IN KRANT ter P Irritatie en file door verkeerslichten Schiedamse Schrijfwedstrijd J Scheeres gestegen op maatschappelijke ladder loods Valse briefjes van vijftig Kunstenaars werken aan ontwerp voor Stadskantoor Opknapbeurt Proveniershuys ROLAND KEYBOARD Koffie-bezoek van raadsleden m KEUKENS in deze De Boodschappen Krant DONDERDAG 5 NOVEMBER 1998, 50e JAARGANG, Nr 45 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE BUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: HN Huisagenten in de wijken Wedstrijden reddend zwemmen SCHIEDAM Woning stichting Noordvest is be gonnen met plaatselijke re novaties aan het Proveniers huys. Aan de zijde van het Stadskantoor worden verf monsters en voegmonsters genomen, zo is woensdag een vierkante meter opnieuw ge lakt om te kijken hoe dat uitpakt. Ook wordt het metselwerk plaatselijk aangepakt en worden stenen vervangen. Hiervoor komen oude stenen uit Utrechtse slooppanden naar Schiedam. De herstel werkzaamheden zijn niet zo makkelijk uit te voeren: om de zijde van het Proveniers huys bij de Schie te kunnen bereiken moet op den duur zelfs een ponton in het water worden aangelegd. Ook het voegwerk heeft meer voeten in de aarde dan zou worden verwacht: dit is namelijk niet recht geslepen maar 'ge knipt', dat wil zeggen dat het met mesjes moet worden bij gewerkt. Met de werkzaamheden is drieënhalf ton gemoeid. Het werk duurt nog ongeveer tot en met mei volgend jaar en wordt uitgevoerd in overleg met Monumentenzorg. SCHIEDAM De politie waarschuwt inwoners van Schiedam voor valse briefjes van vijftig. Zo zat er maan dag tussen de dagopbrengst van een bakkerij aan de Broersvest een vals biljet. De politie adviseert iedereen goed op te letten en bij twijfel contact op te nemen met de politie van Schiedam. 11 fill 11 UI Van 1395,- voor Pascalweg 157-159 Rotterdam Lombardijen 010 -432 33 88 Ook al is een aantal verkeerslichten op de Vlaardingerdijk weer in werking getreden, het wordt er voor de automobilist niet makkelijker op. Vooral het licht op de hoek van de Karei Doormanstraat zorgt voor problemen. Dit staat zo kort op groen dat er slechts twee auto's per keer door kunnen rijden. Daarna springt het licht op rood, ook wanneer er vanaf de zijstraat geen verkeer komt. In de spits levert dit steeds lange rijen wachtende auto's op, zodat het verkeer vanaf station Vlaardingen Oost al vast staat, met uiter aard als gevolg geïrriteerde automobilisten. Eerder kwam er al veel commentaar op de onoverzichte lijke verkeerssituatie op deze plek, waar druk aan de Beneluxlijn wordt gewerkt. Aanleiding was toen de dood van een 18-jarige bromfietser die werd geschept door een zandauto. Een maand later werden daarom rood en witte blokken door Rijkswaterstaat langs het fietspad gezet, zodat de bocht voor de (brom)fietsers duidelijker te volgen was. Naar aanleiding van dit ongeluk is ook gekozen voor de afslag bij de Karei Doormanstraat die kon worden gebruikt door de vrachtwagens en wilde men snel de verkeerslichten weer inschakelen. De veiligheid is nu misschien verbeterd, maar of alle automobilisten die het licht steeds weer op rood zien springen dat nu wel leuk vinden.. Visarding*?» Utr«cht Hmk v,He!!«n4 SCHIEDAM In'Het Ge bouw' van de Stichting Schiedamse Vrouwen-eman cipatie Organisaties komen vrijdag 6 november tijdens de koffie-inloop de twee vrouwelijke gemeenteraads leden W. Hupse (CDA) en C. Raaphorst-de Groot (AOV) op bezoek. Doel van deze activiteit is enerzijds kennismaken met de vrouwelijke gemeente raadsleden en anderzijds te komen tot informatie-uitwis seling met de bezoeksters. De 'gewone' burger kan hier dus met vragen terecht, zo dat de Schiedamse politiek erachter komt wat er leeft onder de Schiedamse vrou wen. De koffie-inloop duurt van 10.00 tot 12.00 uur. SCHIEDAM Ruim veer tig gasten uit de partnerste den van Schiedam komen eind november naar de Branders- stad voor de partnersteden- conferentie. Dit jaarlijkse treffen wordt voor de tweede maal door Schiedam georga niseerd en is bedoeld om de contacten te verstevigen en nieuwe initiatieven te nemen. Gekoppeld hieraan vindt ook de jongerenconferentie plaats en komt er uit elke partner- stad een kunstenaar naar Schiedam om mee te doen aan een workshop waaruit een kunstwerk voor het Stadskan toor moet voortkomen. Schiedam 'maakt al meer dan dertig jaar deel uit van een kring van vijf steden in Europa. Deze bestaat uit Neath-Port Talbot