SCHIEDAM BELOOFD: Peer met zoet einde Survival, loopspookhuis, zwemfundag, speurtocht en theater lii'Cd Ballonnen voor speeltoestellen Versoberde vakantieweek in Prinses Beatrixpark Geheim van de smid in jenevermuseum Schiespoordag Orgelconcert Jammen en jungle SeniorenFitTest in Margriethal r n Open Dag in 'Het Stekkie' Stijldansen mm Jeugdtheater en disco in de Erker Aquarellen in verzorgingshuizen Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 21 OKTOBER 199843-1441 SCHIEDAM Organist An- dries Stam geeft zaterdag om 14.00 uur een orgelconcert in het Stedelijk Museum. Stam is sinds 1990 verbonden als organist aan de Vredeskerk in Vlaardingen en de Hervormde Kerk in Nieu- wenhoorn. Stam speelt onder andere 'Fuga in C' en 'Fuga in A' van Wilhelm Friedemann Bach, 'Ach wie nichtig, ach wie flüchtig" van Böhm en 'Koraal bewerking uit de kleine orgelmis' van Johann Sebastian Bach. De concerten worden georgani seerd door de vereniging Vrien den Stedelijk Museum Schiedam en de toegang bedraagt de entree voor het museum. SCHIEDAM Kees van Krugten heeft inmiddels, met ondersteuning van andere muzikanten, een aantal don derdagavonden in het Podi um Café tot een grandioos muzikaal festijn weten te jammen. Deze donderdag avond weet hij zich gesteund door Kees Schippers en Henk Arts. In overleg kan ook het publiek een muzi kaal steentje bijdragen. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Zaterdag treedt de band Sandhja op in het Podium Café, met de show 'The Rythms of the Jungle'. De ritmes van de jungle qwor- den vertaald door muziek van djembe, berimbao, did- geridoo, doun doum, krin en shakerees. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Het sprookje Peer Gynt, de eerste binnenpro- ductie van het SCHAT, heeft vier avonden en een middag lang volle zalen getrokken. Dat er lange tijd is besteed aan dit totaaltheater met muziek, zang en dans, gebaseerd op een stuk van Henrik Ibsen, was wel te zien. Er was gezorgd voor prachtige decorstukken, zoals een berg die de spelers niet al leen gebruikten door erop klim men of elkaar te achtervolgen, maar die ook openspleet en waaruit een ondergronds trol lenkoninkrijk tevoorschijn kwam. Ook de steeds wisselen de kostuums van de vele acteurs waren verrassend en hiermee werden bijzondere effecten be reikt, zoals zee die van kalm in woest veranderde, neergezet door spelers in blauwe gewa den. Helaas waren de spelers op de eerste avond niet altijd even goed te verstaan, wat samen met het gegeven dat de wendin gen in het verhaal niet altijd even duidelijk waren, soms tot resultaat had dat de logica van het stuk verdween. Zo was het verband tussen het eerste bedrijf - waarin de jonge Peer met veel 'sappige perengrapjes' zijn fan tasievolle heldendaden aan zijn dorpsgenoten verhaalt en zijn engelachtige Solvejg ontmoet - en het tweede, waarin een oude re Peer fotograaf, mafiabaas en gek in gekkenhuis is, niet hel der. Maar Peer Gynt is natuur lijk ook een aartsleugenaar en fantasie en werkelijkheid lopen in een sprookje constant door elkaar. Van het publiek werd dus ook gevraagd dat het ge bruik maakte van de fantasie. Najaren vol omzwervingen - en of die echt zijn gebeurd of alleen in zijn geest, dat moet de toe schouwer zelf uitmaken - komt Peer Gynt aan het einde van het sprookje weer terug naar zijn dorp. Zijn tijd is om, laat de dood hem weten. Maar dan komt zijn blonde vriendinnetje weer in het spel, die natuurlijk al die tijd op hem heeft gewacht. Zij redt hem van 'de glasbak' waarin hij moet branden zodat 'De Peer is waarlijk opgestaan zijn ziel kan worden omgesmol ten. Een zoetig einde van een kleurrijk sprookje. Voor één van de toeschouwers kreeg de voorstelling donderdag helemaal een raar einde, zij kreeg weeën en moest halverwe ge het toneelstuk de zaal verla ten. Zou er die nacht een klein Peertje zijn geboren? Radio Schiedam probeert in contact te komen met de kersverse ouders van dit kindje. Degene die weet wie dit zijn kan bellen naar tel. 4362600 (Joop Gouweleeuw). SCHIEDAM Jeugdland 2000 is nog niet bijgekomen van alle zomeractiviteiten, of er is al weer een spetterend herfstpro gramma voor de Schiedamse jeugd op poten gezet. Ook voor de week van 26 tot en met 30 oktober is weer een mix gemaakt van sportieve, culturele en educatieve, maar vooral gewoon hele leuke activiteiten die