Het Nieuwe Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Liefde is te koo Hartelijk 'Felicia' voor nieuwe Miss Nederland Baleno in traningspak mmmm jjjp^ a WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 47-455 Terwijl de regering aan het bakkelijen is geslagen over de vraag met hoeveel borrels de automobilist nog verantwoord achter het stuur kan kruipen, weet de Rotterdamse dichter Jules Deelder alcohol en au to's moeiteloos te combineren. Na zijn reclamecampagne voor jonge jenever werpt Deelder zichzelf nu in de strijd voor Citroën: 'Het eind van het jaar is in zicht, in een Citroën Xsara zie je het licht'. De Franse fabrikant heeft de dichter ingeschakeld om de eind- ejaars aanbiedingen voor te dra gen. Deelder doet dat natuurlijk geheel op zijn eigen manier: 'Zij staat te liften/ hij rijdt voorbij/ Zij vraagt hem te stoppen/hij denkt: zij is voor mij/ Zij laat zich meeslepen door hartstocht en vuur/ hij laat zich slepen- ....door de takelwagen van de autoverhuur.' Liefde gaat pas leven in een nieuwe Citroën. besluit Deelder. Niet in de laatste plaats door de prijs. Zo kunnen klanten reke nen op gratis accessoires van tussen de duizend en tweedui zend gulden of een directe kor ting van tussen de vijfhonderd en duizend gulden. Daarnaast biedt Citroën aan al haar klan ten de mogelijkheid tot gratis uitgestelde betaling tot de vol gende eeuw (l januari 2000). De maximale bedragen zijn fl. 10.000,- (Saxo), fl. 15.000,- (Xsara en Berlingo Multispace) en fl. 20.000,- (Xantia, XM en Evasion) Nerena Ruinemans uit Steen- wijk werd onlangs uitgeroe pen tot de nieuwe Miss Ne derland. Skoda,sponsor van de verkiezingen, was er als de kippen bij om haar te felicite ren. Voor de winnares had Skoda ook nog een aardig presentje: een vijfdeurs Felicia GLX 1,6. De net 19-jarige Nerena bleef nuchter onder alle belangstel ling. 'Vanaf het moment dat ik de Miss-kroon op mijn hoofd kreeg, laat ik alles gewoon over me heenkomen. Ik had hier to taal niet op gerekend maar ge niet ervan met volle teugen. En dat ik nu deze prachtige Felicia krijg, dat vind ik helemaal te gek!' De auto komt haar goed van pas. Voor het modellenwerk moet ze namelijk flink wat ki- lomters maken. 'Maar met zulke prettige stoelen is dat geen enkel probleem. Ik hou er juist wel van. lekker veel autorijden. Daarom spreekt het sportieve karakter van de Felicia mij erg aan, ik rij namelijk zelf ook nog al pittig. En die mooie sportvel- gen maken het helemaal com pleet!' De komende tijd rijdt Nerena van de ene fotosessie naar de andere, en van interview naar interview. 'Dus sleep ik constant met een flinke hoeveelheid kle ding. Deze Felicia heeft daar voor de ideale achterbank; hij kan niet alleen in delen worden neergeklapt, maar ik kan hem ook uit de auto halen, 'n Lekke re laadbak levert dat op. En mét achterbank kan ik in mijn vrije tijd gemakkelijk drie of vier vrienden en vriendinnen meenemen. Ja, ik vind het echt een auto om te zoenen!' Suzuki komt met een sportieve versie van de Baleno. De Bale no Sport is gebaseerd op de driedeurs Baleno maar heeft een potige 1,6 liter motor in het vooronder en is ondermeer voorzien van twee sportstoelen met geïntegreerde hoofdsteu nen en in hoogte verstelbare gordels. Ook twee fullsize airbags, 14- inch lichtmetalen velgen en air conditioning horen tot het stan daardpakket. De prestaties van de Baleno Sport mogen er zijn. Met een vermogen 70,5 kW (96 pk) on der de motorkap reikt de snel heidsmeter tot 175 km/u. Het maximale koppel bedraagt 134 Nm bij 3.000 tpm. Voor wat betreft de lakkleur is er keuze tussen' het sportieve Flash Red en en het meer inge togen Saturn Black Metallic in combinatie met donkerblauwe of donkergrijze bekleding. De Baleno Sport kost 26.995 gulden. Van sommige auto's is het de vraag of er nog iets aan te verbeteren valt. De Audi A8 is zo'n brok high-tech dat zijn tijd ver vooruit is:Space Fra me, quattro permanente vier- wielaandrijving en TDI tech niek. Toch wist Audi zijn vlaggenschip voor het model jaar 1999 vooral op technisch