IN KRANT Vertraging bij aanleg Beneluxlijn Fax van Sint Politie blijft maar kwekerijen ontmantelen DONDERDAG KOOPAVOND! JIP in bieb Afvalstoffenheffing en rioolrechten duurder Geld voor 30 kilometer-zones Enge oogarts-instrumenten en beeldkrant in ziekenhuis loods Kleurwedstrijd Project 2e Beneluxtunnel Inbrekers nog niet jarig Transcendente Meditatie in deze kW De Boodschappen Krant WkmÊmmM 104? 49? 18? wmmmm WmiïwÊm O DONDERDAG 22 OKTOBER 1998, 50e JAARGANG, Nr 43 De Havenloods - Oplage: 911.843 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Steiger aan Voorhaven Excelsior'20 blijft scoren SCHIEDAM Het Informa tiecentrum Project 2e Benelux tunnel organiseert in de herfst vakantie een kleur- en ontwerp wedstrijd voor leerlingen van ba sisscholen in Schiedam, Vlaarin- gen en Pernis. De hele week zijn de kinderen en hun ouders wel kom tussen 12.00 en 14.00 uur (woensdag tot 16.00 uur en de eerste zaterdag van de maand van 11.00 tot 15.00 uur) om een kijkje te nemen in het informa tiecentrum. Er is een speurtocht uitgezet en er kunnen informa tieve computerspelletjes worden gedaan. Aan het einde van het bezoek ligt er nog een klein pre sentje klaar voor de kinderen. Dan kan ook de kleurplaat wor den opgehaald. Een deskundige jury kiest per leeftijdscatergorie een winnaar. Het Informatiecen trum is gehuisvest in het Cincin- nati-gebouw aan de Schiedamse- dijk 114 op de grens tusen Schie dam en Vlaardingen. SCHIEDAM In een winkel aan de Parkweg heeft de politie in de nacht van dinsdag op woensdag twee mannen aange houden, die hier bezig waren chips en sigaretten te stelen. Ze verklaarden de spullen nodig te hebben voor de verjaardag van één van hen. De mannen waren binnengekomen door een ruit uit de deur te halen. Ze zijn in verze kering gesteld. AUTOKRAKER Na een mel ding dat er was ingebroken in een personenauto, heeft de politie din- sagmorgen op de Westfrankelandse- dijk een 43-jarige Vlaardinger aan gehouden. Hij bleek in het bezit te zijn van vier autoradio's en twee frontjes van radio's. De man is in verzekering gesteld. zie advertorial in deze krant voor nieuwe produkten en acties KWALITEITSPARKET MASSIEF EIKEN (14 mm) STROKEN compleet gelegd BK EN LAMELPARKET (14 mm) LAMINAAT .„dP<w GRATIS! De kans bestaat dat de aanlejg van de Beneluxlijn aanzienlijke vertraging oploopt door uitstel van de sloop van de twaalf etages hoge flat aan de s'-Gravelandseweg. Deze week werd bekend dat de sloopflat niet met explosieven wordt neerge haald. met name omdat de gemeente Schiedam nog steeds geen sloopvergunning voor een implosie heeft afgegeven en omdat de Nederlandse Spoorwegen vooralsnog niet akkoord gaan vanwege moge lijke overlast voor het treinverkeer. Het sloopbedrijf Venus uit Maarssen heeft daarom de optie van traditioneel slopen weer uit de kast gehaald. Consequentie hiervan is echter dat de streefdatum van I december, waarop de Hat helemaal moet zijn verdwenen om de aanleg van de Beneluxlijn niet op te houden, volgens deskundigen ongmogelijk haalbaar is. Ingewijden uit de sloop- wereld stellen dat voor traditionele sloop van zo'n omvangrijk flatge bouw maanden moeten worden uitgetrokken. Als 1 december niet wordt gehaald, kan het sloopbedrijf een forse boete tegemoet zien. Volgens projectleider P. Bergsma van de Beneluxlijn staat in het bestek vermeld wat deze overschrijding de sloper per dag gaat kosten. Omdat de belangrijke keerlus van het nieuwe metronet op de plek moet komen waar nu nog de sloopflat staat, kan