SCHIEDAM Gevonden en verloren voorwerpen in september In Patricia's stoel voor een nieuw gevoel Britten bakken Paddestoelenspeurtocht Gevonden en vermiste dieren Twee zwartjes kruidnootjes Klavetjassen in Kluphuis Oost ORANJE Uw specialist in: NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV Inloopconcert Heilig vuur in Podium Café Thema-avond hoofdpijn Harmonia 'Hoeveel vuilniszakken per week op de stoep?' KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 28 OKTOBER 199844-1442 SCHIEDAM Tarottist/psy- chometrist Paul den Uijl ver zorgt donderdagavond- 29 okto ber de harmonia-avond met waarnemingen door middel van psychometrie. Belangstellenden wordt verzocht een voorwerpje zoals een horloge, foto of sleutel mee te nemen. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein en begint om 20.00 uur. Toe gangsprijs voor niet-leden be draagt 8,50. SCHIEDAM In Kluphuis Oost kan elke woensagavond worden geklaverjast. Het begint om 20.00 uur en kost 3,- per keer. Er wordt niet met het mes op tafel gespeeld, gezelligheid staat voorop. Kluphuis Oost be vindt zich aan de Boerhaavelaan 79, tel. 2451818. SLIJTERIJ/WldNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje per literI O. Vieux Oranje per liter10. U belt, wij bezorgen! 'Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 WATERWEG 'Een beter milieu begint bij jezelf, luidt de slogan van de overbekende campagne. Maar ook deelna me aan een EcoTeam kan een wezenlijke bijdrage aan een leefbaarder milieu opleveren. Om meer mensen enthousiast te krijgen deel te nemen aan een EcoTeam, belden vrijwil ligers en medewerkers van het EcoTeam Meldpunt Water weg-Noord dezer dagen bij 2000 huishoudens in Vlaar- dingen-Holy en Schiedam- Noord aan. Doel was hen warm te krijgen voor een van de informatieavonden, die af gelopen woensdag en donder dag in Schiedam en Vlaardin- gen werden gehouden. Atie Kiers van het EcoTeam Meldpunt Waterweg-Noord legt uit hoe een en ander in zijn werk ging. „De 2000 adressen die door vrijwilligers bezocht wer den, kregen eerst een uitnodi ging voor een informatieavond bij hen in de buurt. Op zo'n bijeenkomst doen we uit de doe ken hoe een EcoTeam in de praktijk werkt. Behalve dat wij de mensen voor iedere voorlich tingsbijeenkomst persoonlijk uitnodigen, vragen wij hen te vens of zij mee willen doen aan een minimilieutest. Door deze test te volgen, krijgt men direct inzicht in nieuwe besparingsmo gelijkheden. Rond de zes the ma's die een EcoTeam Program ma behandelt, te weten: afval, gas, water, elektriciteit, vervoer en koopgedrag, worden in de minitest vragen gesteld. Zo kun nen mensen bijvoorbeeld aange ven hoeveel vuilniszakken zij iedere week aan de stoeprand zetten, of hoe zij de laatste keer boodschappen zijn gaan doen. Met de auto of op de fiets?" EcoTeam medewerkers in Bel gië, Ierland en Nederland heb ben de minimilieutest ontwik keld. Een subsidie van de Euro pese Unie maakt het mogelijk de test in deze landen in de praktijk te brengen. De EcoTeam Meld punten van Leiden, Haarlem en Eindhoven maken eveneens ge bruik van de minimilieutest. Winnen „We hopen dat de test mensen enthousiast maakt deel te nemen aan een EcoTeam. Verder ver trouwen wij erop dat mensen zich bewust worden wat hun 'ge drag' voor invloed heeft op het milieu. Over het algemeen is het zo dat als je tijd stopt in een EcoTeam, je daar ook de resul taten van zult zien. Als het goed is zullen mensen ontdekken dat zij er iets bij te winnen hebben, als zij deelnemen aan een Eco Team. En niet in de laatste plaats, het milieu natuurlijk ook", aldus Kiers. Vorige week woensdag