SCHIEDAM Gratis alle spieren los in bad Groenoord Diamanten bruidspaar SQUASHEN 1.25. per baan correspondent m/v Vijf dagen Holland-toernooi Verlies voor vrouwen van De Korenbeurs W aterweg-topscorer SPORT Nieuwe afmeerplaatsen in rivier om toerisme in de regio te bevorderen Creamarkt in Kluphuis Oost Trainingsdag HBSS-jeugd Groenoord onderuit Berichten voor sportredactie Eerbetoon aan Brei Inloopspreekuur Reumavereniging Workshop 'Zingend Europa rond' Wat is mooi? Realisme in Pand Paulus Het Nieuwe Stadsblad HERMES-DVS HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 22 OKTOBER 199843-1475 SCHIEDAM Op Radio Schiedam is woensdag 28 okto ber een eerbetoon aan de chan sonnier Jacques Brei te beluiste ren. Tijdens het programma 'Rondje Middellandse Zee met Asher' vertelt de laatste, groot fan van Brei, over deze zanger en laat hij ter ere van zijn twintigste sterfdag prachtige liedjes horen. Het programma wordt uitgezon den tussen 18.00 en 19.00 uur. SCHIEDAM Het inloop spreekuur van de Reumapatiën tenvereniging is niet op vrijdag 23 oktober tussen 14.00 en 16.00 uur in het Schieland Ziekenhuis aanwezig zoals eerder vermeld, maar op vrijdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur. SCHIEDAM Onder leiding van Arjen Heijboer wordt in het weekeinde van zaterdag 30 en zondag 31 oktober de workshop 'Zingend Europa door' gehou den in Cultureel Café 't Spul aan de Hoogstraat 92. Er worden tijdens deze workshop vijf volks liederen ingestudeerd, te weten uit Finland, Rusland, Corsica, Macedonië en Spanje. Het gaat om meerstemmige zangnum mers, soms begeleid op een bij passend instrument. Naast het zingen wordt ook aan dacht besteed aan de herkomst van de muziek. Zo krijgt men ook fragmenten te horen van zangers en zangeressen uit de landen zelf. De workshop wordt gehouden iedere dag vanaf 10.00 uur. Afsluitend concert is zon dag 1 november om 16.00 uur. De algehele organisatie is in han den van Charles Vermeer Zan ginstituut in Capelle. Voor meer informatie, tel. 4422599. SCHIEDAM Waarom vindt iemand het ene koffiezetappa raat mooi en het andere lelijk? D. Hekkert probeert maandag 26 oktober tijdens zijn lezing over het onderwerp 'De paradox van de schoonheidsbeleving' een antwoord op deze vraag te ge ven. Hij is gepromoveerd op onderzoek naar de factoren die een rol spelen bij esthetische oor deelsvorming en werkt momen teel bij de Faculteit Industrieel Ontwerpen van de TU Delft.De lezing wordt gehouen in het ge bouw van de Nederlandse Pro testanten Bond, Westvest 92, aanvang 20.15 uur. (010) 4.699.911 (010) 4.699P444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Dat bewegen gezond is, dat weet iedereen. Je wordt er fitter en ontspannen van. Maar bewegen in het water is daarbij ook nog eens heel leuk. Zwembad Groenoord heeft deze twee zaken met el kaar verenigd in het Aquaro- bics. Hierbij worden bijna alle spieren gebruikt. Tijdens het re- creatiezwemmen kan men nu gratis deze lessen volgen, ver zorgd door een enthousiast team van instructeurs. Tijdend de aquarobicslessen, die 25 minuten duren, kan men lekker alles losgooien. De kans op blessures is minimaal omdat de oefeningn in het water plaatsvinen. De les bestaat uit een workout op muziek en ter afwisseling worden verschillen de oefenmaterialen gebruikt, zoals gewichten. Bij een betaald bezoek aan het Sport- en Recreatiebad van maandag tot en met donderdag avond tussen 20.00 en 21.00 uur kan men deze sportieve lessen gratis volgen. WATERWEG De vier Waterweg Noord-gemeenten onderzoeken in samenwerking met de stadsregio Rotterdam de aanleg van vier steigers langs de rivier. Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Hoek van Holland willen met de afmeerplaatsen hun toeris me bevorderen. De steden be talen een klein deel zelf, het resterende bedrag komt van 'Europa'. In Vlaardingen gaat het om een uitbreiding van de bestaande steiger aan het Westerhoofd, in Schiedam om een nieuwe aan de Voorhaven, in Maassluis betreft het de Govert van Wijnkade en in de Hoek een aanlegplaats bij de stormvloedkering. Met de plannen is vier miljoen gulden gemoeid. „Als de subsidie vol gende maand loskomt, liggen de steigers er medio 1999", verzekert medewerkster toe risme D. Foet van het Ont wikkelingsbedrijf Rotterdam, OBR. Het gaat allemaal om het project 'Waternet', dat voor een deel al is gerealiseerd in Rotterdam. Tij dens het Wereldhaven Festival in september werden twee stei gers geplaatst bij de Schiemond in historisch Delfshaven en het Watertorenterrein De Esch in Kralingen. Sinds kort zijn er ook ideeën om het project niet alleen in de Maasstad van de grond te krijgen, maar uit te breiden naar de regio waarbij de Waterweg Noord-gemeenten de meeste kans maken in aanmerking te komen voor de Europese bijdra ge- Enquête Het Ontwikkelingsbedrijf Rot terdam heeft de afgelopen maan den een enquête gehouden onder de betrokken gemeenten en eventuele geïntereseerde rederij en. Dat alles om via uitbreiding van 'Waternet' ook het toerisme te bevorderen in de regio Water weg-Noord. De locaties aan de rivier in Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Hoek van Holland zijn het meest kansrijk. In Vlaardingen wordt door de ondervraagden de steiger aan het Westerhoofd het vaakst ge noemd. Daar hebben de veer dienst naar Pernis en De Diane een plek, terwijl de afmeerplaats eventueel kan worden uitgebreid met vijftig meter. „Dat is afhan kelijk van de aanleg van de Tweede Beneluxtunnel. Het veer wordt dan normaal ge sproken opgeheven, maar ik kan me voorstellen dat het om toeris tische redenen wordt gehand haafd", aldus Foet. Een nieuwe steiger ter hoogte van het Visse rijemuseum aan de Westhaven kade maakt minder kans omdat de rederijen bezwaren zien in het passeren van sluizen en bruggen. Stroming Schiedam ziet wel iets in de kade aan de Voorhaven, al is deze ver van de binnenstad gelegen. Wel ligt deze locatie direct aan de rivier. Aan de andere kant is het 'nautisch-technisch' moeilijk om aan boord te gaan vanwege de sterke stroming. Alternatieven zijn de Buitenhaven, de Koe- marktbrug en de Lange Haven. „Om de lange looptijden van ri vier naar centrum op te vangen, kan men denken aan het aan trekkelijk maken van de wandel routes en het inzetten van shutt lebusjes om de mensen direct in het centrum te brengen. Het zelfde speelt in Maassluis. Daar komt de Govert van Wijnkade in aanmerking, maar daar zijn geen voorzieningen. Ook hier geldt het probleem van het ver schil tussen hoog en laag water. Een ander nadeel is de aanwezig heid van veel binnenvaartsche pen. In Hoek van Holland zien de ondervraagden graag een ponton bij de Stormvloedkering of aan de Berghaven. Attracties als de kering zelf, de Torpedo- loods en het Expopaviljoen zijn dan gemakkelijk te bereiken. Foet verwacht volgende maand uitsluitsel over de subsidiever strekking vanuit het zogeheten KONVER-potje van Europa. „Gemeenten zijn nu bezig zelf gelden vrij te maken voor het project. Komt de subsidie er niet, dan zijn er nog wel midde len beschikbaar in het kader van ROM Rijnmond om de rivierzo ne langs de Nieuwe Waterweg op te knappen", zo verklapt de OBR-medewerkster toerisme. SCHIEDAM In Pand Paulus aan de Korte Ha ven 125 is van zaterdag 31 oktober tot en met zondag 6 december werk te zien van kunstenaar Lies Kor- tenhorst. Deze tentoonstelling is sa mengesteld door Koos van Duinen in samenwerking met de stichting Kunst- werkt. De opening vindt plaats op zaterdag om 16.00 uur met een inlei ding van Van Duinen. Kortenhorst stelt in haar werk een aantal vragen cen traal. zoals 'hoe komen we aan het beeld van onszelf?' en 'hoe kan ik een antwoord hierop schilderkunstig weer geven?'