IN KRANT Lokalen De Vlinder vliegen naar overkant Lintje voor zwemleraar Lichtdesign Supermarkt overvallen 95 Ssiniratuin VERHUIS Bericht Gemeentebestuur weigert zich neer te leggen bij kabinetsbesluit SiouK Perla mild 10.98 Brosse stroopwafels loods Casino uitgespeeld Actie voor behoud bus 54 Jongens gepakt na poging diefstal Kwaliteit en winkelsfeer, Cebr. de Block geven net iets meer Gebr. de Block 3 november 1998 Een huis aan- of verkopen j DOP DOP VASTGOED Service, kwaliteit, lage kosten TOTALE OPLAGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Kruidnootjes en Feijenoord MS Rembrandt langs Schiedam SCHIEDAM De deuren van casino De Joker blijven dicht. Uiterlijk 31 oktober zal de directie van de speel zaal aan het Broersveld het pand ontruimen. Dat heeft de advocaat van de erfpach ter van het casino (De Meij Holding bv) de gemeente la ten weten. Ambtenaren trek ken op grond hiervan de con clusie dat casino De Joker definitief gesloten is. De af gelopen zomer zorgde de komst van casino De Joker voor veel ophef in de Schie- damse binnenstad. Volgens het gemeentebestuur paste de gokhal met kansspelen niet in het bestemmingsplan voor de binnenstad. De directie van De Joker bestreed deze zienswijze en stelde dat het om gezelligheidsvereniging ging waar geen kans- maar observatiespelen werden be oefend. Nadat politie en jus titie een aantal keren de speelzaal hadden bezocht, werd De Joker na ongeveer anderhalve maand dichtge gooid. Enkele directieleden werden opgepakt en diverse goederen alsmede een geld bedrag in beslaggenomen. Wat er nu met het pand aan het Broersveld gaat gebeuren is nog onduidelijk. De Meij Holding bv wil het (beëindig de) erfpachtrecht graag te rugkrijgen. De gemeente houdt dit in beraad en heeft De Meij gevraagd wat er met het pand gaat gebeuren. „Im mers het perceel moet een voor de gemeente acceptabe le bestemming krijgen", al dus een woordvoerder. SCHIEDAM GroenLinks houdt dinsdag 3 november een handtekeningenactie tegen het opheffen van buslijn 54 in Spa- land. De RET heeft besloten om met ingang van de winterdien- stregeling buslijn 54 in de avond uren en weekeinden in Schie- dam-Noord op te heffen.Groen- Links vindt dit de slechtst denk bare oplossing, omdat het de in woners van Spaland, voor wie de buslijn de enige vorm van open baar vervoer is, regelrecht de auto indrijft. Daarom houdt de Milieuwerk- groep van de partij dinsdag een actie onder de passagiers van bus 54 tegen deze klantonvrien delijke maatregel. Zowel in de ochtend- als avondspits worden bij zoveel mogelijk haltes hante- keningen verzameld. Wie dit op 3 november niet zijn of haar krabbel kan zetten en dit toch wil doen, kan bellen naar H. Hagen, tel. 4732091 of M. Hoexum, tel 4265956. PAUL BERG dat is duidelijk. Leerlingen van basisschool De Vlinder zien de wereld na de herfstvakantie van de andere kant. Zaten ze voor die tijd naast basisschool De Violier aan de Slimme Watering, als de school weer begint hebben ze uitzicht op die oude plek vanaf de andere kant van de weg. Tijdens hun afwezigheid is de school namelijk van plaats veranderd. De Vlinder is in delen uit elkaar gehaaid en aan de overkant weer opgebouwd. Daar moesten wel twee kranen aan te pas komen. Eén daarvan tilde deel voor deel de lucht in op een wagen, die de lokalen naar de andere kant van de straat bracht, waar de andere kraan de lokalen weer van de wagen afhaalde. Daar is de school weer in elkaar gepuzzeld. De school, die op nummer 7 zat, blijft dit nummer overigens wel houden. Een grappig detail is dat de 'nieuwe' school nu midden op de plek staat waar in de toekomst de trambaan gaat