KRANT Vozende w* in deze instrument Kopen? P rsPÜx Dreigbrief tegen vluchtelingenopvang a'lifrm -»w<x; Boeken voor een prikkie mm Schiedammers zijn arm Str ma 'Nieuw ziekenhuis moet op andere plek' (kZwicWSter loods VAN EDE PARTNERS Zakenkring Digitale Piano Roof Coördinatie Team stuurt brandbrief vanwege forse toename overvallen Waar zit jij Zondag 6 december KOOPZONDAG Outplacement en Loopbaan begeleiding Bandenloze auto JJe as tiu'TDu met de Kerst? Ondergoed voor vluchtelingen Straf na valse melding 112 Toonaangevend in Rotterdam, 010-412 00 22 Ir. C. Pannevis TOTALE OPLAGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Schiedam kan verkeersveiliger Korenbeurs 2 streeft eerste team voorbij SCHIEDAM Bij de politie van Schiedam kwam dinsdaga vond rond elf uur de melding binnen dat de banden en velgen van een personenauto die gepar keerd stond aan de Ringvaart, waren gepikt. Het voertuig was op klinkers gezet en de bouten van de wielen waren achtergela ten. De politie stelt een onder zoek in. SCHIEDAM De leden van de Zakenkring Schie dam en omstreken maken op maandag 7 december weer traditiegetrouw met hun partner kerststukken voor eigen gebruik. Dit ge beurt in de bovenzaal van restaurant Le Pêcheur aan de Nieuwe Haven onder leiding van voorzitter Her man Dickhoff van Iris bloemsierkunst. De belang stelling hiervoor is altijd groot dus er is geen ruimte om introducé's of belang stellenden uit te nodigen. Zakenlieden die kennis wil len maken met de Zaken kring zijn welkom op de Nieuwjaarsreceptie die op dezelfde plaats wordt ge houden, op maandag 4 ja nuari 1999. Wie hiervoor belangstelling heeft kan contact opnemen met het secretariaat, tel. 4745826. \v 010 - 432 33 88 In de omgeving van het vroegere Sportfondsenbad is dinsdag onder omwonenden een dreigbrief verspreid in de richting van de initiatiefnemers van de vluchtelinge nopvang. De zakenman George Toth, de Schiedamse Raad van Kerken en de Stichting 1NLIA willen aan de BK-laan op zeer korte termijn ongeveer veertig vluchtelingen, zogenaamde Dublin-claimanten onderbrengen. In de brief worden buurtbewoners opgeroepen om het 'asiel zoekerscentrum' niet te accepteren. Het onderbrengen van vluchtelingen in het vroegere zwembad wordt als volstrekt waanzinnig omschreven. De laatste zin van de dreigbrief luidt: „Desnoods moeten wij dit plan met minder nette middelen blokkeren." Een andere groep omwonenden, die zich nadrukkelijk van deze dreigbrief distantieert, heeft in samenspraak met Bewo nersvereniging Schiedam-West ook een oproep verspreid. Daarin wordt vooral openheid geëist over de gang van zaken. Een buurtbewoner: „Tot nu toe horen wij niets, we moeten de ontwikkelingen via de media volgen. Daarnaast vinden we de gemeente veel te laks, die zou veel meer voor ons moeten opkomen." Deze groep omwonenden heeft inmiddels een advocaat in de arm genomen om het opvangcentrum moge lijk met juridische middelen te bestrijden. Het vroegere Sportfondsenbad is door de brandweer en Bouw- en woningtoezicht nog altijd niet veilig bevonden. De gemeente houdt daarom de mogelijkheid open om de opvang te verbieden en het complex te verzegelen. IPlIi SCHIEDAM De biblio theek aan het Stadserf biedt Schiedammers de gelegen heid voor een prikkie uit de collectie verwijderde video's en boeken te kopen. Speelfilms op video zijn te koop voor 5,- per stuk en het gros van de boeken voor 0,50 per stuk. Ook deze keer worden antiquarische boeken te koop aangeboden. De verkoop vindt plaats ge durende de openingstijden van de bibliotheek (maandag van 17.00 tot 21.00 uur, dins dag,en donderdag van 13.00 tot 21.00 uur, woensdag en vrijdag van 11.00 tot 18.00 uur en zaterdag tussen 11.00 en 14.00 uur). SCHIEDAM Het Roof Coördinatie Team (RCT) heeft vanwege het grote aan tal overvallen en straatroven in Schiedam en Vlaardingen het project 'Long-Rifle 2' op gezet. „Zes vaste recher cheurs en enkele losse krach ten uit de regio springen bij om die zaken op te lossen. Al les is daarop gericht...", zegt politiechef R. Verweij van het RCT over het 'najaarsoffen sief. Het Roof Coördinatie Team heeft aan alle politiedistricten in de regio Rotterdam/Rijnmond een brandbrief gestuurd naar aanleiding van het fors gestegen aantal overvallen. „Eigenlijk is het een noodkreet", zegt Ver weij. „Een aantal districten wordt de laatste tijd overspoeld door overvallen op snackbars