II 'Als je kunt constateren wat er aan de hand is en het vervolgens kan oplossen heb je eer van je werk' Beroepsinformatie Toppers van toen en nu De QUIZ Het MyiteWe veuaTteHovenlooitó Nationaal verzamel- weekend Feestelijke aanbiedingen loods SAMUEL L. JACKSON EN KEVIN SPACEY TEGEN MIDDAGTARIEF! Was dat. WEEK 46 46 - 1015 Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. geen vergunning. Via een gammele trap ben ik via de kade naar beneden gegaan om te constateren hoeveel olie er daadwerkelijk geloosd werd. Aan de hand van monsters werd duidelijk dat er meer olie geloosd werd dan toegestaan. F.r bleek een lekkage te zijn. die vervolgens snel verholpen werd". Via een nacontro- le wordt later nog eens gekeken of het probleem daadwerkelijk opge lost is. Het controleren van de be drijfsterreinen op 'good housekee ping' gebeurt in combinatie met de bemonsteringen. „Zodra we het ter rein op rijden kijk je gelijk om je heen. Is het bijvoorbeeld schoon, liggen alle produkten op de daar voor bestemde plaatsen. Kortom wordt er volgens de regels van de vergunning gewerkt". De bemonste ringen en controles worden onaan gekondigd gedaan om een reëel in zicht te krijgen. „Onlangs zag ik dat er bij het lossen van een schip ge morst werd. Het produkt kwam op de kade terecht. Doordat het regen de sijpelde het direct het water in We hebben de wachtchef ingelicht, die de kraanmachinist op de hoogte bracht". Ook hierbij volgt later een nacontrole. Afhankelijk van de aard van de overtredingen, wordt er pro ces verbaal opgemaakt. Redenen van Koert z'n keuze voor de hand having van de milieuwetten zijn de afwisseling, het omgaan met men sen, de spanning, het avontuur en het onverwachte in hel beroep. „Je weet nooit van te voren wat-je tegen komt. Je hebt eer van je werk door te kunnen constateren wat er aan de hand is en om het op te lossen". Na anderhalf jaar is Koert klaar met deze opleiding. Wat gaat hij dan ELKE WEEK EEN ANDER BEROEP IN WOORD EN BEELD VAN MAANDAG TOT VRIJDAG OM 21.15 UUR BIJ STADS RADIO ROTTERDAM EN OP DONDERDAG OF VRIJDAG IN DEZE KRANT - door: ROGER HUYS Bij de Meetdienst van Rijkswa terstaat Directie Zuid-Holland, gevestigd aan de Sluisjesdijk 155 in Rotterdam, heeft Koert Vene- ma(2l) onlangs zijn stage afge rond. Hij is momenteel derde jaars student Milieutoezicht aan het Groen en Delta College te Rijswijk. Koert: „In het kader van mijn studie heh ik hier stage gelopen. Bij de afdeling Ecologie, die zich onder andere bezighoudt met de controle van lozingen van bedrijfsafvalwater op het opper vlaktewater in de regio Zuid- Holland. Tijdens deze vijf maan den durende stageperiode heb ik onder begeleiding van personeel van Rijkswaterstaat voorname lijk controles uitgevoerd op de Wet Verontreiniging Oppervlak tewater WVO). Mijn werkzaam heden bestonden extern uit be monstering van het afvalwater en controle van bedrijfsterreinen op 'good housekeeping'. Intern uit conservering van de monsters en het verwerken van de in het veld ingewonnen gegevens". Na de MAVO begon Koert aan de vierjarige opleiding Plantenteelt aan het Groen en Delta College te Rijs wijk. „Tijdens mijn stage kwam ik er achter, dat ik dit werk toch niet zo leuk vond. Ik wilde de plantenvere deling in. Dan zou ik bij nader in zien m'n hele leven in een kas moe ten werken. De hele tijd opgesloten zitten trok me absoluut niet". Koert besloot na twee jaar over te stappen naar de nieuwe opleiding Milieutoe zicht. In het eerste jaar maakte hij wel z'n vorige gestarte opleiding af en behaalde het driejarige diploma Plantenteelt. De vierjarige opleiding Milieutoezicht bestaat jaarlijks uit een combinatie van theorie en stage. „Het eerste jaar heeft een inleidend karakter. Wat is milieu, water, bo dem, lucht en geluid. Het tweede studiejaar is voornamelijk gericht op bemonstering. Het derdejaar, waar in ik nu zit, behandelt voornamelijk de controle en handhaving van mi lieuwetten. Het vierde en laatste jaar is vanwege het experimentele karak ter nog niet volledig ingevuld. Zoals het er nu voorstaat loop je in ieder geval stage in de richting die je op wilt". Voor Koert zal het waar schijnlijk de handhaving van de mi lieuwetten worden. „Dat trekt mij gewoon aan, zoals het er nu voor staat". Meetwagen Bij de bemonstering