worden georganiseerd in de verschillende delen van de stad. survivalchallenge gehouden in Spaland, bij Fit Sportland (Slim me Watering). Vanuit het sport centrum wordt een grote survi- valtocht uitgezet. Als het slecht weer is gaat dit gewoon door, dan wordt het natuurlijk pas echt leuk in de glibberige mod der. Bij de survival kan het er ruig aan toe gaan en deze is dus niet geschikt voor 'watjes'. Deel nemers moeten wel oude kleding Maandag 26 oktober gaat de herfstweek in het centrum van de stad van start met de span nende activiteit 'Op zoek naar de erfenis' in een heus loopspook huis. En welk gebouw is daar beter voor geschikt dan het leeg staande voormalige gemeentear chief? In dit gebouw aan de Kor te Haven moeten de kinderen op zoek naar een boek met een spreuk. Dat ze dit vinden is heel belangrijk, want met deze spreuk kan de macht worden verkregen en allerlei griezels uit de hele wereld zijn er ook naar op zoek. De kinderen mogen tij dens hun zoektocht in het pand rondzwerven en allerlei deuren en kasten openen. Ze weten al leen nooit wat erachter zit... Voor deze dag (van ll.00 tot 15.00 uur) moet men zich wel inschrijven op tel. 2465507. Waterspellen Op dinsdag 27 oktober wordt door het centrum van de stad tijdens 'Zoek, zodat ik vind' een route uitgezet met vragen en op drachten. Aan het begin van de speurtocht wordt een raadsel op gegeven en op verschillende lo caties moeten de groepjes kinde ren (onder begeleiding van een medewerker van Jeugdland 2000) vragen beantwoorden of een opdracht maken. Op hun tocht doorkruisen ze de hele bin nenstad en krijgen telkens een puzzelstukje, totdat ze de oplos sing hebben op het raadsel. Deze activiteit wordt gehouden van 11.00 tot 15.00 uur en wie wil meedoen kan zich melden bij het Stadskantoor op het Stadserf- plein. Woensdag kunnen de kinderen lekker vrij zwemmen tijdens het zwembadspektakel in Zwembad Zuid. 's Morgens van 10.00 tot 11.30 uur kunnen de vijf- tot en met negen-jarigen allerlei spellen doen in het water en van 12.00 tot 13.30 uur zijn de tien- tot en met veertien-jarigen aan de beurt. Dit is een vervolg op het waterfestijn van de afgelopen zo mervakantie. Het programma is samengesteld in samenwerking met de medewerkers van Zwem bad Zuid. Deelnemers moeten wel op tijd in zwemkleding klaarstaan om te beginnen. Ruig Donderdag is de dag voor de echte bikkels. Dan wordt er een Het begint al steeds meer te spoken in het voormalige archief... aandoen en reservekleding en een handdoek meenemen. Ook stevige schoenen zijn aan te be velen. Voor deze activiteit moet men zich van te voren inschrij ven (tel. 2455507), het liefst per tweetal. Voor de veiligheid kun nen alleen kinderen boven de negen meedoen. Voor jongere kinderen is er een alternatief programma in Fitland. Vrijdag 30 oktober wordt de va kantie cultureel afgesloten met een theatertotaaldag in Nieuw- land, West en Oost tussen 11.00 en 16.00 uur. Op het Willem Dreesplein wordt in buurthuis Nieuwland de voorstelling 'De waarheid en het geluk' van thea tergezelschap Theaterfiets opge voerd. Dit begint om 11.00 uur. In dit totaaltheater gaan de kin deren op reis door de tijd op zoek naar de waarheid en het geluk. Het is een reis vol span ning, muziek en avontuur. De kinderen spelen zelf mee. Deze voorstelling komt 's middags om 14.00 uur naar Klubhuis Oost in de Boerhaavelaan. In de Erker aan de Jan van Avennesstraat begint om 13.30 uur de muziek workshop Adrian's Rhytmbox. Hier verkennen de kinderen de wereld van de percussie, geba seerd op traditionele Afrikaanse klanken en worden ze omge schoold tot Afrikaanse drum mers. Deze workshop is opgeno men in de Afrika themaweek van de Erker. Jeugdland 2000 is voor kinderen van vijf tot veertien jaar en alle activiteiten zijn gratis. SCHIEDAM Bewegen is gezond voor jong en oud. De ge meenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis organiseren daar om woensdag 4 november* van 9.00 tot 17.00 uur een jaarlijkse regionale SeniorenFitTest in Sport- en evenementenhal Margriet. De GGD Fitzorg levert daarbij de inhoudelijke ondersteuning. De test geeft onder andere inzicht in de algemene lichamelijke conditie, bloeddruk en spierkracht. Eventueel kan een cholesto- rolmeting a 5- worden uitgevoerd. Over de uitkomst van de test heeft iedere deelnemer na afloop een kort gesprek. Bovendien