Sportclubs Kethel groeien uit jasje Watermeter Thuis Vijf stoere jongens in eenakter 'Zwerm' Wij zoeken jonge mensen die, terwijl ze een gedegen opleiding krijgen, willen zorgen voor onze bewoners. CDA wil discussie over verkeersinfrastructuur Dido en Aeneas Tweede rover aangehouden Gemeente Schiedam Openbaar Onderwijs het Zonnehuis Vlaardingen DONDERDAG 19 NOVEMBER 1998 SCHIEDAM— Het Toon kunstkoor Schiedam geeft vrij dag 20 en zondag 22 november onder leiding van de nieuwe diri gent Anneke Huitink twee uit voeringen van Henry Purcells 'Dido and Aeneas'. Het concert wordt voorafgegaan door een in leiding waarin wordt verteld over het verhaal dat aan de ope ra ten grondslag ligt. De voorstelling vindt plaats in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat en begint vrijdag om 20.00 uur en zondag om 14.00 uur. Toegangskaarten kunnen vanaf een half uur voor het be gin van de voorstelling aan de zaal worden gekocht. Voor de zondagmiddag is nog een be perkt aantal plaatsen verkrijg baar. SCHIEDAM De politie heeft dinsdag een 21-jarige Schiedammer aangehouden die ervan wordt verdacht maandag 9 november op het Hazepad een 51-jarige inwo ner uit Vlaardingen te heb ben beroofd en hetzelfde bij een 56-jarige Vlaardinger te hebben geprobeerd. Eerder hield de politie op basis van het signalement dat de twee slachtoffers gaven, na een on derzoek in de omgeving, een andere 21-jarige Schiedam mer aan. Het onderzoek naar beide verdachten wordt voortgezet. SCHIEDAM - De politiek heeft geen oog voor de ruimtelijke nood van de sportclubs in sport park Kethel. Dat is de bood schap die Rien Ham, voorzitter van de voetbalvereniging WK, tracht over te brengen aan de bewoners van het stadskantoor. „Het complex kan de groei van het aantal leden niet meer aan. Wij (en daarbij betrekt hij ook buurman ODC/Ursus) groeien finaal uit het jasje." Maar voor alsnog lijkt hij zijn noodkreet aan dovemansoren te richten. Sterker nog: de gemeente heeft de enige mogelijkheid om het sportpark uit te breiden (op de aangrenzende, niet meer ge bruikte landijsbaan) uit de rou latie gehaald door het voor de aanleg van een heemtuin te be stemmen. Ham vindt het schrijnend dat een deel van de VVK-leden (het eerste en het tweede elftal plus de E- en C-selectie) voor de training moeten afreizen naar Harga. De zaterdagclub maakt gebruik van het gravelveld achter het clubge bouw van Schiedamse Boys/GTB. Ook is er de toezeg ging dat men na de aanleg van het kunstgrasveld bij SWSMC terecht kan op het dan door de eersteklasser verlaten Gebako- veld. Vertraging in de aanleg van het kunstgras zorgt er evenwel voor dat WK de trainingen voorlopig nog niet naar het be loofde land kan verplaatsen. Het lost hoe dan ook de voor WK eigenlijk niet-te-pruimen situatie niet op. „We wonen op sportpark Kethel en daar willen we uiteraard alle activiteiten concentreren", schetst Ham. „Juist nu we overal in de picture staan als een vereniging-in-be- weging en als een vereniging- met-een-doel is het te gek dat de gemeente en specifiek de politiek geen oog heeft voor hetgeen er zich in Kethel afspeelt. De wij ken rondom ons groeien als kool. Er komt een complete jeugdgolf op ons af, maar wij moeten aan de vraag blijven vol doen op drie velden - waarvan er twee in slechte staat zijn - en één trainingsveld. Het is eigenlijk te gek voor woorden." Rien Ham noemt het door de Dienst Sport Recreatie gere gisseerde 'Plan van Aanpak 2000' een strohalm. „Maar niet meer dan dat", voegt hij er met een aan toe. „Mogelijk komt men daarin tot de conclusie dat het al uit de zeventiger jaren stammende plan om een sport park in de Woudhoek aan te leggen toch maar uitgevoerd moet worden. Ik verwacht dat pas na de eeuwwisseling met de aanleg kan worden begonnen zodat er twee of drie jaar later iets ligt dat ons uit de brand kan helpen. Tsjonge, tsjonge wat een opbeurend vooruitzicht. Want zolang kunnen we namelijk niet wachten. Er moet nu - in ieder geval op heel korte termijn - iets gebeuren." Vandaar dat Rien Ham de