van afvalwater wordt meestal aan de hand van de planning van de coördinator beke ken welk bedrijf er bezocht gaat worden. „Vervolgens gingen we op stap met de speciale meetwagen. Een soort rijdend laboratorium, met daarin alle accessoires die je bij be monstering nodig hebt. Veiligheids spullen, meetapparatuur, flessen, emmers en dergelijke voor een goede behandeling en bereiding van de monsters". Omdat Koert stage liep ging hij onder begeleiding van een personeelslid van Rijkswaterstaat bemonsteren. „Die man is buitenge woon opsporingsambtenaar en heeft toegang tot alle bedrijven. Zo mach tigde hij mij om met hem mee te gaan". Tijdens één van de bemon steringen zag Koert een olielozing. „Uit een pijp die onder water zat zagen we olie komen. Daarvoor was doen? „Geen HBO-opleiding. om dat die veel te theoretisch en gespe cialiseerd is. Je gaat veel te diep in op één aspect, terwijl je geen prak tijkervaring opdoet". Om z'n per soonlijkheid wat meer te ontwikke len kiest Koert voor de Militaire Academie. „Met deze academische opleiding en de nodige ervaringen er bij, zal ik goed voorbereid aan m'n werk kunnen gaan beginnen. Zodat ik niet voor verrassingen kom te staan en niet weet waar ik over praat". Voor de officiersopleiding zal Koert nog wel enkele toelatings testen moeten doen. Mocht hij deze testen niet doorstaan, dan gaat Koert direct aan het werk. „Bij de handhaving van de milieuwetten kan je zoveel kanten op. De politie, Rijkswaterstaat, milieucoördinator bij een bedrijf enzovoorts. Waar ik dan ga beginnen weet ik daarom nog niet". Het milieu is op zich een hot item in de wereld. Een beroep voor jonge mensen? „Absoluut. Overal lees je dat het milieu verbe terd moet worden. Veel jonge men sen zijn daar ook bij gebaat, omdat het voor hen de toekomst is. Nu er een opleiding voor is, kan je er zelf mee aan de slag gaan. Je kunt nu op je eigen manier met het milieu bezig zijn en je werk er van maken". Koert behoort tot de eerste groep studenten, die de opleiding Milieutoe zicht volgt. Er zijn ongetwijfeld criteria opgesteld om aan deze opleiding te mogen deelnemen. Evenals het feit dat een studieprogramma samenge steld is. Omdat de opleiding nog steeds in een experimentele fase verkeert, wordt ze nog wel eens bijgesteld. Wie geïnteresseerd is in de opleiding Milieutoezicht, doet er daarom verstandig aan persoonlijk contact op te nemen met het Groen en Delta College. Het adres is Huis te Landelaan 2, 2283 SG Rijswijk. Bellen kan natuurlijk ook 070- 3.90.40.16. Het weekeinde van 14 en 15 no vember is door het Nationale Verzamel Platform in samen werking met de Verzamelkrant en Jaarbeurs Utrecht, uitgeroe pen door het Nationaal Verza- melweekend. Het hoogtepunt van deze dagen vindt plaats in de Jaarbeurs Utrecht op de Verza melaarsjaarbeurs '98 waar 4.000 verzamelaars zich in 20 sectoren op 53.000 vierkante meter pre senteren met het mooiste uit hun collecties. Het Platform, de over koepelende organisatie van alle verzamelverenigingen, doet tij dens de beurs ook een recordpo ging om 100 verschillende verza melingen bij elkaar te krijgen. De deelnemers van de Verzame- laarsJaarbeurs'98 bieden een breed en zeer gevarieerd aanbod van nostalgische voorwerpen. Speelgoed, poppen, fifties en six ties, jukeboxen, flipperkasten, Art Deco en klein antiek zoals aardewerk, glas en porselein. Maar ook de traditionele verza melingen postzegels, munten en prentbriefkaarten zijn dit jaar weer terug te vinden. Bovendien zijn populaire en trendy verza- mel-items als Mac Donalds, col- lectables en telefoonkaarten in de mode op de Verzamelaars- Jaarbeurs. Naast het brede aanbod van de verzamelaars zijn er dit jaar tal van exfra activiteiten op de Ver zamelaarsjaarbeurs. Zo kunnen bezoekers en deelnemers op ge regelde tijden terecht bij de an tiek- en verzameltaxatie die wordt gedaan door Het Veiling huis De Eland/Loth Gijselmans uit Amsterdam. Onder leiding van veilingmeester P.C. Trom melen worden meegebrachte ob jecten gratis getaxeerd. De Mega Platen CD Beurs, een jaadijks terugkerend onder deel van de Verzamelaarsjaar beurs, heeft ruim anderhalve ki lometer stands waardoor de be zoeker langs platen, cd's, mu ziekboeken- en tijdschriften en pop- en filmmemorabilia wordt gevoerd. Uniek zijn de gouden en platina awards van bekende artiesten, tourjackets, zeldzame filmposters en gesigneerde gita ren, die absoluut niet in de gewo ne platenzaak te vinden zijn. De beurs is op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur geopend en op zon dag van 10.00 tot 17.00 uur. Het is zoverv.a. heden kunt u Sati var Ju weliers ook vinden op de Uitweg 19 in Hillegersberg (naast café De Gouden Snor) Daarom nog steeds deze feestelijke aanbiedingen. Zuiverheid VS, kwaliteit TC (dus hoge zuiverheid). 