December feesten in een sfeervolle binnenstad VVV tips voor een actieve feestmaand Koopzondagen In de maand december zijn de winkels alle zondagen geopend! FotoSnip v/d Maand DONDERDAG 26 NOVEMBER 1998 48-479 'Oeoe! dat is leuk boodschappen doen,' reageert mevrouw de Goede. Ze kwam heel toevallig twee gloeilampjes kopen voor haar wandverlichting en dan dit. 'Hahaha! Ik ben helemaal overdonderd. Hartstikke leuk zeg,' roept ze uit. Mevrouw de Goede die in Groenoord woont, was aan het winkelen en kwam toevallig even binnenwippen voor de lampjes. 'Twee. Want dat is meestal, dan gaan ze opeens allebei tege lijk kapot,' vertelt ze. Lampen koopt ze wel vaker bij Geveke: 'Ik kom wel regelma tig hier, maar niet dagelijks want daar is het de zaak niet voor uiteraard. Ik ga niet elke dag lampen kopen.' Ze prijst de winkel omdat ze er altijd goed te woord gestaan wordt en naar tevredenheid geholpen, wat ze een belangrijk punt noemt. Wat ze voor de snip gaat kopen weet ze nog niet. 'Dat hoeft toch niet nu gelijk h \e, want het overvalt me zo. Maar ik denk dat ik hier wel wat kan vinden, ze hebben hier al tijd keus volop. Ik vind het grandioos!' Geveke bestaat vanaf 1927 en sinds 1939 is de winkel aan de Broersvest gevestigd. Op dinsdag werken eigenaar Wim Geveke, Charlotte Engbers en Daphne de Veld in de lampenspeciaalzaak, die zowel mo dern als klassiek verkoopt. Het geven van adviezen over verlichting en interieur be schouwt Geveke als een belangrijke taak. Daphne: 'Daar zit een hele wetenschap achter. Het is hier niet een lampje uit het vakje pakken en klaar.' centrum Deze pagina is een uitgave van het Centrummanagement Schiedam, het overkoepelend orgaan van winkeliersverenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage. Eindredactie: Lay out: Foto's: Paul van Schaik Natascha Koelhof Roel Dijkstra Elke maand zet de fotograaf van het Nieuwe Stadsblad een klant op de foto bij een van de winkeliers die zijn aangesloten bij het Centrummanagement Schiedam. Deze klant krijgt een waardebon van honderd gulden, de 'Fotosnip'. Ditmaal was het prijs bij ver- lichtingpeciaalzaak Geveke aan de Broersvest 60. Met de komst van Sint Nicolaas op 14 november werd de 'officiële' aftrap gegeven voor de vele feestelijkheden, die december ons brengt. Triomfaal was de intocht van de goedheiligman. Met een leger zwarte pieten neemt hij tijde lijk het beheer van Schiedam van de burgemeester over. Drie weken lang, tot aan zijn verjaardag is Sint Nicolaas hier de ab solute alleenheerser. Op zondag 6 december is in de Heemtuin in het Beatrixpark van 14.00 uur tot 15.30 uur een natuursurvivalspel in de Moerastuin. Meer informatie via telefoonnummer 2465521. Peter Faber, Trudy Laby en ande ren spelen op woensdag 9 december in Theater aan de Schie om 8.15 uur het stuk 'Ja ja de Liefde' In de Teerstoof geeft Jean Martijn op zondag 13 december om 12 uur een orgelconcert. Op dezelfde middag is in de Teerstoof om 14.00 uur een uitvoering van het poppentheater, voor kinderen vanaf 5 jaar. Een kerstmarkt en kaarslicht avond wordt onder voorbehoud op woensdag 16 december op het Hemaplein gehouden, 's Avonds is om 20.00 uur in de Grote Kerk een kerstconcert, met medewerking van Glenda Peters en Oscar Harris. Kaarten ver krijgbaar bij VVV Schiedam. In het Beatrixpark is op zaterdag 26 en zon dag 27 december tussen 13.30 uur tot 15.30 uur een kerstballentocht. Wat dat