WATERWEG I f# Groene gast op de Grote Markt De Barbier van Sevilla, een kleurrijke opera li Amuseer je fit 1 1 Activiteiten voor ouderen Podium Cafe Cd-single van Chris Williams Theaters LANGS de Waterweg n Eendracht weer zeewaardig Infocentrum Beneluxtunnel rond kerstvakantie open Gouden Tip HET HUIS Verbiest stopt bij VSB-bank SQUASH TENNIS FITNESS WOENSDAG 23 DECEMBER 1998 52-1518 SCHIEDAM In Podium Café aan de Lange Haven wor den vrijdag l januari weer vrij- dagavond-cd's gedraaid. Dit be gint om 21.00 uur. Zondag 3 januari zijn er diverse korte optredens in het kader van 'Op zondag kan het anders'. Deze optredens beginnen om 21.30 uur. Dinsdag 5 januari zijn er vanaf 21.30 uur jamsessies. WATERWEG Directievoor zitter B. Verbiest van de VSB- bank Schiedam Vlaardingen gaat per I januari met de VUT. Hij was ruim zes jaar één van de kopstukken van de bank. Ver biest blijft wel actief: hij wordt directeur van het VSB Fonds Schiedam Vlaardingen. De raad van commissarissen zoekt een commercieel directeur als opvolger van Verbiest. Voor lopig worden zijn taken waarge nomen door de heer L. Straver. Wij wensen u prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar Tandprothetische Praktijk Veringmeier ONDER 4 OGEN eRGr SCHIEDAM Net zoals het vroeger op paleis Soestdijk pas echt Kerstmis was als koningin Juliana iedereen tijdens de jaarlijkse Kerstviering had voorzien van een beker warme chocolademelk, zo is Schiedam pas echt klaar voor het Feest van het Licht als op de Grote Markt weer een kerstboom staat. De boom staat sinds donderdag 10 december weer op zijn vertrouwde stek in har tje Brandersstad en is een ge schenk van de firma Sandvik. Deze onderneming, met vesti gingen in de Benelux en in Zweden, maakt hier vanaf de jaren zestig een traditie van. De kerstboom van dit jaar is trouwens afkomstig uit Lu xemburg. Inmiddels heeft ONS Energie de groene gast volge hangen met lampjes. Woensdagavond 16 december werd de jaarlijks terugkerende kerstzangmanifestatie bij de boom gehouden. Harmonie Harpe Davids zorgde hierbij voor de muzikale ondersteu ning. De belangstelling voor het zingen was deze keer bij zonder groot. Vorig jaar december gooiden gladheid en harde hagelbuien nog roet in het eten. Het lijkt er sterk op dat het zangfestijn bij de kerstboom op de Grote Markt ieder jaar steeds meer Schiedammers trekt. Behalve dat het fantastisch klonk, zag het er dankzij het overvloedige kaarslicht ook allemaal erg sprookjesachtig uit. WATERWEG In deze ru briek wordt een overzicht ge geven van het theateraanbod in de Waterweggemeenten. Schiedam Bassie en Adriaan komen in de kerstvakantie met hun lachspek- takelshow naar Schiedam. Op dinsdag 29 december treedt het duo op in Sporthal Margriet. De jeugdidolenJaten een aantal be kende en met goud en platina bekroonde liedjes horen, waarbij het publiek natuurlijk kan mee zingen en verder kan men dwaze en komische sketches verwach ten, waarbij Bassie alles in het honderd laat- lopen. Gelukkig zorgt Adriaan ervoor dat alles weer op zijn pootjes terecht komt. De voorstelling voor jong en oud begint om 14.00 uur en toegangskaarten zijn verkrijg baar bij The Music Store aan de Hoogstraat. De Chris Barber Jazz Blues band brengt zaterdagavond 2 ja nuari een swingend nieuwjaars concert in het Theater aan de Schie. Met veel energie en plezier spelen de musici een gevarieerd repertoire, met onder meer jazz, blues, dixieland en. swing. Gast heer en bandleider is Chris Bar ber, die al meer dan 45 jaar aan de weg timmert met zijn band. Het concert begint om 20.15 uur. Kaartjes kosten 39,-. De Roemeense Staatsopera van Timoasara vertolkt donderdag 7 januari de opera De Barbier van Sevilla in het Theater aan de Schie, aanvang 20.15 uur. Voor afgaand wordt een inleiding ge geven door operakenner en zan ger/acteur Gerard Legeland. De Barbier van Sevilla is een vrolijke en kleurrijke opera. Het verhaal gaat over de mooie Ro- sina die onder toezicht staat van haar voogd, dokter Bartolo, die heimelijk verliefd is op haar. Ook graaf Almaviva bemint haar, maar weet niet hoe hij in contact met haar moet komen. Totdat hij hulp krijgt van bar bier Figaro... Op de West-Europese tournees van de Staatsopera oogst het ge zelschap doorgaans veel lof. Kaartjes zijn verkrijgbaar vanaf 59,-. Vlaardingen Rick Engelkes toont vrijdag 8 -\ januari