strijdbijl heeft opgegraven en aan een campagne werkt om de gemeenteraad duidelijk te ma ken dat WK zich niet bij de situatie wenst neer te leggen. „De gemeente hecht veel waarde aan het beoefenen van sport in de wijk. Daar zijn wij volop mee bezig. Gezien de genomen be sluiten lijkt het er echter op dat de politiek daarin niet geïnteres seerd is. niet wil luisteren en de boel op zijn beloop laat. Zouden de dames en heren dan geen kranten lezen? Ik kan me het niet voorstellen. Welnu, dan zouden ze kunnen weten tot hoever het water aan onze lippen staat. Maar indien het hen onverhoopt ontgaan mocht zijn dan zullen we ze dat de komende tijd heel erg duidelijk gaan maken." WATERWEG Met het on dertekenen van een contract met energiebedrijf ENECO heeft Waterbedrijf Europoort afgelo pen maandag het startsein gege ven voor het project 'Waterme ter Thuis'. In de komende acht jaar gaat Waterbedrijf Euro poort bij ruim 370.000 huishou dens in de regio Rotterdam een watermeter met terugstroornbe- veiliging plaatsen. De werk zaamheden, waarmee een be drag van 300 miljoen gulden is gemoeid, worden uitgevoerd door het bedrijf Meter 365 BV, een dochteronderneming van ENECO. Schiedam is volgend jaar als één van de eerste ge meenten aan de beurt. Vlaardin gen volgt in 2006. Iedere nieuwbouwwoning, die na 1 januari 1997 is aangesloten op het waterleidingnet, heeft standaard een watermeter. In oudere woningen is dat niet het geval. Middels het project 'Wa termeter Thuis' krijgt nu iedere woning in Rotterdam, Capelle aan de IJssel, Dordrecht, Al- brandswaard, Schiedam en Vlaardingen een eigen waterme ter. Tegelijk met deze waterme ter zal ook een terugstroombe- veiliging worden geplaatst zodat er geen water uit de woning het leidingnet in kan stromen. Zo dra de watermeter is aange bracht, wordt het waterverbruik afgerekend op basis van de me terstanden. Zo betaalt men dus de heoeveelheid water die daad werkelijk is verbruikt. Nu geldt in de woningen zonder waterme ter nog het vloeroppervlakte van de woning als graadmeter voor het waterverbruik. Voor sommi ge huishoudens betekent dit straks een bespraing, voor ande re kan het een hogere waterrre- kening betekenen. Voor die huishoudens wordt een over gangsregeling van vier jaar inge steld. De spelers van 'Zwerm': Dennis van Eersel, Jan Vogel, Janus Jaeohs, Mark Hartman en Jaap van Diggele. SCHIEDAM- Na het grote succes van vorig jaar, speelt Scholengemeenschap Spierings- hoek dit jaar weer in het Eenak terfestival dat wordt gehouden van 24 tot en met 28 november in het Hofpleintheater te Rotter dam. Deze toneelwedstrijd tussen ne gen middelbare scholen heeft Spieringshoek vorig jaar de wis seltrofee voor de beste voorstel ling opgeleverd. Ook de Publiek sprijs werd binnengehaald met 'Groen is gras', gespeeld door 21 meisjes. Net als vorig jaar, heeft ook nu Sylvia Weening het script bewerkt en voert zij ook de regie. Met vijf jongens maakt ze nu de toneelproductie 'Zwerm'. Dit is een bloedstol lend verhaal over vijf stoere jon gens die in de winter in een tuin huisje verblijven. Zij zitten daar niet voor niets zo ver van de bewoonde wereld en de span ning is om te snijden. Iedere school presenteert zich tij dens het festival op de galerij van het theater. Marieke Mooi- man maakte voor deze expositie een 'kijkdoos' waarin de titel 'Zwerm' wel erg letterlijk wordt genomen. De presentaties van de scholen worden beoordeeld door een professionele jury en een pu blieksjury, die bestaal uit leerlin gen van de deelnemende scholen. De voorstelling 'Zwerm' is te zien op zaterag 28 november om 19.45 uur in het Hofpleintheater te Rotterdam WATERWEG— Het CDA Vlaardingen organiseert maan dag 23 november een discussie avond over de verkeersinfra structuur in de regio. De discus sie sluit aan op het onlangs ge presenteerde MIT, het Meerja renplan van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, waarin staat vermeld welke projecten de komende jaren ter hand worden genomen. Voor het CDA is het MIT een teleurstelling. Volgens