Groeten aan Schiedam en de buren Maassluis SCHIEDAM GFT-afval geen gevaar voor volksgezondheid Thé-dansant in Kluphuis Oost <3 Huldiging met drie sportprijzen Een huis kopen? Of blijven huren? W NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV Hermes-dames afgedroogd Geen loting voor Schiedams kampioenschap Korenbeurs weer tenonder Tweede nederlaag Groenoord Andersen op z'n Filippijns Historische films Ontmoeting oud Indiëgangers Rijnmond Muziek Festival biedt verenigingen podia om zich aan grote publiek te tonen Musis-bowler zegevieren Het Nieuwe Stadsblad yr l l v t - - -v I I -f - I VSB BANK g Uw specialist in: HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM De Filippijnse theatergroep PETA geeft vrijdag 13 november om 20.15 uur een voorstelling in de aula van scho lengemeenschap Spieringshoek. Deze staat in het teken van de herdenking van het 50-jarig be staan van de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens. Aan de hand van de belevenissen "van een aantal sprookjesfiguren van Hans Christian Andersen wordt de situatie van kinderen en jongeren op de Filippijnen aan de orde gesteld. Het gaat dan om de levensomstandighe den in een gewapend conflict, straatkinderen, verdwijningen, het recht op onderwijs, leven en ontwikkeling. De theatergroep bestaat uit tien personen die deze voorstelling speciaal hebben ge maakt voor een niet-Filippijns publiek. Zij zijn met deze voor stelling op uitnodiging van de Filippijnengroep Nederland tot 14 november in Nederland. Om dat de theaters in Schiedam en Vlaardingen bezet waren was Spieringshoek bereid om voor deze avond de aula beschikbaar te stellen. De entree bedraagt 10,- en voor jongeren onder de 19 jaar f 5,-. SCHIEDAM De Historische Vereniging houdt woensdag 18 november een filmavond voor leden in de Francois Haversc- hmidtzaal van het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB aan de West- vest 92. Op een groot beeld scherm wordt een drietal films op video vertoond. Deze zijn met medewerking van het Ge meentearchief overgezet op vide obanden. Het gaat om 'Oud- Schiedam' met beelden van de stad voordat de moderne tijd toesloeg, 'Nederlands Fabri kaat' die de bedrijvigheid van Schiedam in de veertiger jaren toont, alsmede één van de WF- journaalfilms die de scheepswerf Wilton-Fijenoord elk jaar liet maken om aan hun personeel en klanten te vertonen. De aan vangstijd is 20.00 uur. SCHIEDAM De Vereniging Oud Militairen Indiëgangers or ganiseert op dinsdag 17 novem ber een contactmidag in wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Het bestuur nodigt iedere oud Indiëganger uit om met partner of introducé deze middag bij te wonen. De middag begint om 13.30 en de zaal gaat open om 13.00 uur, toegang is gratis. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 WATERWEG Het Vlaar- dingse Streekmuseum Jan An derson doet de komende maan den 'de Groeten aan de Buren Schiedam en Maassluis'. Met zijn nieuwe expositie wil Ander son laten zien dat hij behalve veel Vlaardings-historische attri buten ook tal van interessante objecten uit de beide buurge meenten in zijn collectie heeft. „Ik kwam op de idee voor deze expositie na een serie zomerarti- kelen in het Rotterdams Dag blad. In die serie werd de nadruk gelegd op de eeuwenoude ver schillen tussen de drie steden. In deze tentoonstelling laat ik zien dat er ook veel leuke overeen komsten zijn", legt de museu meigenaar uit. Anderson, voor malig eigenaar-directeur van de drogisterijketen Cency, heeft in de loop der jaren heel veel oude voorwerpen uit de regio verza meld. In zijn kleine, maar knusse museum in een oude boerderij aan de Kethelweg in Vlaardin gen houdt hij hiermee regelmatig exposities. Ook