SCHIEDAM Krajicek zonder krukken te gast bij Sehravenlant Te kleine locatie en te groot verlies onoverkomelijk voor organisatoren a* Kerstpakketten bij Wereldwinkel Heerlijk avondje? Gouden Bezem voor Veegploeg Zwaluwlaan Flat op tijd verdwenen Jeurgens wordt directeur bieb SP tegen Betuwelijn 26,99 24,99 24,99 Isegawa: 'Boek kan nooit reclame zijn voor een land' C.KOK Het Nieuwe Stadsblad Drie toppers uit de Gall 8 Gall Cadeau-Toptien GALLGALL Eigendomsrecht grond Woudhoek Rovers bekennen HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 2 DECEMBER 199849-1441 SCHIEDAM De flat aan de 's-Gravelandseweg die moest worden gesloopt voor de Bene- luxlijn is geheel verdwenen. On danks eerdere verwachtingen dat de afgesproken datum van l de cember niet zou worden ge haald, heeft aannemer Venus het lege terrein vrijdag 27 november opgeleverd. Eén van de zaken die de sloop heeft vertraagd, was het lange beraadslagen over de vraag of de flat al dan niet door middel van implosie tegen de vlakte zou gaan. Toen uiteindelijk bekend werd dat dit toch niet mogelijk was, is op zaterdag 31 oktober de eerste met de sloopbal uitge deeld. Met extra inzet van men sen en materiaal heeft Venus de flat neergehaald, wat 9625 ton puin heeft opgeleverd. Dit is in 275 vrachten afgevoerd naar een puinbreker. Het puin wordt na bewerking hergebruikt. SCHIEDAM Directeur van de openbare bibliotheek A. Tij hof legt zijn functie neer en gaat zich vanaf 1 januari 1999 wijden aan een aantal specifieke projec ten binnen de sector Cultuur, Educatie en Sport. Nu de nieuwe bibliotheek goed loopt, vindt hij het tijd voor een nieuwe uitda ging. Hij zal zich in zijn nieuwe baan voornamelijk bezighouden met aanpak van het millennium probleem. Voor de periode van 1999 is ge meentearchivaris C. Jeurgens benoemd tot directeur ad inte rim van de bieb. De gemeente wil in de tussentijd op haar ge mak de functie definitief invul len. Jeurgens heeft als interim eerder de belangen van het Ste delijk Museum behartigd. Om dat hij zijn tijd moet verdelen tussen het Gemeente Archief en de bibliotheek, worden in over leg met de betrokken personeels leden nadere afspraken ge maakt. SCHIEDAM-Per abuis is in Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 25 november bij het artikel over de actie van de SP de kop verschenen 'SP tegen Beneluxlijn'. Uiteraard voerde de SP geen actie tegen deze metrolijn, maar ging het hier om de Betuwelijn. oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Niemand min der dan Richard Krajicek was donderdag te gast bij scholenge meenschap Sehravenlant. De tennisster was gekomen om de twee nieuwe tennisvelden van de school te openen, tot groot ent housiasme van de leerlingen. „Ik was even bang dat ze hem onder de voet zouden lopen", vertelt rector R. van der Meij- den. „Maar gelukkig is hij wel wat gewend. Ik vond het fantas tisch om te zien hoe goed hij met kinderen omgaat." De tennisbanen van de scholen gemeenschap zijn eind septem ber in gebruik genomen. Van der Meijden: „Het was een lang ge koesterde wens van onze gym- nastiekmensen en de leerlingen. Tennis is natuurlijk een vrij dure sport, en op deze manier geven we iedereen de kans om te ten nissen." Dat kan overigens ook buiten schooltijd, verklaart de rector. „Ook dan is het gratis, ja". Voor tennisliefhebbers is het wellicht opbeurend om te verne men dat Krajicek —onver wacht zonder krukken ver scheen. Het herstel van de sport man, onlangs geopereerd aan zijn knie, verloopt blijkbaar voorspoedig. De school had nog een verras sing voor hem in petto: duizend gulden voor het door hem opge richte fonds voor kansarme kin deren. En ook aan zijn dochter tje was gedacht. Zij krijgt waar schijnlijk binnenkort een (kin derservies van 'Sinterklaas'. S3 h „Fantastisch om te zien hoe