SCHIEDAM Schiedam krijgt Etoile d'Or Burgerlijke stand Weinig animo voor vrijwilligersprijs W aterweg-topscorer voor jongeren ÏTrpWaTfó^ 4 Naailes Samenwerkingsverband actiefin Vlaardingen, Schiedam en Maassluis Jaarconcert Harpe Davids Fusie-commissie Ursus en ODC begint vrijdag NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV Land Rover bij juwelier Jubileumconcert Jongerenkoor Het Nieuwe Stadsblad Sociale Zaken premie oo rTEGEN INLEVERING VAN DEZE BON* ONTVANGT U BIJ PRAXIS ROTTERDAM VIERHAVENSTRAAT EN GIESSENWEG BIJ AANKOOP VANAF ƒ100,- EEN K Voortman,# de Jonge Uw specialist in: NIEUWE STADSBLAD 2 DONDERDAG 19 NOVEMBER 199847-1475 SCHIEDAM Bij Juwelier Ina van 't Hoog aan het Hof van Spaland 63 staat zaterdag 21 no vember een Nederlandse Camel Trophy Land Rover voor de deur. Dit is één van de auto's die in het verleden de zware presta- tierit heeft volbracht. Met de wagen wordt de Camel Trophy horlogelijn onder de aandacht gebracht. De Camel Trophy is een jaarlijks terugkerend avon tuur waarbij alle deelnemende landenteams een route afleggen van ongeveer 2000 kilometer. Bij de Land Rover zijn formulieren verkrijgbaar waarmee men een Camel Trophy Green Belt kan winnen. SCHIEDAM In Kluphuis Oost wordt op verschillende tij den naailes gegeven. Bij twee groepen zijn er enkele plaatsen vrij. voor zowel beginners als gevorderden. Wie de wintergar- derobe op een goedkope manier wil uitbreiden, kan zich opgeven voor de lessen. Deze worden ge geven op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur of vrijdag morgen van 9.00 tot ll.00 uur. Bij de ochtendgroep is kinderop vang mogelijk. Er wordt gedu rende heel het seizoen lesgege ven, maar per blok van zes lessen betaald. Een blok kost 30,- (met kinderopvang 36,-). In de schoolvakanties is geen les op vrijdagmorgen. In het clubhuis zijn naaimachi nes en patronen aanwezig. Alle cursisten werken aan een eigen kledingstuk. Beginners en gevor derden zitten in dezelfde groep. Men krijgt individuele hulp van de lerares. Voor aanmelding of informatie: tel. 2451818. SCHIEDAM Het christelijk Jongerenkoor Come Let Us Sing geeft zaterdag 21 november in verband met het tienjarig be staan een jubileumconcert in de Dorpskerk in Kethel. Aan deze avond werken mee: Ellen Metaal op dwarsfluit, Jaap-Willem de Vries op klarinet en Laurens de Boer achter de piano. Het geheel staat onder leiding van Hanneke van Essen. Toegang kost 5,- en het con cert begint om 20.00 uur. H u d i gJ Consulting FINANCIAL CARE Amsterdam 020 644 00 66 Rotterdam 010 241 18 08 Utrecht 030 666 66 32 's-Hertogenbosch 073 642 42 41 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Een ster was het eigenlijk niet echt, de Etoile d'Or die Schiedam tijdens het zevende Europese Congres voor Stedenbanden heeft gekregen, eerder een medaille. Het erete ken met de Griekse god Apollo erop, werd in de Italiaanse stad Ferrara uitereikt als beloning van succesvolle uitwisselingen, en voor Schiedam en haar part nersteden in het bijzonder als bekroning van het Eurocamp, een internationale jongerenuit- wisseling die in I997 in Velenje (Slovenië) heeft plaatsgevon den. Hieraan hebben jongeren