SCHIEDAM Weer twee Roparun-vakantiehuizen geopend Diefstal bij Schiedamse ondernemingen ligt boven regionaal gemiddelde <e Gevonden en vermiste dieren Amuseer ie fit Mensenrechten voor burgemeester Scheeres SPORT Alliantie tweemaal in Theater a/d Schie Jeugdploeg SI Schiedam Nederlands kampioen Feestprogramma Harga De Rover kiest voor 'kleine van anderhalf Matig weekeinde Musis [fitness Uw specialist in: NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV tennis PonkRuck Jeugdhulp onder één dak verder Het Nieuwe Stadsblad Patiënten-spreekuren in Schieland Ziekenhuis SQUASH nu alles tegen bodemprijzen! X HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 10 DECEMBER 199850-1475 SCHIEDAM In de Erker wordt zaterdag 12 december een ouderwetse punkavond georga niseerd voor en door jongeren. Dit- is een initiatief van jongeren die in de band KORCH spelen. Er zijn vijf jonge bands gepro grammeerd, waaronder KORCH zelf en RECTUM uit Rotterdam. De entree bedraagt 2,50 en de zaal gaat open om 19.00 uur. SCHIEDAM Een aantal be langrijke regionale instellingen en organisaties op het gebied van onderwijs en jeugdhulpver lening gaat samen verder onder één dak. Vrijdag 11 december wordt Het Steunpunt Onderwijs geopend aan de Van Hogen- dorpstraat 105 in Schiedam. In dit nieuwe pand zijn ook de Stichting Jeugdzorg en het Ad vies- en meldpunt Kindermis handeling gehuisvest. Het steunpunt is bedoeld voor leerlingen uit het voortgezet on derwijs die qua opleiding op dood spoor dreigen te raken. Ze kunnen er terecht bij één loket en krijgen van daaruit hulp, ad vies en begeleiding op maat aan geboden. Het Steunpunt heeft zelf de nodige deskundigheid in huis, zowel op onderwijskundig, als op orthopedagogisch en psy chologisch gebied. Er is intensief contact met het onderwijs in de regio en met instellingen zoals de GGD. De gezamenlijke huisves ting van Het Steunpunt en in stellingen op het gebied van jeugdhulpverlening biedt de mo gelijkheid om te profiteren van eikaars kennis en ervaring. De al bestaande samenwerking in ver schillende projecten kan daar door efficiënter verlopen en ver der worden uitgebreid. Het is de bedoeling uiteindelijk te komen tot een cetraal Bureau Jeugdzorg van waaruit meerdere vormen van hulpverlening aan jongeren worden gecoördineerd. Met de opening van het pand krijgt Schiedam een belangrijk steun punt voor de jeugd in het Water weg-Noord gebied binnen de stadsgrenzen. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 REGIO Twee bungalows had de stichting Roparun al in be heer. Zaterdag 12 december worden aan dat totaal nog eens twee kapitale vakantieverblijven toegevoegd. Op het vakantie park De Banjaard in het Zeeuw se Kamperland opent Nelli Cooman dan officieel de twee bungalows, die vanaf dat mo ment gratis ter beschikking ge steld kunnen worden aan kan kerpatiënten en hun familie. Zo'n zeven miljoen gulden liepen de deelnemers aan de langste nonstop-estafetteloop ter wereld de afgelopen jaren bij elkaar. Dankzij de bijdragen van vele grote en kleine sponsors kan de stichting Roparun activiteiten laten ontwikkelen die een posi tieve nazorg van kankerpatiën ten bevorderen. Projecten bij de dr. Daniël den Hoedkliniek zijn ondersteund, het Sophia Kin derziekenhuis mocht op de nodi ge bijdragen rekenen en onlangs werd een ton gereserveerd voor het inrichten van een afdeling oncologie in het nog te bouwen verpleeghuis Rijckehove in Ca- pelle aan den IJssel. Het zijn maar een paar voorbeelden uit de inmiddels lange rij projecten die kankerpatiënten, naast de nodige medische zorg, ook bege leiding op andere terreinen moe ten geven. Nadat de Roparun in 1992 min of meer vanuit een grap was ontstaan, is het evenement lang een regionaal gebeuren geble ven. Nog altijd komt het meren deel van de deelnemende teams uit de regio Rijnmond. „Maar je merkt dat de belangstelling voor de Roparun stapje voor stapje steeds verder het land in trekt", vertelt