goed hij met kinderen omgaat". SCHIEDAM De Kerst markt van dit jaar is afgelast. De markt zou van 12 tot en met 27 december worden ge houden op het terrein van de voormalige Hema, maar on langs werd bekend dat de ge meente het plein niet beschik baar kan stellen. De initiatief nemers konden geen genoegen nemen met de naastgelegen parkeerplaats en een handrei king van de gemeente van 10 a 15.000 gulden. De aangebo den alternatieve plek zou niet omvangrijk genoeg zijn om de plannen, onder andere een grote ijsbaan met chalets er omheen, te realiseren en ook het verlies voor de onderne mers zou te groot zijn. Hoewel de vergunningaanvraag voor de Kerstmarkt op het Hema-plein al eind mei bij het college van B&W was ingediend, werd pas vorige week definitief duidelijk dat de gemeente dit plein niet beschikbaar zou stel len. Hier staat namelijk voorlo pig de weekmarkt, in verband met de verbetering van de be strating op het Broersveld. Tij dens de kerstperiode is het Broersvest weliswaar weer volle dig bestraat, maar de gemeente heeft afgesproken met de week- marktlieden dat ze niet heen en weer worden gezeuld. Zij mogen op het Hema-plein blijven totdat er voor hen een definitieve plek is gevonden en dat kan nog wel een paar maanden duren. Wethouder L. Hafkamp legt uit Ook al is het Broersveld op tijd klaar, de weekmarkt blijft op het Land van Belofte, zodat de Kerstmarkt hier niet kan staan. dat het definitieve plan van de organisatie te laat kwam: „In het voorjaar kregen we te horen over het initiatief en was de ge meente heel positief. Het echte plan kwam echter vrij laat, na dat in september al was afge sproken dat de weekmarkt op het Land van Belofte zou ko men." Bovendien is volgens Haf kamp niet alleen de andere loca tie de reden voor de organisatie om de markt af te gelasten, ook de financiële kant van de zaak was voor hen niet rooskleurig genoeg om de Kerstmarkt door gang te laten vinden. De finan ciële handreiking van de ge meente was niet voldoende om hen over de streep te trekken. Geen bruisend centrum van de stad dus rond de kerst. En dat terwijl de Stichting Winterdorp Schiedam al afspraken had ge maakt met meer dan dertig be drijven om een Kerstdorp van allure op te zetten. Met een ijs baan van 600 m2 inclusief schaatsenverhuur, eeri horeca- chalet van Grand Café Dudok met verwarmd terras en een aan tal grote houten chalets. Daar naast had men afspraken ge maakt voor circa twintig stalle tjes voor de verkoop van onder andere kerstversiering, kerst kaarten en kalenders, speelgoed, winter(sport)-kleding, wijn en ook specifiek Schiedamse 'win- terdranken', zoals bijvoorbeeld de Sneeuwborrel. Ook waren evenementen geregeld als een karaokeshow van Amstel op het ijs en waren er toezeggingen om de RABO-Top 40 rondom de ijsbaan op te nemen. Het was de bedoeling de Kerst markt een jaarlijks terugkerend evenement te laten worden en de eventuele winst aan sociaal-cul turele projecten in Schiedam ten goede te laten komen. In dit ka der had ook het VSB-fonds Schiedam/Vlaardingen een be langrijke garantstelling aange boden. De Kerstmarkt is nu voor dit jaar van de baan. „Hoe wel wij bereid waren een aantal tienduizenden guldens verlies uit eigen zak bij te passen, bleek dat door het aangeboden kleine ter rein de verliezen enorm zouden oplopen en er ook maar een schamel restant van de oor spronkelijke plannen zou over blijven. In plaats van een com pleet 'Kerstdorp' zou de opzet beperkt moeten blijven tot de ijsbaan, het Grand Café en een dertiental stalletjes", aldus de organisatoren. Wat dan over blijft werd in hun ogen een 'uit gekleed' Kerstdorp, min of meer weggestopt aan de rand van een verder leeg plein. De Stichting Winterdorp Schie dam heeft inmiddels alle betrok kenen geïnformeerd. Er zijn zo veel positieve