lopen. Uiteraard is deze hele verhuisoperatie niet uitgevoerd omdat de leerlingen de straat wel eens vanaf de andere kant wilden zien: op de plek waar de lokalen stonden, komt nieuwbouw van de school. Hier wordt nu zand opgegooid, zodat de grond kan inklinken, fn september volgend jaar gaat de eerste paal de grond in voor de nieuwe Vlinder en als dit klaar is zitten de kinderen weer op hun oude plek. SCHIEDAM De politie kreeg maandagavond rond ze ven uur twee jongens in de gaten die probeerden een bromfiets te stelen op de Schiedamseweg. Toen zij de politie zagen, ging het tweetal er vandoor op een bromfiets, maar na een achter volging kon één van hen, een 16- jarige jongen uit Den Haag, worden aangehouden. Tijdens een zoektocht naar de andere zag de politie twee jon gens bij een scooter staan van wie er één aan het signalement voldeed. Ook deze mannen gin gen er vandoor, waarbij zij tegen de richting in reden op de Har- galaan. Ter hoogte van de hockeyvereni- ging gingen zij onderuit, renden weg en kon de bestuurder, een 16-jarige jongen uit Vlaardin- gen, worden aangehouden. De andere, ook een 16-jarige Vlaar- dinger, is even later door de hon denbrigade aangehouden. SCHIEDAM 'Onverant woord en onaanvaardbaar.' Zo omschrijft wethouder L. Hafkamp van Verkeer en Vervoer het kabinetsbesluit om de A4 tussen Delft en Rotterdam door te trekken op maaiveldniveau. Dit betekent dat het nieuwe stuk rijksweg begin volgende eeuw direct op de dijklichamen tussen Schie dam en Vlaardingen en dwars door het recreatiegebied Mid den-Delfland wordt ontwik keld. De gemeentebesturen van Schie dam en Vlaardingen hebben al tijd fel geprotesteerd tegen de aanleg van de A4. Zij willen al leen akkoord gaan als de rijks weg vanwege de overlast ver diept of in een tunnel wordt aan gelegd. Minder in de file en meer in de trein, bus en tram. Dat is het credo van Paars 2, dat tot 2010 in totaal 67 miljard gulden uit trekt voor de aanleg van nieuwe wegen en verbetering van het openbaar vervoer. Het is alle maal vastgelegd in het Meerja renplan voor de Infrastructuur en Transport (MIT). Haven Een van de consequenties is dat nu eindelijk ook de A4 wordt doorgetrokken. De dijklichamen op de grens van Schiedam en Vlaardingen liggen al ruim der tig ongebruikt te wachten op ontwikkeling. Geldtekort bij het rijk en protest uit de Waterweg gemeenten hadden tot gevolg dat het laatste stuk rijksweg tus sen Delft en Rotterdam nimmer werd voltooid. Maar daar komt nu dus verandering in, want het kabinet trekt zo'n 380 miljoen gulden uit om de A4 rond 2005 te voltooien. De rijksweg is straks vooral bedoeld om de Rotterdamse haven beter te ont sluiten. Wethouder Hafkamp voorspelt nu al dat Schiedam alle middelen te baat zal nemen om de aanleg van de A4 op maaiveldniveau alsnog te blokkeren. „Zo'n A4, ook met enige inpassing en inge graven schermen, is geen verto ning. Op die manier creëert het kabinet een onleefbare situatie. Het werkt dus contraproduktief, want het woon- en leefklimaat gaat steeds verder achteruit door de stank- en geluidsoverlast." Lichtpuntjes De hoop van de wethouder is enerzijds gevestigd op de Stads regio en de provincie Zuid-Hol land en anderzijds op een 'potje' van twee miljard gulden dat het kabinet heeft weggezet om even tuele knelpunten weg te nemen. „De Stadsregio en de provincie zijn weliswaar voor de aanleg van de A4, maar niet op maai veldniveau. We moeten dus op korte termijn met elkaar om de tafel gaan zitten om samen tot een duidelijk signaal richting ka binet te komen. Ook dat potje van twee miljard biedt nog wat lichtpuntjes, want als Paars 2 nog eens ongeveer 