Het Nieuwe A Hèt autoni MaaSPigq J Schiedam autonieuws voor en omgeving e Volkswagen Gebruikte Wagen Informatielijn ■pMl DONDERDAG 24 DECEMBER 1Ö98 52-481 Tot en met het einde van het jaar staat in de showroom van de Hyundai dealer de Lantra Wa gon voor hetzelfde bedrag ge prijsd als de Sedan, een vuur werkvoordeel van duizend gul den. Voor kopers van de Lantra Wagon l .9 Diesel kan het voor deel nog verder oplopen, name lijk tot wel 3.200 gulden. De Lantra Wagon heeft werke lijk alles mee. Een aërodyna misch uiterlijk, krachtige moto ren, comfort, een uitstekende wegligging en heel veel binnen ruimte. Gaat de in delen neer- klapbare bank helemaal neer, dan ontstaat er een laadvolume van 1.413 liter. Zelfs zonder vuurwerkvoordeel is de Lantra Wagon zeer concurrerend ge prijsd. Feestmaand In de feestmaand december staat de grote Lantra Wagon voor duizend gulden minder in de prijslijsten. Daarmee is hij tijde lijk even duur als de Lantra Se dan. De Wagon is er nu vanaf 29.950 gulden voor de 1.5i GL. Voor de Lantra Wagon 1.9 GL Diesel geldt zelfs 3.200 gulden vuurwerkvoordeel. Hij kost nu precies evenveel als een verge lijkbare Lantra met 1.6i 16V benzinemotor! Ondanks de buitengewoon scherpe vuurwerkprijzen is er op uitrusting niets beknibbeld. Za ken als, elektrische ruitbediening voor en stuurbekrachtiging zijn dus standaard. Mooier, comple ter, ruimer en voordeliger kan 1999 niet beginnen. Met twee podiumplaatsen in de Rally of England heeft de Ford Escort op waardige wijze af scheid genomen van het interna tionale rallytoneel. De meest succesvolle rallywagen aller tij den wordt voor fabrieksinzet op gevolgd door de Ford Focus World Rally Car, maar de Es cort zelf zullen we de komende tijden ongetwijfeld in de handen van privérijders nog menige overwinning zien boeken. In de voorheen RAC Rally gehe ten en zeer spectaculair verlopen Network Q Rally of England (beide kanshebbers voor de titel vielen met pech uit, waardoor de in het kampioenschap al leiden de Tommy Makinen voor de derde achtereenvolgende maal wereldkampioen werd) verover de de Escort niet alleen de twee de en de derde plaats, maar be zette ook nog eens de plekken vijf en zeven in de eindrang schikking. Resultaten die een passend einde vormen van de zo succesvolle jarenlange officiële inzet van de Escort. Sinds zijn debuut in 1968 heeft de Ford Escort in diverse uitvoe ringen immers niet minder dan if 1 46 voor het wereldkampioen schap meetellende rally's gewon nen - het aantal zeges in andere rally-evenementen valt letterlijk niet te tellen. Onder de rally azen die de Escort winnend over de eindstreep wisten te brengen behoren legendarische namen als die van Roger Clark, Hannu Mikkola en Björn Waldegard, Timo Makinen, Ari Vatanen, Franfois Delecour en Carlos Sainz. Drie maal wereldkampioen De Ford Escort veroverde het wereldkampioenschap merken driemaal: in 1968 en '69 en tien jaar later met de voorwielaange- dreven Escort opnieuw in 1979. De Zweed Waldegard en de Fin Vatanen werden zelf wereldkam pioen in een Ford Escort, respec tievelijk in 1979 toen dus de 'dubbel' werd gehaald en 1981. Tot de rally's waar de Ford Es cort zegevierend over de finish ging behoren werkelijk alle be roemde evenementen, waaron der bij de allereerste inzet de Tulpenrally, tweemaal de Monte Carlo, eveneens tweemaal de loodzware East African Safari, zevenmaal de Finse 'Duizend Meren' en liefst achtmaal de Britse RAC Rally, maar ook de unieke World Cup Rally ter ge legenheid van het wereldkampi oenschap voetbal in 1970 in Mexico, die Hannu Mikkola op zijn naam zette met de Ford Es cort Mexico. De fakkel bij Ford wordt nu overgenomen door de Ford Fo cus World Rally Car, die met de Schot Colin McRae aan het stuur zal debuteren in de Rallye Monte Carlo begin volgend jaar. De werkzaamheden voor de ontwikkeling van een nieuwe, spor tieve, voor terreingebruik geschikte, multifunctionele auto van Porsche - die in 2002 op de markt moet komen - zijn in volle gang. Ongeveer 200 medewerkers heb ben hun intrek genomen in de nieuwe kantoren op het indus trieterrein van Hemmingen, dichtbij het onderzoeks- en ont wikkelingscentrum van Dr. ing. h. c. F. Porsche AG in Weissach. Forse uitbreiding In de loop