ontvangt men een kaart met tegoedbonnen voor gratis deelname aan diverse sportieve activiteiten. In de hal van de sporthal wordt een SeniorenlnfoMarkt georgani seerd. De markt is gratis toegankelijk voor alle bezoekers. Diverse organisaties uit de regio Nieuwe Waterweg Noord die zich bezighouden met het thema 'bewegen, gezondheid, hobby en vrije tijd' presenteren zich hier aan het publiek. Deelname aan de test kost 10,-. Opgeven kan nog tot en met maandag 2 november bij Zwembad Zuid, tel. 4261682. i i kunststofkozijnen Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend in prifs Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 I SCHIEDAM De aquarium- en terrariumvereniging 'Natuur genot in huis' viert dit jaar zijn 60-jarig bestaan. Zaterdag 31 oktober houdt de vereniging van 10.00 tot 17.00 uur Open Huis in het verenigingsgebouw aan de W.H. Vliegenstrat 70. In het clubgebouw 'Het Stekkie' staan een zeewateraquarium, 2 zoet wateraquaria en een terrarium. Speciaal voor de Open Dag wordt er bovendien een bak met pijlgifkikkers ingericht. Op elke eerste maandag van de maand houdt de vereniging een contactavond met een spreker, of een andere activiteit die be trekking heeft op de hobby. Zo spreek t in novemberde heer Brok- ke over 'aquariumplanten en hun biotoop'. SCJIEDAM In wijkcentrum Wi- bautplein kan men iedere woensdag van 20.00 tot 2! .00 alleen of met zijn tweeën komen stijldansen. De lessen zijn bestemd voor volwassenen en kosten 25,- tot en met 16 december van dit jaar. Voor inschrijving of meer informatie: tel. 4715765. Op vrijdag 23 oktober is er in het wijkcentrum weer een speelgoed- en kledingbeurs. De verkoop is van 9.30 tot 11.30 uur. Entree gratis. Voor een verkoopnummer kan men tot en met donderdag 22 oktober het wijkcentrum bellen: tel. 4738671. SCHIEDAM De speelgoedauto die in de Verzetsheldenbuurt stond, voldeed niet meer aan de nieuwe veiligheidsnormen en is verwijderd. Maar zonder speeltoestellen is het natuurlijk ook een kale boel. Daarom zijn de leden van bewonersvereniging VEVS zo gul geweest om het geld dat zij in kas hadden voor hun tienjarig bestaan niet te besteden aan een feest, maar om hiervan de buurtkinderen blij te maken. Helaas was dit niet genoeg om wat speelgoed aan te schaffen, maar het VSB-fonds, de firma EIBE en de gemeente waren wel bereid om hiervoor in de buidel te tasten. Afgelopen zaterdag is dit in de Hellendoornstraat gevierd met een ballonnenwedstrijd, onder toeziend oog van wethouder A. Reijn- hout. En daarna konden de kinderen weer lekker gaan spelen. SCHIEDAM De onderafde ling Natuurontwikkeling van de gemeente organiseert ook dit jaar in de herfstvakantie weer activiteiten voor de jeugd op de Kinderboerderij en de Heemtuin in het Prinses Beatrixpark. Dit maal helaas in een versoberde vorm: waar voorheen een hele vakantieweek werd gehouden, bestaat het programa nu uit twee dagen. Op woensdagmiddag 28 oktober wordt er van 14.00 tot 16.00 uur een leuke dierenspeurtocht voor het hele gezin georganiseerd. De benodigdheden voor deze speur tocht zijn bij de ingang van de Kinderboerderij te verkrijgen. Er kunnen drie leuke prijsjes worden gewonnen. Deze worden om 16.00 uur aan de winnaars uitgereikt. Op zondagmiddag 1 november is er in de Heemtuin een paddes toelenspeurtocht. Van 13.30 tot 15.30 uur kan men op zoek naar twaalf grote paddestoelen die in de Heemtuin verstopt zijn. Ook deze speurtocht is bedoeld voor het hele gezin en evneens kunnen hiermee een drietal prijsjes wor den gewonnen. De prijsuitrei king is om 15.30 uur. In de Verzetsheldenbuurt kunnen de kinderen zich weer uitleven op nieuwe speeltoestellen De jenevervaten opgestapeld langs de kaden in Schiedam waren tot ver in de jaren vijftig een vertrouwd stadsbeeld SCHIEDAMIn het Nederlands Gedistilleerd Museum start zondagmiddag 25 oktober het eerste middagprogramma van een serie van zes middagen in het kader van Het Geheim van Holland. Op het programma staat een lezing over het verleden van de jeneverstokerijen en moutwijnbranderijen. Daarna kunnen de bezoekers zelf het verschil ontdekken, ruiken en proeven tussen jonge, oude en moutwijnjenever. De meesterknecht demonstreert het stookproces in de werkende branderij, waarna de molenaar het maalproces laat zien in museummolen 'De Nieuwe Palm boom'. Onder de titel 'Het geheim van de