350 miljoen gulden beschikbaar stelt, kun nen we de A4 inderdaad onder tunnelen. En we zitten hier toch met een behoorlijk knelpunt lijkt me..." Voor Hafkamp staat vast dat Schiedam 'alle democratische middelen' uit de kast zal halen om de A4 op maaiveldniveau tegen te houden. Steun is er in ieder geval van buurgemeente Vlaardingen, want ook daar vindt men deze optie 'onaan vaardbaar' en wil men binnen kort in Den Haag gaan lobbyen voor een betere oplossing. Zacht als een handschoen, in zwart en bruin SCHIEDAM P. Kop heeft afgelopen zaterdag uit handen van burgemeester R. Scheeres een lintje ontvangen. Bij Koninklijk besluit van 21 augustus van dit jaar is hij benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Kop is sinds 1968 vrijwillig medewerker bij de Stichting voor gespecialiseerd jeugd- en volwassenenwerk Schiedam, sociaal cultureel werk ten behoeve van mensen met een verstandlijke handicap. In de beginperiode heeft hij de activiteit zwemmen opgestart en vorm gegeven. Vele mensen met een verstandelijk handicap heeft hij zwemles gegeven en hebben dankzij hem een zwemdiploma behaald. Ongeveer vijftien jaar geleden is Kop zich gaan specialiseren in de wedstrijdsport. Dit heeft de laatste jaren geresulteerd in het behalen van kampioenschappen door zijn pupillen. De laatste jaren heeft hij zich bezig gehouden met de training en begeleiding van wedstrijdzwemmers. Een aantal van deze zwemmers is op dit moment lid van de nationale selectie gehandicaptensport en enkelen hebben Olympische medailles gewonnen. Van 1985 tot 1994 is Kop ook bestuurslid geweest van de Stichting. Gedurende dertig jaar is de heer Kop meerdere avonden per week werkzaam geweest voor de zwemsport en deze doelgroep. Op 24 oktober heeft hij officieel afscheid genomen van de Stichting. SCHIEDAM Vier onbekende mannen hebben vrijdagmorgen rond half elf een overval gepleegd op een supermarkt aan de Snelliussingel. Eén van de overvallers bedreigde de caissière met een vuurwapen. Na een greep te hebben gedaan in de kassa, gingen de mannen er te voet vandoor. De recherche stelt een onderzoek in. snelfiltermaling 4 pakken a 250 gr. Bonus 0.40 1.89 A.H. - Call Call - Etos Blockshop - Retourette Groenelaan, Schiedam NS WOENSDAG 28 OKTOBER 1998, 50e JAARGANG, Nr44 Nieuwe iwe Stadsblad Rotterdamsedijk 433-437, 3112 AS Schiedam Tel. 010-4738888 - Fax 010-4270205 OPTICIEN Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 'Doortrekken A4 onverantwoord' P. Kop neemt de onderscheiding in ontvangst. RAST I HELEMAAL. Broersyest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE BINNEN GEZELLIG MAKEN' IIGT VOOR U KLAAR. Al dertig jaar wachten de dijklichamen op de grens tussen Schiedam en Vlaardingen op hun bestemming. Begin volgende eeuw lijken ze die eindelijk te krijgen... Cilinderglas met metalen onderschaal. Past in elk interieur. Sfeervol en tijdloos. o 11,5 cm, hoogte 12,5 cm. Van 15.95 voor 8 Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. oud adres Noordvest 18 Schiedam Op verhuist Woningstichting Noordvest naar de Valeriusstraat 3 in Schiedam Ons telefoon-, fax- en postbusnummer blijven hetzelfde. #0NiNS$netmnG Noordvest Van donderdag 29 oktober tot en met maandag 2 november 1998 is ons kantoor aan de Noordvest 18 gesloten Wij zijn op donderdag 29 oktober vanaf 17.00 uur tot en met vrijdag 30 oktober a.s. uitsluitend telefonisch bereikbaar via 010 42 68 578 (spoedeisende reparatieverzoeken). Valeriusstraat 3 correspondentieadres: Postbus 25 3100 AA Schiedam tel. 010 20 40 700 fax 010 42 68 200 email wsn@noordvest.nl cn

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1