uit Schiedam en Maassluis heeft hij een aardige collectie opgebouwd. Zo heeft Anderson de beschikking over de inventaris van de vroegere drogisterij Vrij aan de Markt in Maassluis, terwijl de smederij in het museum is ingericht door Schellekens uit Kethel. Het aam beeld is afkomstig uit de smede rij van Wilton Fijenoord. Voorts omvat de tentoonstelling diverse oude foto's, prenten, plattegron den en kranten. Aardig zijn de luchtfoto's, die persfotograaf Roel Dijkstra tien jaar geleden van dit gebied heeft gemaakt. Ze laten duidelijk de grote verande ringen van de afgelopen jaren zien. Bijzondere attributen zijn verder een gesigneerd boek over Maassluis van Maarten 't Hart, een brief van de Schiedamse ad vocaat/schrijver Bordewijk, een in 18II geschreven rapport van Maassluizer Dirkzwager aan Koning Lodewijk, politieke prenten en een penning van Abraham Kuyper en een ets van de omgeving van Maassluis van de beroemde kunstenaar Jong kind. Uiteraard zijn uit Schie- - DONDERDAG 12 NOVEMBER 199846-1475 V I» 4 a J: «p ff a.y 4 i- 1 JF* ~f l t V»- V f. Lm# dam ook tal van voorwerpen aanwezig met betrekking tot de jeneverindustrie. De tentoonstelling 'De Groeten de Buren Schiedam en aan Maassluis' wordt aanstaande za terdag om 14.00 uur geopend door de drie burgemeesters me vrouw J. Sterkenburg-Versluis (Maassluis), R. Scheeres (Schie dam) en L. Stam (Vlaardingen). De expositie loopt tot en met 7 maart en is iedere zaterdag en eerste zondag van de maand te bezoeken van 14.00 tot 16.00 uur. Streekmuseum Jan Ander son is gevestigd aan de Kethel weg 50 in Vlaardingen. WATERWEG Veertien concerten, ruim vijftig koren en muziekgezelschappen, meer dan 1850 deelnemers. Zie daar de ingrediënten voor het eerste Rijnmond Muziek Festival dat dit weekeinde wordt gehouden in de regio. Maassluis was vorige week als eerste aan de beurt, op vrijdag 13 en zaterdag 14 no vember staan Vlaardingen en Schiedam op het programma. „Het gaat om optredens van amateurmuzikanten op diver se podia", legt projectleider Hans Mulder uit. „En na het concert vormen zij zelf weer het publiek. Men wilde ge woon eens naar buiten treden. Nee, er zijn geen prijzen te verdienen." Het festival is een initiatief van de muziekscholen van Maas sluis, Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam, Ridderkerk, Krim pen en Capelle aan den IJssel. „Het wordt voor de eerste maal gehouden omdat de afgelopen jaren steeds vaker geluiden ont stonden dat de muziekgezel schappen meer naar buiten wil den", zegt Mulder. „Men blijft nog te veel hangen op het niveau van uitvoeringen in bejaarden oorden en verzorgingstehuizen. Nu kan het grote publiek ken nismaken met de artiesten." De formule van het Rijnmond Muziek Festival lijkt eenvoudig: ieder koor of orkest treedt dertig minuten op en fungeert vervol- gens als publiek wanneer de an dere koren of orkesten op het podium staan. „De muziekscho len hebben hierbij een coördine rende taak en de podia en zalen beschikbaar gesteld. Waar mo gelijk sluiten de verenigingen ieder concert af met een geza menlijk werk. Door dit festival wordt de goede samenwerking tussen de diverse muziekscholen en amateurkunst extra bena drukt", meent Mulder. De projectleider bevestigt dat de organisatie 'een hele klus' is ge weest. „Daarom zijn we vorig jaar zomer al begonnen door de gezelschappen aan te schrijven. Aan dit festival zijn geen audities vooraf gegaan. Ieder orkest, ka merorkest, samenspelgroep, groot of klein koor kop voor dit evenement inschrijven. Het ent housiasme was zo groot dat niet minder dan veertien uitvoerin gen worden gegeven. Bovendien waren de reacties zo leuk dat men zelf de programmavolgorde heeft bepaald en afgestemd. Dat heeft