SCHIEDAM Breedbeeld tv voor Edah-aetie Gedenksteen Oldham Snelle toename arbeidsplaatsen door financiële injectie Wilton Winkeliers Hoogstraat-noord zien nieuwe Omloop met Des Bouvrie EE3 Steunpunt Onderwijs met puzzel geopend Duidelijkheid over grondpolitiek Woudhoek Kerstconcert Radboud en Don Bosco Kerstactiviteiten in Blauwe Brug Kerstbingo bij De Ooievaars n Het Nieuwe Stadsblad J KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier C.KOK L HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 16 DECEMBER 199851-1441 SCHIEDAM In de Blauwe Brug vinden van maandag 21 tot én met woensdag 23 december Verschillende kerstactiviteiten filaats. Op 21 december is er een ilmmarathon voor het hele ge zin. Deze begint om 12.00 uur en pien kan van tevoren of op de dag zelf een kaartje a 5,- per persoon aanschaffen. De mara thon is om 20.00 uur afgelopen. Er zijn appelflappen en oliebol len. Qp dinsdag 22 december is er een spellenmidag voor alle leef tijden met spellen van ganzen bord tot supertriviant. Dit duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Kaartjes kosten een rijksdaalder. Woensdag kan men meedoen aan kerstklaverjassen vanf 13.00 uur. Om 17.00 uur kan men ge nieten van erwtensoep en brood jes. Kaartjes voor klaverjassen kosten 3,50 per persoon en inclusief eten 7,50. De dag wordt afgesloten met een gezelli ge Kerstdansavond van 19.00 tot 23.00 uur. Kaartjes kosten 7,50 en inclusief eten 11,50. Voor 30 december kan men in de Blauwe Brug nog een feestelijke activiteit verwachten. Hiervoor kan men contact opnemen met tel. 2470464. SCHIEDAM - De invaliden sportvereniging De Ooievaars aan Westmolenstraat 26 organi seert op woensdag 23 december om 9.30 uur een kerstbingo. Er zijn allerlei prijzen te winnen zo als kalkoen en rollade. De deur is open vanaf 9.00 uur en de toegang is gratis. Bij de bar zijn parten te koop voor deze bin go. Voor meer informatie kan ben bellen met het secretariaat, tel. 4269053, op maandag en dinsdag tussen 9.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM Mevrouw Kor- teland heeft donderdag tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Edah aan het Hof van Spaland haar gewonnen breedbeeld tele visie in ontvangst genomen. Zij sleepte deze in de wacht tijdens de Edah Cardbox jubileum-ac tie. De Cardbox is een elektroni sche informatiezuil die in elke Edah te vinden is en één jaar bestaat. Met de Edah Game, een spel dat gespeeld wordt met de Cardbox, kon men altijd al prij zen winnen, maar tijdens de jubi leumactie was het prijzenpakket uitgebreid. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Bij McDo nald's gingen even de lichten uit. Burgemeester R. Scheeres hield een toespraak en er werd twee minuten stilte gehouden. Met deze korte plechtigheid is vrijdagavond John Oldham herdacht, die vorig jaar in de nacht van 6 op 7 december op die plek op de Broersvest werd neergestoken. Op initiatief van zijn vrienden is daar nu een gedenksteen aangebracht, die vrijdag bedolven was onder bloemen. De ouders van Old ham waren voor de herden king uit Epgeland overgeko men. Verder waren zo'n 250 mensen aanwezig bij de her denking. Het verkeer op de Broersvest werd gedeeltelijk stilgelegd. Scheeres sprak in zijn speech herhaaldelijk van een 'laffe moord', 'die diepe sporen heeft nagelaten'. Hij vergeleek het misdrijf ook met de moord om Meindert Tjoelker en Joes Kloppenburg: „Vormen van zinloos geweld, gepleegd door mensen die zich op dat mo ment niet in de hand hadden." De steen voor Oldham was volgens hem dan ook niet al leen een eerbetoon aan Old ham, maar ook een protest te gen de slijtage van normen en waarden, ook al