de vertraging ook grote gevolgen hebben voor de rest van de aanleg. Bergsma: „De aannemer is bezig van het Marconiplein in Rotterdam tot aan Plein 40- 45 in Schiedam. Daar heeft 'ie werk. Dus op het moment dat je hier vertraging krijgt, kan je op dat hele grote stuk vertraging oplopen. Het kan dus betekenen dat de hele uitvoering over de kop gegooid moet worden. Dan zitten we redelijk met de handen in het haar." Mmm SCHIEDAM In de biblio theek aan het Stadserf en in fili aal Noord wordt op vrijdag 30 oktober een Jongeren Informa tie Punt (kortweg JIP) in gebruik genomen. Op deze toegankelijke locatie kunnen jongeren zich in formeren over onderwerpen die bij hen in de belangstelling staan. In de bibliotheken kan dat op een vrijblijvende en ano nieme manier. Jongeren van 12 tot 25 jaar kunnen bij het JIP terecht voor informatie over wo nen, werk, seksualiteit, onder wijs, vrije tijd, gezondheid, hulp verlening, recht en reizen. Ter gelegenheid van de ingebruikna me van het JIP wordt vrijdag in de bibliotheek aan het Stadserf tussen 12.30 en 14.30 uur een workshop Afrikaanse percussie georganiseerd. Na afloop volgt om 15.00 uur een optreden, dat zal uitmonden in de opening van het JIP. Geïn teresseerden kunnen zich voor 29 oktober opgeven voor de workshop in de bieb aan het Stadserf (vragen naar Jan van Bergen of Wilma Lems). SCHIEDAM Het school- buitenhuis in Oosterhout moet op termijn sluiten, er gaat minder geld naar kinder opvang, Ouderenwerk en vol wasseneducatie en ook het in tegraal veiligheidsbeleid moet wat inleveren. Dit is een greep uit de maatregelen waarmee het college van B&W de be groting voor 1999 sluitend wil maken. Eerder bestond er een tekort van ongeveer negen miljoen, maar na heel wat ge- puzzel en een dosis creativiteit is het ook deze keer weer ge lukt de begroting kloppend te krijgen. Naast de bezuinigingen en 'effi ciëntere bestedingen' is er uiter aard ook geld gereserveerd voor nieuw beleid. Zo is het de bedoe ling om in het Gemeentearchief een inspecteur voor de archieven aan te stellen, is er geld voor archeologisch onderzoek, het SCHAT krijgt de komende jaren subsidies en ook het Gedistil leerd Museum kan tot het jaar 2003 weer geld uit de gemeente kas verwachten. Sociale wij kaanpak en niet te vergeten de aanpak van hondenpoep staan ook op het overzicht van de te verstrekken gelden. In Zuid is het de bedoeling om in een aan tal gebieden, waaronder de Tuinlaan, 30-kilometerzones aan te leggen. Hier wat weghalen en daar een beetje bijdoen; zo zijn de inkom- Burgemeester en wethouders hebben de begroting weer sluitend weten te maken, maar volgend jaar moet daar minder gepuzzel voor nodig zijn. sten van de gemeente Schiedam uiteindelijk gelijkgemaakt aan de uitgaven. Toch moet het dit jaar de laatste keer zijn dat met deze methode van passen en me ten de begroting sluitend wordt gemaakt. In de eerste helft van 1999 komt er naar verwachting een discussie op gang welke ta ken de gemeente op zich moet nemen en welke men maar moet laten schieten, aangezien het geld dat het Rijk beschikbaar stelt, afneemt. Zo is er nu bij voorbeeld voor gekozen om de kunstklassen niet langer te fi nancieren. Maar wat merken inwoners nu in hun portemonnee van de nieuwe begroting? De tarieven voor het volgende jaar stijgen allemaal slechts trendmatig met twee procent, met uitzondering van de rioolrechten, die worden verhoogd met 3,4 procent. Ook de afvalstoffenheffing valt iets hoger uit, hier komt bovenop de twee