hield het EcoTeam Meldpunt Waterweg- Noord een voorlichtingsbijeen komst in de Blauwe Brug aan het Bachplein in Schiedam. Tien mensen namen de moeite om zich de ins en outs van deelname aan een EcoTeam te laten vertel len. Drie van hen melden zich aan het einde van deze avond ook daadwerkelijk aan. In Vlaardingen werd een zelfde bij eenkomst gehouden in wijkcen trum Holy. Hier kwamen twaalf mensen op af. SCHIEDAM De afdeling Gevonden Voorwerpen van de Regiopolitie Rotterdam Rijn mond, District Schiedam is ge opend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Het bureau Schiedam, Bij dorpplein 1 is gedurende deze tijden ook telefoninsch bereik baar onder tel. 2740205. Gevonden voorwerpen af te ha len op het Hoofdbureau van Po litie: 1 bos sleutels met 9 sleutels met hanger hoefijzer (411); I fiets- sleutel (412); 1 bos sleutels met 7 sleutels en afstandbediening alarm (425); I bos sleutels met 3 sleutels en witte hanger van ma- kelaar(426); 1 bos sleutels met 4 Banden Lichtmetalen Velgen Uitlijnen Verkoop en Verhuur van Balanceren Sneeuwkettingen, Bandenreparatie Winterhanden, Skiboxen. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Let op onze advertentie in week 47 sleutels aan haakje (427); l Buva sleutel (433); l Nissan autosleu tel aan zwart label KNMV (437); l Toyota autosleutel met beertje (438); l bos sleutels met 3 sleutels en rood label (446); 2 goudkleurige sleutels Schafer system (451); l bos sleutels met 3 sleutels, sleutelhanger vis en geel label (453); l sleutelbos met 3 sleutels en flubber hanger (455); 2 Volkswagen autosleutels (455); l sleutelbos met 4 sleutels waar van l met zwarte rand (455); l abus sleutel (455); l sleutel Slo- tenhuis Rotterdam (455); l sleu telbos, 12 sleutels aan musketon- haak met bonuskaart en wit touw (455); 1 Toyota autosleutel (465); 1 goudkleurig hangertje meisjeshoofd met inscriptie (417); I gouden ring bovenzijde iets gevlochten (444); 1 armband goud en zilver met hangertje met inschriptie (470); 1 mobiele tele foon Ericsson (428); 1 jasje di verse kleuren maat 116 (460); 1 groen/rode damestas (415); 1 plastic tasje diverse inhoud (415); I sporttas met kleding (415);1 blauw/zwarte schouder tas (435); 1 zwarte fietstas met sponsknijper (462); 1 brillekoker 'Look' met zonnebril op sterkte (431); 1 damesbril met bruin- goudkleurig montuur (432); I bril met zwart montuur (456); 1 leesbril zilverkleurig montuur (467); 1 witte plastic tas met tim mermansgereedschap (441); 2 in tegraal helmen, fletcher en jhl (424); 1 kettingslot zilverkleurig en goudkleurig slot (504). Gevonden voorwerpen af te ha len bij de vinder, na overleg met de afdeling gevonden voorwer pen van de politie te Schiedam 1 bos sleutels met 7 sleutels; I Lips sleutel; 1 fietssleutel blauw met gele hanger; lx FL. 300,-; Gouden oorbel cirkelvormig; 1 zilveren schakelarmband; 1 zil veren ketting met hangers; 1 zil veren dameshorloge; 1 goud kleurige schakel dameshorloge Seiko; 1 double/goudkleurig da meshorloge Tissot; 1 Hi-telefoon PTT; 1 blauw/zwart kinder trai ningspak en handdoek; 1 heren- bril Best Country; 1 leesbril goudkleurig in zwart etui. SCHIEDAM Het inloop concert van zaterdag 31 ok tober in de Grote kerk wordt verzorgd door het Schiedams dubbelkwartet onder leiding van H. Dijkerman en André Verwoerd op hoofdorgel. Er worden composities van on der anderen Tallis, Bach, Poulenc en Gigout gespeeld. Het concert begint om 15.00 uur. Zakelijk bekeken SCHIEDAM 'Voor een nieuw gevoel kom in mijn stoel'. Dit is het motto van Patricia Peters, die vanaf begin oktober haren knipt in dames- en herenkapsalon