deelgenomen uit Schiedam, Ess- lingen (Duitsland), Vienne (Frankrijk), Piotrkow Trybu- nalski (Polen) en Velenje. Niet alleen Eurocamp verdien de de Etoile, in totaal zijn der tien projecten over heel Europa bekroond. Dit zijn allemaal projecten waarvoor bij de Euro pese Commissie subsidie is ge vraagd. In totaal zijn vorig jaar 2800 aanvragen ingediend. Hiervan zijn er vijftig genomi neerd en 13 bekroond, waaron der dus Schiedam en haar part nersteden. Marcel Houtkamp, voormalig raadslid en lid van de gemeente lijke werkgroep Stedenbanden was samen met Jan Brouwer, medewerker bureau Communi catie en Externe betrekkingen van de gemeente, naar Italië af gereisd om de ster in ontvangst te nemen. Zij houden deze na tuurlijk niet voor zichzelf: ieder een kan de onderscheiding be- wonderen op de tentoonstelling over het Eurocamp 1998 die maandag 23 november om 16.00 uur wordt geopend door wethouder P. Groeneweg in de Stadswinkel. WATERWEG In de strijd tegen de werkloosheid is vori ge week het project 'Premie Pool Vlaardingen' van start gegaan. Premie Pool is een samenwerkingsverband tussen Start Diensten en Arbeids voorziening, gericht op lang durig werklozen vanaf 23 jaar. Door gebruik te maken van subsidies kunnen werk zoekenden op financieel aan trekkelijke basis worden aan geboden bij werkgevers. De werkloze wordt gedurende maximaal een jaar door de medewerkers van Premie Pool begeleid, waarna hij of zij definitief bij de werkgever in vaste dienst treedt. Premie Pool is actief in de gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. „We zitten in hetzelfde pand als de Arbeidsvoorziening, in het GAK-gebouw aan de Industrie weg 9 in Vlaardingen en dat maakt Premie Pool Vlaardingen zo uniek. We gelden dan ook als een pilot-project", legt vesti gingsmanager Nancy Ooster broek uit. „Elders in het land zijn weliswaar ook Premie Pool organisaties aan het werk, maar nergens in hetzelfde gebouw als Arbeidsvoorzieningen. Die geza menlijke huisvesting moet de sa menwerking ten goede komen." Detacheren Naast alle projecten en regelin gen, die de afgelopen jaren zijn opgezet om de werkloosheid te rug te dringën, is Premie Pool het nieuwste wapen. Het gaat in gak groep Gemeente Vlaardingen eerste instantie om werklozen, die in aanmerking komen voor de zogeheten Wet Inschakeling Werkloze Werknemers (WIW). Deze wet biedt gemeenten de mogelijkheid om subsidie te ver lenen aan bedrijven, die langdu rig werklozen willen laten herin treden in het arbeidsproces. „Premie Pool kan op twee ma nieren werken", vertelt Nancy Oosterbroek. „Bedrijven kunnen via ons rechtstreeks iemand in vaste dienst nemen, waarbij wij de administratie rond de subsi dieverlening voor onze rekening nemen. Maar we kunnen de werkloze ook eerst 'detacheren' bij een bedrijf alvorens de per soon in kwestie in vaste dienst wordt genomen. Het bedrijf be taalt dan een 'inleenvergoeding', terwijl wij een jaar lang als werk gever van de werkzoekende op treden. In beide gevallen kan het bedrijf gebruik maken van een subsidie van 15.000,- per werk nemer per jaar. Bovendien zor gen wij voor maximaal een jaar voor begeleiding van de werkne mer. Maar dan moet