smid' onthult een aantal musea in de zes Geheim van Holland-steden allerlei beroepsgeheimen van ambachtelijke kunst, nijverheid en wetenschap. Naast het Schiedamse geheim, verklapt bijvoorbeeld Haarlem alles over schilder- en tekentechnieken. Enkele Leidse musea maken aanwe zigen deelgenoot van de beroemde en beruchte geschiedenis van geneeskunde en gifmengen. Vervolgens vertrouwt Dordrecht be zoekers alles toe over het restaureren. Gouda heeft drie ambach ten in de aanbieding: pijpenmaker, plateelschilder en glazenier. Delft maakt bezoekers deelgenoot van het Delfts Blauw-geheim. Naast de lezingenserie hebben de deelnemende musea in de Geheim van Holland-steden ook het boekje 'Parels belicht' ge maakt. Hierin vertellen objecten uit deze musea het verhaal van Holland aan de hand van de thema's kunst, nijverheid en markan te historische personages. Het boekje is voor 5,- te koop bij de deelnemende musea en voor 7,80 (inclusief verzendkosten) te bestellen bij Het Geheim van Holland (Provinciale VVV Zuid- Holland) te Delft. De lezing in Schiedam begint zondag om 14.00 uur aan Lange Haven 74-76 en kost 10,- exlusief entree voor het Gedistilleerd Museum. SCHIEDAM In wijkcentrum de Erker komt dinsagavond 27 oktober een theatergroep uit Rotterdam een voorstelling spe ciaal voor jongeren van 12 tot 24 jaar spelen. Deze is gemakt door een groep jongeren tussen de 15 en 20 jaar in samenwerking met het Rotterdams Wijktheater. Het stuk, dat 'FAWAKA' heet, is gemaakt op basis van improvi saties over de eigen levenserva ring van de jongeren. De acteurs laten zien hoe het er op Rotterdam-uid aan te gaat: 'it don't matter if your blacck, white or yellow. It don't matter if you're fat, skinny or a homo'. Maar soms is de werkelijkheid toch anders. FAWAKA gaat over love, friendship, black and white, power, jealousy, beat- downs, dissen en gedist worden. Men kan kaartjes vooraf gratis afhalen aan de balie van de Er ker, Jan van Avennesstraat 32, tel. 4267767. Na de voorstelling is er een feestelijke afsluiting, er wordt namelijk een interculture le disco gorganiserd voor de jon geren die de voorstelling hebben verzocht. Alleen zij kunnen daar nog dansen met de artiesten van de voorstelling. SCHIEDAM De leden van Modelspoorvereniging Schiespoor proberen tijdens de maandelijkse Schiespoordagen de bezoekers door middel van extra activiteiten inzicht te geven in de wereld van de modelspoorbouw. De Schiespoordag van zaterdag 24 oktober staat in het teken van video-instructie. In de daartoe ingerichte videoruim te worden allerlei video's vertoond die een beeld geven van allerlei facetten die aan de orde komen bij het bouwen van een modelspoor baan. Het bouwen van banen, het nabootsen van water en stuurstan- dritten in de cabine van een locomotief geven een goed beeld van wat men naast de rails allemaal tegenkomt. Ook zijn er videobeelden te zien van banen van leden thuis. De hele dag is er een doorlopende voorstelling. Bijzonder zijn de opnamen van de bekende Schwebe- bahn over de Wupper in Wuppertal. In de grote zaal zijn de vorderingen aan de grote clubbaan en de n-spoorbaan te bewonde ren. Er is weer een boekenkraam en een modelspoorbeurs. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Westerka de 21 van 10.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1,- voor volwassenen en 0,50 voor kinderen. SCHIEDAM In de Verzor gingshuizen Spaland op de Wil lem Andriessenlaan en De Harg op het Hargplein worden exposi ties georganiseerd van drie kun stenaressen. De drie dames heb ben een ruime ervaring met ex posities in verschillende zieken huizen, instituten en restaurants. Aquarellen van An Ong zijn van 20 oktober tot 19 januari te be zichtigen in Spaland en van 22 l. oktober tot 7 december in De Harg. Van Annie Winterkamp hangen van 20 oktober tot 10 december werk in Spaland en van 7 december tot 19 januari in De Harg. Linda Rosier expo seert van 20 oktober tot 19 janu ari in Spaland en van 22 oktober tot 7 december in De Harg. De exposities zijn elke werkdag van 9.00 tot 17.00 uur te bezich tigen. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282 694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoold redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Jeugdland 2000 belooft spannende herfstvakantie NS Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3