en zaterdag 9 januari in de Stadsgehoorzaal zijn derde stuk over liefde en hartstocht: 'Twee op de Wip'. Zijn tegen speelster is Vera Mann. Twee moderne dertigers probe ren een nieuwe relatie op te bou wen. Beiden hebben al een lang durige relatie en diverse 'schar rels' achter de rug. In een perio de van ongeveer negen maanden kan het publiek hun pogingen volgen om ondanks hun verle den toch iets vasts op te bouwen. Daarnaast speelt er voor de vrouw nog een ander probleem mee: de biologische klok tikt door, en nu zij de dertig is gepas seerd moet zij een beslissing ne men: wel of geen kinderen. Maassluis'Heerlijk duurt het langst', de eerste musical van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink, is na meer dan dertig jaar weer in het theater te zien. Maandag 28 december wordt de voorstelling gespeeld (door on der anderen Paul de Leeuw) in de Goudse Schouwburg; voor Theater Schuurkerk zijn er der tig plaatsen gereserveerd. Bus vervoer is mogelijk. 'Heerlijk duurt het langst' gaat over een zakenman wiens huwe lijk onder druk staat vanwege een verhouding met zijn secreta resse. Als dochterlief aanpapt met een allochtone werknemer van haar vader, bereikt de span ning in het gezin een hoogte- punt.Toegang kost 75 gulden, de voorstelling begint om 20.00 uur. SCHIEDAM Juffrouw Dotje en Lotje hebben vorige week in het Nederlands Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven in Schiedam geleerd hoe je een lek ker likeurtje stookt. De eigenzin nige dames zijn de mascottes van molen De Walvisch, die in febru ari 1996 is afgebrand. Tijdens het Gala in september 1998 ten behove van het herstel van mo len De Walvisch, schreven Dotje en Lotje zich in voor een 'stook- cursus' in het museum. Kinderen en hun ouders zijn ook altijd welkom bij de meesterknecht, die af en toe wel een hulpje kan gebruiken, bijvoorbeeld op Tweede Kerstdag. Juffrouw Dotje en Lotje van Theater Potoosie moesten de in Racket- en Fitnesscentrum DECEMBER: FITNESS MAAND Bij een 6 of 1 2 maandsabonnement hoeft u de eerste maand géén abonnementsgeld te betalen. Alleen geldig in december Zwanensingel 9 - Vlaardingen Telefoon 010-474.65.65 handen uit de mouwen steken, want er komt heel wat bij kijken om echte jenever en likeur te maken: een kolenvuur stoken, met grote zware kannen sjou wen, een beslag van duizend liter mengen, de vaten rollen en fles sen vullen. In vroeger tijden had de meesterknecht acht branders knechten om hem te helpen. On langs werd de meesterknecht dus geassisteerd door Lotje en Dot je. Na de gedane arbeid hebben ze een welverdiend advocaatje genipt, kersenlikeurtje en Schie dams borreltje genuttigd. Wie ook eens wil zien hoe het werken in een werkende brande rij vroeger ging, moet maar eens voelen hoe zwaar de kolenschop is en wat het gewicht van een waterkit is. In de kerstvakantie kan dit in het Nederlands Gedis tilleerd Museum. Het ruikt er lekker naar verse krijden als anijs, koriander en mintblaadjes. Er staan duizenden kleine Hesjes uit meer dan vijftig verschillende landen. In de VSB-zaal is daar naast de expositie 'Schiedamse molens in beeld' te zien tot en met 28 februari met onder ande re werk van J. van Maris, C. Rochussen en J. Weissenbruch. Het museum aan Lange Haven 74-76 is open van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.30 tot 17.00 uur. Op eerste kerstdag en Nieuwjaarsdag is het museum gesloten. Entree kost voor volwassenen 7,50 inclusief proeverij en voor kinde ren tot en met 16 jaar is dit inclusief frisdrank. WATERWEG De Een dracht is vrijdagmorgen rond zes uur vertrokken van scheepsreparatiewerf Vlaar dingen Oost. Daarna meerde de driemaster af in de Rotter damse Waalhaven, waar een expert moest compenseren. Hierbij wordt de invloed van het scheepsmagnetisme zoveel mogelijk uitgeschakeld door magneten en weekijzeren sta ven in de buurt van het kom pas op te stellen. „Want door alle werkzaamheden van de laatste weken was het kompas uit balans geraakt", zegt tech- nisch-manager M. van Nes van de Eendracht. „En het is verplicht om naast een elektro nisch kompas nog altijd een magnetisch kompas gereed te hebben voor het geval het eer ste op zee uitvalt." De expert die het compenseren uitvoerde, werd in de Waalha ven door roeiers aan boord gezet. Dit karwei kostte onge veer een uur. Daarna ging de tocht richting