reacties binnenge komen, vooral van de grote be drijven in en buiten Schiedam, dat men van plan is in januari al te overleggen met de gemeente over de opzet voor 1999. De initiatiefnemers willen dan voor de zomer 1999 definitief over eenstemming bereiken met de gemeente over het plan en de locatie, zodat voor de volgende kerst een herhaling van zetten is uitgesloten. SCHIEDAM De Wereldwinkel biedt ook dit jaar weer veel keus in kerstpakketten. Naast standaardpakketten kan men zelf een gevarieerd pakket samenstellen, waarbij de medewerkers advies kunnen geven over de producten uit het assortiment die geschikt zijn als kerstcadeau. Het geven van een kerstpakket uit de Wereldwinkel is een effectieve vorm van ontwikkelingssamenwerking en de klant helpt de bedrijven in de Derde Wereld op een duurzame manier. Daarnaast is een wereldwinkel cadeaubon of een doos wijn een goed alternatief als kerstgeschenk. Meer informatie over de pakketten of over de winkel kan men aanvragen bij de Wereldwinkel Schiedam op tel. 2731385. Famous Grouse Scotch Blended Whisky 70 cl met gratis flesstopper 1 Bonus Mile 2Sk99 Di Saronno Amaretto Originale 70 cl in luxe geschenkverpakking 2é^9 Chateau Maine d'Arman Cötes de Bourg 75 cl 2 flessen in een fraaie geschenkdoos 28^5 De komende dagen kunt u flink uitpakken. Met de toppers uit de Gall Gall Cadeau-Toptien. Heerlijk om te krijgen, heerlijk om te schenken. En nog feestelijk voor u ingepakt ook. Dat worden nog eens heerlijke avondjes! Altijd iets bijzonders. SCHIEDAM De besturen van de bewonersverenigingen Groenoord, Woudhoek, het be stuur van Gemeentebelangen en gemeente-ambtenaar Nossent (namens wijkwethouder A. Wiegman) komen woensdag 9 december bijeen om te praten over eigendomsrechten van de grond in Woudhoek. Hierover waren vragen ontstaan door de mogelijkheid die de WBS een aantal huurders biedt om de wo ning te kopen. Gezien de beperk te ruimte is het niet mogelijk dat andere belangstellenden hierbij aanwezig zijn. Mochten zij ech ter wel vragen hebben die ze op die avond aan de orde gesteld willen hebben, dan kunnen ze deze doorgeven aan J. Gouwe leeuw, tel. 4704812. SCHIEDAM Twee 21-jarige Schiedammer hebben bekend op maandag avond 9 november een beroving te hebben gepleegd op het Hazepad in Schiedam. De twee probeerden die avond een 56-jarige Vlaardinger te beroven door hem van zijn scooter te trappen. Dit mislukte en de man belde de polite. Toen deze ter plaatse kwam, trof men een 51-jarige man uit Vlaardingen aan, die even tevoren door het tweetal van zijn fiets was geslagen en beroofd was van zijn fiets en portemonnee. Na een onderzoek in de omgeving werd die avond een 21-jarige Schiedammer aangehouden. Dinsdag 17 november is de tweede dader gepakt. Beiden hebben bekend en worden voorgeleid aan de officier van justitie. SCHIEDAM „Niets is wat het schijnt. De muziek, die u bij binnenkomst hoorde, was niet afkomstig uit Afrika maar uit Haïti." Dat gaf publicist Han van der Horst afgelopen vrijdaga vond het publiek mee, voordat hij aan een gesprek met Moses Isegawa zou beginnen. De belangstelling voor de literaire avond met de schrijver van Abessijnse Kronieken was groot. De gastau- teur werd op diens eigen verzoek door Van der Horst geïnter viewd. Isegawa schreef zijn manuscript voor Abessijnse Kronieken oor spronkelijk in het Engels. Daarna was hij nauw betrokken bij de vertaling in het Nederlands. Of Isegawa moeite had met het vertalen van bepaalde traditionele termen uit zijn moedertaal, wilde Van der Horst weten. De publicist liep zelfbij het vertalen van een stuk van zijn hand in het Duits eens tegen het woord gezagscrisis op. Deze term bleek in het Duits niet te bestaan. „Ik heb dat toen samen met een vertaler opgelost door het begrip te omschrijven", aldus Van der Horst. Isegawa