Nieuwe Stadsblad Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Nissan valt steeds beter in de smaak op stropdassenmarkt Verkiezing Leaserijder van het Jaar moet rijgedrag verbeteren Officiële introductie bij Ford-dealers m WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 44-454 fmÉÊtM •- -V - 5 De modellen van Nissan vallen steeds beter in de smaak onder de zakelijke rijders. Autover huurbedrijven, leasemaatschappijen en de over heid kiezen steeds vaker voor een Nissan om hun vloot aan te vullen. In korte tijd werden door deze zogeheten 'fleetowners' zo'n twee honderd Nissans verkocht. Met name de Maxima's, Primera's en Pickups lagen goed in de markt. 'Dat grote aantal is zeker geen toeval of eenmalig succes', vindt Dick van der Geer. Manager Fleetsa- les Leasing bij Nissan Motor Nederland. Hij verklaart: 'De kwaliteiten van de Nissans sluiten perfect aan op de behoeften van deze veeleisende markt, waar betrouwbaarheid, comfort en service voorop staan.' Budget Rent-a-Car kocht maar liefst vijftig stuks van Nissans topsedan, de Maxima QX. Deze Maxima's worden door Budget Rent-a-Car aange boden aan lease-maatschappijen en komen zo te recht bij de top van het bedrijfsleven. Ilma Geurtjes, Fleet Manager van Budget Rent-a- Car verklaart: 'De Maxima QX is een perfecte auto voor mensen die veel kilometers maken. Hij is comfortabel en luxueus.' Autoverhuurder Europe Car, marktleider in Euro pa, bestelde in totaal 120 Nissans. De laatste 25, allemaal Primera's werden onlangs afgeleverd. Ze worden ingezet als vervangende auto voor leaserij ders of als tijdelijke zakenauto. Een tiental Primera's werd door AXXi Autover huur gekocht. Dit bedrijf, onderdeel van de Athlon Groep, gebruikt Nissans eveneens als vervangende auto voor klanten van zustermaatschappij Interle- asing. Nieuw model Ook de overheid is klant van Nissan Motor Neder land. Van der Geer: 'Rijkswaterstaat bestelde 25 Nissan Pickups die we in oktober en november zullen afleveren. Het nieuwe model is sinds begin dit jaar in Nederland en scoort meteen goed. Dat geldt ook voor de eveneens nieuwe Patrol GR.' De belangstelling voor super- compacte ruimtewagens houdt in Japan onafgebroken aan. Mazda's 'Demio', bijna twee jaar geleden gelanceerd, was in maart 1998 goed voor 14.000 verkopen (over heel 1997: 88.293 Demio's). Nis san lanceerde in februari zijn 'Cube' en verkocht in twee maanden tijd bijna 50.000 exemplaren. Honda sluit zich nu ook aan met de nieuwe 'Capa', een ruime compacte auto voor jonge gezin nen. Honda gaat in dezelfde se rie van compacte auto's ook een terreinwagen maken. Suzuki (met de 'Wagon R') en Daihatsu (met de 'Move') komt de eer toe Opnieuw worden de ruim 400.000 Nederlandse leaserij ders uitgedaagd om mee te dingen naar de prestigieuze ti tel 'Leaserijder van het Jaar'. De initiatiefnemers VNA en BO- VAG besloten deze verkiezing, die in 1997 met veel succes voor de eerste keer werd georgani seerd, nu in iets gewijzigde vorm opnieuw uit te schrijven. Theorie Alle leaserijders kunnen zich op geven voor deze uitdaging waar bij zowel theoretische kennis als rijvaardigheid wordt getest. Doel van de verkiezing is het rijgedrag van de leaseautoberij der te verbeteren en de zakelijke automobilisten nog eens op de noodzaak van bewust, zuinig en veilig rijgedrag te wijzen. De verkiezing 'Leaserijder van het Jaar' wordt georganiseerd door de VNA (Vereniging van Nederlandse Autoleasemaat schappijen) en de BOVAG afde ling Autoleasing, met steun 'van de NOVEM (Nederlandse Or ganisatie voor Energie en Mi- De eigenwijs ogende Hyundai Atos is uitgebreid met drie kleur rijke pakketten. Van A tot Z anders heeft daarmee een Zuid Amerikaans tintje gekregen. Naast de kleurrijke Atos Ambrus- co is de stadsauto er nu ook als Azteka, Andes en Azurra. De onderdelen van ieder pakket zijn nog eens onderling uitwissel baar. De speciale Ambrusco uitvoe ring was er al. Deze sportief aan geklede versie beschikt over rode hoofdsteunhoezen, een rood met geel lederen sportstuur en dito pookknop. De mattenset heeft een rode rand, Ambrusco-em- bleem en rode badges. Het pak ket kan worden uitgebreid met een in rood uitgevoerde audio- set. Azteka-pakket Aan het Azteka-pakket zijn mistlampen en dakspoiler toege voegd. Óp de flanken een geel- /groen/rode striping met Azte- ka-badge. Het interieur is iden tiek aan de Ambrusco. De