Hoogstraat begint aan come back Sinterklaas daagt jeugd uit met versierde schoenzet-actie STADSHART VLAARDINGEN liesveldt t lorp Hoogstraat Fransen str* Veerplein Kuiperstraat Schoutplein Peperstraat Hoogstraat v.Riebeeckstr. Zwarte Piet Schminken op Hoogstraat Paardentram op de Hoogstraat Extra koopavonden en aondagen Jambelle heel tevreden op nieuwe locatie WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 STICHTING 48-450 COLOFON Deze pagina is tot stand gekomen on der auspiciën van de Stichting Stadshart Viaardingen, het overkoepe lend orgaan van winkeliersverenigin gen in het centrum. Negen keer per jaar zal de stichting een pagina met nieuws over het Stadshart publiceren, in de stichting zijn verte genwoordigd: winkeliersvereniging Het Winkelhart, Ondernemersvereniging Liesveld en Belangenvereniging Onder De Toren. Tekst: Lay-out: Foto's: Paul van Schaik Natascha Koelhof Roel Dijkstra Om de creativiteit vande Vlaardingse kinderen wat te prikkelen heeft Sint Nicolaas samen met de winkeliers van de Hoogstraat dit jaar wat nieuws bedacht. Met de versierde schoenzet-ac tie vraagt hij de kinderen om hun schoen zo leuk, mooi of gek mogelijk te versieren. De versierde schoenen kunnen tot en met 29 no vember worden neergezet in win kels van de Hoogstraat, die te herkennen zijn aan een aanplak biljet op de win kelruit. Sint heeft er een wedstrijd van ge maakt en hanteert drie leeftijdscate- goriën in zijn be oordeling. Tot en met zes jaar, zeven tot en met negen en tien tot en met twaalf jaar. De goedhei ligman heeft voor elke categorie een mooie prijs gere serveerd. De kin dervriend wil ech ter niemand te leurstellen en daarom krijgen al le kinderen die Sinterklaas voor hem de moeite nemen hun schoenen op te kalefateren hun schoenen goed gevuld terug.De schoenen blijven tot 4 december in de etalages staan zodat heel Viaardingen kan genieten van de creaties. De schoenen kunnen worden opge haald op 4 en 5 de- cember.Op 5 de cember is de offi ciële prijsuitrei king. Op zaterdag 28 en zondag 29 trekt een elite van zwarte Pieten door de Hoogstraat om snoepgoed uit te delen. Vlaardingse kinderen, die zich goed hebben gedragen, kunnen auditie doen en zich voor een dagje aansluiten, want op Hoogstraat nummer 82 kunnen ze zelf ge schminkt worden als helper van de sint. Op de zaterdagen 28 november, 5, 72 en 19 december rijdt op de Hoogstraat vanaf 12.00 uur de paardentram. Gratis kan op deze dagen een ritje gemaakt worden met dit antieke en romantische vervoermiddel. Voor de precieze route kan contact worden opgenomen met de winkeliers van de Hoogstraat. Met de vestiging van drie nieuwe winkels in korte tijd is de Hoogstraat weer op weg haar status als gezelligste winkelstraat van Viaardingen waar te maken. Fleuri Provence, een leuke winkel met bloemdecora- ties en boeketten, opende op 19 november op nummer 122 haar deuren. 'Dat pand is fantastisch mooi opgeknapt, dat is echt heel mooi,' stelt voorzitter van de winkeliersvereniging Frans Kulker. Op 26 november komt daar de winkel Allure bij. Deze interieur en decoratie shop start op 26 november een stukje verder op nummer 158. Baby en kinderkleding zaak Petit Monde gaat begin december open op nummer 95. Kulker is daar heel con tent mee. De strijd van de winkeliers om de Hoogstraat weer aan trekkelijk te maken begint vruchten af te werpen. De gemeente is wakker ge schud en start binnenkort met het aanpakken van de winkelstraat. Dat gaf wethou der Roijers aan in een positief gesprek met de winkeliers vereniging. De wethouder verontschuldigde zich dat er zo weinig gebeurd is afgelo pen jaar, maar is serieus van plan een aantal dingen te on dernemen. Speerpunten zijn wat hem betreft betere verlichting, (leegstaande winkels maken de straat donker) en zeker met de feestmaanden wil hij zich sterk maken voor extra licht. Roijers gaat daarnaast de juridische afdeling Viaardingen aanspreken om het probleem van specule rende huiseigenaren aan te pakken. Hoewel het gesprek nog geen concrete stap heeft opgele verd is wat Kulker betreft de lucht gezuiverd. De voorzitter van de winke liersvereniging heeft daarom hoge verwachtingen van het vervolggesprek met de wet houder op 30 november. Voorzitter wan de winkeliersvereniging Frans Kulker fBl 29 november Koopzondag 2 december Extra koopavond 3 december Koopzondag 4 december Extra koopavond 13 december Koopzondag 20 december Koopzondag 21 december Extra koopavond 22 december Extra koopavond december Extra koopavond 'Heerlijk' 'Ik hou van winkelen, ik vind het heerlijk,' vertelt mevrouw Snijders. Het winkelcentrum van Viaardingen vindt ze geweldig, omdat het gezellig is en een heel gevarieerd aanbod van winkels heeft. Hoewel ze oorspronkelijk uit Zeeland komt vindt ze wonen in Viaardingen 'heerlijk'. Mevrouw Snijders woont name lijk vlakbij het centrum en is dus in een wip bij de winkelstraten. Ze gaat een paar keer per week shoppen en af en toe samen met haar dochter. Dat vindt ze ook heel leuk want dan komt ze in boetiekjes waar ze zelf niet zo gauw naar binnen zou gaan. Vroeger ging ze nog wel eens naar Rotterdam, maar tegen woordig niet meer: 'Ik vind het veel gezelliger hier en je loopt lekker droog. Ja toch?' Alles lekker dicht in de buurt' 'Helemaal goed Een keer per week trekt me vrouw Spuybroek erop uit om door het Vlaardingse winkelhart te trekken. 