geresulteerd in een zeer ge varieerd repertoire. Natuurlijk krijgt het festival volgend jaar een vervolg als het de komende weken een succes wordt", vertelt Mulder. Programma In de regio Waterweg-Noord gaat het om vier concerten. Vo rige week startte de serie in Maassluis. Vrijdag 13 november krijgt het evenement een vervolg in Schiedam. In de dorpskerk Kethel aan het Noordeinde 10 zijn te zien en te horen oudere- norkest Oase, muziekvereniging Voorwaarts en Orpheus. Ook hier is de aanvang 19.30 uur. Tot slot is Vlaardingen aan de beurt. Beide concerten worden hier ge geven in de Oosterkerk aan de Schiedam'seweg 95. Om 14.00 uur wordt geopend met The New Life Singers, Andantino en Samen Zingen. Vanaf 19.30 uur zijn er optredens van Real Choi ce, zangvereniging Kethel, Dis sonant en muziekkorps Thalita. Een kaartje kost vijf gulden en is verkrijgbaar aan de zaal. Het festival is mede mogelijk ge maakt door een subsidie van de provincie Zuid-Holland en de Rotterdamse Kunststichting. SCHIEDAM Wie zijn GFT- emmer binnenshuis meer dan eens per week leegt, loopt geen bijzondere gezondheidsrisico's. Ook vuilnisophalers lopen geen grotere risico's bij het inzame len van GFT-afval. Dat blijkt uit een onderzoek van het mi nisterie van VROM (Milieu) en SZW (Arbeidsomstandighe den). Vorige week uitte J.C. Zey uit Schiedam in deze krant nog zijn bezorgdheid over de volgens hem schadelijke gevol gen van het GFT-afval voor de volksgezondheid. Afgelopen maandagavond herhaalde Zey nogmaals zijn standpunt. Dat deed hij in zaal Beatrix op de eerste inspraakavond, waar burgers konden meepraten over de locaties van de Afval Apart Punten. Daar passeerde ook het GFT-afval en de vermeende gezondheidsrisico's nogmaals de revue. W. van der Drift van ONS Milieu zei er het volgende van: „De hele wereld is verge ven van de bacteriën. Zo is al gemeen bekend dat ze veel voorkomen in ziekenhuizen. De vraag is echter of je er scha de door oploopt. Uiteraard ontstaan ook in huis veel schimmels en bacteriën. De vloerbedekking is bijvoorbeeld een heel geliefde kraamkamer. Maar wie zijn emmer meerdere keren per week leegt, heeft geen reden tot ongerustheid. Vuilni sophalers zouden zich nog het meest zorgen moeten maken. Zij hebben vaker last van hun luchtwegen. Maar dat wordt niet specifiek veroorzaakt bij het inzamelen van GFT-afval. Zij hebben daar, ongeacht het afval dat zij ophalen, meer last van, zo komt ook uit voor noemd onderzoek naar voren." Van der Drift betreurde het dat het rapport Zey niet op andere gedachten heeft kunnen bren gen. „Wat dat betreft blijven wij dus van mening verschil len." „U kunt wel mooie verha len vertellen, maar het blijft rotzooi", reageerde Zey hierop fel. Tijdens de eerste inspraaka vond werd verder duidelijk dat met name de aanwezigheid van kabels en leidingen van invloed is geweest op het aanwijzen van Afval Apart Punten-locaties. SCHIEDAM Kluphuis Oost heeft speciaal voor 55- plussers een gezellige zondag middag georganiseerd op 15 november. Op het programma staat een thé-dansant tussen 13.30 en 16.00 uur. Om 13.00 uur gaat de zaal open. Wie niet wil dansen kan ook voor de advocaat met slagroom komen. Toegangskaartjes moet men van tevoren kopen en deze kosten 2,- per stuk, inclusief twee kopjes koffie of thee). Deze zijn verkrijgbaar in Klup huis Oost aan de Boerhaave- laan 79 of bij Dienstencentrum Oost aan Marconiweg 2. Huren of kopen? Banden Uitlijnen Balanceren Bandenreparatie Lichtmetalen Velgen Verkoop en Verhuur van Sneeuwkettingen, Winterhanden, Skiboxen. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 SCHIEDAM - Waterskister Marjolein Jongepier - vorig jaar winnares van de sportprijs van de gemeente Schiedam - behoort opnieuw tot het rijtje genomi neerden die op vrijdag 20 no vember in de Groenoordhal tij dens het jaarlijkse sportgala kandidaat zijn voor de titel sportman /vrouw van het jaar. Ook genomineerd zijn mara thonveteraan Willem Koning, cricketer Luuk van Troost, zwemmer Jurjen Engelsman en judoka Natascha van Gurp. Voor de kwalificatie sportploeg van het jaar was de spoeling bijzonder dun. De plaatselijke sportjournalisten, die steeds de winnaars kiezen, nomineerden de volgende ploegen: het eerste team van de schaakvereniging Het Zwarte Paard, het dames trio van bowlingclub Musis Sa crum, het herenteam van de handbalvereniging Ventura en de hoofdmacht van de voetbal vereniging WK. Voor het eerst wordt ook de vrijwilliger-van- het-jaar gefêteerd, maar de clubs die de kandidaten moesten aan melden, waren zeer terughou dend. Niet meer dan vijf vereni gingen en organisaties namen de moeite om een of meer vrijwilli gers in te schrijven. Het jaarlijk se feestavondje voor de sporters (de toegang is gratis en kaarten zijn verkrijgbaar bij de Dienst Sport en Recreatie in de Mar griethal) wordt gelardeerd door veel muziek (het showballet van Gerda Kagie. de Q A-band en na afloop de disco van Frans Ekel) en sportieve entertainment (taekwondo, breek testen, de sterkste man van Schiedam Rob van der Marei en de éénwielfiet- sact van Unifun). De volgende kampioenen wor den gehuldigd: de schaakvereni ging HZP (promotie naar pro motieklas), de jeu-de-boulesver- eniging l'Esprit (twee teams - promotie), de zaalvoetbalvereni ging Groenoord (kampioen van Schiedam), Musis Sacrum (da mes trio en dames dubbel - Ne derlands kampioen), Ventura (handbal heren - winnaar afde lingsbeker), De Ooievaars (tafel tennis - promotie), Rollins Stoons (bowls - regiokampioen), WK (voetbal - promotie). Ei genwerk (biljart - kampioen van Schiedam 50 Luuk van Troost (Ned. cricketteam - Eu ropees kampioen), Nathalie Frankis (taekwondo - Neder lands kampioen), Peggy Balsem hof (taekwondo - winnaar open NK), Robin Born (taekwondo - Nederlands kampioen tuis), Dirk van Schaik (dammen - Schiedams kampioen), Jurjen Engelsman (zwemmen - o.a. zil ver op WK), Pascal Soesberg en Rita Knol (beiden zwemmen), Willem Koning (marathon - Ne derlands kampioen veteranen), Natascha van Gurp (judo - der de op Nederlands kampioen schap). Huseyein Tekin (judo - zilver op Nederlands kampioen schap), Marjolein Jongepier (waterski - o.a. Europees kam pioen), Chris Koopmans en Sil via Baest (beiden bowlen - zilver op Europacup voor landen teams). Op het Sportgala ont breken De Korenbeurs (dat naar de eredivisie promoveerde, maar inmiddels weer in de eerste divi sie speelt) en Hermes DVS (dat Schiedams voetbalkampioen werd). Let op onze advertentie in week 47 SCHIEDAM - Gouderak heeft het door blessures geteis terde damesteam van Hermes DVS zondag (terwijl de regen met bakken naar beneden kwam) met 2-ll afgedroogd. De Schiedamse formatie miste drie vaste verdedigers, twee middenvelders en moest het halverwege de eerste helft ook zonder de geblesseerd geraakte doelvrouwe Liesbeth Rijsdijk stellen. Trainer Ed Scholte noemt de nederlaag geflatteerd en looft de strijdlijst van zijn dames. Beide Hermes-doel- punten werden gescoord door Dilek Yilmaz. SCHIEDAM - SVVSMC zal volgend jaar niet deelnemen aan het toernooi om het Schiedams voetbalkampioenschap. Voorzitter Frans Eijkenbroek heeft de organisatie dat onlangs laten weten. De eerste klasser voelt er niets voor om zich via het toernooi op de competitie voor te bereiden en kiest voor een eigen oefenreeks. De toernooileiding heeft SVVSMC gevraagd het tweede team in te schrijven. In 1999 begint het toernooi op zaterdag 7 augustus. De finale is op zaterdag 