Gemeente Schiedam idmssm ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN BOUWPLAN BESTEMMINGSPLAN KAPVERGUNNING WET MILIEUBEHEER WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER BOUWZAKEN WET MILIEUBEHEER PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 43, WOENSDAG OKTOBER 1998 WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 43-441 Gemeenteberichten AA Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fox (010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 KA Sehiedant Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Kxterne betrekkingen tel.: (010) 2465389 fox :(010) 2465364 Ontwerp-bestemmingsplan "TramPlus - Overschiesestraat 1998" Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat met ingang van donderdag 22 oktober 1998 gedurende een termijn van 4 weken (tot en met woensdag 18 november 1998) bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1, voor een ieder ter inza ge ligt het ontwerp van het bestemmingsplan "TramPlus - Overschiesestraat 1998". Het ontwerp-bestemmingsplan betreft de gronden aan de beide zijden van de Overschiesestraat. Aan de zijde van de Schie voorziet het bestemmingsplan in de aanleg van een trambaan t.b.v. de TramPlus. Aan de andere zijde van de Overschiesestraat (de zijde met de even huisnummers) voorziet het bestemmingsplan deels in de handhaving van de bestaande (woon)bebouwing en deels in mogelijkheden voor nieuwbouw van woningen op de plaats van de bestaande (bedrijfs)bcbou- wing. Daarnaast voorziet het bestemmingsplan in de realisatie van een appartementencomplex op de plaats van het parkeerterrein op de hoek Overschiescstraat/Professor Kamerlingh Ónncslaan. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder zijn zienswijze omtrent het ontwerp- bestemmingsplan schriftelijk bij de gemeenteraad (t.a.v. de directeur van de sector VROM, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kenbaar maken. Dit houdt in dat eventuele zienswijzen uiterlijk 18 november 1998 moeten zijn ontvangen dan wel voor verzending aan de P.T.T. moeten zijn aangeboden. Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening t.b.v. bouwplan Burg. Honnerlage Gretelaan 367-375 De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een bouwlan is ingediend door A.S. Ham, Burg. Honnerlage Gretelaan 373, 3118 BA Schiedam, voor de bouw van een derde laag op de woningen Burg. Honnerlage Gretelaan 367-375. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Uitbreidingsplan op onderde len Nieuwland (1961)". Het bouwplan past echter wel in het toekomstbeeld voor deze loca tie. Het college is daarom voornemens vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, nadat van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar is ontvangen. De bouwtekeningen van het genoemde bouwplan liggen van 22 oktober 1998 tot en met 4 november 1998 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen vrijstelling te verlenen, schrifte lijk bedenkingen inbrengen bij de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Inspraakprocedure Bestemmingsplan Giessenplein Schiedam 1998 Burgemeester en wethouders maken bekend dat met ingang van 22 oktober 1998 gedurende een periode van vier weken, in het kader van de inspraakprocedure, voor een ieder ter inzage ligt het voorontwerp voor het bestemmingsplan Giessenplein Schiedam 1998. Dit bestemmingsplan omvat de herstructurering van het Giessenplein, die reeds met een vrij stelling ex artikel 19 is gerealiseerd. Het bestemmingsplan ligt ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang hebbenden, natuurlijke- en rechtspersonen, hun zienswijze over de herziening schriftelijk of mondeling naar voren brengen (schriftelijk bij de sector-directeur VROM, postbus 1501, 3100 EA Schiedam, mondeling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel. De binnengekomen reacties zullen worden samengevat in een eindverslag van de inspraak, dat op een nader te bepalen datum zal worden behandeld in de raadscommissie ruimtelijke ordening. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooi en van: 5 knotwilgen en 2 populieren staande op de kade van de Poldervaart ten noorden van de Joppelaan. 1 meidoorn staande op het Frenkelpad 1-3.* 1 populier staande op het Bachplein bij flat 2* 9 populieren en 1 treurwilg staande in het Beatrixpark. met herplantplicht. Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met J.P.Krijgsman, tel.: 2465666. Wet milieubeheer art. 8.23 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de ver gunningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerp beschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). (Milieudienst R//no,0/Jtf Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen om voorschriften van de op 26 augustus 1991 en 6 juni 1995 aan Ebrex BV verleende vergunningen ten behoeve van een opslag van onder andere gekoelde producten, kleding, schoeisel en derge lijke aan de Mercuriusweg 12 te Schiedam krachtens artikel 8.23 van de Wet milieube heer ambtshalve aan te vullen. De aanpassing heeft betrekking op het toevoegen van voorschriften met betrekking tot energiebesparing en afvalpreventie. Inzage U kunt de ontwerp beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 21 oktober 1998 tot en met 3 november 1998 tijdens de werkuren inzien in liet kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandscwcg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) - 2 468 402). Na bovengenoemde periode is tot en met de termijn waarbinncnS?crocp kan worden inge steld tegen de beschikking inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 3 november 1998 inbrengen bij burgemees ter en wethouders van gemeente Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam, persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt indien u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen indien u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp beschikking, of indien u kunt aantonen dat u redelijker wijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de ontwerp beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagclegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Projectnummer: 318174 De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 26 oktober 1998 Aleidastraat 118a P.F. Harte Sint Liduinaplcin 10 J. Mak Aannemingsbedrijf B.V. dakkapel verbouwen 2 dakkapellen verbouwen (Milieudienst Rijnrr,0 Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling kunt u krijgen bij het secretariaat, tel.: 2465511. Beschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (óntwerp-ontheffing) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 20 maart 1998 een aanvraag om ontheffing ingevolge artikel 10.47 van de Wet milieubeheer ontvangen van Automobiel bedrijf Waldo B.V.. Het gaat om een ontheffing voor het lozen van verontreinigd grond water op de straatkolk op hoek van de Bokelweg en de Nijverheidsstraat te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde ontheffing te verlenen. Aan de ont heffing zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 21 okto ber 1998 tot en met 1 december 1998 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raacf van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de ontheffing; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing.' Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een ver zoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het oprichten van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.R. Jonkers van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 474. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Projectnummer: 98.12.11 (Milieudienst Rijnrr,0 Ontwerp-beschiklcingen Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De- procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (onrwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 23 februari 1998 is een aanvraag ontvangen van TDS Drukwerken Rotterdam BV om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerij aan de Fokkerstraat 503-505 en 496, uitkomende aan de Calandstraat te Schiedam (98.09.01). 2. Op 18 maart 1998 is een aanvraag ontvangen van Stichting Restauratiewerkplaats Schiedam om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een werk plaats voor houtbewerking, inclusief houtopslag aan de Elzensteeg 2, hoek Westmolen straat te Schiedam (98.12.05). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ningen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 21 oktober 1998 tot en met 17 november 1998 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooru ren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een onrwerp-beschikking kunt u deze- tot en met 17 november 1998 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethou ders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over de ontwerpen van de beschikkingen kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn worden ingediend. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen tie desbetreffende ontwerp beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerp-beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van Projectnummers: 98.09.01 en 98.12.05 de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de sector VROM, 13e etage Stadskantoor, Stadserf 1, elke morgen van 09.00 - 10.30 uur, telefoon: 2465489. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-(stukken kunt u terecht aan de balie van de Stadswinkel ofwel tot 12.00 uur op de 13e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: Ingekomen d.d. 01-10-1998: Schoener 1 A.H.J.M. Willemen Jan Evertsenweg 6 Vink 8c Evag B.V. Dilleveld 40 A. Stigter Ingekomen d.d. 05-10-1998: Roggeakker 17 J. Voshol Ingekomen d.d. 06-10-1998: Gildeweg 108 A. Smits Sportlaan 5 L. van Walsum Ingekomen d.d. 07-10-1998: Tinnengieterhof 1 R.A.C. de Kaper Ingekomen d.d. 08-10-1998: Sint Liduinastraat 7a D. Fatehmohamed Ingekomen d.d. 12-10-1998: Boterstraat 85 R. Vogel Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Ingekomen d.d. 05-10-1998: Oude Kerkhof 10 BAS B.V. Ingekomen d.d. 13-10-1998: Jan van Zutphenstr. 2, 4 en 6 sector Stedelijk Beheer berging bouwen bedrijfspand vergroten woning vergroten/herziene aanvraag berging bouwen dakkapel vergroten ketelhuis vergroten/herziene aanvraag dakkapel verbouwen horecabedrijf vergroten woning verbouwen asbest verwijderen 2 woningen en 1 praktijkruimte slopen :rgunningen/meldingen: 10 1998: Cumulus Nederland B.V. bedrijfshal verbouwen St.Nieuwe Waterweg Noord keuken verbouwen G.F. Kreuger woning vergroten R.J.F. de Hey en R.S. de Hey-van Zon garage en berging bouwen Nieuwe Waterwegstraat 45 van Mannekus 8c Co laadplatform bouwen Verleende bouwveri Verleend d.d. 09 Minervaweg 25 Willem de Zwijgerlaan 35 Lindenlaan 7 De Vlinderhoven 28 Verleend d.d. 13-10 1998: Dilleveld 48 Dilleveld 45 Dilleveld 51 Perzikengaarde 9 G.J.A. Gouka R. Tindal F.M. Olsthoorn J. Prins Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Verleend d.d. 09-10-1998: Conradstraat 4 Noordvest 81 83 Klöckner Hansel Tevopharm B.V. G-Trade B.V. dakopbouw bouwen dakopbouw bouwen dakopbouw bouwen dakkapel bouwen bedrijfsgebouw slopen bedrijfsruimte gedeeltelijk slopen ^Vieudienst Rijnrr,0 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sec tor bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas wor den gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Beschikkingen Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De- procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 12 september 1997 is een aanvraag ontvangen van directeur Gemeentewerken om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een gemeentewerf aan de Jan van Riebeeckweg 21 en Delflandseweg ong. te Schiedam (97.33.13). 2. Op 22 januari 1998 is een aanvraag ontvangen van Dynamiek Productions V.O.F. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerij aan de A. Banckertstraat 2, hoek Jan van Galenstraat te Schiedam (98.04.06). 3. Op 26 januari 1998 is een aanvraag ontvangen van "De Eendracht" om een revisie vergunning voor een (offset)drukkerij aan de Westfrankelandsestraat 12-14, uitkomen de Mariastraat en Nieuwe Haven te Schiedam (98.05.02). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de j vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage o' U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 21 oktober 1998 tot en met 1 december 1998 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoon nummer (010) 2 468 402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van een beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een ver zoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het oprichten dan wel veranderen van een inrichting tevens een bouwvergun ning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010)2 468 402). Projectnummers: 97.33.13, 98.04.06 en 98.05.02 V f V i

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 2