in het Verenigd Koninkrijk, Esslin- gen am Neckar in Duitsland, Vienne in Frankrijk, Udine in Italië en Velenje in Slovenië. Ook onderhoudt Schiedam sinds enige jaren contacten met Alba- cete in Spanje. De stedenkring onderhoudt vriendschapsban den en organiseert uitwisselin gen op diverse terreinen. Zo kwam onlangs een groepje kin deren uit Neath een bezoek brengen aan basisschool de Klinker. De eerste keer dat Schiedam de eer had om de conferentie te organiseren was in 1990. De ge meente is dan ook verheugd om sw W m- mm i i mm if Eind november komen afgevaardigden uit alle partnersteden naar Schiedam. Hans Verkerk w A Keukens I week wel keuken nodig lil(i(0chlW heelt en nu f de conferentie weer te mogen verzorgen, zo liet burgemeester R. Scheeres weten. Een door het college van burgemeester en wet houders opgerichte werkgroep, waarin ambtenaren en raadsle den zitting hebben, heeft een uit gebreid en interessant program ma opgesteld. Tijdens de confe rentie komen onderwerpen aan de orde die de gemeenten geza menlijk bezighouden. Zaterdag 28 november begint men met een plenaire vergade ring. 's Ochtends worden de uit wisselingen besproken die het af gelopen jaar hebben plaatsge vonden en daarna gaat het over nieuwe ontwikkelingen op het gebied van samenwerking en uit wisseling tussen de steden voor de komende periode. De gemeente Schiedam geeft het jaarlijkse treffen een extra di mensie door 's middags een le zing te organiseren die wordt gehouden door C. van Tilborg, financieel directeur van de Vere niging van Nederlandse Ge meenten (VNG) en oud-wethou der in Schiedam. Hij zal ingaan op vragen als: welke gevolgen heeft de invoering van de Euro voor lidstaten en welke rol kun nen de lokale overheden daarbij vervullen. Na de lezing wordt hierover gediscussieerd met de buitenlandse gasten. Windroos Parallel aan de partnersteden- conferentie vindt de jongeren- conferentie plaats. Deze bijeen komst wordt bijgewoond door de beleidsmedewerkers uit de partnersteden, die zich bezig houden met jongerenwerk. Op deze conferentie bespreken zij de uitwisselings-acitiviteiten van het afgelopen jaar en maken ze afspraken over het jaarlijks te organiseren Eurocamp. Van maandag 23 tot en met zaterdag 28 november is in de Stadswin- kel van alles te zien over Euro camp, hier is een tentoonstelling te bezichtigen gewijd aan het kamp van 1998 in Esslingen. Deze expositie is samengesteld door negen Schiedamse jongeren die de afgelopen zomer hun va kantie op die plek hebben ge vierd met leeftijdgenoten uit Duitsland, Frankrijk, Italië, SCHIEDAM Een bijne ge heel vernieuwde literaire com missie van het Filmhuis heeft zich geworpen op het organise ren van de twaalfde Schiedamse Schrijfwedstrijd. Het vorige sei zoen was de wedstrijd een suc ces. Winnaars waren Steven Ver- helst uit Vlaardingen voor proza en Coco de Lang voor poëzie. Wie schrijfaspiraties heeft en dit keer met de erepalm wil gaan strijken, kan meedoen. Er wor den drie inzendingen voor zowel proza als poëzie bekroond. Deze winnende verhalen en gedichten worden in een bundeltje gepubli ceerd. Deelname is mogelijk in beide categorieën. Het thema is vrij. Het oorspronkelijke, Ne derlandstalige, niet eerder gepu bliceerde of bekroonde werk moet getypt op A4-formaat in vijfvoud worden ingestuurd. Ge bruik van motto of pseudoniem is niet toegestaan. Per deelnemer mag één verhaal worden inge stuurd van maximaal 1500 woorden en maximaal drie ge dichten van hoogstens 32 regels. Ieder gedicht moet op een afzon derlijke pagina worden ver stuurd, voorzien van de naam van de inzender. Tot uiterlijk I april 1999 kan werk worden ingestuurd. Op de buitenkant van de envelop moet worden aangegeven of het proza of poëzie betreft. Op de eerste pagina van het werk moeten naam, adres, telefoonnummer en leeftijd worden vermeld. In zendingen dienen vergezeld te gaan van een aan de inzender geadresseerde envelop voorzien van 0,80 porto en kunnen wor den gestuurd naar: Twaalfde Schiedamse Schrijfwedstrijd, t.a.v. Anneke Blok, Lissabon- weg 453, 3137 LM, Vlaardingen. Elke deelnemer ontvangt na de sluitingstermijn een uitnodiging voor de feestelijke prijsuitreiking op zondag 6 juni in het Filmhuis, Nieuwstraat 12 te Schiedam. Voor nadere informatie kan men bellen naar Anneke Blok (4751785), Jan Buijsse (4744733) of Janny van Oossanen (4747225). Spanje en Wit-Rusland. Ook is aan kunstenaars van partnersteden