procent nog eens 8,5 pro cent extra. Dat is per jaar tussen de 25 en 30 gulden. Deze verho ging wordt veroorzaakt door de nieuwe vorm van inzameling die wordt ingesteld, namelijk onder gronds. De rioolrechten (per aansluiting) stijgen met stip van 209,- naar 216,-. OZB Zaken als paspoorten, rijbewij zen en hondenbelasting onder gaan dus een normale tariefstij ging. Een rijbewijs wordt een gulden duurder, van 42,- naar 43,- en hondenbelasting voor de eerste hond kost nu 123 gul den in plaats van de 120 die de viervoeter dit jaar kostte. Ook de onroerend zaakbelasting wordt niet noemenswaardig ho ger: gebruikers van de woning betalen 8,87 (17 cent meer) per 5000,- van de waarde, eigena ren betalen met 11,05 22 cent meer, niet-woningen kosten de gebruikers 21 cent meer met 10,61 en eigenaren van niet-wo- ningen moeten 13,25 per 5000,- van de waarde gaan beta len, wat 26 cent meer is dan voorheen. Op 10 en 12 november moet de gemeenteraad zich over het 'huishoudboekje' van de ge meente buigen, maar waar schijnlijk is het laatste woord over het Schiedamse schoolver- blijf in Oosterhout nog niet ge sproken. Een ander punt waar nog discussie over kan ontstaan is het nut van een bestuursin- formtatiesysteem waarmee raadsleden via de computer stukken kunnen inzien. Voor 15 november moet een door de raad geaccordeerde ver sie van de begroting bij de Pro vincie liggen. SCHIEDAM De medewer kers van Jeugdland 2000 heb ben een fax uit Spanje gekre gen van Sint Nicolaas. Hij had namelijk van zijn SpionPiet 001 gehoord dat men bij Jeugdland 2000 nu de organi satie op zich heeft genomen van de Jeugdlandactiviteiten in Schiedam. Verder had hij ook vernomen dat er een nieuw Stadserfplein is. „Ik ben heel nieuwsgierig hoe dat plein er uit is gaan zien", aldus de Sint. „Als 001 mij goed heeft inge licht, willen jullie voor de kin deren in Schiedam ook iets or ganiseren rond mijn komende verjaardag in december. Uiter aard heb ik daar geen enkel bezwaar tegen. Maar we ma ken ons een beetje zorgen, want we willen graag op 14 november naar Schiedam ko men, maar... mijn Havenpiet vertelde dat onze nieuwe stoomboot bij jullie de haven niet in kan, omdat hij te groot is. Bovendien gaan er zoveel pakjes mee, dat we een extra pakjesboot moeten meenemen. En deze is ook te groot", schrijft de goedheiligman in zijn fax. Hij vraagt de mede werkers van Jeugdland 2000 of zij iets kunnen verzinnen, waardoor hij toch naar Schie dam kan komen. De Regelpiet neemt snel weer contact op, dus het is te hopen dat het allemaal op tijd goed komt... Een eng oogboortje en andere vreemdsoortige apparaatjes zijn te zien in het Schieland Ziekenhuis. SCHIEDAM De vitrine van de centrale hal van het Schieland Ziekenhuis is opnieuw ingericht met voorwerpen die vroeger werden gebruikt in de gezondheidszorg. Ditmaal staat de oogarts in het middelpunt van de belangstelling. Iedere drie maanden zijn in de vitrine andere materialen te zien die een beeld geven van de medisch-technische ontwikkeling in de gezondheidszorg. In de vitrine zijn onder andere verschillende soorten oogbadjes te zien. het Maddox kruis waarmee scheelzien werd vastgesteld, de Amblyoscoop van Worth waarmee iemand kon trainen om het scheelzien te verminderen, een oogmagneet waarmee metaal uit het oog werd verwijerd en de Elliot Trepaarn waarmee een gaatje in het oog kon worden geboord. Ook is aandacht besteed aan brillen. Ongeveer de helft van de mensheid heeft een bril of lenzen nodig en na het vijftigste levensjaar