. Door het antwoord dat Kortenhorst door haar werk wil vinden, wil ze getui gen van een culturele relatie die ze heeft met de natuur. Haar stijl kan worden om schreven als 'realisme'. Hoe staat een boom, hoe loopt een haas en kijkt een hond; het zijn situaties in het werk van Kortenhorst die de kij ker zicht geven op de verbor gen werkelijkheid van de kunstenaar, haar realiteit. Pand Paulus is gedurende de genoemde periode geopend van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op deze tijden ook telefonisch bereikbaar onder tel. 4261557. SCHIEDAM - Zestig jaar zijn ze al getrouwd, Wilhelmus Esbach en Christina Berkhout. Op speciaal verzoek van het jubilerende paar mocht wethouder A. Wiegman deze keer fungeren als loco-burge meester en kwam hij de mand met bloemen en fruit brengen. Esbach werd geboren op 19 oktober 1916 in Rotterdam en zijn vrouw op 22 februari 19(9 in Schiedam. Op 20 oktober van het jaar 1938 stapten ze in het huwelijksbootje. Het echtpaar kreeg zes kinderen en heeft inmiddels tien kleinkinderen en maar liefst vijftien achterklein kinderen. Esbach is werkzaam geweest als verzilveraar bij Glasindustrie Pieter man in Schiedam, waar spiegels en sierglaswerk werd gefabriceerd. Later werd hij baas. Zijn vrouw deed het huishouden. SCHIEDAM Veel mensen hebben een creatieve hobby zo als schilderen, kaarten maken, figuurzagen of fimokleien. Wie meer maakt dan in huis past, kan de zelfgemaakte spulletjes verkopen in Kluphuis Oost. Men kan hier een tafel huren waarop de maaksels kunnen worden uitgestald. De crea markt vindt plaats op zondag 8 november van 13.00 tot 16.00 uur. Mensen die een tafel huren mogen om 12.00 uur naar bin nen. Een tafel huren kost f 5,-. De toegang is gratis. Ook kinderen mogen een tafel huren. Aanmelden: tel. 2451818. 45 minuten - 2 personen 'n klasse club SCHIEDAM— Het Holland- toernooi voor vrouwen-landen teams begint op woensdag 28 oktober met de wedstrijden Po- len-Tsjechië (18.15 uur), Neder- land-Macedonië (20 uur) en Spanje-Zweden (21.30 uur). Voor de overige dagen geldt de volgende dienstregeling: donderdag 29 oktober: Spanje- Macedonië (18.15 uur), Neder- land-Tsjechië (20 uur), Zweden- Polen (21.30 uur); vrijdag 30 oktober: Zweden- Tsjechië (18.15 uur), Nederland- Spanje (20 uur), Macedonië-Po- len (21.30 uur); zaterdag 31 oktober: Macedo- nië-Zweden (18.15 uur), Neder land-Polen (20 uur), Tsjechië- Spanje (21.30 uur); zondag 1 november: Tsjechië- Macedonië (11.45 uur), Polen- Spanje (13.30 uur), Nederland- Zweden (15 uur). SCHIEDAM De voetbal vereniging HBSS organiseert op woensdag 28 oktober een trainingsdag voor pupillen en junioren. De aanvang is 10 uur. De voetbaldag is niet uit sluitend bestemd voor leden. Ook jongeren die nog geen lid zijn van een voetbalvereniging kunnen inhaken en voorzover ze dat nog niet hebben gedaan kennis maken met de voetbal sport. Wie mee wil doen wordt geadviseerd zich tussen 9.30 en 10 uur te melden in het clubge bouw in sportpark Harga. SCHIEDAM Het eerste team van de schaakvereniging Groe noord staat na een 6-2 nederlaag tegen Voorschoten weer met bei de benen op de grond. De Schiedammers die de eerste wedstrijd met winst afsloten wa ren in de tweede ronde eigenlijk geen partij voor de schakers uit de bollenstreek. Ze moesten het stellen met de vier remises van Hans Uitenbroek. Kees van der Weijden, Arie Verschoor en Eric Smeekes. Op zaterdag 7 november volgt in Boerderij Landvreugd (Sweel- inckstraat) de thuiswedstrijd te gen Hillegersberg. SCHIEDAM Het damesteam van De Korenbeurs is er niet in geslaagd om na de eerste over winning (vorige week tegen Spaarne) een tweede zege te be halen. In het verre Groningen leed het drietal een 7-3 nederlaag. Da- niëlle Maas won tweemaal en Lineke Sneller éénmaal. Het eer ste mannenteam van Koren beurs en het dames-reserveteam