precies is kunt u horen op telefoonnummer 2465521. Op Tweede kerstdag (26 december) wordt in de Margriethal van 10.00 tot 17.00 uur een vlooienmarkt gehouden. Bassie en Adriaan verzorgen op dinsdag 29 december op de zelfde plek om 14.00 uur een voorstelling. Sinterklaas Vol verwachting kloppen dan ook de kleine kinderhartjes. En, geef toe, eigenlijk vinden wij het zelf ook wel leuk. Natuurlijk, het is een kinder feest! Akkoord! Maar de vele volwassenen grijpen de ge zelligheid van het feest aan om middels fraaie surprises en kristalhelder 'rijmwerk' de naaste familieleden of vrien den, wellicht minder fijntjes, op hun plaats te wijzen. Was de intocht al glorieus, om de spanning nog wat op te voe ren laat het Centrummanagement de Sint en zijn feestelijk gevolg nog eens door de belangrijk ste straten van het centrum draven. Derhalve een mooie gelegenheid om deze prelaat nog eens van dichtbij te zien. En voor de kinderen natuur lijk een absolute must. Op zondag 29 november zal de feestelijke stoet het cen trum met een bezoek vere ren. Om 14.00 uur start hij zijn zegepraal op de Koemarkt. Vervolgens door de Hoogstraat linksaf naar de Korte Dam en Dam. Dan wordt er even een ommetje gemaakt langs de brand weer, het Raam, Groene Weegje en Vijgensteg. Om uit te komen op de Grote Markt, dan door naar de Lange Kerkstraat. Vervolgens draait hij de Broersvest op, komt weer in de HoogVUstraat, pakt de Nieuwe Passage, waarna de stoet eindigt in het Broersveld. Een lange tocht, maar een ideale mogelijkheid om sa men met uw kinderen de sint op 29 november de hand te schudden. Goed, hebben wij het sinterklaasfeest gehad, dan gaan wij onverdroten op weg naar Kerstmis en de jaarwisseling. Een jaarwisse ling, die ons wel akelig dicht bij het millennium-einde brengt. Het Centrummanagement pakt in december dan ook feeste lijk uit. Op de eerste plaats wordt de mogelijkheid ge schapen om ook op zondag uw kerstboodschappen in het centrum te doen. Feestelijk verlicht straalt het centrum die allure uit, die bij de stemming van een pret- maand hoort. Immers, de Hoogstraat heeft nieuwe feestverlichting en ook de Nieuwe Passage is van ouds her weer knap gedecoreerd. Reden te over om een be zoekje aan de binnenstad te brengen. Vanzelfsprekend kleden wij als Centrummanagement, die zondagen feestelijk aan. Zo feestelijk, dat de drang om in een naburig 'dorp' te gaan shoppen, om de een of an dere duistere reden moet ik ineens aan Rotterdam den ken, niet strikt noodzakelijk is. Op de eerste plaats heb ben wij in december ons Oostenrijkse 'dorpje' com pleet met ijsbaan op het Hemaplein. Zeker een be zoekje waard. Al was het al leen maar voor het glaasje glühwijn, dat u in de juiste stemming brengt. Zondag 13 december is het de dag van de kerstman. Vorstelijk geze ten in een arreslee zal hij een uiterst feestelijk rondje ma ken door de binnenstad. Zondag 20 december is het de beurt aan de Hoogstraat, die allerhande verrassingen 'Ik ben een grote stadsmens' Grace Huizing woont in Rotterdam maar werkt in Schiedam. Elke dag in de lunchpauze loopt ze door het winkel centrum, meestal doet ze dan haar da gelijkse boodschapjes. Ze vindt Schiedam een heel leuk stadje. Ze noemt het wat kleiner en intiemer dan Rotterdam. 