was een pro test niet op de opzet van de intitiatiefnemers van de ge denksteen. In de steen zijn de woorden 'John Oldham. You'll never walk alone. You'll allways be in our hearts' gegraveerd. Een tekst die verwijst naar het lied van de voetbalclub Liverpool, de geliefde club van John Old ham. SCHIEDAM De provincie Zuid-Holland stelt vijf mil joen gulden beschikbaar voor verbetering van het rivierfront Nieuwe Waterweg. Het gaat om stimulering van nieuwe be drijvigheid, een prettiger woonklimaat en herstel van de verbindingen van de steden met de rivier. Dat zijn de pro vincie Zuid-Holland, de ge meenten Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis en Rotterdam en de stadsregio Rotterdam overeengekomen. „De verpau pering ligt op de loer", zegt de Zuid-Hollandse gedepu teerde G. Brouwer. „Daarom moet de uitstraling van het gebied verbeteren." Een nieuw perspectief voor de rechtermaasoever. Dat is de op zet van deze flinke investering, waarmee een groot aantal pro jecten in de regio wordt gefinan- cieerd. Om de Wiltonhaven in Schiedam om te vormen tot een maritiem en transportcentrum is 1,5 miljoen beschikbaar. Her structurering van dit terrein, dat hoog nodig dient te worden ont wikkeld, moet ertoe leiden dat de werkgelegenheid hier op kor te termijn toeneemt tot 1600 ar beidsplaatsen. Brouwer: „We hopen hieraan binnenkort ook uit een ander provinciaal fonds een bijdrage te kunnen geven." Toeristen Voor het aantrekken van toeris ten is 475.000 gulden uitgetrok ken. Daarvan kunnen langs de Nieuwe Waterweg vier nieuwe aanlegsteigers worden aangelegd en kan een bestaande steiger worden aangepast. De opzet is dat rederijen dan toeristen laten op- en afstappen bij de havens van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rozenburg en Hoek van Holland en bij de storm vloedkering in de Nieuwe- Wa terweg. Het aantal passagiers kan hierdoor stijgen van 700.000 naar 900.000. Gedeputeerde Brouwer: „We hopen dat ook een subsidie van de Europese Unie snel wordt toegekend, zo dat de aanleg van deze steigers kan beginnen. Want meer toeris me betekent meer werkgelegen heid. Daarnaast bieden de stei gers in de toekomst goede moge lijkheden voor openbaar vervoer over water." Een miljoen gulden is gereser veerd voor de versterking van het vestigingsklimaat voor wo nen en werken in de Vlaardingse rivierzone. „We mikken erop dat we enkele bedrijven kunnen ver plaatsen", zegt Brouwer. „Dat schept ruimte voor nieuwe func ties in dit gebied en die bedrijven krijgen betere ontplooiingskan sen op een nieuwe plek." Wandelroutes Voor de verplaatsing van de spoorwegovergang bij de Govert van Wijnkade in Maassluis is 850.000 gulden nodig. Hierdoor wordt de bereikbaarheid van de Maassluise rivieroever verbe terd. Verder is 400.000 gulden bestemd van de aanleg van een waterwegpark bij de Koningin Emmaboulevard, om Hoek van Holland in recreatisch en toeris tisch opzicht aantrekkelijker te maken. Verder wordt drie ton besteed aan de recreatie over de hele noordelijke rivieroever. Brouwer denkt hierbij aan „mooie wandelroutes naar histo rische centra. Maar we nodigen gemeenten graag uit om zelf met plannen te komen." De verbetering van het rivier front is een ROM-Rijnmond- project. De bedoeling is dat overheden en bedrijfsleven hier door de economie versterken en het leefklimaat verbeteren. Op vrijdag 18 december vergadert de commissie Milieu en Groot stedelijk Beleid over dit beste dingsplan. SCHIEDAM De winkeliers aan de noordzijde van de Hoog straat komen in opstand tegen het loslaten van de Grote Om loop. De gemeente zou meer zien in de Nieuwe Passage en het Land van Belofte als de twee