'Ik zag die vorkheftruck staan en dat is voor mij een Ferrari' Hoofdstad Operette Het is heel interessant en telkens weer een uitdaging Beroepsinformatie De QUIZ Het Mysterie v«n"£eH«ven(ooi>a Nederlandse Spoorwegen in het Railtheater Sinterklaas cadeau? Sr ufct... At U*U\ nJ Donorvoorlichting in beknopte versie CÖ 48 - 1019 Port of Rotterdam ELKE WEEK EEN ANDER BEROEP IN WOORD EN BEELD VAN MAANDAG TOT VRIJDAG OM 21.15 UUR BIJ STADS RADIO ROTTERDAM EN OP DONDERDAG OF VRIJDAG IN DEZE KRANT - door: ROGER HUYS Angelo Tuuntcr(27) is vorkheft ruckrijder allround bij Seabrex BV. Het bedrijf dat gespeciali seerd is in op-, overslag en distri butie van vers fruit. Gevestigd op de Kruit Terminal Rotterdam aan de Galileistraat 36. Angelo: „Mijn beroep is in twee taken te verdelen. 'Ken eerste vorkheft ruckchauffeur, het laden van vrachtwagens. Ten tweede ont vanger en afleveraar van de pal lets met fruit". Op de Fruittermi- nal komen het hele jaar door schepen aan met vers fruit uit alle werelddelen. Het werk van Ange lo is verdeeld in seizoenen, leder seizoen brengt verschillende soor ten fruit naar Rotterdam. „Nu zijn we net begonnen aan het to- matenseizoen, dat vijf maanden duurt". Na de lagere school deed Angelo de LTS-motorvoertuigentechniek en behaalde op 16-jarige leeftijd zijn diploma. In z'n vrije tijd en vakan ties ging hij regelmatig met z'n hui dige schoonvader mee naar Ebrex, het huidige Seabrex. „Als het rustig was mocht ik stiekem nog wel eens op een vorkheftruck rijden. Ik vond de haven ontzettend leuk en was erg enthousiast. Op een gegeven mo ment kwam ik in gesprek met een teamleider. Hij had gezien dat ik het nogal naar m'n zin had en zei mis schien wel een baantje voor me te weten". Angelo ging vervolgens als dokumentenbezorger aan de slag. „Dat had ook wel met het fruit te maken. Toch ging mijn voorkeur naar het rijden op een vorkheftruck en werken in de loods". Tussen de middag en wanneer het rustig was kon Angelo het dan ook niet nalaten om op een vorkheftruck te springen. „Na zo'n drie maanden bood de teamleider mij een baan aan als leer ling vorkheftruckrijder. Dat leek me helemaal te gek. In het begin krijgje natuurlijk de rotklusjes. Pallets overzetten, opknappen, de loods aanvegen enzovoorts. Dat hou je toch, maar toch af en toe op dat heftruckje. Dat vond ik zo leuk. dat ik steeds meer geïnteresseerd raakte. Daardoor kreeg ik het uiteindelijk ook sneller onder de knie. Ik werd een vrij snelle heftruckchauffeur, waardoor dat allround er een beetje bij kwam. Dat wil zeggen dat je weet wat je pakt en niet alleen maar denkt van daar staan twintig pallets en schep ze er in. Ik vroeg of ik zelf via een bonne tje mocht afleveren" Dat ging steeds beter en beter. Angelo kreeg op den duur vierhonderd pallets per dag te verwerken. „Dat was toch wel even doorbijten en bracht de nodige werkdruk en stress met zich mee. Toch bleef ik het heel leuk vinden". Het ging allemaal goed. Vandaar dat Angelo zich al geruime tijd vork heftruckrijder allround mag noe men. Allrounder Zodra een boot voor de kade komt worden de pallets door de stuwa doors gelost en een stukje de loods ingereden. Angelo zet de pallets ver volgens netjes op hun plaats. „Er zijn zoveel verschillende tomaten. Kleine, grote, lichte, donkere en twintig, veertig, en zestig in een doos". Je moet als allrounder alles van de produkten afweten en met de klanten om kunnen gaan. Je kunt namelijk niet zomaar elke pallet in een vrachtwagen zetten. Voor de meeste mensen is een tomaat een tomaat. Voor mij dus niet". Het laden gebeurt met opdrachtbonnen en in samenspraak met de in de loods aanwezige vertegenwoordi gers van de klanten. „Zo kan ik direct overleggen wanneer er een be paalde soort tomaat niet voorhan den is. Dan kan de vrachtwagen in overleg bijvoorbeeld gedeeltelijk met een andere soort tomaat gela den worden". Voordatje zelfstandig als allrounder aan de slag mag, moet je wel zo'n vijfjaar meegelopen hebben. Angelo doet z'n werk voornamelijk in en om de loods en geeft daarbij de niet- allround vorkheftruckchauffeurs de nodige aanwijzigingen. De uit de boot in de loods gereden pallets worden vrijwel direct in de vrachtwagens geladen. „De pallets raken hier de grond niet, wordt er wel eens gezegd". Bij het laden van de vrachtwagens is het niet alleen maar een pallet oppakken en in de