een medewerker, „en dat ook teams van elders zich in schrijven. Met de meer landelij ke belangstelling voor de Ropa run, worden ook meer projecten verspreid over het hele land on dersteund." Ook de nieuwe bun galows staan open voor kanker patiënten uit het hele land. Het enig waar belangstellenden aan moeten voldoen is dat de aan vraag ondertekend moet worden door de behandelend arts. For mulieren liggen dan ook in vrij wel ieder ziekenhuis. Informatie over de vakantiemogelijkheid wordt echter ook direct door de stichting Roparun gegeven op tel. (010) 434 11 65. SCHIEDAM Een op de drie bedrijven in de regio Rijnmond was vorig jaar slachtoffer van criminaliteit. De totale schade wordt ge raamd op 250 miljoen gulden. In Schiedam is het 'slachtof ferpercentage' vrijwel gelijk aan het regio-gemiddelde, maar er zijn verschillen. Er werd minder vernield, en va ker ingebroken. Deze gegevens komen uit de be- drijvenmonitor 1997, een enquê te onder vijftienduizend onder nemers in de regio Rijnmond. Het volledige onderzoeksrap port verschijnt pas in februari, maar onlangs kwamen al wat gegevens naar buiten. Uit de monitor blijkt dat negen tien procent van de Schiedamse bedrijven vorig jaar te maken heeft gehad met diefstal. In heel Rijnmond geldt dit voor vijftien procent van de bedrijven. Vernieling daarentegen, is in Schiedam wat minder gebruike lijk dan elders in Rijnmond. Ze ven procent van de ondervraag den zegt hiervan het slachtoffer te zijn geweest. Het regiogemid delde is tien procent. Horeca en detailhandel zijn de hardst ge troffen branches. Het aantal inbraken bij bedrij ven lag in Schiedam exact op het regionaal gemiddelde: vijftien procent van de bedrijven. Dit geldt ook voor fraude, waarmee drie procent van de ondernemin gen te maken kreeg. Met geweld werd drie procent van de Schie damse bedrijven geconfronteerd; Rijnmondbreed was dit vier pro cent. Overlast Tweederde van de ondernemers in de regio heeft vorig jaar over last ervaren. Die werd vooral veroorzaakt door parkeerpro blemen en verloedering van de omgeving. Met name in Rotter dam-West, -Centrum en -Zuid werd daarbij geklaagd over 'on gewenste personen', zoals drugs verslaafden. Het is de bedoeling dat de bedrij- venmonitor (dit was de eerste keer) voortaan eens per twee jaar uitkomt. Ongeveer eenderde van de misdrijven wordt niet aangegeven bij de politie; de mo nitor vormt derhalve een nuttig aanvullend instrument om ver schillende soorten van criminali teit in kaart te brengen. Meer aandacht De onderzoekers adviseren de politie meer aandacht aan be drijfscriminaliteit te besteden. De deskundigheid bij politie moet worden vergroot. De band tussen bedrijfsleven en 'sterke arm' kan worden aangehaald door een vast aanspreekpunt voor ondernemers en meer, dui delijk zichtbaar, blauw in de buurt van bedrijven. Ook het in voorbereiding zijnde Keurmerk Veilig Ondernemen kan bedrijfs criminaliteit doen afnemen. SCHIEDAM In het Schie land Ziekenhuis verzorgen di verse patiëntenverenigingen vol gende week spreekuren. De ad viezen van ervaringsdeskundi gen vormen een aanvulling op professionele hulp. Maandag 14 december, van 14.00 tot 16.00 uur, is er spreek uur voor (verwanten van) borst- kankerpatiënten. Dinsdag 15 de cember van 10.00 tot 12.00 uur houdt de Diabetes Vereniging spreekuur; van 14.00 tot 16.00 uur is de Alzheimer Vereniging aan de beurt. De spreekuren van de overige patiëntenverenigingen: woens dag 16 december van 10.00 tot 12.00 uur de gehandicaptenorga nisatie ANGO; van 14.00 tot 16.00 uur de Psoriasisvereniging. Donderdag 17 december: van 14.00 tot 16.00 uur de vereniging voor Fibromyalgiepatiënten. Vrijdag 18 december, van 10.00 tot 12.00 uur, de Reumapatiën tenvereniging. Banden Lichtmetalen Velgen Uitlijnen Verkoop en Verhuur van Balanceren Sneeuwkettingen, Bandenreparatie Winterhanden, Skiboxen Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Let op onze advertentie in week 51 Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregis treerd: Gevonden: 30/ll Poes, zwart/wit, witte bef, buik, bovenlip, voor tenen achter sokken, Scheepvaartweg, is helaas overleden; 1/12 Kater, ongecast. 