21 augustus. Ditmaal vindt er geen loting voor de poule-indeling plaats. De clubs worden aan de hand van de sterkte en competitie-eindstand geplaatst. Dat zou - indien de poule-indeling nu zou plaatsvinden - het volgende resultaat opleveren: poule A WK, Hermes DVS, DRGS/zo en Schiedamse Boys; poule B SVVSMC 2, Excelsior'20 en SVDPW; poule C PPSC, ODC/Ursus en DRGS/za; poule D HBSS, GfB en Demos. Wellicht zal de KNVB in dit toernooi voor het eerst toestaan dat er een door de bond getolereerde eigen strafrechtspraak komt. De voetbalbond bereidt namelijk een reglementswijziging voor waardoor het mogelijk gaat worden om een toernooi als het Schiedams kampioenschap uit het vanuit Zeist gecontroleerde 'rode en gele kaarten circuit' te halen. Wanneer de algemene vergadering van de KNVB het voorstel volgend voorjaar aanneemt, kan het per l juli 1999 van kracht worden. SCHIEDAM - Koploper Kluis bleek zaterdag in eigen huis een maatje te groot voor De Korenbeurs (9-1). De enige winstpartij kwam op naam van Frank Rengenhart. Aan de Lange Haven wisten de Schiedamse tafeltennissers de Lim burgers destijds nog met 7-3 te bedwingen. Van de Leur en Rengen hart waren zaterdag echter niet in goede doen, terwijl de wel in een uitstekende vorm verkerende Jeroen Bastiaansen tot tweemaal toe een gewonnen eerste game niet in winst wist om te zetten. Ook het damesteam kon de goede prestatie uit de thuisbeurt (5-5) in de uitwedstrijd tegen Swift niet herhalen. In Deventer werd met 7-3 verloren. SCHIEDAM - Musis-bowlers Chris Koopmans(De Lier) en Remco Verboon (Vlaardingen) hebben in Amsterdam de 27e editie van de Knijn Internatio nals gewonnen. Het was voor Verboon de derde toernooizege en voor Koopmans de vierde. Verboon kwam tot een totaal van 3090 pins waarmee hij de nummer twee Michael Sassen bijna zestig punten voor bleef. Chris Koopmans gaf in de finale meteen haar visite-kaartje af met een bijna-perfecte score (298). Haar winnende totaal was 2060. Desondanks werd het een nek- aan-nek-race met haar teamge note Jacqueline de Jong. SCHIEDAM - In de derde competitie-ronde verloren de schakers van Groenoord za terdag voor de tweede ach tereenvolgende maal. Dit maal was Hillegersberg ster ker (3'/2-4'/2). John van Baarle sloot een marathonpartij van ruim zes uur winnend af. Ook Arie Verschoor pakte een vol punt. Hans Uitenbroek, Ben Riksen en Kees Sio behaal den een remise. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Distrlctverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4,341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS i *0 •f tWM V* «gt f 1 „i M 'i i, T Een jurk volgens de klederdracht van Maassluis. Ernaast een prent, waarop te zien is dat de klederdrachten van Maassluis en Vlaardingen in het ver/eden niet zo vee! verschilden. Amateurs willen meer 'outing door PETER BRAAD Mannenkoor Orpheus is één van de deelnemers aan het Rijnmond Muziek Festival. door CHRtT WILSHAUS Wat is er voordeliger in uw situatie? Blijven huren of een huis kopen? Een lastige afweging. Als u de keuze tussen kopen en huren wat gemakkelijker wilt maken, is het belangrijk goed te kijken naar uw persoonlijke situatie. Uw VSB adviseur helpt u daar uiteraard graag bij. Tijdens een vrijblijvend adviesgesprek brengen we uw wensen en mogelijkheden in kaart. Daarbij wordt rekening gehouden met uw huidige, maar ook toekomstige situatie. Op basis daarvan wordt bekeken naar welke keuze de balans doorslaat. Graag nodigen wij u uit voor een persoonlijk adviesgesprek. Neem daarom contact op met of informeer bij uw dichtstbijzijnde VSB Bankkantoor. Onze adviseurs maken graag tijd voor u. VSB. Daar kom je verder mee.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3