gevraagd om vanaf maandag 23 november, voorafgaand aan de conferentie, deel te nemen aan een workshop die aan de conferentie is gekop peld. Samen met de Schiedamse kunstenaar Yvonne Koopman wordt dan gewerkt aan een win droos die in de hal van het Stadskantoor komt te hangen. De windroos is een symbolisch thema waarin onder andere de afstanden en richting van Schie dam tot de partnersteden kun nen worden gevisualiseerd en andere voor de kunstenaar be langrijke zaken met betrekking tot zijn of haar stad. Op de slot dag van de conferentie wordt het ontwerp voor de windroos ge presenteerd in de hal van het Stadskantoor. Dat de stedenband als succesvol wordt ervaren blijkt wel uit een Europese prijs die de gemeente Schiedam samen met haar part nersteden heeft gekregen. De Europese Commissie heeft de kring van partnersteden de zoge heten Etoile d'or toegekend om dat de kring al weer enkele jaren de jongerenuitwisseling organi seert. De prijs wordt op donder dag 12 november in het Italiaan se Ferrara uitgereikt, tijdens een groot Eruopees congres over ste denbanden. Met de organisatie van de confe rentie is een bedrag van bijna honderdduizend gulden ge moeid. Een deel hiervan, 30.000 gulden, wordt gesubsidieerd als bijdrage in de kosten voor de tolken. Schoolbuitenhuis mag niet dicht Er is binnen de commissie cultuur en Educatie veel weerstand tegen het sluiten van het schoolbuitenhuis in Oosterhout. Uit de meerjarenbegro ting bleek dat dit vakantiehuis voor Schiedamse leerlingen op den duur moet verdwijnen. Binnenkort wor den aan wethouder A. Wiegman een handtekeningenlijst en een petitie aangeboden. Burgemeester Scheeres op zijn tocht naar boven. SCHIEDAM Burgemeester R. Scheeres is gestegen op de maatschappelijke ladder. Met deze symbolische handeling, waar bij hij op zijn tocht naar boven door een damasten papier heen stapte met de tekst 'Flex Werk Zuid zet kracht bij', heeft hij afgelopen dinsdag het pand van Flex Werk aan de Rotterdamse- dijk 397 geopend. De Brandersstad is daarmee een organisatie rijker die zich inzet om de Schiedamse werkzoekende een nieuw perspectief te bieden. Flex Werk is sinds 1995 actief in het kader van het experiment activering uitkeringsgelden, de zogenaamde Melkert II-regeling. De doelstellingen zijn om langdurig werkzoekenden (minimaal 1 jaar) van 23 jaar en ouder de gelegenheid te beiden om op basis van een vast dienstverband middels detachering naar het midden- en kleinbedrijf hun contact met de arbeismarkt te herstellen of verstevigen, zodat het vinden van een reguliere baan wordt bevorderd. Flex Werk hanteert een unieke formule op het gebied van werkloosheidsbestrijding. Enerzijds wordt aan werkzoekenden een nieuw perspectief geboden en aan het midden- en kleinbedrijf wordt een flexibele kracht geboden omdat werkzoekenden van alles kunnen aanpakken en op verschillende uren werken. Zij doen werkervaring op zonder de onzekerheden die tijdelijk werk met zich meebrengt, want Flex Werk biedt hen een contract van een half jaar en een vast salaris. In de periode van 1995 tot 1998 was Flex in Rotterdam actief, maar reageerden veel Schiedamse werklozen op vacatures in de huis-aan-huis-bladen. Door de veranderde wetgeving kon het Rottedamse bedrijf niet meer voor Schiedammers bemiddelen, daarom is Flex Werk nu ook naar Schiedam gekomen. Hier zit men al vanaf september en sinds die tijd zijn al heel wat mensen aan werk geholpen. Nu is Flex Werk ook officieel geopend. ZOEK UIT VOOR HN x Nieuwe iwe Stadsblad De Havenloods - Oplage: 911.843 Rotterdam en omstreken Incl. adapter, lessenaar^ Nederlandse handleiding. rspyx 1100 m2 SHOWROOM Partnersteden naar Schiedam tovert deze hele lage tevoorschijn. |y Als u binnen 7 twee |aar een koopt, haalt l'llptJC'f Hans een Ni|j echte Kroon keuken voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs uit zijn hoge hoed tevoorschijn! Profiteer mee van dit magische prijzenfeest en vraag naar de extra snelle beslisserskorting! CAPELLE A/D IJSSEL WORMERHOEK 12 - 010-4506666 ROTTERDAM (OMMOORD) SATIJNBLOEM 55 - 010-4550511 SCHIEDAM NIEUWPOORTWEG 8 - 010-2450393 voor nieuwe produkten en acties Vele gordijnstoffen aan de rol zoals weefstoffen, satijn geweven, zware kwaliteit katoen, en nog veel meer! Normaal per meter fl. ISygS' - fl. PHSè- fl. 14,35 MEENEEMPRIJS' Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 45t 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1