besluit. De architecten zijn al een heel eind op weg met ontwerpen voor het eerste deel- plan van Sveaparken. „In april gaat de eerste paal de grond in!" zegt Reijnhout vastberaden. „Voor ons heeft deze motie als consequentie dat we juist met hernieuwde kracht doorgaan." Het ergste vindt de wethouder dat Rotterdam in de veronder stelling verkeert dat buurge meenten het Rotterdamse stand punt zullen overnemen en ook niet meer op de 'herrielocaties' bouwen. „Dat is de omgekeerde wereld, want in Schiedam staan al woningen binnen die con tour." Reijnhout ziet nog wel een klein beetje de humor in van de hele situatie: „Het doet me denken aan het verhaal van de man die voor de rechter staat omdat hij zijn ouders heeft ver moord. Als de man door de rechter wordt gevraagd of hij nog een slotwoord wil uitspre ken, vraagt hij om clementie, omdat hij wees is..." Bekend om zijn pasvorm. In diverse modellen verkrijgbaar SCHIEDAM „Dan blijven we zitten waar we zitten." Dat is de reactie van woordvoerder J. Simons namens de tafeltennisvereni gingen De Korenbeurs en NOAD op het gesprek met de gemeen te, dat deze week plaatsvindt. „Als wethouder Wiegman ons niet genoeg tegemoet komt, hoeven wij niet per sé weg uit de Koren beurs. Die boodschap hebben onze leden ons meegegeven." Tot dit eensluidende standpunt zijn de verenigingen gekomen tijdens hun overleg van maandagavond. #imons heeft nog steeds een sterke voorkeur om vanuit de Korenbeurs te verhuizen naar de Opstandingskerk. „Het bord met de tekst 'Hier komt het eerste Schiedamse tafeltenniscentrum' staat er volgens mij nog altijd. Dat was voor ons een prima locatie en vergeet niet dat de gemeente Schiedam die plek als eerste alternatief voor de Korenbeurs heeft aangeboden. Dat de op knapbeurt van de kerk nu plotseling veel duurder uitvalt, is niet ons probleem." Toch wil Simons wel meewerken aan een eventuele verhuizing naar het tweede alternatief: de sportzaal aan de Willem Passtoor- straat. „Maar daar moet echt heel veel aan worden vertimmerd. Ook dat zal zeker in de papieren lopen en behoorlijk wat tijd in beslag nemen. Dat is ook bij onze leden goed doorgedrongen. Vandaar ons standpunt: de Korenbeurs en NOAD willen best meewerken aan een verhuizing, maar niet ten koste van alles. Daarnaast zal er aan ons een redelijke schadevergoeding moeten worden betaald." SCHIEDAM - Op de Olympi- aweg is zaterdagmiddag rond vijf uur een 57-jarige Vlaardin- ger aangehouden die teveel had gedronken. Met een boete van 900,- en een rijverbod is hij heen gezonden. In de nacht van zondag op maandag is in de Vijgensteeg rond twee uur een 37-jarige Schiedammer aangehouden. Met teveel alcohol op was hij achter het stuur gekropen. Zijn promillage was zo hoog, name lijk 2.10, dat de zaak wordt voorgedragen aan de Officier van Justitie. Zijn rijbewijs is in gevorderd. SCHIEDAM De voorstelling Peer Gynt die door het SCHAT in het Theater aan de Schie wordt opgevoerd, is al bijna uit verkocht. Van de voorstellingen die van woensdag 14 tot en met zondag 18 oktober worden ge speeld is er alleen nog voor don derdag en zondag een aantal kaartjes. Bij de organisatie van SCHAT bestond aanvankelijk nog wat angst dat het 'buitenpu- bliek' bij het eerste SCHAT-to- neelstuk dat binnen wordt ge speeld weg zou blijven, maar er blijkt genoeg belangstelling voor dit stuk. Kaarten a ƒ15,- kunnen nog worden gereser veerd via tel. 2467467. Nieuwe Stadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen OPTICIEN Gratis parkarsn voor de dour, on altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 De sector VROM, waaronder de afdeling Bouw- en Woningtoe zicht en de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, zijn op donderdagmid dag 15 oktober 1998 en vrijdag 16 oktober 1998 de gehele dag gesloten. Wethouder Reijnhout trekt van leer tegen Rotterdamse gemeenteraad De wijk Spaland blijft rustig liggen onder de herrie van Rotterdam Airport en daar komen binnenkort nog wat huizen bij. PETER KAISER BroersVest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE 'BINNEN GEZELLIG MAKEN' LIGT VOOR U KLAAR. Een echte buitenplant, deze struikheide. En nog bijzonder ook: hij bloeit maar liefst tot in de late herfst. De Calluna vulgaris is verkrijgbaar in diverse kleuren. Van 4.95 voor 2 Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1