thuisbasis Sche- veningen, wat meteen als proefvaart diende. Aan het eind van de middag begon de Eendracht aan de reis naar de Canarische Eilanden. De Eendracht strandde op 21 oktober op de kust van het Britse New Haven en liep daarbij forse schade op. Vanaf begin novèmber lag de drie master in het dok van Vlaar dingen Oost. De geschatte kos ten van de berging en de repa ratie bedragen ongeveer 1,4 miljoen gulden. SCHIEDAM Het Informa tiecentrum Project 2e Benelux tunnel in het Cincinnatigebouw aan de Schiedamsedijk 114 op de grens van Schiedam en Vlaar dingen is tijdens de kerstvakan tie geopend op de volgende da gen: donderdag 24 december en maandag 28 tot en met woensag 30 december. Ook op zaterdag 9 januari is het centrum geopend. In het Informatiecentrum krij gen bezoekers informatie over het project dat bestaat uit de verbreding van de A4 tussen de knooppunten Kethelplein en Benluxster en de bouw van de 2e Beneluxtunnel. De normale ope ningstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 14.00 uur en woensdag van 12.00 tot 16.00 uur. De eerse zaterdag van de maand is men open tussen 11.00 en 15.00 uur. Op afspraak kunnen groepen worden rondge leid. Voor nadere informatie en afspraken kan men bellen naar tel. 2483220. SCHIEDAM-— In dienstencentrum Oost wordt donderdag 31 december oudejaarsavond gevierd, georganiseerd door bewoners commissie Marconihove. Tussen 20.00 en 1.00 uur kan men voor 12,50 (exclusief drank) feestvieren. Men moet zich wel even aanmelden in het dienstencentrum. In De 4 Molens wordt die avond een oudejaarsbal gehouden met dj Leon. Tussen 19.30 en 00.45 uur kan men het oude jaar uitdansen en het nieuwe dansend ingaan. Kosten hiervoor bedra gen 7,50 inclusief hapjes, een oliebol, een glas champagne of jus d'orange. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar. ntinn JTTTin^ SCHIEDAM De Schiedamse zanger Chris Williams heeft zijn eer ste cd-single uitgebracht. Hij speelt al jaren in verschillende allround bands als bassist-zanger en de afge lopen tien jaar treedt hij ook solo op, vaak in Schiedam en Vlaardingen. Door de jaren heen heeft hij veel Nederlandstalige nummers geschre ven en hij heeft nu vier van deze liedjes samen met Joey Legend uitge werkt en op cd-single gezet. Het eer ste nummer is een vrolijk lied, in een Zuid-Amerikaans jasje gestoken met de boodschap: 'Je moet niet dollen met een zwarte, ik dol toch ook niet met een blanke.' Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Als ik een mini-klant in de winkel krijg, is mijn dag goed. Kinderen zijn altijd eerlijk, rechtvaardig en soms enorm bot. En daar moet ik nu juist zo om lachen. Het maakt het wel extra moeilijk om brillen voor deze veeleisende moppies in te kopen. Er is zoveel leuks te vin den op de nationale en internationale beurzen, die ik altijd bezoek. Een aantal jaren geleden waren er nog echt jongens- en meisjesbril- len, maar dat is absoluut voorbij. De brilletjes zijn als het ware meer unisex. Ook moeten ze meer op de brillen voor volwassenen lijken. Vooral metalen ovaaltjes zijn erg in. Ouders hebben steeds minder inspraak, kinderen bepalen zelf wel wat ze dragen, en ik moet zeg gen. ze hebben vaak een hete goede smaak. Behalve de kleintjes misschien, die kiezen vooral de felste en opvallendste brillen uit en dat staat natuurlijk niet in elk snoetje. Wat erg belangrijk is. en dat neeft niets te maken met mode, is de kwaliteit van de bril. Waar u ook een brilletje voor uw kind aanschaft, let altijd op de vol gende punten: de bril moet licht van gewicht zijn. speciaal gevormde neussteuntjes en buig zame pootjes hebben. Uitstekende delen zijn uit den boze. want letsel bij valpartijen is dan niet geheel onvermijdelijk. Een kinderbril is echt heel belangrijk en niet iets om op te bezuinigen. Misschien een goede tip om voor uw kind voor het sporten en buitenspelen een sportbrilletje te kopen? Dan mag de mooie voor overdag! Samen zingen op de Grote Markt. Scène uit De Barbier van Sevilla Bassie en Adriaan Lotje en Dotje stoken likeurtje De Eendracht certificaat van echtheid. Lotje, Dotje en de meesterknecht in actie in het jenevermuseum. Gouden bi-color hanger met briljant ]1t„- exclusief collier t Bijpassende oorknoppen t vanroo\ Hoogstraat 216, Vlaardingen, Tel.: 010 - 460 23 80

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 19