Atos Andes is voorzien van 13 inch lichtmetalen velgen en handige roofrails. De mattenset met Andes-badge heeft een gele rand. Sportieve extra's Tien sportieve extra's geven de Atos Azzura een snelle uitstra ling. Onder deze versie zijn licht metalen 14 inch velgen gemon teerd met brede 165/160 ban den. Ook beschikt de Azzura over een zilvergrijze dakspoiler. Luchtopeningen in de bumpers in de grille zijn zilvergrijs gespo ten. De 'koplampwimpers' aan de bovenzijde van de lichtunits zijn gedurfd. Ook hier weer een badge met Azzura-aanduiding en nu een blauw afgewerkte mat tenset. de markt- een paar jaar geleden te hebben opengebroken. De Wagon R was eigenlijk de eerste in deze klasse. Hij werd in 1993 gekroond tot Japanse 'Auto van het Jaar'. Vorig jaar wist Daihatsu in Ja pan het spectaculaire aantal van 161.383 'Moves' af te zetten. Mitsubishi deed het met 122.227 'Minica's' ook prima. lieu) en het ministerie van Ver keer en Waterstaat. In het Meerjaren Programma Verkeersveiligheid van dit minis terie vormt de verbetering van het verkeersveilig rijgedrag van zakelijke automobilisten één van de beleidskenmerken. De actie 'Koop Zuinig, Rij Zuinig' van de NOVEM heeft als doel zakelijke automobilisten attent te maken op zuinig rijgedrag. Belangstel lenden kunnen het inschrijffor mulier aanvragen bij de organi satie van de 'Leaserijder van het Jaar 1999', Antwoordnummer 6405, 1380 VJ Muiden. Bij de Ford-dealer vindt van daag de introductie van de nieuwe Ford Focus plaats. De Focus kan beschouwd worden als de opvolger van de Escort, alhoewel deze niet helemaal van het toneel verdwijnt. De Escort blijft namelijk voorlo pig leverbaar als vijfdeurs en wagon. In het zwaarbevochte C-segment zal de Focus het moeten opnemen tegen groot heden als de Opel Astra, Volkswagen Golf en Renault Mégane. De Focus zet de lijn voort van de Ka, de Puma en Cougar. Ken merkend is de grote wielbasis en hoge daklijn, wat aanzienlijk meer ruimte in het interieur biedt. De vijfdeurs uitvoering, die nu in de showroom staat onderscheidt zich. net als de driedeurs, door de vloeiende vormen, strakke lijnen en glan zende vlakken die kenmerkend zijn voor het inmiddels spreek woordelijke New Edge design. De achterzijde met hooggeplaat- se achterlichten ontbreekt even wel op de vierdeurs en wagon uitvoering zodat deze een meer traditionele indruk maken. Voor de Focus ontwikkelde Ford een nieuw platform. De ultrastijve veiligheidskooi en de kreukelzones bieden de inzitten den optimale bescherming. Be langrijke vernieuwing is de mul- ti-link wielophanging, waardoor de achterwielen ver op de hoe ken van de auto konden worden geplaatst. Dit zorgt niet alleen voor een stabiele wegligging maar is ook ruimtebesparend waardoor er in de bagageruimte voldoende plaats overblijft om twee koffers naast elkaar te leg gen. Koning te rijk Het sprekende uiterlijk van de Focus gaat naadloos over in het interieur. Vorm en functie gaan hier hand in hand want alle be dieningsknoppen zijn onder handbereik. Eenmaal achter het stuur voelt de bestuurder zich een koning te rijk. De besturing is zeer direct en de auto heeft een prima wegligging. Het vierka- naals antiblokkeersysteem (ABS) is standaard aanwezig in combinatie met electrische rem- krachtverdeling. Optioneel zijn een verbeterd tractiecontrole- systeem en een nieuw electro- nisch stabiliteitsprogramma (EPS), dat de bestuurder te hulp komt bij extreme situaties, zoals bijvoorbeeld een uitwijkmanou- vre op een besneeuwd of glad wegdek. Voor de motorisering heeft Ford een serie nieuwe en verbeterde krachtbronnen beschikbaar. Er is keuze uit een 1,4 en 1,6 liter motoren, die het werk tot 25 procent zuiniger verrichten dan hun voorgangers. Daarnaast is er de verbeterde 1,8 liter en 2,0 liter uit de Mondeo in de motbr- programma opgenomen. Op ter mijn is er een zuinige 1,8 liter direct ingespoten tubodiesel voorhanden. De krachtbron is standaard ge koppeld aan een handgeschakel- de vijfbak. De hydraulische kop peling en kabelbediende trans missie staan gerant voor soepel en direct schakelen. Vanaf begin volgend jaar komt er tevens een automatische transmissie met vier versnellingen en een overdri ve beschikbaar. Ford levert de Focus in eerste instantie in een 5-deurs en 3^ deurs uitvoering. In december staat de wagon en begin volgend jaar de sedan in de showroom. De dieselrijders moeten