van de komende maanden zal het ontwikkelings team in Hemmingen nog eens met meer dan 100 medewerkers worden uitgebreid. ontwikkelings- en productie-af delingen voor de bouwseries 911 en Boxster nieuwe vacatures voor ingenieurs. Geïnteresseerde, gekwalificeerde ingenieurs uit alle disciplines, maar met name uit carrosserie ontwikkeling en elektrotechniek, kunnen solliciteren bij de perso neelsafdeling van: Dr. ing. h.c. F. Porsche AG, Por- schestrae, 71287 Weissach. In Hemmingen werken Porsche- medewerkers in open project teams nauw samen met de inge- ner voor deze sportieve multi functionele auto. Het complex met een kantooroppervlak van 3.800 m2 is door Porsche in ver band met de beperkt beschikba re ruimte in de hoofdvestiging in Weissach op korte termijn ge huurd en in recordtijd ver bouwd. Flexibele werkplekken Hemmingen voldoet aan alle specifieke voorwaarden die het project stelt: de medewerkers hebben flexibele werkplekken in kantoortuinen, de informatie- en communicatielijnen zijn kort en voor de planning van de nieuwe bouwserie is ultramoderne tech niek beschikbaar. Hemmingen maken de techni sche specialisten voor hun on derzoek en tests gebruik van de werkplaatsen en testbanken in het onderzoeks- en ontwikke lingscentrum in Weissach. Het nieuwe sportieve multifunc tionele voertuig (Sport Utility Vehicle) moet voor Porsche naast het traditionele kernseg ment met de Boxster en de 911- bouwserie de derde pijler wor den. Porsche heeft in het samenwer kingsproject met Volkswagen AG de leiding over de ontwikke ling. De nieuwe Porsche en de even eens nieuwe terreinauto van Volkswagen zullen dezelfde bo- demgroep, maar een volkomen De beslissing over de productie vestiging zal de komende maan den vallen. Ontwikkeling eigen motorenserie De verkoop van de nieuwe, mul tifunctionele auto, die met per manente vierwielaandrijving zal worden uitgerust, moet wereld wijd op meer dan 20.000 eenhe den per jaar liggen. Porsche ontwikkelt voor zijn nieuwe product een eigen moto renserie en gaat deze in het moe derbedrijf in Stuttgart-Zuffen- hausen produceren. Porsche investeert circa 1 mil jard Duitse mark in het geza- Op een drietal plaatsen in Nederland gaf onlangs een speciale abri, voorzien van een grote knop, informatie over de Volkswagen Gebruikte Wagen Informatielijn. Door middel van een druk op deze knop kwam een rechtstreekse verbinding tot stand met de Gebruikte Wagen Informatielijn. Geïnteresseerden werden persoonlijk te woord ge staan en kregen op deze manier direct informatie bij welke Volkswagen-dealer het gewenste model beschikbaar is. De Volkswagen Gebruikte Wagen Informatielijn is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur via telefoonnummer 900-20 20 402. Dit jaar gelanceerd en nu al een doorslaand succes: de Hyundai Atos. Dat mag gevierd worden met spetterend vuurwerkvoor deel op de Atos Avera l.Oi GLS. Het voordeel bedraagt duizend gulden. De Atos 1.0 GLS Avera in 'vuurwerk-uitvoering' is lekker luxe en comfortabel. Stuurbekrachtiging, centrale deurvergrendeling, getint glas en hoofdsteunen voor en achter zijn aan boord. Bij Hyundai mag compact rijden ook leuk zijn. Voor prestaties en economie staat de ultramoderne viercilin- der benzinemotor van 1,0 liter (41 kW/55 pk)'borg. Hij ver bruikt maar 6,7 liter gemiddeld per honderd kilometer. De Atos biedt volop ruimte: ach terin is bij een neergeklapte ach terbank een laadruimte van 1.100 liter beschikbaar. Trendy optiepakketten Het vuurwerkvoordeel van dui zend gulden brengt de prijs van de complete Atos Avera l.Oi GLS op exact 19.995 gulden. Met vier trendy optiepakketten kan iedereen bovendien zijn eigen Atos samenstellen. Deze pakketten zijn als geheel leverbaar (vanaf 845 gulden), maar de accessoires zoals een geel/rood sportstuur, gekleurde hoofdsteunen, dakspoiler, roof- rails en lichtmetalen velgen zijn natuurlijk ook los verkrijgbaar. De prijzen van de Hyundai Atos beginnen tijdelijk al bij 16.995 gulden voor de Avera l.Oi L. Hyundai Lantra Wagon voor de prijs van een Sedan De Lantra Wagon, een mooi begin ran 1999 Ford Escort neemt waardig afscheid van rallywereld Porsche-vacatures voor ingenieurs

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13