Patricia Pe ters Coiffure aan de Rem- brandtlaan 103b. Samen met een vriend heeft ze de zaak verbouwd, zodat deze nu ou derwets gezellig is in een nieuw jasje. Onder het genot van ver se koffie of thee neemt Patricia de tijd voor haar klanten, die ze ook advies geeft over een kapsel. Ze is al acht jaar kap ster, het vak is haar met de paplepel ingegoten en Peters bezit dan ook een flinke dosis creativiteit. Voor knippen kan men zonder afspraak binnen wandelen en heel belangrijk vindt Patricia het dat klanten zich op hun gemak voelen. Voor permanenten of verven moet men wel even van tevo ren bellen. Patricia Peters Coiffure (tel. 2460295) is geopend op dins dag en vrijdag van 9.30 tot 18.30 uur, woensdag van 9.30 tot 14.00 uur, donderdag van 9.30 tot 18.30 uur en zaterdag an 8.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM IndeHeemtuin van het Prinses Beatrixpark wordt zondag 1 november een paddestoelenspeurtocht georga niseerd door de onderafdeling Natuurontwikkeling van de ge meente Schiedam. De paddes toelenspeurtocht is bedoeld voor het hele gezin. De deelnemers kunnen starten tussen 13.30 en 14.30 uur bij de ingang van de Heemtuin. Deelname is gratis. De paddestoelentocht is een speurtocht naar twaalf grote paddestoelen. Deze staan 'ver stopt' tussen het groen en bij de verschillende landschapselemen ten in de Heemtuin. Bij elke pad destoel hoort een natuurvraag. De antwoorden op deze vragen leveren elke keer een letter op. Wanneer alle paddestoelen zijn gevonden, kan men van de let ters een woord maken. Aan de paddestoelenspeurtocht is voor kinderen een wedstrijd verbonden. Wie het goede woord heeft gevonden, maakt kans op een leuke prijs. Deze wordt om 15.30 uur uitgereikt op Kinderboerderij 't Hoefblad. Wanneer men meer wil weten over de paddestoelenspeurtocht, kan men tijdens kantooruren contact opnemen met de onder afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente, tel. 2465521. De Heemtuin ligt achter de Kin derboerderij 't Hoefblad en is goed met de fiets via het Duiven- pad, Hazenpad of Parkweg te bereiken. SCHIEDAM Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd: Vermist: 11/10: poes, lapje, zwart, rood, wit, wit in snoet, en aan 1 oor, buik, voetjes en bef wit, witte punt staart, net gesteriliseerd, 'Woepie', vrij dikke staart. Omgeving K. v.d. Copellolaan (Nieuw land); 13/10: Valkparkiet 'Cocky', man, gele kop, kuif geel, bruin, grijs, ring '96, omg. Kortlandstraat (centrum); 29/9: Zwarte gecastr. kater, TA jr., zw. halsband en koker, rechteroor stukje uit. Omg. Jan Vermeerstraat. Gevonden: 10/10: Jack Russell, reu, bastaard, plm. 8 weken oud, gevonden: Sterrenbos; Bastaard reu, geel, zwart, leren riem en band, gevonden: Hargapark; 10/10: Lapjespoes, bruin, zwart-wit. B.K.- Laan, is overleden; 28/9: gecastreerde kater, ongeveer 6 jaar, cypers wit, gevonden: Hoofdstraat (Gorzen). Voor meer informatie: Amive di Schiedam, tel. 4711857. SCHIEDAM Mevrouw Zwartjes is op donderdagavond 15 oktober binnengebracht in dierenasiel Hargahoeve. Ze was ge vonden op de Schiedamseweg. Mevrouw Zwartjes is een zwarte labrador teef van ongeveer zes jaar oud. Ze droeg een blauw met zwarte slipketting. Wie kent deze dame, die haar naam van de medewerkers van het asiel heeft gekregen? Klep (ook deze naam is verzonnen bij Hargahoeve) is een zwarte gecastreerde kater van ongeveer zes jaar oud. Klep heeft geen staart meer, die moest om medische redenen worden geampu teerd. Klep is in eerste instantie wat bang, maar als hij wat is gewend, is hij erg lief. Voor deze staartloze heer wordt gezocht naar mensen waar