8-10 mnd. Turkse angora, wit met cypers, B.K.- laan.; 10/ll 2 katers, 1 grijs crème cypers ongecast. 1 zw/wit, witte bef, neus, sokjes, ongecast, beide ong. 1 jr.; 1/12 zw/witte poes ong. 1 jr. Hargapark. Vermist: 16/11 cyperse, ongecast. kater, 7 mnd, rechter achter poot witte tenen, linkerachterpoot, 2 witte tenen, felgroen bandje en koker en zender, ómg. Koperslagershof; 28 11 lapjes poes met rood bandje en koker en bel, ong. 7 mnd. 'Goofy', omg. Troelstra- laan. Voor meer informatie Amivedi Schiedam, tel. 4711857. in Racket- en Fitnesscentrum Vlaardingen DECEMBER: FITNESS MAAND Bij een of 1 2 maandsabonnement hoeft u de eerste maand géén abonnementsgeld te betalen. Alleen geldig in december Zwanensingel 9 - Vlaardingen Telefoon 010-474.65.65 SCHIEDAM Leden van de Schiedamse Amnesty groep heb ben dinsdag een cadeau aange boden aan burgemeester R. Scheeres. Hij kreeg een affiche met de volledige tekst van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, die van daag vijftig jaar bestaat. De ver klaring is een halve eeuw geleden aangenomen door bijna alle lan den. omdat men nooit meer de gruwelen van de Tweede We reldoorlog wil meemaken. Dit biedt echter geen garanties, maar landen kunnen wel op de mensenrechten worden aange sproken. Ook de Stichting Vluchtelingen werk Schiedam wil dat men weer eens stilstaat bij de verklaring. „Nu. vijftig jaar later, lijken we verder weg te zijn van dit ideaal van de basisrechten dan ooit. Oorlog, onderdrukking, intimi datie en marteling zijn aan de orde van de dag. Hoewel dat in Nederland misschien lijkt mee te vallen, moeten we toch ook hier constateren dat mensenrechten niet altij worden nageleefd. In artikel 14 van de verklaring staat dat iedereen recht heeft om asiel te zoeken en te genieten tegen vervolging. Wanneer er echter meer nadruk wordt gelegd op de 'stromen asielzoekers' die ons land zouden binnenkomen dan op het artikel, dan schort er ook hier wat aan de naleving van de mensenrechten", aldus Vluchte lingenwerk. Het is dan ook geen reden om feest te vieren meent de stichting. SCHIEDAM - Na de fusie die in 1977 plaatsvond heeft gymnas tiekvereniging Alliantie er een traditie van gemaakt om om de vijf jaar een grote uitvoering te geven. De eerste was in 1978 en dus staat ook dit jaar weer een optreden op de agenda. Ditmaal presenteren de 400 le den (in leeftijd variërend van 4 tot 50 jaar) zich zaterdag 12 de cember in het Theater aan de Schie. Daarmee is Alliantie, dat vijf jaar geleden als laatste sport vereniging gebruik maakte van het Passage-theater, de eerste club die de nieuwe cultuurtempel afhuurt. De laatste maanden is er door de leden van Alliantie intensief ge oefend om zich goed aan het publiek te kunnen presenteren. Om iedereen aan de beurt te laten komen, zijn er twee uitvoe ringen gepland: om 14.30 en om 19.30 uur. Alle disciplines (acro- gym, conditie, jazz en uiteraard turnen) komen dan aan bod. De kaarten kosten 10,- en zijn dagelijks tussen 16 en 19 uur te bestellen via telefoonnummer 010-4701798. SCHIEDAM - Het jeugdjudoteam van Sportinstituut Schiedam is in Den Bosch overtuigend kampioen van Nederland geworden in de klasse tot 17 jaar. In de finale versloegen de Schiedammers het gerenommeerde Hoogvliet (de club van Mare Huizinga). De door Arthur den Hamer gecoachte ploeg bestond uit Byron en Jeffrey Koekebakker, Jeroen Schippers, Dogan Tekin, Marco Schaap, Raymon Schuurink, Nicky Harmsen, Mark Boom en Irving Pengel. De Schiedamse jongeheren begonnen de race naar het kampioenschap met klinkende zege's: 6-1 tegen Bijsterbosch, 7-0 tegen Judo Ryu Friesland en (in de halve finale) 6-1 tegen het Haarlemse Kenamju dat vooral in de seniorensector (met de broertjes Van der