en winkels." Groot mes Zo vonden alleen in Schiedam de laatste zes weken al meer dan tien vrij gewelddadige overvallen op 'middenstanders' plaats, tel kens gepleegd door twee of drie doorgaans gemaskerde daders. Het personeel werd bedreigd met onder meer een riot-gun (een ge- ff3 weer met afgezaagde loop), handvuurwapens en een groot mes. Ook zijn medewerkers ge trapt en geslagen en werd ande ren een wapen tegen het hoofd gezet. Verweij pleit nu voor een bredere aanpak om het stijgend aantal roofovervallen in de regio Rotterdam/Rijnmond terug te dringen. Begin volgend jaar wil hij besprekingen starten met een aantal instellingen buiten het po- litie-apparaat. Zo hoopt de poli tiechef vooral meer grip te krij gen op de nieuwe, jonge daders van roofovervallen. De politie chef denkt hierbij onder andere aan het Geïntegreerd Veilig heidsbeleid van de gemeente Rotterdam en het criminoló- gisch Van Pompen Instituut in Utrecht, dat meer inzicht in de sociale achtergrond van de da ders moet verschaffen. Groepsverband Aanleiding hiervoor vormen re cente cijfers waaruit blijkt dat ongeveer vijftig procent van de daders in de regio Rotterdam- Rijnmond onder de 23 jaar is, die in groepsverband of indivi dueel opereren. Daarnaast neemt volgens Verweij het per centage allochtone overvallers snel toe. Verweij: „Als ik kijk naar de aangehouden daders, over de eerste acht maanden van dit jaar, dan blijkt dat Marokka nen daarvan ongeveer vijftien procent en Antillianen ruim twintig procent van uitmaken. En dat percentage stijgt... Op grond van het feit dat de dader groep voor een groot deel uit Antillianen bestaat, is het Coör dinatie Antilliaanse Berovingen Team uitgebreid met twee colle ga's van de districten Schiedam en IJssellanden." Overigens is in de hele regio Rot terdam/Rijnmond het aantal roofovervallen op dit moment al groter dan in het hele voorgaan de jaar. SCHIEDAM Bij het vroegere Sportfondsenbad aan de BK-laan kunnen deze week nog goederen worden ingeleverd voor de vluchte lingen die daar worden on dergebracht. Volgens een medewerkster van de Schie damse Raad van Kerken loopt de actie goed, maar is er vooral behoefte aan slo pen en ondergoed, dit laatste met name voor kinderen. De spullen kunnen dagelijks van tien tot vier uur worden aan geleverd. WATERWEGSchiedam stond in 1996 in de top 5 van armste gemeenten in Zuid-Holland. De jeneverstad nam een tweede plaats in achter Rotterdam dat nog armer was. De Vlaardingers waren relatief arm noch rijk. Eén en ander blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek die deze week zijn gepubliceerd. Het CBS voerde een onderzoek uit naar de regionale inkomensverschillen in Nederland. Dat de cijfers van '96 nu pas bekend worden, komt omdat het gaat om gegevens over het belastbaar inkomen, die in '97 pas worden aangemeld bij de Belasting dienst. Daarna gaan die cijfers naar het CBS, waar er nog een analyse moet worden gemaakt. Bij het onderzoek hanteerde het bureau een arm- rijk index van 100, een gemiddeld cijfer Voor het hele land. Schiedam scoorde hierop 95 punten, Rotterdam 90. De Vlaardingers kwamen precies uit op het gemiddelde van 100. Regio-gemeenten als Capelle aan den IJssel (105 op de index), Gouda (103) en Delft (102) waren echter weer rijker dan de haringstad. Rijkste gemeente in Zuid-Holland was in 1996 Wassenaar, met 138 punten ruim een derde rijker dan Vlaardingen. De top 5 wordt verder ge vormd door de gemeenten Oegstgeest (125), Reeuwijk (124), Bleiswijk (121) en Westvoorne (120). Inwoners van Bloemendaal waren in 1996 gemiddeld anderhalf maal zo welvarend als de doorsnee Nederlander. Met 149 punten was Bloemendaal net als in 1994 de rijkste gemeente van Nederland. De stad werd gevolgd door Ro- zendaal in Gelderland (143), Wassenaar (138), Laren (133) en Blaricum (133). Veruit de armste mensen woonden in Kollumerland: 83 punten op de index van het CBS. SCHIEDAM De politie van de regio Twente pakt een 32- jarige Schiedammer aan. die af gelopen zomer met een valse melding het alarmnummer 112 heeft gebeld. Hij belde op 12 juli het nummer met de mededeling dat een personenauto het Twen tekanaal in Hengelo was ingere den en dat er nog mensen in de auto zaten. De melding kwam terecht bij de politie Twente, die vervolgens voor niets uitrukte. Na onderzoek bleek dat de mel ding afkomstig was van de Schiedammer. De man hangt twee