Het Nieuwe Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Ferrari 550 Maranello nog altijd souverein aan de top Ford Focus bekroond met de titel: 'Auto van het Jaar' Nieuwe Honda Accord is zijn tijd ver vooruit WOENSDAG 2 DECEMBER 1998 De Ferrari 550 Maranello is twee jaar na zijn introductie nog altijd de snelste sportwa gen. Onlangs eiste het para depaardje opnieuw twee ereti tels voor zich op. En hoe! Op het circuit Ohio reed de Ma ranello het ene na het andere record aan flarden om vervol gens 's-wereld beste gran tu- rismo's achter zich te laten tijdens een krachtmeting op het Engelse Silverstone. Fer rari heeft met de Maranello nu niet alleen 'de snelste sportwagen ter wereld' in huis maar ook de 'Best Drivers Êar'. óp maandag 12 oktober trad een Maranello aan op het twaalf kilometer lange circuit van Ohio voor een test van het Ameri kaanse Transport Research Cen tre (TRC). Het Ferrari-team had zich als doel gesteld drie kruis- snelheidsrecords te breken, die sinds vier jaar op naam stonden van een Chvrolet-prototype. De Maranello deed volgens het TRC niet onder voor een For mule 1-auto. Hij legde 100 kilo meter af met een gemiddelde van 304,1 km/h, waarmee hij het oude record met 26 km/h over troefde. Ook het snelheidsrecord ■over 100 mijl staat nu op naam van de Ferrari: met een gemid delde van 308,037 km/h kwam hij 24 km/h boven het oude re cord uit. Het derde record ves tigde de 550 Maranello door een uurlang met een gemiddelde van 295,16 km/h te rijden. Daarmee was hij 16 km/h sneller dan het vorige record. Gedurende de 25 ronden werd een afstand van 303 kilometer afgelegd. Best Drivers Car Eenmaal 'lekker warm gedraaid' in Ohio, kon Ferrari aan de slag in het Brits Koninkrijk. Op het Grand Prix Circuit van Silver stone organiseerde het magazine Autocar zijn jaarlijkse competi tie voor gran turismo's. Met als inzet de titel Best Drivers Car. Net als in Ohio werd een 'gewo ne' productieversie van de Ma ranello ingezet. Deze moest het opnemen tegen Porsche met de nieuwe 911, Mercedes-Benz, BMW, Jaguar, Lotus, Honda, Ford, Subaru en Mitsubishi, waarbij de laatste twee merken vertegenwoordigd waren met een auto die voor de rallysport ontwikkeld was. Ondanks de felle tegenstand nam de Maranello op al zijn opponenten een forse voor sprong. Daarmee haalde hij voor het tweede jaar de eervolle titel 'Best Drivers Car 1998' bin nen. lNa de Escort, Scorpio en de Mondeo heeft Ford opnieuw een Auto van het Jaar voort gebracht. De nieuwe Focus fterd door autojournalisten tan 21 landen uitgeroepen tot bet beste wat dit jaar in Euro pa op de markt kwam en mag ^ich daarmee 'Auto van het Jaar 1999' noemen. Deze be kroning wordt algemeen als de belangrijkste binnen de Eu- ropese automobielindustrie gezien. Geen wonder dus dat men zich bij Ford de Koning te rijk voel de. Topman Jack Nasser van Ford Automotive Operations en tevens hoogste man van Ford Europa hierover: <Wij van Ford zijn enorm trots £p deze bekroning. Toen we Fo- <Jus introduceerden zeiden we al ^at deze auto de toekomst van Ford vertegenwoordigt. We heb ben ernaar gestreefd dat de Ford Focus ons een voorsprong geeft bp de concurrentie, vooral wat betreft design, standaarduitrj- Sting en rijdynamiek. We beschouwen deze titel als een sterke aanmoediging om voort te gaan op het nieuwe pad dat we zijn ingeslagen.' Rijdynamiek De Focus onderscheidt zich in zijn marktsegment door een vol ledig onafhankelijke achterwie lophanging en lichte carrosserie structuur. Deze factoren zorgen voor een uitstekende rijdyna miek terwijl de nieuwe kracht bronnen volgens opgave van Ford hun werk tien procent zui niger doen dan de concurrentie. De lange wielbasis zorgt in com binatie met de hoge daklijn voor ruime interieurafmetingen bij bescheiden gebleven buitenma ten. Ford verwacht bovendien dan de Focus in zijn klasse de laagste kosten meebrengt voor zijn eigenaar, zes procent zuini ger dan de naaste concurrent. Ford levert de Focus, voor één en dezelfde prijs als driedeurs, vijfdeurs, vierdeurs sedan, en vijfdeurs wagon. Voor de moto risering is er keuze tussen een 1,4 1,6 1,8 en 2,0 liter benzinemotor of een 1,8 liter direct ingespoten turbodiesel. Ford won de titel 'Auto van het Jaar' voor het laatst in '94 met de Mondeo, die eveneens uitblonk in