'Maar,' stelt ze, 'ik ben wel een echt grote stadsmens.' Ze wil vooral haar woonplaats niet afvallen, waar ze altijd met plezier winkelt. Schiedam is wat haar betreft een goede tweede. vmsb m feestverlichting Hoogstraat voor u in petto heeft. Daarnaast geeft op de Grote Markt de Big Band Schiedam een luisterrijk kerstconcert. Ten slotte kan er op zondag 27 december even 'uitge- buikt' worden. 'Kooptechnisch' wellicht een zeer interessante koopizon- dag. Vele ondernemers zul len van die gelegenheid ge bruik maken om alvast te starten met de opruiming. (Hoe bedoelt u, het gaat alle maal zo hard!) Reden te over om naar het centrum te ko men. Is december dan welis waar een klasse feestmaand, het spreekt daarnaast voor zich, dat een en ander met een commerciële knipoog gepaard gaat. Waar het ech ter om gaat is het feest, waarbij de ondernemers van de binnenstad een stuk sfeer brengen, die naadloos kan aansluiten bij de intieme en sfeervolle feestdagen bij u thuis, logisch, dat wij ervan uitgaan, dat december een 'Een leuk hotel erbij' 'We stonden vorige week al in de krant, dadelijk zijn de mensen ons zat,' lachen de twee medewerksters van het ge meentelijk informatiepunt, dat twee we ken geleden jubileerde. Elke dag snel len ze in de lunchpauze door het win kelcentrum. Beide vinden dat Schiedam nog aantrekkelijker moet worden voor mensen van buiten. 'Misschien wat meer toeristische trekpleisters', oppe ren ze. 'Ze hebben hier een hele leuke chocolaterie,' vindt de jongste van de twee, 'voordat ik in Schiedam woonde wist ik daar niets van. Terwijl dat nou iets is waar je Schiedam mee kunt pro fileren, want dat is heel erg leuk.' De ander gelooft dat er wat meer klei nere evenementen moet worden geor ganiseerd en dat er een leuk hotel moet komen. 'In een oud gebouw, wat meer bij Schiedam past, stelt ze. Over het winkelaanbod zijn deze ambte naren wel tevreden. 'Knus en gezellig' 'Schiedam is knus en gezellig,' vinden Maura en Ellen Jane. De dames, die bij bouwbedrijf Slavenburg werken, bekennen hun woon en werkplaats heel leuk te vinden. Ze geloven dat het aanbod van winkels volstaat. 'Het ligt er weliswaar natuur lijk aan wat voor smaak je hebt,' nuan ceert Ellen Jane. Waarop de modieus geklede dames verklappen zelf weieens naar Rotterdam af te reizen. Als ze hun verlanglijstje bij sinterklaas mogen inleveren zouden ze om een modieuze schoenenzaak vragen. 'En een doe het zelf zaak,' bedenken ze, 'een winkel waar je een schroefje of zo kan kopen.' buitengewone gezellige feestmaand wordt, waarbij het, ondanks alle gebreken en misstanden, in het cen trum van Schiedam goed toeven is. Zodanig zelfs, dat u, voor wat betreft de kerst inkopen, 'blind' kunt vertrou wen op de centrumwinke liers. Wij wensen u een, in al le opzichte, fantastische maand toe! Lex van Hulst, Centrummanager 'Heb ik nooit van gehoord, winkelaan bod, maar ik vind het prachtig hier. Ik loop hier graag doorheen. Als het re gent loop je lekker droog,' vertelt me vrouw Klapwijk als ze in de Nieuwe Passage wordt aangesproken door het Nieuwe Stadsblad. Samen met haar vriendin mevrouw van Wijk gaan ze er elke keer op uit. Allebei komen ze uit Schiedam en zou den er nooit weg willen. Mevrouw Klapwijk vindt het vooral 's zomers erg gezellig. 'Met die terrasjes aan de Broersvest en- zo,' stelt ze. Mevrouw van Wijk: 'Favoriete winkels? Nee hoor, voor ons is alles hetzelfde, we gaan altijd overal kijken. Alles is hier.' Het liefst lopen ze door de Nieuwe Passage. 'Leuke terrasjes'

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 23