de chris tendemocraten neemt het kabi net de groeiende verkeersintensi teit niet serieus. Dat geldt ook Voor deze regio. Hoewel in het meerjarenplan wel voldoende ruimte wordt geboden voor uit breiding van het openbaar ver voer, dient naar de mening van het CDA ook het regionale we gennet te worden uitgebreid. Vooral het feit dat het kabinet het doortrekken van de A4 tus sen Delft en Schiedam/Vlaar- dingen heeft uitgesteld tot 2005, zit het CDA dwars. Mits milieu vriendelijk ingepast in het stede lijke gebied, zou die A4 er eerder moeten komen, vindt het CDA. De voorzitter van het CDA Vlaardingen, Peter van der Zwan, roept met name de VVD- afdelingen in deze regio op om hij hun Tweede Kamerfractie aan te dringen op een snellere aanpak van de fileproblematiek rond Rotterdam. „Het woord kiezersbedrog willen wij niet hanteren, doch de VVD is nu toch wel erg snel door de bocht gegaan, in tegenstelling tot wat elke ochtend tienduizenden au tomobilisten niet kunnen", aldus Van der Zwan. De discussie over de verkeersin frastructuur in de regio vindt maandag 23 november plaats in het Cincinnati-gebouw, aan de Schiedamsedijk 114 in Vlaardin gen en begint om 17.00 uur. Sprekers zijn onder anderen CDA-voorzitter Peter van der Zwan, vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat en de provincie en de Rotterdamse wethouder J. van der Tak. Safari Beekse Bergen kan op dit moment maar liefst vier levenstadia van een leeuw 'in levende lijve laten zien. Sinds enkele dagen zijn er in het park namelijk drie peuter leeuwen (reeent geboren op 19-7-1998), drie kleuterleeu wen (geboren op 6 februari van dit jaar), een puberleeu win (de welp Suzanne, gebo ren op 30 mei 1997) en na tuurlijk volwassen leeuwen te zien. De unieke combinatie van deze grote groep jonge leeuwen levert dagelijks een prachtig schouwspel op. De welpen trotseren de soms bar re weersomstandigheden, zijn speels en stoeien regelmatig met elkaar, waarbij de be schermende moeders continu een 'oogje in het zeil' houden. Dit schouwspel heeft echter wel even op zich laten wachten. Net als in de natuur hebben moeder Victory en haar jongen (de peu ters van het gezelschap) de afge lopen maanden separaat van de grote leeuwengroep geleefd. In de natuur zondert een moeder zich immers ook af van de groep waarin zij leeft om de jongen eerst groot te brengen. Hiervoor zoekt zij een beschutte plaats. Vervolgens keert zij na enkele weken van rust terug bij de groep. De welpen kunnen nu hun ruime verblijf verkennen en kennis ma ken met hun neefjes, nichtjes, ooms en tantes. Zij zullen ook voor het eerst kennis maken met de Safaribussen en de auto's die door het verblijf heen rijden of de bezoekers die hen vanaf de Wandelsafari bewonderen. Fokprogramma De drie welpen zijn het derde resultaat van het fokprogramma van de nieuwe groep leeuwen in Safari Beekse Bergen. Deze groep kwam in het park na de aanleg van de Wandelsafari in 1996. Vorig jaar werden er te vens een aantal welpen geboren maar omdat de moeder vrij snel na de geboorte ziek werd, kon slechts één welp (met hulp van de verzorgers) uiteindelijk groot gebracht worden. Deze welp, Suzanne genaamd, maakt het erg goed en is nu in de puber leeftijd. Het tweede succes was in het begin van 1998 te melden. Toen werden er drie welpen geboren die al sinds mei te zien zijn in het park. De jongste telgen van de leeu wenfamilie werden op 19 juli ge boren. Deze twee jonge dames en een jonge heer zijn het laatste succes. Vlees eten Een leeuwin krijgt meestal twee tot vier welpen per 'worp'. De draagtijd bedraagt drie en halve maand. Drie maanden na de ge boorte beginnen de jonge leeu wen met het eten van vlees. Zij zijn dan wel afhankelijk van de 'restjes' van de prooi die over blijven. De volwassen leeuwen mogen namelijk eerst van de prooi eten. In de natuur zorgt dit ook voor een hogere sterfte on der de welpen. Na twee jaar zijn de welpen vol wassen en kunnen zij zelf een prooi doden. Leeuwen zijn soci ale roofdieren, ze leven in hechte familiegroepen