'Als ik naar Rotterdam ga kom ik meestal met niks terug, dan vind ik het aanbod niet goed,' verklaart ze. In Viaardingen is volgens haar een groot aanbod van veel ver schillende soorten winkels en: 'alles is lekker dicht in de buurt.' Vroeger, zo'n dertig jaar gele den, woonde ze in Rotterdam. 'Ik zou er niet meer naar terug willen,' beweert ze stellig. Waarop ze nuanceert: 'Dat klein schalige bevalt.' Daarbij voelt ze zich in Viaardingen centrum, waar ze woont, ook veel veiliger dan in zo'n 'onpersoonlijke' gro te stad. Hoewel mejuffrouw van der Weijden in Schiedam woont gaat ze vaak in Viaardingen win kelen. Ze is er vandaag met haar doch ter Joy op de fiets op uit getrok ken. Eens in de zoveel tijd reist ze af naar Viaardingen waar het winkelcentrum wat groter, dich ter bij elkaar en gezelliger is dan in haar woonplaats. Schiedam vindt ze ook wel leuk, maar daar is bijvoorbeeld geen V D. Voor Viaardingen zou daarente gen een Didi en een Fooks op zijn plaats zijn, gelooft ze. 'Als die hier komen is het helemaal goed!' stelt Van der Weijden. 'Winkelaanbod ruim' 'Viaardingen is er beter op ge worden,' vindt Caroline van der Toorn. Zeker sinds het nieuwe Liesveld en het wordt volgens haar nog beter als er bij de Hoogwitte nog meer winkels bij komen. Maar het wordt er zelfs nog be ter op want Caroline gaat zelf ook in het centrum wonen, in de Vlaardingerhout. Ijs en weder dienende in april of mei, als haar huis wordt opgele verd. Caroline gaat wel drie of vier keer per week winkelen. Ze moet wel, want haar dochter zit in de buurt op school waar door ze elke dag langs de win kels loopt, waar een aanzuigen de werking vanuit schijnt te gaan. De professional noemt het win kelaanbod ruim. 'Ik kan vrijwel alles vinden wat ik nodig heb,' bekend ze, 'alleen wat duurdere dingen zoals horloges van be kende merken heb je hier niet. Dan moet je naar Rotterdam.' Jambelle is de eerste winkel die in de Hoogwitte is ge opend. De beenmode speciaalzaak is sinds half no vember in haar nieuwe pand van 60 vierkante meter, 20 meter groter dan haar vorige vestiging aan de Hoogstraat, gestart. Het voordeel van het grotere pand noemt eigenaar Rob Lenselink dat het assortiment nu optimaal kan worden uitgestald. 'We hebben nu al een hele leuke loop,' stelt hij. Veel vaste klanten moeten de nieuwe locatie volgens hem overigens nog ontdekken. De luxe winkel heeft kousen en panties, bedoeld voor de vrouw van 23 tot 45 jaar. 'Maar iemand van 70 kan natuurlijk ook komen,' stelt Lenselink. Een gemeen schappelijke eigenschap van de klanten is dat ze alle maal op zoek zijn naar kwaliteit. In vaktermen heet dat: 'We zitten kwalitatief op een midden tot hoger segment van de markt.' Wel heeft Jambelle altijd aanbiedingen in haar panties en dames en herensokken. Een gedegen basis assorti ment, dat elke week op voorraad gehouden wordt, biedt verder een mix van modieus en gedegen. Zo heeft Jambelle gekke panties met koeien, kikkertjes en varkentjes erop, maar ook modieuze netpanties en dikke maillots of glanssokjes voor dames. Donkergrijs In december is de trend dit jaar donkergrijs. Elk jaar gaat het in deze maand volgens hem richting zwart. Vorig jaar was het meer bruin, dit jaar meer grijs. 'Service staat bij ons hoog in het vaandel,' stelt hij. 'Kwaliteit, persoonlijk advies en goede service zijn noodzakelijk om een vaste klantenkring op te bouwen,' gelooft Lenselink. Adviezen gaan vaak over maat en pasvorm omdat panties uit verschillende landen een andere pasvorm hebben. Maar ook over kleuren advi seert de beenmodezaak. Lenselink verduidelijkt: 'bij een grijs pakje bijvoorbeeld kan je wel tien verschil lende soorten grijs dragen.' In een warenhuis, of ergens waar je niet geholpen wordt, komt de consument, volgens hem vaak met de verkeerde maat of kleur thuis. Dat is volgens hem de meerwaarde van de speciaalzaak die uniek is in zijn soort in Viaardingen. Op de nieuwe locatie is Jambelle net als voorheen tegenover Benetton gevestigd. 'Dat is leuk. Dan komen ze met een pakje binnen wat ze aan de overkant hebben gekocht en daar zoeken ze een panty bij. Dan kan je lekker je gang gaan en heb je eer van je werk/Volgens de ondernemer, die met de keten ook winkels heeft in de koopgoot en Centraal Station in Rotterdam, Ridderkerk en Utrecht, heeft de nieuwe locatie een grote loop. In Viaardingen is Jambelle voor het zevende jaar gevestigd. De zaak is volgens hem op een gunstig moment verhuisd. 'Vlak voor de kerstda gen, wanneer de mensen er graag chique uit willen zien of op zoek zijn naar een cadeautje,' verklaart de ei genaar. Hij verontschuldigt zich naar zijn klanten voor de opgebroken straat, maar verwacht dat voor het eind van november de toegang weer is hersteld. Jambelle

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13