kwamen niet in actie in verband een bondstrainingskamp waar aan Frank Rengenhart en Jolan- da Waterreus deelnamen. WATERWEG De oogst in de competitie-opening tegen Fortuna was mager (1-1) maar in de vier wedstrijden die daar na volgden, knalden Danny Koevermans en Johan Ham- merstein er zo lustig op los dat beide heren gezamenlijk tot een productie kwamen van zes tien doelpunten. Het publiek genoot. De wedstrijden van Excelsior'20 vormden tot dus verre heroïsche spektakelstuk ken. Zeker de 5-5 tegen VFC en de 5-4 winst op VOC waren om in te lijsten. Voor trainer Henry van Leeuwen waren het echter tropentijden. Met kromme te nen zat hij in beide wedstrijden de minuten af te tellen, hopend dat zijn verdediging het hoofd boven zou houden. „Wat wil je", start hij de ver klaring voor de vergietachtige toestanden in de defensie. „We missen Erwin van Deventer en Mark van der Roer. Die jon gens zijn niet makkelijk te ver vangen. En het wordt de ko mende weken nog een beetje erger want dan zullen we het ook zonder de geschorste Den nis Egging moeten stellen". Niettemin ligt Excelsior'20 volledig op de door Van Leeu wen uitgezette koers. „Ik heb gezegd dat het wel heel raar moet lopen willen we met deze ploeg niet bij de eerste vier eindigen. Als we doorgaan op de nu ingeslagen weg dan gaan we die doelstelling halen." Dat de totale doelpuntenpro ductie op naam staat van drie aanvallers, verontrust hem geenszins. „Ze voldoen hele maal aan de verwachtingen. Die knapen zijn voorin neerge zet om doelpunten te maken en dat doen ze dan ook." Dat Excelsior'20 een promi nente positie inneemt in het topscorerklassement ligt voor de hand maar de nummer één komt uit Hoek van Holland: 1Hoekse Boys 4 (28 doelpun ten uit 7 wedstrijden); 2 en 3. Excelsior'20 en Hermes DVS 3,80 (19 doelpunten uit 5 wedstrijden); 4. MVV'27 3,50 (21 uit 6); 5 en 6. VDL 3 (18 uit 6) en SVDPW 3 (15 uit 5); 7. GTB 2,83 (17 uit 6); 8. HSC/zo 2,75 (11 uit 4); 9. Cion 2,66 (16 uit 6); 10. HVO 2,60 (13 uit 5). SCHIEDAM Berichten voor de sportredactie kunnen recht streeks per fax aangeleverd worden. Hiervoor is het nummer 010- 5913733 beschikbaar. Post kan geadresseerd worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd worden op het redactie-adres Westhavenkade 14, Vlaardingen. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Bijna alle spieren worden gebruikt, en omdat de les in het water wordt gegeven, is de kans op blessures veel kleiner. Steigers langs Nieuwe Waterweg NS door PETER BRAAD In Schiedam denkt men aan een ponton bij de Voorhaven. Loco-burgemeester A. Wiegman op bezoek hij het diamanten bruidspaar. C 6 FC Hermos D.V.S. Sportpark Harga, Schiedam, Tel.: 470 40 48 De Havenloods is de uitgever van een groot aantal lokale huis-aan-huisbladen in de regio's Rotterdam, Dordrecht en Zuid-Holland Zuid Ten behoeven van Auto Actueel zoeken we een enthousiaste met affiniteit met auto's en de autobranche. Auto Actueel is een bijlage van De Havenloods met alge meen nieuws over de autobranche en artikelen over lokale merkdealers. Voor de edities in Ridderkerk, Barendrecht, Hoeksche Waard en Alblasserwaard zoeken we een cor respondent voor deze bijlagen. We zoeken een freelan cer, die zelfstandig contacten onderhoudt met de merk dealers, onderwerpen genereert en daar een goed leesr baar artikel over schrijft. Voor nadere inlichtingen kunt u vanaf vrijdag 23 oktober na 14.00 uur bellen met Els Neijts, tel. 010 - 46 99 358. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gestuurd aan de Havenloods, t.a.v. De Projectredactie, Postbus 1980, 3000 BZ in Rotterdam. entra/r jfW 63 2 0G 47354 24 Het gaat Excelsior'20 voor de wind en dat is mede te danken aan de trainersstaf die samen met Henry van Leeuwen zittend derde van linksde strategie bepaald.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3