rijdyna miek. De Ford Scorpio won de titel in '86 en de eerste versie met voorwielaandrijving van de Ford Escort was winnaar in '81. Bij de NedCar fabriek in het Limburse Born kreeg men onlangs bezoek van de Ajax selectie. Het bezoek vond plaats in het kader van de partnership tussen Mitsubi shi Motors en de voetbal club. De spelers werden op een trein tje langs de productielijnen ge reden, waarop de Mitsubishi Carisma en Space Star worden gebouwd. De rit eindigde aan het einde van de band waar een Carisma in Ajax tenue gereed stond. Kennis maken Mitsubishi heeft de selectie van de landskampioen een auto van het merk belooft. De voetbal lers mogen hun keuze maken uit vrijwel het gehele modellen- programma. Daarom bood Mitsubishi- de. selectie de gele genheid uitgebreid kennis te maken met de diverse model- hun auto in ontvangst nemen len. Met name de nieuwe Mitsubi shi Space Wagon (leverbaar vanaf februari 1999), de Mitsu bishi Galant V6 en de Pajero konden zich in een warme be langstelling verheugen. Begin volgend jaar zullen de spelers Mitsubishi Motors kondigde in september de samenwerking met Ajax aan. Doel is de band met Nederland te versterken, dat door de autofabrikant als een tweede thuisland wordt ge zien. Sinds het openen van de Er- lebniswelt in mei dit jaar is iet racecircuit Nürburgring in het Duitse Eifel een echt attractiepark voor de auto- iefhebber geworden. In vier kolossale hallen waarin een museum, tentoonstelling, pretpark-achtige race attrac ties en de kartbaan zijn on dergebracht, is voor 22,50 mark alles te vinden waar een autofreak van smult. Maar ook voor niet liefheb bers is het moeilijk ongevoe lig blijven voor de autosport. Rondlopen op en rond het circuit is meegesleept wor den. Standbeelden langs het par cours van verongelukte cou reurs -als Cenek Junek en Ru- dolf Caracciola, die zijn opge richt als monument voor de honderden ongelukken die zich op en rond het circuit voltrek ken, ademen de sfeer van het extreme gevaar van de races. De meeste van de ongelukken val len overigens op de verkeersa ders rond de ring, doordat be zoekers zich na een grand prix laten meeslepen en zich op de weg naar huis Michael Schuma cher wanen. Vooral ook het in 1927 als werklozenproject gebouwde le gendarische Nordschleife par cours, waar met de eigen auto een rondje gemaakt kan worden spreekt tot de verbeelding. De groene hel zoals het ook ge noemd wordt, is na het ongeluk van Niki Lauda in' 1976 in de geheugens van een groot deel van de aardbevolking veran kerd. De langste (22,8) en ge vaarlijkste baan werd na het on geluk gesloten en het huidige in 1984 geopend. Gereedschap in truck aangevoerd Om met de snelle ontwikkelin gen in de autosport mee te gaan investeert promotor Ecclestone binnenkort 30 miljoen voor een nieuwe pitstop. De leek zal zich daarover verbazen want de pits is niet meer dan een rijtje lege boxen, met een afvoermogelijk- heid voor olie. Het gereedschap voor Michael Schumacher wordt bij elke race in negen trucks meegenomen. Waarom de boxen vernieuwd moeten worden begrijpen alleen inge- voerden in de sport, die om zijn astronomische bedragen die er in om gaan bekend staat. Museum Om een exponent te noemen van de absurde geldstromen in de autosport: een weekend in het Dorint hotel, waar de cou- reurs verblijven, tijdens een for mule 1 race bedraagt 6500 mark. Saillant detail is dat het hotel met keldergangen aan het perscentrum verbonden is, zo dat coureurs evenals popster ren, die er tijdens Rock am Ring verblijven, niet door fans hoe- ven worden lastiggevallen. In de Mythos Nürburgringhal van de Erlebniswelt is het mu seum met formule 1 wagens, van een Alfa Romeo uit 1933 tot de Mercedes van Takkinen uit 1997, ondergebracht. Tot de verbeelding spreekt vooral de film over de geschiedenis van het circuit, vertoont op mega- scherm met surround soundsys- tem. Onbeschaamd wordt daar in bijvoorbeeld het ongeluk van Lauda vertoond, maar ook ko mische taferelen van vroeger tij den toen coureurs bij het start schot eerst nog een sprintje moesten trekken naar de auto. Als de bezoeker in de Fazina- tion Automobil hal vervolgens een wedstrijdje tegen de compu tercoureurs in een virtual races- pel rijdt, beleeft hij dat wel even anders dan in een willekeurige gokhal. Waar misschien