weken gevangenisstraf of een geldboete boven het hoofd. De Hypotheker SCHIEDAM Hoewel de plannen voor het fusieziekenhuis in Schiedam al in een gevorderd stadium verkeren, wil Gemeentebe langen een andere plek voor het gebouw. Nu is de bedoeling dat het tussen de Poldervaart en het politiebureau verrijst. Deze locatie is te klein en de parkeervoorziening voor 750 auto's wil men dan ook gaan bouwen op het korfbalveld achter het benzine station Q8. Gemeentebelangen vindt de plek ongelukkig gekozen en heeft als bezwaar dat het verkeer hier al te druk is, zo noemt men deze plek een knooppunt waar verkeer uit de stad naar het noordelijke stadsdeel gaat en de toe- en afvoerroute naar rijksweg 20. Ook verkeer van en naar het Novotel, Hargahoeve en sporthal Mar griet en vele scholieren maken gebruik van de route rond het toekomstige ziekenhuis. De partij vindt dat de locatie niet kan worden belast met naar schatting één miljoen verkeersbewegingen voor een te bouwen ziekenhuis. „Dan hebben we het nog niet eens over het wegdrukken, ondanks alle mooie bespiegelingen in ons Groenstructuurplan, van de ecologische zone van de Poldervaart en het verdwijnen van de woningen aan de Schiedamseweg". aldus Henk Metaal van Gemeentebelangen. Een betere plek zou elders in het Hargapark zijn. „Hier komt plek vrij wanneer sportverenigingen opschuiven. Als eventueel het Rits-project doorgaat met bebouwing op de A4, komt hier ook weer ruimte voor sportvelden." „Dit betekent wel dat de tijdsplanning en mogelijk de toewijzing van het ziekenhuis in gevaar komt," aldus een bezorgde Metaal. Dat terwijl er wel al kosten zijn gemaakt. „Maar als we dit nu niet doorzetten, krijgen we er later spijt van. Want het is een giganti sche investering van zo'n twintig miljoen." Als de parkeervoorzie ningen bij de hoek Olympiastraat/Sportiaan komen, kan het ziekenhuis volgens de partij wel op de voorgestelde plaats worden gebouwd. De toegangsweg naar het parkeerterrein moet dan lopen via de Hargalaan, Olympiaweg. Via een loopbrug moeten de bezoekers dan over de Poldervaart naar het ziekenhuis. Wel blijft het probleem dan dat er geen ruimte is voor mogelijke uitbreidingen van het ziekenhuis in de toekomst. 'VOORWERK' VOOR JEUGD Om jongeren tussen de 15 en 23 jaar een nieuw toekomstprespectief te bieden, is donderdag op Schiedams initiatief een regionaal opleidingsproject onder de naam 'Voorwerk' gestart. Aan leerlingen bij wie het niet meer lukt op school, worden andere manieren geboden om bijvoorbeeld toch een gedeelte van een diploma te halen of te worden voorbereid op de arbeidsmarkt. Vier opleidingsinstituten zijn een samenwerkingsover eenkomst aangegaan om 'Voorwerk' vorm te geven. De onderteke ning van deze overeenkomst vond vandaag plaats in het Stadskan toor. Jongeren die meedoen aan het project krijgen een opleidingstraject op maat aangeboden waarin praktijkonderricht, theorie-onderwijs en stages in het bedrijfsleven worden gecombineerd. Het project loopt al, in september zijn 25 leerlingen begonnen en tot zo ver zijn er nog geen uitvallers. 'Voorwerk' is van oorsprong een Rotterdams idee, dat is beloond met de Rijnmond Vernieuwingsprijs. Onderdeel van de prijs was de mogelijkheid voor een 'beloftevolle regio' om het project te adopteren. Wethouder A. Wiegman van Onderwijs wist die kans voor het Waterweg Noord-gebied in de wacht te slepen. IA /JCLAGILDO HN DONDERDAG 3 DECEMBER 1998, 50e JAARGANG, Nr 49 Nieuwe Stadsblad PERSOONLIJKE ONTWIKKELING EN INZETBAARHEID MMMMflMBMM SL..1. Voor nieuwe produkten en acties 88 toetsen, aanslaggevoelig, incl. onderstel. ter 1100 m2 SHOWROOM Pascalweg 157-159 Rotterdam Lombardijen Extra rechercheurs naar Schiedam mm m mm De poster 'Waar zit jij met de kerst' - die op veel scholen, winkelcentra en openbare gelegenheden hangt waarschuwt jongeren voor de gevolgen van hun daden. nA\v»m Westhavenkade 48 (naast Visserijmuseum) Vlaardingen, telefoon 010-248 93 64 Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Schiedam, Broersvest 54 A, 010 - 4731150 VAN ll.OO TOT I7.OO UUR Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht/Rotterdam-llsselmonde 7500 m' MEUBELEN EN VERLICHTING Dinerfn wordt een feest aan de grepen tafel (ca. 210x90 cm.) met 2 laden De zes rotan stoelen maken deze ambiancevolle eethoek kompleet! Nu voor MEENEEMPRIJS! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1