auto zetten. „Uit ervaring zie ik ge lijk al hoeveel pallets er in kunnen. Dan kan de chauffeur er nog zoveel willen, maar meer krijgt hij er ge woon niet. Ook gaan de pallets niet altijd naast elkaar. Dan moet ik toch maar voor elkaar krijgen dat die collies er in gaan. Dat is niet alijd even makkelijk. In de loop der jaren krijgje daar ervaring in". Het laden brengt de nodige stress met zich mee. „Dan komt er bijvoorbeeld een chauffeur die twintig pallets moet laden. Hij geeft mij dan de bon en wat blijkt dat er nog tien pallets in Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. Wie opgeleid wil worden tot vorkheftruckchauffeur kan de opleiding Operationeel medewerker Op- en Overslag volgen. Voorwaarde is wel dat je minimaal zestien jaar bent. De tweejarige opleiding kan als dagonderwijs (Beroeps Opleidende Leerweg) of in een werken/leren combinatie (Beroeps Begeleidende Leerweg) gedaan worden. In onze regio is dat mogelijk bij het Scheepvaart en Transport College Rotterdam. de boot staan. Na tien minuten staat die chauffeur weer voor mijn neus met hetzelfde verhaal. Het blijft alleen niet bij die ene chauffeur. Zo lopen ze alle maal om je heen. Daar moet je wel tegen kunnen, anders gaat het absoluut fout. Even doorbijten en dan komt het wel goed". Angelo is nu zo'n tien jaar werk zaam in de Rotterdamse haven. Hoe heeft hij deze periode ervaren? „Ik vind het nog steeds werelds. Toen ik op dat brommertje zat vond ik het al leuk. Maar dat was toch niet helemaal wat ik wilde. Ik zag die heftruck staan en dat is voor mij een Ferrari. Ik vind het prachtig om op dat ding heen en weer te scheuren en alles zo netjes mogelijk te doen. Als je eenmaal alles onder de knie hebt, dan heb je hier enorm veel vrijheid". Het is wel werk waarbij je stressbestendig moet zijn. Met name bij de omgang met de vrachtwagen chauffeurs en de klanten. Daarvoor is het beroep ook niet geschikt voor iedereen. „Misschien moet je dat langzamerhand wel leren. Maar er zijn jongens die er totaal niet tegen kunnen. Ik denk dat je daar binnen twee maanden achter komt. Om al les zo snel en goed mogelijk te kun nen doen moetje wel stressbestendig zijn". In de toekomst wil Angelo er nog wel 27 jaar aan vast plakken. Bovendien streeft hij er naar ooit nog eens teamleider te worden. Hoe wil hij dat bereiken? „Ik zal m'n best blijven doen en laten zien dat ik die verantwoording kan en wil nemen. Lukt dat niet, dan heb ik het zoals het nu is nog steeds naar m'n zin". Naam voorzien van diamant(en) a 3,0,- per stuk (ware grootte) Van welke groep was hij beschermheer: In het Railtheater wordt op dinsdag 1 december in een gecombineerde dia- en film voorstelling uitgebreid aan dacht besteed aan de recente geschiedenis van de Neder landse Spoorwegen (NS). De echte treinliefhebbers kun nen hun vingers aflikken bij het zien van de opnamen van de vertrouwde treintypen in de vroegere groene of blauwe be schildering. De onlangs uitgerangeerde 'Hondekop'-treinstellen (en de voorgangers) en de beroemde locomotieven uit de 1200-serie komen uitvoerig in beeld. Verder natuurlijk alle andere favoriete treintypen uit de ja ren '60 en '70 in prachtige kleu renopnamen op dia en film. In het voorprogramma wordt aandacht besteed aan de laat ste stoomtreinen in Duitsland en Polen. De samenstelling en presenta tie van deze avond is in handen van Aad de Meij en Eric Salle- velt. Behalve dat de echte treinen- fans deze avond in het Railthe ater niet mogen missen kunnen ook de modelspoorders op deze avond volop ideëen op doen. De voorstelling is voor iedereen toegankelijk en wordt gehouden in het Railtheater Rotterdam, zaal Musica, De Lugt 17 in Rotterdam (Overschie). Aanvang: 20.00 uur, einde cir ca: 22.30 uur. De toegangsprijs is f 5,- p.p. Stichting Donorvoorlichting (SDV) heeft een nieuwe strooifolder ontwikkeld, met de titel 'Het antwoord op de meest gestelde vragen over or gaan- en weefseldonatie'. De beknopte folder bevat de meest gestelde vragen met hun antwoord uit het uitgebreide in formatieboekje van de SDV. Het doel van de folder is het verge makkelijken van het maken van een weloverwogen keuze om wel of niet donor te worden. Het blijkt namelijk dat veel mensen vragen hebben over orgaan- en weefseldonatie die het maken van een keuze in de weg staan. De SDV heeft in 1998 tot hu toe meer dan 180.000 telefonische