nog wachten tot half februari. De prijzen van de Ford Focus be ginnen bij 32.495 gulden. Madrid, een hoogzomers tafe reel onder een stralend blauwe hemel. Mensen op terrassen, topjes en korte broeken. En daar komen wij vanuit 11 gra den Celsius gekleed in donke re jacks. Het is even wennen na vocht en storm. De nieuwe 166 ziet er elegant uit en toont buiten beslist niet groter dan de 156. Hoofddesigner bij Alfa, Walter De'Silva, heeft de nieuwe auto minder span nend getekend dan de verbluf fend vorm gegeven 156. Dat moet ook wel: immers de 166 staat voor luxe, comfort, re presentatief onderweg zijn, terwijl de meer sportieve 156 best dat tikje 'bijzonder' kon hebben. In de 166 gaat het verrassend ruim toe. Tal van opbergmoge- lijkheden vorstelijk grote stoe len die perfect je lichaam 'vast pakken', op een wit fond ge plaatste klokken. De variabele bagageruimte is tot 490 liter uit te breiden. In de middenconsole heeft Alfa een aantal bedienings functies rond een monitor-beeld scherm opgenomen. Overzichte lijk en als je eraan gewend bent makkelijk te bedienen. De Alfa 166 is van huis uit rijk UgM" uitgerust. Om maar een paar za ken te noemen: lichtmetalen wie len, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, elek trisch te bedienen ramen en bui tenspiegels. Binnen zorgt een au tomatische klimaatregeling voor een juiste temperatuur. ABS, eventueel aangevuld met elek tronische antislip- en tractierege- ling. Twee airbags, de rechter is uit te schakelen. Zij-airbags, elektrische koplampverstelling, startblokkering en als extra te bestellen Xenon lampen. Het ontspannende cruise-control is op alle versies standaard met uit zondering van de 2.0 liter Twin Spark, het basismodel. In Nederland komen er voor de Alfa 166 vier motoren beschik baar. Drie benzine- en een die selversie. Aan de basis de eerder genoemde 2.0 liter 16V Twin Spark, een 2.4 JTD diesel, dan een 2.5 liter V6 en aan de top een 3.0 liter V6, beide met 24-klep- pentechniek. Bovendien grijpt Alfa met een speciale versie, de 3.0 Super, nostalgisch terug naar haar sporthistorie. In de 2.5 liter V6 en de 3.0 liter V6 kun je met een schakelaar naast de pook het drive-by-wire elektronisch gas pedaal in een Sport Throttel Response stand zetten en dan reageert de motor feller. De 2.0 liter Twin Spark 16V en de 2.5 liter V6 24V hebben een nieuwe vijfversnellingsbak en de 2.4 JTD en de 3.0 liter V6 24V een zesversnellingsbak. De laatste versie is ook te leveren met een zesbak met overdrive. Voor de beide V6-versies is een automaat leverbaar met een Sporttronic systeem dat zich aan je rijstijl aanpast en als je dat wilt ook met de hand te bedienen is. Rijgenot Eerst de 3.0 liter V6 mee op pad. Al om de hoek blijkt dat de auto compact om je heen is gebouwd, niet overdadig groot aanvoelt. Het stuurkarakter is subliem en elke bocht is een feest om door te sturen. Al snel wordt me duide lijk dat de 166 bijna geen 'o wat eng' grenzen kent. De wagen ligt ongekend stabiel, luistert secuur naar wat je hem opdraagt en brengt je veilig en in een zeer hoog tempo als je dat wilt naar je bestemming. Alles is licht en gemakkelijk te bedienen. Het gê- luid in de auto van motor en banden is miniem te noemen, misschien ook omdat de 3.0 liter V6 niet zo uitbundig sportief klinkt en aanvoelt alsook de 2.5 even later. Beide versies staan dan ook voor verre-reizen-ge- not, soepelheid en rust. Stap je over in de basisversie, de 2.0 liter Twin Spark, dan kom je snel tot de conclusie dat deze het spor tiefst onderweg is en je eigenlijk al alles biedt waarmee je in ons land plezierig rustig rijden kurfi afwisselen met wat feller sportief genieten. De prijzen zullen ongeveer ff. 75.000,-- voor de basisversie dé 2.0 liter V6 Twin Spark gaan oplopen tot fl. 100.000,-- voor het topmodel. 'ip-<~m ',y Wwwmk Fleet Manager Budget Rent-a-Car rechtsen Dick van der Geer, Manager Fleet sales en Leasing van Nissan Motor Nederland. Honda sluit zich aan met de Capa. Compacte MPV's zeer populair in Japan Hyundai Atos nu van A tot Z anders Hyundai Atos. Ford Focus: Hoogwaardige techniek in een stijlvol 'New Edge kostuum' De Ford Focus zet de lijn voort van de Ka, de Puma en Cougar. Sportieve Romeo in designerpak door Door Anjès Vcrhcy De Alfa 166 is een luxe, comfortabele reiswagen met een sportief hart.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 19