14 krt. gouden 14 kn. gouden 14 krt. gouden solitairringmet soli tairring met solitairringmet briljant 0,25 crt. briljant 0,50 crt. briljant 1,00 crt. Korting 50% Korting 50% Korting 50% Met certificaat van echtheid. U kunt ook telefonisch reserveren, maar OP= OP Infonr.010-4l 57 160of010-4329493. Quf Trouwringen...een sieraad voor het leven Luisteren, herkennen en meezingen. Dit ervaart het publiek dat de Rotterdam Dag bezoekt op 22 november in De Doelen. Con- ny Vandenbos, Eddy Christiani en Trio Hasjee zorgen met hun toppers van toen en nu voor een onvergetelijk zondagochtend concert. Onder de titel Toppers van toen en nu zingen Eddy Christiani en Conny Vandenbos liedjes die bij iedereen nostalgische gevoelens oproepen en brengen De Tunes en Trio Hasjee recent werk ten gehore. Conny Vandenbos debuteerde in 1961 tijdens het Knokke Festival en ook Eddy Christiani gaat al een hele tijd mee in de muziek- business. Harry Jan Bus (accordeon en zang), Erik Stok (gitaar, trom bone, ukelele, zang) en Emiel Benda (contrabas, mondharmo nica, zang) vormen met z'n drieën de Tunes en presenteren een hedendaags programma vol nostalgie. Zij beloven vergeten melodieën om te smeden tot nieuwe hits met eigentijdse teks ten. De heren van Trio Hasjee (foto) brengen een zeer smake lijk mengsel van hartige meezin gers, mierzoete smartlappen en warme tranentrekkers van een onmiskenbaar Rotterdams re cept. Kaarten voor de Zondagochtend concerten kosten zeventien gulden en zijn verkrijgbaar bij alle kan toren van De Havenloods(010- 4699911Organisatiebureau Hanson(010-4225244) en de kas sa van De Doelen(010-2171717). De foyer van de Doelen gaat al om 9.45 uur open, de grote zaal om 10.30. Voor het concert in- loopmuziek van pianist Bert Ni- codem, om klokslag 11.00 uur opening met Lied van de week van Gerard Cox. y Het Mysterie van De Havenloods ook op Internet: www.dehavenloods.nl 0909-2023070 (ÖOc/m) En maak kans op soundblaster De opbrengst van het telefoonnum mer gaat naar 22 goede doelen in de regio, m.m.v. •HOUT (1) Goliath (2) Samson (3) Gert Weet u het antwoord op de vraag, bel dan naar: Edt ontleent zijn status aan z'n haar. Welke bijbelse fi guur ontleende ooit kracht aan z'n haar? De winnaar van vorige week was Peter Waner uit Hoogvliet OkeeMax, jij je zin, ik laat het een beetje bijknippen. WERKEN in Wereldhaven mts Rotterdam foto. JANSSEN DE KIEVITH foto JANSSEN DE KIEVITH Samuel L. Jackson en Kevin Spacey in de ijzersterke actiefilm The Negotiator". Nu te zien in de bioscoop. 's Middags, doordeweeks, bent u bij Pathé Cinemas meestal goedkoper uit, voor alle films I Informeer naar onze voordelige middagtarieven bij de kassa van het theater bij u in de buurt. Voor reserveringen: Nationale Pathé Bioscoopreserveringslijn 0900.202 53 50 soct/pm Raadpleeg de plaatselijke bioscoopagenda voor het filmaanbod en aanvangstijden. Pathé bioscopen in Rotterdam: Cinerama, Lumière en Pathé Schouwburgplein. U vindt alle adressen van Pathé Cinemas in de GOUDEN GIDS. mmmmmmmmtmimmmmmÊimmmmmimimmmm Van Haeftenstraat 24* (Trouwringen-Studio Sativar) Tel:010-4321 781. Van Haeftenstraat 4-6 3074 N K Rotterdam-Zuid Tel: 010 - 43 29 493 Duyvensteynstraat 11a* 3042 BA Rotterdam-Overschie Tel: 010 - 46 27 788 Uitweg 19* Rotterdam-Hillegersberg Tel:010-21 82613 foto JANSSEN DE KIEVITH zorg(t) voor natuur en recreatie open SCHEEPV dagTRANSPC 21 ROTTE november SCHEEPVAART EN TRANSPORT COLLEGE 100 weken Mysteriespel Tekst&dee:MiER Entertainment W Foto's: Jansen SdeKievith Nou Edt, ze hebben het inderdaad flink bijgeknipt! Hé Edt, dat lange haar van jou is geen ge zicht! Je moet eens naar de kapper! Oh nee, gee^nhaar^mhi hoofd die poe hetdan voor haar! |loods AFLEVERING 41

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13