hij zo nu en dan naar buiten mag. Hargahoeve, Sportlaan 2, tel. 4714151, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel dicht. ook in titanium SCHIEDAM In Podium Café jamt Kees van Krugten sa men met andere artiesten don derdagavond 29 oktober een muzikaal festijn bij elkaar. Het muzikale publiek wordt uitgeno digd een steentje bij te dragen, zodat verrassend nieuwe inspira ties kunnen ontstaan. Zaterdag 31 oktober komt Se conds optreden in Podium. Deze coverband is opgericht in het voorjaar van 1995. De groep speelt muziek van Seal tot de Simple Minds en van Van Halen tot Stiltskin. Er wordt gespeeld met volle overgave en heilig vuur. Live zijn ze op hun sterkst en weten ze het gevoel over te brengen op het publiek dat er niet onberoerd bij kan bjijven. Design horloges Broersvest 87-93 3111 ED Schiedam Tel. 010-426 79 37 SCHIEDAM De Patiënten Belangen Vereniging Schiedam organiseert op dinsdag 3 novem ber een avond over hoofpijn. Er worden lezingen gehouden door deskundigen op het gebied van neurologie, pharmacie en mi graine. Na afloop kan men met vragen bij hen terecht. Er is ook een brochure over hoofdpijn. Aansluitend organiseren de Schiedamse Apotheken een the- maweek over hoofdpijn. De the ma-avond begint om 20.00 uur in De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. Entree is gratis. SCHIEDAM In de Britse zusterstad Neath in Wales ken nen ze helemaal geen kruid nootjes. Maar een aantal kinde ren van basisscholen in die stad weten nu zelfs hoe je ze moet klaarmaken. Deze week waren namelijk zo'n veertig Britse kin deren op bezoek op basisschool de Klinker. Hier waren ze opge nomen in gastgezinnen. In het voorjaar zijn de Schiedamse kinderen in Neath geweest en nu was het de beurt aan de Britten om hier eens een kijkje te nemen. Dat begon donderdagavond met de aankomst op de school en vrijdag werden er lessen ge volgd: meester Hans ging aan de slag met muziek, meester Ron heeft handvaardigheidles gegeven, meester Luc heeft de kinderen ingewijd in de Neder- landkunde en juffrouw Arnolda bakte kruidnootjes met de kids. Na die leerzame ochtend kon 's middags een verfrissende duik worden genomen in zwembad Groenoord, waarna ze het cen trum hebben bekeken. Hier werd een wandeling gemaakt en een bezoek gebracht aan molen 'De Palmboom', 's Avonds ging het feest gewoon door met een disco op school. Maar al te laat naar bed kon niet, want zater dagochtend moesten de kinde ren alweer vroeg uit de veren om een rondleiding te krijgen in het Feijenoord Stadion. Niet al leen de Engelse kinderen, maar ook de Schiedamse kinderen van groep acht vonden het ge weldig om de gastenkleedka- mer, de spelerstunnel, de busi ness-seats, de politie-intake- ruimte, waar steeds een kind werd opgesloten om te laten zien wat er met lastige suppor ters wordt gedaan, en het mu seum over Feijenoord te zien met de cups en bekers. Maar het leukste was natuurlijk dat de selectie van Feijenoord ook echt kwam trainen, zodat handteke ningenjagers hen konden be springen na afloop. Zondag werden er nog wat ca deautjes uitgewisseld en na een afscheidswoord van burgemees ter R. Scheeres zijn de Engelse kinderen maandagochtend weer huiswaarts getrokken. door CHRIT WILSHAUS Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 In de test werd gevraagd hoeveel vuilniszakken men wekelijks langs de stoep zet, om mensen bewust te maken van het milieu. Bij Patricia Peters Coiffure wordt altijd de tijd genomen voor de klanen. Mevrouw Zwartjes Minimilieutest als lokkertje informatieavonden EcoTeam t

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 11