Geest) kampioen aflevert. In de finale ging het allemaal wat minder van een leien dakje maar Hoogvliet bleek toch een te nemen horde en werd met 3-1 gevloerd. Natascha van Gurp - onlangs nog wegens haar uitzonderlijke kwaliteit genomineerd voor de Sportprijs van de gemeente Schie dam - won brons op het Nederlands kampioenschap voor senio ren. De 15-jarige Vlaardingse verloor (in de eerste partij) alleen van de latere kampioene Nynke Klopstra. De daarop volgende partijen sloot ze winnend (met ippon) af. Vooral de manier waarop ze zich in de strijd om de derde plaats tegen Daniëlle Schepers de winst toeëigende was er één om in te lijsten. In dezelfde categorie werd de eveneens voor Sportinstituut Schiedam uitkomende Sonja Aleman (15) zevende. SCHIEDAM - Het jubileum programma van korfbalvereni ging Harga, die in het laatste jaar van deze eeuw 25 jaar be staat, begint zaterdag 19 juni met een toernooi voor kinderen. De openingsdag van de feest- week staat net als zondag 20 juni geheel in het teken van de jeugd. De zeskoppige jubileumcommis sie heeft een reünie voor oud aspiranten, pupillen en welpen op het programma staan. De jongeren kunnen daarna op het complex blijven om er te eten en te slapen. De zondag begint met een ont bijt en ontwikkelt zich vervol gens tot een familiedag met acti viteiten voor jong en oud. Op zaterdag 26 juni is er om 12 uur een ontvangst van oud-le den, vanaf 13 uur een wedstrijd voor oud-leden, om 17 uur een koud buffet, om 18.30 uur een receptie en daarna een feest met live-muziek in een grote tent. SCHIEDAM Hermes DVS - de nummer één in de vierde klas G - kan op zoek naar een nieuwe trainer. Deze moet Hans de Rover vervangen die na twee jaar Harga de rug toekeert en inmiddels op zoek is naar een werkgever in het zaterdagvoetbal. Waar veel trainers drie seizoenen als ambtstermijn incalculeren houdt De Rover het een jaar eerder al voor gezien. „Wat is er mooier dan eerst kampioen te worden en na die triomf te vertrekken", is een deel van het waarom achter zijn beslissing. Het vervolg van de uitleg heeft alles met 'die kleine van anderhalf te maken. „Ik heb nu amper de tijd van dat kind te genieten. De eerste jaren zijn het leukst maar juist nu moet pa een aantal malen per week en tijdens het weekeinde naar Schiedam." Het besluit om naar zaterdagclub op zoek te gaan speelt al lange tijd. „Ten eerste ben ik afkomstig uit het zaterdagvoetbal en slechts bij toeval in de zondagsector terechtgekomen. Bovendien is de zaterdag toch bestemd voor het doen van boodschappen." Hij begrijpt best dat het Hermes-kamp zijn vertrek betreurt. „Ik had al eerder aangegeven dat het mogelijk mijn laatste seizoen zou worden. Ik heb mijn vertrek vroeg aangekondigd om de club niet te lang in het ongewisse te laten. Daardoor heeft het bestuur ook ruimschoots de tijd om een goede opvolger te vinden." SCHIEDAM - Almela/Musis is er ondanks een ongekend hoge pinfall niet in geslaagd om de positie op de ranglijst van de eredivisie Trio Leaque te verbe teren. Het Schiedamse mannen-bow lingteam won in Heiloo twee wedstrijden maar moest tegen de nummer twee van de ranglijst Borchland nipt (1102-1112) de meerdere erkennen. Het Musis-damesteam reisde ge handicapt door ziektes en bles sures naar Zeist. De formatie verloor drie wedstrijden en bleef hekkesluiter in de vrouwen-ere divisie. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen. tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS door DICK SNIJDERS De nieuwe vakantiewoningen zijn geschikt voor respectievelijk vijf en zes personen Eenderde bedrijven was in 1997 slachtoffer van criminaliteit De Hoogstraat in Schiedam Baume Mercier C ar tier C o j St. m //.p. Ba unie C" Mccier, Carrier, CortiniEbel, Paul PicotSc Dit pont en Zemtb output)^) m U t P O -ff 3 3 ff O O 2j t 3 i O 3 t CJ Hermes DVS moet op zoek naar een opvolger voor trainer Hans de Rover 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3