op het parcours na (een copie van het Nürburgring circuit), exact het zelfde spel te vinden is. De door BMW gesponsorde tentoonstel ling in de Faszination Mobili- tathal is misschien wat opper vlakkig te noemen. Hoewel daar wel weer de nieuwe BMW's M Coupé en M Road- star te bewonderen zijn en de ontwikkeling die het merk ge maakt heeft op het gebied van waterstof als brandstof. In het fahrsicherheitszentrum kan met de eigen auto een een of tweedaagse cursus gevolgd wor den in het rijden in gevaarlijke situaties als gladde wegen of bergen en kan ook de bocht en remtechniek worden verbetert. Toeristische uitstapjes Zal de Nürburgring de autogek trekken, zijn gezin zal zich er op vakantie niet snel vervelen want Eifel is een heel aantrekkelijk gebied voor een toeristisch uit stapje. Misschien zullen een aantal Nederlanders wat voor oordelen tegen ons buurland moeten wegpoetsen, maar de Eifel heeft een schitterende na tuur met uitgestrekte bossen en vulkanen en een grote hoeveel heid burchten, kastelen en an dere bezienswaardigheden. Naast een ruime voorziening aan hotels, bungalowparken en campings kan tegen jeugdher berg tarieven overnacht worden in de Bauernhofen, waar volle dig toegeruste vakantie huisjes in boerderijen zijn ingericht. Op verzoek bereid de vrouw des huizes tegen geringe vergoeding de maaltijden en wordt een kijk je gegund in de folklore van de boerenfamilies. Meer informatie over het gebied en Nürburgring: Touristik und Werbung GmbH, Mainzer Strasse 25 a, telefoon 06592 933-200. De geheel vernieuwde Europe se Honda Accord heeft zo'n grote serie verbeteringen, dat hij de normen in het D-seg- ment aanmerkelijk ver scherpt. Deze uiterst geslaag de topklasse sedan is op vrij wel elk detail verfijnd ten op zichte van zijn voorganger, zodat hij een duidelijke voor sprong neemt ten opzichte van de concurrentie. Uitgebreide toepassing van de nieuwste technieken zorgt voor toon aangevende veiligheid en mi lieubewustheid. Ook presta ties, wegligging, comfort en styling zijn indrukwekkend. De nieuwe Accord is van de zes de generatie, wordt leverbaar als vierdeurs sedan en is vanaf vol gend voorjaar ook verkrijgbaar als vijfdeurs hatchback. In deze Accord maakt Honda's nieuwe en zeer geavanceerde 5-punts double wishbone achterwielop hanging zijn Europese debuut. Hieraan dankt de auto zijn bij zondere rijcomfort en stabiele wegligging. Het uitstekende car rosserie-ontwerp levert veel voordelen op in interieur- en ba gageruimte, ook al zijn de lengte en wielbasis wat korter gewor den. De nieuwe Accord is wel breder en hoger dan zijn voor ganger. De motorenkeuze is verder ver groot en loopt nu van 1,6 tot 2,2 liter cilinderinhoud. Enkele van de motoren leveren de laagste emissiewaarden in dit segment, waarbij alle voldoen aan de Duitse D3-norm en de uitlaat- gas-emissie-eisen van de nog niet van kracht zijnde EU2000- norm. De 2.0 en 2.2 voldoen ook al aan de OBDII- en verdam- pingseisen van de EU2000- norm. Stuk voor stuk leveren de benzinemotoren meer vermogen en vragen ze minder brandstof dan hun voorgangers. De 1.8 en 2.0-versie zijn ook leverbaar met de geavanceerde Honda Sequen tial Sports Shift automaat, waar bij de bestuurder kan kiezen voor sportief zelf schakelen zon der te hoeven ontkoppelen. Aan de top van de nieuwe Ac- cord-reeks staat de zeer dynami sche en toch milieuverantwoor de Accord Type-R. Met zijn 156 kW (212 pk) en uit de autosport afkomstige onderstel biedt hij ongekend sportief rijplezier in de praktische en comfortabele vorm van een sedan. Door zijn toonaangevende vei ligheidsniveau voldoet de nieu we Accord aan alle huidige en te verwachten Europese botsnor- men. Vanaf de 1.8-uitvoering zijn ook zij-airbags standaard. Uitgebreide antidiefstalvoorzie- ningen inclusief Honda's super- sloten (ES en Type-R) en start blokkering met wisselende code maken de Accord tot een van de best beveiligde auto's op de markt. 49-450 Stadsblad) De Ferrari 550 Maranello reed in Ohio het ene na het andere record aan flarden. Ajax spelers gaan op de koffie bij NedCar De spelers ran landskampioen Ajax namen een kijkje in de NedCar fabriek in Bord. Nürburgring is een voortreffelijk pretpark voor de autoliefhebber Nè Honda Accord sedan

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 15