het bedrijf wel de intentie hebben om de werknemer na een jaar in vaste dienst te nemen. Daarin verschilt Premie Pool van een uitzendbu reau." Herscholing De kandidaten voor deelname aan Premie Pool moeten aan en kele voorwaarden voldoen: men moet minimaal een jaar werk loos zijn, 23 jaar of ouder zijn en een uitkering van de Sociale Dienst genieten. De kandidaten worden voorgedragen door de Arbeidsvoorziening of de Socia le Dienst, maar kunnen zich ook spontaan aanmelden. Indien een werkloze bij Premie Pool terecht komt, wordt gekeken naar diens mogelijkheden op de arbeids markt. Zonodig komt de kandi daat in aanmerking voor her scholing. Vervolgens wordt in de .vacaturebestanden van Premie Pool en Arbeidsvoorzieningen gekeken of de kandidaat ergens kan worden geplaatst. Zo niet, dan probeert Premie Pool haar eigen netwerk van bedrijven in te schakelen. Start Diensten heeft de afgelopen jaren namelijk de nodige ervaring opgedaan bij het vinden van bedrijven, die aan een dergelijk project willen mee werken. Premie Pool Vlaardingen. die overigens ook werkzaam is in de gemeenten Schiedam en Maas sluis, verwacht op deze manier jaarlijks ongeveer vijftig werk zoekenden aan een baan te kun nen helpen. „Daarnaast zijn er projecten in samenwerking met scholingsinstanties, waar werk lozen groepsgewijs een herscho ling met baangarantie kunnen krijgen. Zulke projecten lopen landelijk al met instituten als NAVAL, een opleidingsinstel ling voor de metaal", weet Oos terbroek. Werkzoekenden en werkgevers, die meer willen weten over de activiteiten van Premie Pool Vlaardingen, kunnen bellen, te lefoon 010-4450442. SCHIEDAM Harpe Da vids geeft op zaterdag 21 no vember het jaarlijkse concert voor donateurs en belang stellenden. Dit wordt voor de eerste maal gegeven in het nieuwe theater aan het Stad- serf. Het harmonie-orkest onder leiding van Cees Kra mer, de drumfanfare onder leiding van Machiel Jongste en het B-orkest onder leiding van Hans Loendersloot en Tijn Kemps werken aan deze avond mee. Ook de majorettengroepen en twirlteams The Yellow Rainbows verzorgen optre dens. Onder andere L'Arle- sienne van Bizet en filmmu ziek Dances with Wolves worden ten gehore gebracht. Na de pauze is er een Zuid- Amerikaans programma, waarbij showelementen niet ontbreken. Kaarten a 15,- zijn ver krijgbaar aan de kassa van het theater, tel. 2467467. Het concert begint om 20.00 uur en de deuren gaan om 19.30 uur open. SCHIEDAM Geboorteaan giften over de periode van 30 ok tober tot en met 5 november 1998: Giliam z.v. Vriens en Liefheb ber; Lotte d.v. van Oeverlen en Buijtendijk; Koen z.v. de Jong en Quak; Tom z.v. ter Plegt en Kleinjan; Assla d.v. Rguibi en Aït Ahmed Ou Ali; Melita d.v. Zejnilagic en van Loenen; Enri que z.v. Alonso van der Tak en Barreiro Fernandez; Isabelle d.v. Baris en Grove; Rowan d.v. Tijdgat en van Duiken; Fleur d.v. van der Velden en de Boer; Desteney d.v. de Ruiter en Tondpour; Merijn z.v. Slot boom en Kleijnendorst; Evi d.v. Veringmeier en Stolk; Enrico z.v. Molegraaf en Bosch. Aangetekend: L. Dijkstra 53 jr. en F.M.J. Go- vaart 49 jr.; A.C. de Gier 41 jr. en T.A. Heijn Papousek 29 jr.; R.H.S. van Montfoort 