grote trekkers met daartussen als verbinding het opgeknapte Broersveld. Aan de kant van de Hoogstraat bij de Grote Markt zouden dan galeries en wonin gen moeten komen in plaats van winkels. De Hoogstraat-winke liers zien niets in dit plan om een gat te slaan in de Omloop. Want zonder de Hoogstraat wordt de Passage toch nooit een succes, menen zij. „Mensen komen niet speciaal voor een opgepoetste Nieuwe Passage, want dat soort winkelcentra heb je overal, maar men komt voor de extra's zoals de molens, het jenevermuseum, dé bruggen, de havens, het zak kendragershuisje en de Bonte Koe", schrijven M. Terheggen, B. de Vos-Burchart en T. Leus den in een manifest namens de winkeliers aan de noordzijde. Daarbij halen zij de komst van Jan des Bouvrie als grote trekker aan. „Hij wordt de grootste troef van Schiedam, zelfs Rotterdam heeft deze toverformule niet! Voor Schiedam centrum wordt, de Dam, Grote Markt, de Hoog straat-noord de belangrijkste aansluiting met het Arsenaal van Jan des Bouvrie." Ook de berichten dat de Grote Omloop nooit een succes is ge weest, is volgens de winkeliers niet waar. „In het eerste jaar liepen de mensen wel degelijk rond en dat was te merken, om zetten stegen en vele pandjes op de Hoogstraat werden weer ge vuld. Maar doordat er onrust over het centrum werd uitge strooid, werden veel winkeliers onrustig. Zij vormden een goede kunststofkozijnen Fabricage In eigen fabriek Warmte-tsolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend in prils i Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 I I I I I I I I I prooi voor de projectontwikke laar van de Nieuwe Passage, die toch weer pandjes uit de Hoog straat leegtrok. Die zijn aange-» trokken om hun leegstand op te vullen." Vastgoedgigant Amvest wil nu het Broersveld aan de kant van de Passage een grote opknap beurt geven om zo meer publiek te trekken op deze plek. Maar de Nieuwe Passage kan geen een ling zijn, vinden de Hoogstraat winkeliers. „Amvest kan alleen slagen als men gaat meedenken met de rest, met alle winkeliers van het centrum. Publiekstrek kers moeten niet van andere lo caties worden gehaald zoals nu weer wordt gedaan voor het Broersveld, maar er moeten nieuwe komen en daar moet de Hoogstraat mee worden gevuld. Dan kunnen Schiedammers en ook mensen van buiten de stad zoals vroeger weer zeggen: 'We gaan een Hoogstraatje pikken'." SCHIEDAM Het Steunpunt Onderwijs is donderdag geopend aan de Van Hogendorplaan 105 in Schiedam. De wethouders P. Groeneweg en J. van der Tak van Rotterdam openden het pand door een puzzel te leggen van de logo's van de samenwerkende instellingen. Daarvoor had psycholoog René Diekstra tijdens een feestelijke en informatieve bijeenkomst in scholengemeenschap Buiten de Veste een lezing gehouden met het thema 'jeugd als inspiratiebron'. In het steunpunt kunnen leerlingen uit het voortgezet onderwijs die wat betreft hun opleiding dreigen te komen vastzitten hulp krijgen. Aan de Van Hogendorplaan is een aantal belangrijke regionale instellingen en organisaties op het gebied van onderwijs en jeugdhulpverlening bij elkaar gekomen, zodat de leerlingen nu maar bij één loket hoeven aan te kloppen voor hulp, advies en begeleiding. De Stichting Jeugdzorg bevond zich bijvoorbeeld voorheen in Vlaardingen en samenwerking is in het nieuwe pand een stuk makkelijker. Zo kunnen de leden van de 'social teams' die op scholen van openbaar onderwijs opereren, elkaar nu makkelijker vinden. In deze teams zit namelijk iemand van Jeugdzorg en van de plaatsings adviescommissie, die vroeger niet onder één dak zaten. Ook het Avies- en meldpunt Kindermishan deling is in het gebouw