flak bij te schaven. Aan het uiterlijk van de A8 is nagenoeg niets veranderd. Audi heeft de grille onder handen ge nomen, de bumpers aangepast en verder krijgt de A8 nieuwe koplampunits met doorzichtige glazen, portiergrepen en alumi nium sierlijsten rondom. De veranderingen moeten voor al onderhuis worden gezocht. Zo werd de aluminium carrosserie vervolmaakt met een onderstel van hetzelfde materiaal.Dit zorgt voor een aanzienlijke afna me van de onafgeveerde massa en dus voor beter rij- en veerge- drag. Het geheel wordt afge maakt door nieuwe 8J x 18 inch gegoten lichtmetalen velgen met holle spaken. Meer vermogen Nadat vorig jaar de V6 diesel werd voorzien van directe in spuiting, zijn nu de V8 benzine motoren doorgelicht. Door de toepassing van vijfk leppen tech niek en enkele andere technische wijzigingen wist Audi het ver mogen en koppel op te schroe ven. De 3,7 liter V8 motor levert nu 191 kW (260 pk) en een maxi mum koppel van 350 Nm bij 3.250 t/min. De 4,2 liter motor boekt een vermogen van 228 kW (310 pk) en een koppel van 410 Nm in het toerentalgebied van 3.000 tot 4.000 t/min. Maar ook bij laag toerental is de reactie op het gaspedaal significant verbeterd. Aan veiligheidsvoorzieningen wordt de Sideguard zijairbag standaard meegeleverd. Dit op blaasbaar gordijn is een aanvul ling op de bestaande airbags en zijairbags en biedt de inzittenden extra bescherming op hoofd- en schouderhoogte. Ook het Elektronische Stabili- teits-Programma (ESP) is aan het standaardpakket toege voegd. Dit systeem springt de bestuurder in kritieke situaties te hulp. Interieur Het interieur in een smaakvol 'ton sur ton' gehouden. Het zit comfort en de akoestische ka rakteristiek zijn opnieuw merk baar verbeterd. De draadloze vooruitverwarming is een welko me aanvulling evenals het navi gatiesysteem Plus met beeld scherm in de middenconsole en het akoestisch parkeersysteem (APS) aan voor- en achterzijde. Verder werd voor het nieuwe modeljaar de binnenverlichting aangepast en zijn nieuwe bekle- dingskleuren beschikbaar. De nieuwe Audi A8 is vanaf begin 1999 leverbaar. Prijzen zijn nog niet bekend. SCHIEDAM —Topdrukte, anders kan Autobedrijf Wurth Verschoor B.V. in Schiedam het niet omschrij ven. De komst van de nieuwe Alfa 166 zorgde voor turbu lente dagen in de showroom. 'Het liep werkelijk storm tij dens de presentatie in het laatste weekend van oktober. En ook in de week erna was het absolute topdrukte. Maar ja, wat wil je als de auto door vakjournalisten zo bejubeld wordt. Bovendien heeft Alfa Romeo de reputatie steeds weer een verrassende auto te presenteren', aldus de heer Wurth. De Alfa 166 is het nieuwste top model en valt boven de Alfa 156. De auto is 4,72 meter lang en oogt dankzij de subtiele vormge ving opvallend slank en com pact. De bekende wigvorm van Alfa Romeo onderstreept de dy namische kwaliteiten. Enthousiaste reacties Wurth: 'Veel mensen kennen de Alfa 166 al van foto's maar zijn verrast wanneer ze oog in oog met de auto staan. De Alfa 166 straalt kracht uit en oogt tegelij kertijd elegant.' Zijn dynamische uitstraling zet de Alfa 166 moeiteloos om in daden. Er zijn drie benzinemoto ren: de vinnige 2.0 Twin Spark 16V (114 kW/155 pk), de felle 2,5 liter V6 24V en de beresterke 3.0 V6 met 24 kleppen (166 kW/226 pk). Ook de 2,4 liter JTD turbodiesel (100 kW/136 pk) uit de Alfa 156 is leverbaar in de Alfa 166. Een bijzondere optie op de zesci linder benzinemotoren is de Sportronic: het is een automati sche transmissie die naar keuze ook als sequentiële versnellings bak is te gebruiken. 