29 jr. en N. Hilgersom 21 jr.; M. Rooden- burg 33 jr. en M. Akkerman 31 jr.; M. Adabbakh 27 jr. en L.I. Elsperman 41 jr.; M.X. Stam 25 jr. en T. Hendriks 27 jr.; Moha- med Eid Ali Oweiss 29 jr. en A. Yaramis 39 jr.; M Ayhen 25 jr. en B. Centinkaya 17 jr. Partnerschapsregistratie/Ge huwd: G. de Lange 33 jr. en O. Teunis- sen 53 jr.; P. Seijbel 32 jr. en C. Wattez 26 jr.; P. de Jong 26 jr. en N. Tersteeg 27 jr.; O. Remis 38 jr. en N.C. Kreten 29 jr.; S. Mohiy 30 jr. en N. Mahe 23 jr.; W.I. Ruijtenberg 61 jr. en H.E.C. Arnolds 51 jr.; S. Kü?ü- kalioglu 29 jr. en B. Sensoy 19 jr.; J. de Andrade 47 jr. en S.C. Wolf 40 jr.; R. de Wit 40 jr. en I.J.A. Jaeger 28 jr.; P.A. Gom- mers 28 jr. en K. Mettes 24 jr.; P.E.J. Goedhart 27 jr. en B.E. de Lijster 22 jr.; J.J.M.A. de Groot 33 jr. en J. Ouwens 29 jr.; E.R. Dakriet 55 jr. en S.F. Esajas 54 jr- Overleden: P. van Keulen vrouw 37 jr.; M.A.L. van Collenburg vrouw 61 jr. echtg. v. G.C. Vermunicht; L. Verduijn vrouw 92 jr. ggm. J.L. Moerman; F.A.F. Kuijl vrouw 47 jr. echtg. v. F. Chr. Tettelaar; U.G.M. Elskamp vrouw 75 jr. ggm. M.J.G. Per son; G. Vos vrouw 90 jr. ggm. A. Broeders; C. Maltha man 76 jr.; K. Staal vrouw 87 jr. echtg. v. D.D.P. Gonlag; M. van den Oever man 75 jr.; H. Klos man 76 jr.; E.A.M. Meeuwsen vrouw 93 jr. ggm. C.A.C. Maas; M.A. Streevelaar vrouw 87 jr. ggm. G.J.M. Hoekstra. Deze aktie is geldig van vrijdag 20 november tot en met zaterdag 5 december 1998. Alleen bij Praxis Rotterdam Vierhavenstraat 56, tel. 010-477 5803 en Praxis Giessenweg 20 Tel. 010-415 0344. SCHIEDAM - De stad telt tien tallen sportverenigingen. Al die clubs worden geleid door een reeks bestuursleden. Zij vormen het gezicht van de organisatie, maar wat zouden zij zijn zonder die vele andere vrijwilligers die anoniem bezig zijn. Zonder dat legioen zou menige vereniging zonder twijfel terstond zijn fail lissement moeten aanvragen. Vandaar dat het de Dienst Sport en Recreatie wel aardig leek om tijdens het Sportgala naast de kampioenen, de sportman- vrouw en de sportploeg van het jaar ook één van die vrijwilligers in het zonnetje te zetten. De clubs werd gevraagd hiervoor kandidaten aan te dragen. Het resultaat is echter bedroe vend. Slechts twee clubs vulden een naam in. Een derde vereni ging zei het moeilijk te vinden om uit een hele reeks medewer kers de beste te halen. Natuurlijk wordt vrijdag 20 no vember tijdens het Sportgala in de Groenoordhal de vrijwilliger van het jaar bekend gemaakt. Maar de desinteresse van de hoge heren bij de sportclubs maakt schrijnend duidelijk dat het werk van vrijwilligers wel licht wat te veel als vanzelfspre kend ervaren wordt. En dat is een slechte zaak. Het sportgala begint om 20.00 uur en gratis kaarten zijn af te halen bij de Dienst Sport Re creatie (in de Margriethal). SCHIEDAM - De voetbalcompetitie wil nog maar steeds niet lekker op gang komen. Het aantal afgelastingen gaat zo langza merhand - net als de inmiddels gevallen millimeter hemelwater - naar recordhoogte. Hoekse Boys lijkt daar echter nauwelijks last van te hebben want het kwam al negen maal in actie. Bij Ursus staat de teller echter pas op drie en dat zint trainer Jaap