gevestigd. De medewerkers van het Steunpunt Onderwijs zitten een paar maanden in het nieuwe pand en ondervinden nu al het voordeel dat ze sneller en makkelijker gebruik kunnen maken van eikaars expertise. SCHIEDAM Voor aspirant kopers van de huurwoningen in een deel van Woudhoek is einde lijk duidelijk hoe het nu zit met eigendom en erpacht van de grond waarop deze huizen staan. Huurders van het Woudhoek- gedeelte grofweg rond het Fren- kelpad mogen hun eengezinswo ningen kopen van de Woning stichting Schiedam, maar kregen de door hun gewenste informatie over de gron tot nu toe niet boven water. Vorige week is ech ter tijdens een voorlichtings avond door H. Nossent van de gemeente verteld hoe het hier mee zit. Begin jaren zeventig heeft de ge meente de grond waarop de hui zen van complex 19 en 20 staan verkocht aan de WBS met het alleenrecht om na vijftig jaar de grond terug te kopen tegen de oorspronkelijke prijs. De ge meente kan dan de grond in erf pacht geven, een landelijk veel toegepaste constructie. De WBS kan nu dus niet de grorid met de huizen mee aan de huurders ver kopen. In 2022 en 2024 zou dan de gemeente de grond terugko pen en aan de eigenaren erpacht in rekening brengen. Omdat dit een rare situatie is, is in overleg tussen de gemeente en de BWB besloten de grond van de te ver kopen huizen meteen over te doen aan de gemeente en erf pacht in rekening te brengen. Deze wordt dan voor vijftig jaar afgekocht vanaf 1 januari '99. Intussen is de grond meer waard geworden. De woningbouwvere nigingen hebben vroeger weinig betaald voor de grond en winst gemaakt. De gemeente wil nu de volle waarde terug hebben, het is immers gemeenschapsgeld. De WBS betaalt het verschuldigde bedrag tussen 1999 en 2022, een gespreide betaling. Bij elke ver kochte woning betaalt de WBS een afkoopsom voor de erfpacht aan de gemeente. In de prijs van de woningen zit dan ook een stukje van deze prijs, maar dat is niet meer terug te rekenen. Een aantal huurders is inmiddels akkoord gegaan met de koop van de woning en eind deze week wordt de eerste handtekening gezet. SCHIEDAM Muziekvereniging St. Radboud en het Don Bosco Koor organiseren zondag 20 december een Kerstconcert in de St. Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan. Op het programma staan A Christmas Festival, waarin veel bekende Amerkaanse kerstliederen zijn te horen en verder enkele traditionele kerstliederen en 'De nieuwe morgen' op muziek van Mozart. Dit begint om 15.00 uur en toegang is gratis. Bij aankoop v.a. 125,- ontvangt u een prachtig verzilverd sfeerlichtje gratis! Broersvest 87 - 93 3111 ED Schiedam Tel. 010 -426 79 37 Gouden graveerplaat hart of rechthoek: van 75,- voor 59,- Gouden damesring rozet zirkonia: van 199,- voor 159,- Gouden herenring met diamant: van f 275,- voor 189,- Gouden oorringen: van 75,- voor 59,- 7 Gouden damesring met 8 diamanten: van 235,- voor 175,- Gouden oorknopjes met zirkonia: van 65,- voor 49,- (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tél privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam -Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Tijdens de herdenking legde Scheeres een krans bij de gedenksteen. Vijf miljoen gulden voor aanpak van rivierfront Nieuwe Waterweg Om de werkgelegenheid te bevorderen wordt de Wiltonharen omgevormd tot een transportcentrum. A. BAKKER A Zn. Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. Een Hoogstraatje pikken. Het Steunpunt Onderwijs wordt geopend door de wethouders Groeneweg en Van der Tak. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 juwelier-edelsmid

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3