van enkele man nen en een groot aantal vrou wen. Een leeuwin blijft haar hele leven in de groep waarin zij ge boren is. Mannetjes daarentegen verlaten de groep als zij volwas sen zijn. Safari Beekse Bergen is in de winter dagelijks geopend van 10.00 tot 16.30 uur. Het speciale wintertarief (van november tot 31 maart 1999) bedraagt f 15,50 per persoon. Het park ligt tussen Tilburg en Hilvarenbeek en wie met de auto gaat kan de ANWB- borden Beekse Bergen aanhou den. Voor meer informatie: 0900-233 57 32 (35 cent p.m.). De openbare school voor speciaal voortgezet onderwijs "de Wegwijzer" aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 496 in Schiedam zit in de problemen. WELKE LEERKRACHT (M/V) KOMT ONS HELPEN? Het werk Lesgeven aan een groep van dertien leerlingen in de leef tijd van 13 a 14 jaar gedurende 5 dagen in de week. Gedurende een deel van de week is de groep kleiner in verband met vakonderwijs. Vereist Minimaal een Pabo-opleiding (Kweekschool mag ook!) en affiniteit met oudere kinderen in het speciaal onderwijs. Bel voor meer informatie met de directeur, de heer C. Meeder, telefoon school: 010-4715052, privé 010- 4714401. Schriftelijke sollicitaties met curriculum vitae en opgave van referenties richten aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA SCHIEDAM. 2ü=i J \LÏÈi J! Het Zonnehuis Vlaardingen biedt je de mogelijkheid de opleiding tot verzorgende individuele gezondheids zorg te volgen die start in februari 1999. Worden Leerling Ziekenverzorgenden tegenwoordig Verzorgenden I.G. genoemd? De naam is niet belangrijk! Je opleiding is een driejarige opleiding waarin zowel praktijk als theorie aan de orde komen. Voor het theoretische deel volg je onderwijs op het ROC- Zadkine. Het praktijkleren vindt plaats in het Zon nehuis Vlaardingen. De opleiding start met een voorbereidende periode van zeven maanden waarin met name theorie wordt aangeboden. Na deze introductie krijg je een leer/arbeidsovereenkomst van 32 uur gemiddeld per week en werk je dus in het Zonnehuis, je gaat dan een aantal weken per jaar naar school. Het Zonne huis biedt een prettige werksfeer waarin een goede begeleiding wordt geboden gedurende je opleiding. Om toegelaten te worden tot de opleiding'voldoe je aan de volgende eisen: - je bent in het bezit van één van de völgertde diploma's: MAVO. LBO/VBO (minstens twee theorievak- ken op niveau waaronder Nederlands en de rest op B-niveau), INTAS; - of je hebt een overgangsbewijs naar het Vierde jaar HAVO of WVO. Het salaris bedraagt: Tjjjdens de eerste zeven maan den van dfi Opleiding: Bruto zakgeld van 750.- per maand I'ijdens het eerste praktijk-leerjaar: Bruto salaris \an minimaal 1.683:- per rhaand. Tijdens het tweede praktijk-leerjaar: Bruto safaris van minimaal 1.984.- per maand. Tijdens het derde praktijk- leerjaar (vijf maanden): Bruto salaris van 2.566.- per maand Voor nadere informatie kan contact worden opgeno men met het waarnemend hoofd zorgdienstea opleidingscoOrdinator, de heer C. H. M. Schnefcjljissen 08.30 en I |iÖÖ uur. Heb je interesseSchrijf dan een solhcitatiébrief gericht aan mevrouw B. Garretsen. pesoneeIsfuttctionaris. Het Zonnehuis Vlaardingen heeft een centrum voor ver pleeghuiszorg en reactive ring dat plaatshiedt aan tTt) somatische paticmten/bewonetseh 90.: psychogeriatrische bewo- ners, een somatische daghes: handeling met i.O ptttatseir eft:een dependance „ladninapaviljoert" te •Schiedam. Eén van de ver- pfèegafdclingen is een reac- tiveringsunit. In het kader Min de substitutie verpleeg huiszorg werkt het Zonne huis Vlaardingen samen met vijf verzorgingshuizen in de eerste lijn. V DillenburgSihgii:} 5 3136 EA Vlaardingen Telefoon (OKI) 47.5 95 95 Uitgaande van de Stichting Zorgverlening „Het Zonnehuis", gevestigd te Soestctberg mef verpleeg buizen te AmtrteLyeen, Beekbergen. Leeuwen zijn sociale roofdieren 47-4R0 Beschermende moeders houden hun kroost goed in de gaten t Doorn, VtiiardinjKit, Ztndhotu en Zwolle. t 4 i I

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 11