van de Nol helemaal niet. „Alle blessures zijn inmiddels wel genezen. We willen nu wel eens aan de bak". De stand: 1. Hoekse Boys 4,22 (38 doelpunten uit 9 wedstrijden); 2. Excelsior'20 3,80 (19 uit 5); 3. MVV'27 3,37 (27 uit 8); 4. Hermes DVS 3,33 (20 uit 6); 5. VDL 3,12 (25 uit 8); 6. SVDPW 2,83 (17 uit 6); 7 en 8. HVO en WK 2,50 (15 uit 6); 9 t/m 11. Cion, DRGS/za en Schiedamse Boys 2.42 (17 uit 7). SCHIEDAM - Het district Vlaardingen en Omgeving van de Nederlandse Bridge Bond or ganiseert op zaterdag 21 novem ber een generatie-toernooi waar bij jeugdige spelers van 9 tot 15 jaar een koppel vormen met hun vader, moeder, opa of oma. Het toernooi vindt plaats in het gebouw van de Bridgesociëteit Schiedam aan de Westfranke- landsestraat 11Hoewel de in schrijving inmiddels gesloten is, gaat het afdelingsbestuur ervan uit dat vele jongeren de wedstrij den wellicht vanaf de 'zijlijn' wil len volgen. „Het bridgen voor kinderen staat letterlijk nog in de kinderschoenen en mogelijk kan dit toernooi hen het zetje in de rug geven om het spel ook te gaan spelen." Het toernooi be gint om 13.30 uur en is om streeks 17.30 uur afgelopen. SCHIEDAM - De commissie die de fusie van de voetbal clubs ODC Schiedam en Ursus gaat begeleiden, komt vrijdag 20 november voor het eerst bij elkaar. Ursus heeft zijn delegatie in middels op papier (Ger Wijn stekers, Rob Antonissen en Henny den Brinker). Wie er namens ODC aan tafel schuift, kon voorzitter Rein van Ra- venzwaaij nog niet melden. „We zoeken nog een derde man." Inmiddels hebben beide bestu ren al heel wat huiswerk ge daan. Ursusbestuurslid Fred Meerhof: „De samenwerking loopt gesmeerd. Niet alleen be stuurlijk kunnen we het uitste kend met elkaar vinden, ook de leden zitten onderling aar dig op dezelfde golflengte." Beide clubs hebben inmiddels al veel gezamenlijke activitei ten (zoals de training van de lagere elftallen en klaverjassen bij afgelasting). Hoewel de leden uiteraard het laatste woord hebben, is de nieuwe naam van de fusie-club in bestuurskringen bekend en zal ook de keuze van de club kleuren geen obstakel meer vormen. In sportpark Kethel houdt men dat echter nog even geheim. Meerhof gaat ervan uit dat de naam en de kleuren tijdens de nieuwjaarsbijeen komst onthuld kunnen wor den. 26, 27, 28 november Theater Lantaren/Venster, Rotterdam reserveren: 010 - 436 13 11 Banden Lichtmetalen Velgen Uitlijnen Verkoop en Verhuur van Balanceren Sneeuwkettingen, Bandenreparatie Winterhanden, Skiboxen. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Zie onze advertentie elders in deze krant (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Van links naar rechts: Matjaz Cernovsek uit VelenjeJean Francois Merle uit Vienne, Spyros Pappas, Directeur Generaal ran de Europese Unie, Marcel Houtkamp, Jutta Fahrion uit Esslingen en A. Pol, burgemeester van Piotrkow Tryhunalski. Premie Pool, nieuwste wapen in strijd tegen werkloosheid door NICK VAN DIEN irbeidsiittegratic Vestigingsmanager Nancy Oosterhroek rechtsen adviseur David Verheul hebben het volste vertrouwen dat Premie Pool Vlaardingen in haar opzet slaagt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3