bleek in zijn boek een aantal keren een vergelijkbare techniek te hebben toegepast. „Het ging uiteindelijk om het beeld dat ik wilde overbrengen." Moses Isegawa: „Een verhaal moet voor mij spannend en ko misch zijn en er moet niet teveel in gezeurd worden." Isegawa is niet zo geïnteresseerd in schrijvers die ons lastig vallen met hun beroerde jeugd. Zijn interesse gaat meer uit naar mensen die klappen kregen en besloten verder te gaan. Iemand in de zaal, die zelf een aantal jaren voor een hulporganisa tie in Oeganda had verbleven, vond dat de roman van Isegawa een te negatief beeld gaf van het land. De kroniekschrijver was het hier echter niet mee eens. „Een boek kan nooit een reclamebood schap voor een land zijn. Je moet het boek nog maar eens lezen", raadde Isegawa de man in de zaal aan. Maar hij gaf wel toe dat het boek een buitengewoon grote invloed heeft gehad op het beeld dat Nederlanders van zijn geboorteland hebben. Dat was volgens Isegawa ook zijn bedoeling. Voor de roman van Moses Isegawa hebben inmiddels circa tien uitgeverijen, ondermeer in Engeland en de Verenigde Staten, belangstelling getoond. Maar Isegawa heeft geen belangstelling om, mocht hij internationale bekendheid genieten, in het buiten land te gaan wonen. Voorlopig houdt hij het bij zijn huidige woonplaats. Yasmine Alias (1967) is te gast op de volgende Schrijversavond, welke wordt gehouden op vrijdagavond 29 januari 1999. Wethouder Wiegman reikt de bezem uit. SCHIEDAM Vorige jaar mei reikte wethouder A. Wiegman voor het eerst een Gouden Bezem uit. De onderscheiding, een initiatief van ONS Milieu, ging toen naar de Schoffelploeg Delflandseweg. De Gouden Bezem van 1998 was voor de Veegploeg Zwaluwlaan. Gedurende bijna twintig jaar hanteren acht bewoners van de Zwaluwfiat iedere zaterdagmiddag de bezem rondom hun fiat. Dat doen zij gelijk na sluitingstijd van het winkelcentrum. De feestelijke uitreiking van de Gouden Bezem vond plaats in Wijkcentrum De Blauwe Brug. Een toepasselijker locatie was haast niet denkbaar, namelijk tegenover de Zwaluwfiat. De avond trok behoorlijk wat publiek en werd muzikaal opgeluisterd door Big Band Schiedam. Wethouder Wiegman liet weten blij te zijn ieder jaar de Gouden Bezem te kunnen overhandigen, en mensen in het zonnetje te mogen zetten die zich inzetten voor het leefbaar houden van hun wijk. De Veegploeg Zwaluwlaan, allemaal 55-plussers, was duidelijk in haar nopjes met de prijs. Aan de onderscheiding is een klein geldbedrag verbonden. Waarschijnlijk zal het geld volgend jaar, als de veegploeg twintig jaar bestaat, besteed worden aan een etentje. kunststofkozijnen Fabricage in eigen fabriek Warmte-lsolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 jaar garantie Concurrerend in prijs Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 Bij aankoop v.a. 125,- ontvangt u een prachtig verzilverd sfeerlichtje gratis! Broersvest 87-93 3111 ED Schiedam Tel. 010 -426 79 37 Gouden graveerplaat hart of rechthoek: van 75,- voor 59,- Gouden damesring rozet zirkonia: van 199,- voor 159,- Gouden herenring met diamant: van f 275,- voor 189,- Gouden oorringen: van 75,- voor 59,- Gouden damesring met 8 diamanten: van 235,- voor 175,- Gouden oorknopjes met zirkonia: van 65,- voor 49,- i (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.600.205 fax (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B V. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Kerstmarkt gaat niet door .ï,- i 7', Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig tot en met dinsdag 8 december 1998, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel: 023 - 56 60 555. ClIRIT WILSHAUS A. BAKKER Zn. Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. juweliei-edelsmid

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3