en schriftelijke reacties afgehan deld. Het informatieboekje 'De meest gestelde vragen over orgaan- en weefseldonatie' is vanwege haar omvang geen strooiartikel; in dit boekje van 120 pagina's wordt in 18 hoofdstukken ingegaan op alle aspecten van donatie voor transplantatie. Om toch op gro tere schaal inhoudelijke infor matie te kunnen verspreiden is de beknopte strooifolder ont wikkeld. Aan bod komen onder meer vra gen over wetenschappelijk on derzoek, procedures, wettelijke regelingen en hersendood. Ook behandelt de folder de verschil lende procedures bij donatie van (vitale) organen en weefseldona tie. Donatie van (vitale) organen is alleen mogelijk wanneer iemand overlijdt op een intensive care- afdeling in een ziekenhuis aan de gevolgen van een onherstelbaar hersenletsel. Iemand is dan her sendood. Donatie van één of meer weefsels, zoals huid en hoornvliezen, is in principe altijd mogelijk, of iemand thuis, in een ziekenhuis, een bejaardenhuis of een verpleeghuis overlijdt. De folder wordt verspreid als de bestaande rode strooifolder 'Ja of nee donor?' met blanco do norverklaring, die onder meer is af te halen bij huisartsen, apo theken en ziekenhuizen. De folders zijn ook aan te vra gen bij de SDV, via telefoon nummer (035) 683 49 45. Ook het uitgebreide informatieboekje is nog steeds bij de SDV te be stellen Trouwringen ...een sieraad voor het leven Eerder stond het oudste Nederlandse theatergezelschap Hoofd stad Operette op de planken van De Doelen om een uitgebreid operette- en musicalrepertoire te laten horen en zien. Op zon dagochtend 6 december is het gezelschap er weer, in de Grote Zaal van de Rotterdamse Doelen. Op 8 september 1945 was het publiek voor het eerst getuige van een optreden van de Hoofd stad Operette, dat plaatsvond in het Amsterdamse theater Belle- vue. Opgericht als particulier ini tiatief groeide het gezelschap uit tot een volwaardige muziekdra matische instelling. In de 53 jaar van haar bestaan zijn alle be roemde operettes wel één of meerdere malen opgevoerd. Het oudste Nederlandse theaterge zelschap treedt ook regelmatig op in Duitsland, Zwitserland en België. Het is niet de eerste keer dat de Hoofdstad Operette een zonda gochtendconcert verzorgt in de Doelen. Liefhebbers zullen de vorige optredens nog niet verge ten zijn. Ook nu valt er weer volop te genieten van het uitge breide operette- en musicalreper toire van dit professionele ope rette-gezelschap. Kaarten voor de Zondagochtend concerten kosten zeventien gulden en zijn verkrijgbaar bij alle kan toren van De Havenloods(OH)- 4699911), Organisatiebureau Hanson(010-4225244) en de kas sa van De Doelen(010-2171717). De foyer van de Doelen gaat al om 9.45 uur open, de grote zaal om 10.30. Voor het concert in- loopmuziek van pianist Bert Ni- codem, om klokslag 11.00 uur opening met Lied van de week van Gerard Cox. foto: PETER KOR NI SS Het Mysterie van De Havenloods ook op Internet: www.dehavenloods.nl Unieke naamarmband Uw naam in 14 karaat goud. Origineel handgemaakte naam in eigen atelier vervaardigd. Komplete naam inclusief gouden armband. Maximaal 5 dagen levertijd. Exclusief bh Sativar O, kom maar eens kijken... He gehele maand december sPecia/efeestprijzen. Sinterklaas is altijd dikke vrien den geweest met bepaalde be volkingsgroepen. Weet u het antwoord op de vraag, bel dan naar: 0909-2023070 t&odm) En maak kans op Kenwood porta ble cd-speler t.w.v. f250,-. De op brengst van het telefoonnummer gaat naar 22 goede doelen in de re gio, m.m.v. De winnaar van vorige week wasH< Max, Sinterklaas is alwééraangekomen Hoezo? Pa's toch leuk I Mw.J Walter uitCapellea/dIJssel Erg hè? a. zeelieden b. kinderen c. slagers WEEK 48 Foto JANSSEN 8 DE KIEVITH floods AFLEVERING 43 SCHEEPVAART EN TRANSPORT COLLEGE ROTTERDAM zorg(t) voor natuur en recreatie Van Haeftenstraat 24* (Trouwringen-Studio Sativar) Tel: 010-4321 781 Van Haeftenstraat 4-6 3074 NK Rotterdam-Zuid Tel010 - 43 29 493 Duyvensteynstraat 11a* 3042 BA Rotterdam-Overschie Tel: 010 - 46 27 788 0 Uitweg 19*3051 JPRotterdam-Hillegersberg Tel: 010-2182613 100 weken Mysteriespel Tekst& Idee: Mi ER Entertainment V Foto's: LeunisVeriinde Pa's helemaal niet leuk. Hij is zóveel aange- komen.dathijdoorzijn paard heen zakt. (Op basis van maximaal 7 letters) MEGA w EL5HOUT

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13