'Door de pook naar voren te bewegen, schakelt de bak op, gaat de pook naar achteren dan schakelt de transmissie terug. Koppelen hoeft niet. Het is een actieve en tegelijkertijd ontspannen manier van rijden, die heel goed bij deze auto past', vindt de heer Wurth. Sinds de presentatie van de Alfa 166 zijn er heel wat proefritten gemaakt. De hoge verwachtin gen van de bestuurders worden daarbij moeiteloos overtroffen, getuige de enthousiaste reacties. Autobedrijf Wurth Verschoor B.V.: 'De twee zaken die het meest opvallen zijn de indruk wekkende stilte in het interieur en het uitstekende weggedrag. De auto stuurt solide en de weg- ligging is perfect in balans. De Alfa 166 biedt daardoor gewel dig veel rijplezier en stelt in zijn klasse de nieuwe norm. Daar zijn we heel trots op.' Uitrusting De prijzen van de Alfa 166 be ginnen bij 74.900 gulden voor de 2.0 Twin Spark 1 6V. Het spreekt voor zich dat een auto van dit kaliber een omvangrijke uitrusting aan boord heeft. Tot het standaardpakket behoort onder meer automatische kli maatregeling, lederen stuur, in gebouwde audio-installatie en ABS met elektronische rem- drukregeling. Het topmodel is de Alfa 166 3.0 V6 24V Super die 97.400 gulden kost. De nieuwe Hyundai Sonata is deze week gearriveerd bij de Hyndai-dealer. Alhoewel de contouren van de stamvader in de nieuwe sedan duidelijk herkenbaar blijven, gaat het hier om een geheel nieuw mo del. De Sonata deelt eigenlijk alleen de wielbasis met zijn voorganger. Het exterieur, in terieur en zelfs het onderstel werden opnieuw ontworpen. Opmerkelijk is dat het ontwerp team niet koos voor de wigvorm maar voor een groot optisch vo lume van de flank. Hierdoor doet de Sonata fors aan. Dat het model niet plomp wordt is te danken aan de duidelijk geprofi leerde lijnen in de carrosserie. Hyundai monteerde verder een nieuwe grille en grotere luchtin laat in de voorbumper waardoor de neus scherper oogt. Aan de achterzijde zijn de lichtunits dui delijk geprofileerd in de spart- borden. Door het cab forward principe is voorin bijna twee centimeter meer hoofdruimte gewonnen. De grote ruiten zorgen voor veel licht in het interieur, dat wordt gedomineerd door ronde en ova le vormen in rustig beige of grijs. Door een betere isolatie, hy draulische steunen voor de mo tor en extra dikke zijruiten heeft Hyundai ervoor gezorgd dat be stuurder en passagiers in alle rust van deze weldaad kunnen genieten. De Sonata beschikt over een uit gebalanceerde wegligging en meer rij-comfort. Hiervoor zorgt een geavanceerd onderstel met double wishbone wieldraagar- men voor. Het vierkanaals ABS systeem kan optioneel worden uitgebreid met een Traction Control Sys tem, dat de bestuurder bijspringt wannner de wielen hun grip drei gen te verliezen. nieuwe zescilinder Tot slot monteerde Hyundai in de Sonata een nieuwe zescilin der, terwijl de viercilinder Sirius- motor werd geperfectioneerd. De krachtbronnen leveren meer vermogen en een hoger koppel terwijl het brandstofverbruik is teruggedrongen. Wel moet de motor meer op toeren gehouden worden om zijn maximale pres taties te bereiken. De 2,5 liter V6 deltamotor is van de vierde generatie motoren die Hyundai zelf heeft ontwikkeld. Het is de opvolger van de 3,0i. De van aluminium gemaakte krachtbron levert 160 pk en een koppel van 235 NM bij 3.750 tpm. Hij is daarmee een stuk krachtiger dan zijn voorganger en verbuikt gemiddeld met 2 liter benzine minder. De viercilinder Sirius geeft 136 pk vermogen en een koppel van 184 Nm bij 4.600 tpm. Hij vervangt de 2,0i 16V. De 2,0i achtklepper is uit het motorprogramma geschrapt. Goede prijs-kwaliteit verhouding Hyundai richt zich met de Sona ta op het segment van de Ford Moneo, Volkswagen Passat, Honda Accord en Toyota Aven- sis. De prijs-kwaliteit verhou ding blijft een sterk punt van de Koreaanse fabrikant. De meest povere versie gaat al voor 46.995 gulden weg. Betaalbare luxe is nog steeds het credo. J i HHÉftfeÉÉIÉI Stadsblad) Liefde gaat pas leven in een Citroën. Om te zoenen... de Skoda Felicia, vindt Miss Nederland. Suzuki Baleno Sport Audi voorziet zijn vlaggenschip van verbeterde V8 en alumium onderstel Audi heeft de AS met name op technisch gebied verbeterd. Alfa 166 oogst veel bewondering bij dealer-bedrijf Wurth Verschoor De Alfa 166 is het nieuwste topmode! hij Wurth <6 Verschoor. foto JANSSEN S DE KIEVITH Hyundai Sonata blijft betaalbare luxe De nieuwe Hyundai Sonota deelt alleen nog de wielbasis met zijn voorganger.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 21