gebruikt vrijwel iedereen een leesbril. De voorwerpen in de vitrine vertellen het de historie van het oog, met behulp van onder andere een vroege soort bril die Italiaanse uitvinders rond 1300 maakten en een oogspiegel uit 1851. Alle getoonde materialen heeft het ziekenhuis te leen gekregen van De Stichting Medisch Farmaceutisch Museum De Griffioen te Delft. Deze week is in het ziekenhuis tevens een nieuwe vorm van informatieverstrekking gestart aan de patiënt die is opgenomen: de beeldkrant. Op deze wijze kan zeven maal 24 uur per week aanvullende en actuele informatie worden verstrekt. Op moderne wijze wordt de opgenomen patiënt geïnformeerd via zijn televisie aan het bed. 24 uur per dag, zeven dagen per week. Zo'n 36 keer per dag wordt gedurende een half uur informatie gegeven via de modern vormgegeven beeldkrant. Ook wordt steeds de film over anesthesie getoond. De patiënt kan dus kijken zo vaak en wanneer hij of zij wil. Op de beeldkrant verschijnt onder andere informatie over de gang van zaken op de afdeling, de maaltijden, de bezoektijden, de radio en televisie, telefoon, post, speciale zorg, hulpverleners en het vertrek naar huis. Door de nieuwe digitale telefooncentrale werd het mogelijk de beeldkrant te introduceren; de informatie wordt namelijk via een telefoonlijn naar het Schieland gezonden. SCHIEDAM De politie Schiedam blijkt erg succesvol te zijn in het opsporen en oprollen van hennepkwekerijen. De afge lopen maanden bleef men in ac tie komen. Zo werd vorige week in de Bornissestraat in de (Rot terdamse) Spaanse Polder een kwekerij van zo'n honderd vier kante meter opgerold. Hierbij zijn onder andere 750 planten en 35 lampen in beslag genomen. Maar ook eerder deze maand was het raak, namelijk in een woning aan het Faassenplein. Deze woning stond leeg, maar op de zolder trof de politie een in werking zijnde hennepkwekerij aan. Daar zijn ongeveer 250 planten ingenomen. De huurder van het pand is aangehouden en zijn huurcontract kon hij vaar wel zeggen. De week daarvoor, begin oktober, zijn in een volks tuin aan de Sportlaan dertig hennepplanten door de politie meegenomen. In de laatste week van september haalde de politie ook een vette buit binnen, toen zijn twee kwe kerijen ontmanteld aan de Johan Wagenaarstrat en in een woning aan de Industrieweg in de Spaanse Polder. Deze werden al lebei ontdekt naar aanleiding van stankklachten. Bij de laatste zijn maar liefst twee kassen met daarin zeshonderd hennepplan ten aangetroffen. In een schuur tje stond nog een aantal pas ge stekte plantjes en ook de woning had een functie in het geheel: hier bevond zich een drogerij. Zowel de planten als een pond gedroogde hennep zijn in beslag genomen en de eigenaar is aan gehouden. De apparatuur en de ingenomen hennepplanten zijn steeds ver nietigd. Zitgroep JAGO Nieuwe iwe Stadsblad U betaalt bij ons voor een massieve 14-22 mm parketvloer minder dan elders voor een 6 mm parketvloer met hinderlijke spijkergaatjes. prijzen tot 1 januari 1999 Het boekje: 'Hat kopen van een parketvloer" (Door Drs. J.G.M. versteeg) Er is ook een vestiging in BLEISWIJK Jan van den Heydenstraat 80. Tel. 010 - 5217359 /.VzCCv«y."ïy. Met veel passen en meten begroting toch weer sluite Van 1598.- EXTRA KOOPAVOND T/M 29 OKTOBER '98! VOOr MEENEEMPRIJS! Deze trendy 2,5 2 zits is uitgevoerd in stof met vier losse kussentjes. Leverbaar in de kleuren blauw, geel of oranje. Nu voor de laagste prijs! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1