Nieuwe Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Ontdek Amerika en Canada per camper Nissan aan kop in 4WD diesel segment Koningin Elisabeth II slaat Sir Nobuhiko Kawamoto tot ridder Toyota uniek met gasinbouw in eigen beheer WOENSDAG 30 DECEMBER 1998 53-480 f Velen dromen nog steeds van een reis naar Amerika en Ca nada. Helaas doen zaken als afstand, vrees voor het onbe kende en het vele geregel het plan vaak in een droomstadi- um verzanden. Toch is de ver vulling van zo'n droom dich terbij dan menigeen denkt. Reisorganisatie ACSI biedt hiervoor diverse mogelijkhe den: 5-6 weekse 'Grand Tours', kortere 3-4 weekse 'Highlights Tours', individue le camperarrangementen en 'op maat' camperarrangemen ten. Een reis naar Amerika en Cana da vraagt echter wel om grondi ge informatie vooraf. ACSI heeft daarom een Amerika/Ca- nada-stand (12F070) ingericht op de Vakantiebeurs in Utrecht die plaatsvindt van 13 tot en met 17 januari. Daar kan iedereen terecht met alle vragen over een reis per camper door de 'Nieuwe wereld'. Rally's door Amerika en Canada Reisorganisatie ACSI, bekend van de ACSI Internationale Campinggids en de georgani seerde Caravan Rally's door Eu ropa, organiseert Camper Ral ly's door Amerika en Canada. Rally's zijn goed voorbereide rondreizen per huurcamper in voor- en naseizoen. Een veilige, voorgereden, route leidt door de mooiste natuurge bieden en langs de voornaamste bezienswaardigheden. Alle vluchten, overnachtingen, excur sies, de camper en diverse maal tijden zijn vooruit vastgelegd. De deelnemers volgen het uitge breide routeboek van camping naar camping, naar wens in ge zelschap of alleen. Ook op de campings is er de keuze tussen groepsgewijs of individueel kam peren. Iedereen bepaalt zelf het karak ter van de reis. Ervaren rally captains (reisleiders) rijden mee en verlenen desgewenst bijstand. Een camper rally is de ideale oplossing voor mensen die graag reizen, maar opzien tegen het plannen van zo'n grote reis. Unieke 'Grand Tours' In 1999 is er de keuze uit drie unieke 'Grand Tours' per luxe camper door de meest schitte rende delen van Amerika, echte droomreizen die langs alle hoog tepunten van deze streken voe ren. Nieuw zijn de kortere 'High lights Tours' door de westelijke VS en de Pacific Northwest: twee kortere tochten langs mooie natuurparken, boeiende steden en interessante beziens waardigheden. Individuele arrangementen Wie de geest van het avontuur ten volle wil proeven, kan vanaf dit jaar via ACSI ook een indivi dueel camperarrangement boe ken. Het voordeel van zo'n indi vidueel camperarrangement is dat men profiteert van de des kundigheid van een professione le organisatie en zeker is van een geregelde vlucht, een goede cam per, een fijn hotel en een uitste kende routebeschrijving. Het verschil met een ACSI Cam per Rally zit 'm in een andere opzet. Er zijn geen gereserveerde campings en er is geen reislei- ding. Ook de excursies zullen zelf geregeld moeten worden. ACSI biedt de keuze uit zes ver schillende individuele camperar rangementen, variërend van 14 dagen West-Amerika tot 24 da gen Noordoost-Amerika/Cana da. Men heeft de keuze uit drie ver schillende campertypes en men kan, in tegenstelling tot de ACSI Camper Rally's, ook in de zomer een individueel arrangement boeken. Wie geen gebruik wil maken van de bestaande ACSI-camperar- rangementen, kan bij ACSI de vlucht en het camperarrange ment ook 'op maat' regelen. Men bepaalt dan zelf wanneer en hoe lang men weg wil. Aan de hand van kenbaar gemaakte wensen doet ACSI geïnteresseer den een aanbieding. Voor deze 'op maat' camperarrangementen kan als start- en eindpunt geko zen worden uit Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, New York en Bellingham (vanuit Vancouver). Bij de ACSI Amerika/Canada stand (12F070) op de Vakantie beurs zijn ervaren rally-captains aanwezig die op alle vragen ant woord kunnen geven. Tevens kan men daar terecht voor het 48 pagina's dikke ma gazine Camper Rally's '99 met daarin een uitgebreide beschrij ving van het ACSI reisprogram ma door Amerika en Canada en boeiende reportages. Bel voor meer informatie ACSI Camper Rally's, tel.: 0488- 452 055. Nissan staat weer op de num mer één positie in het 4WD diesel marktsegment. Dit ligt voor een deel aan de giganti sche verkoopstijging van de nieuwe Nissan Patrol GR. Nissan Motor Nederland B.V. verwachtte in 1998 in totaal 350 Patrols te verkopen. Dit aantal is per 31 oktober echter met 272 stuks royaal overschreden. Dit betekent dat Nissan per 31 okto ber reeds 622 Patrols heeft ver kocht. Aan het einde van het jaar rekent Nissan op een regis tratie van minimaal 750 Patrols GR. Uitstekende score Nissan scoort uitstekend in het 4WD diesel segment. In dit marktsegment worden de regi straties van alle gesloten 4WD's en 4WD pick-ups met dieselmo tor getotaliseerd. Voor de eerste tien maanden van 1998 is deze markt 3173 aantal len groot. Nissan scoort daarin een aandeel van 24,8 procent. In 1991, 1993 en 1995 stond Nissan ook bovenaan in dit segment met sterke troeven als de Patrol, Terrano en King Cab. Deze po sitie is nu weer heroverd. Door het succes van de totaal vernieuwde Pickup zal Nissan deze eerste plaats in de komende tijd verder gaan verstevigen. Robuuste Patrol In 1983 introduceerde Nissan de eerste Patrol in Nederland. In korte tijd nam dit model de lei ding in het 4WD segment in Ne derland op zich. Verantwoorde lijk hiervoor waren een zeer ent housiaste dealerorganisatie, het robuuste uiterlijk van de Patrol, de 3.500 kilogram aanhangge- wicht en de krachtige zescilinder motoren. Ook de inmiddels ruimschoots bewezen technische kwaliteiten van de auto droegen bij aan het succes. Enkele jaren later deed de ver nieuwde Patrol GR zijn intrede, deze onderscheidde zich van z'n voorganger door een volledig nieuwe carrosserie en rondom comfortabele schroefvering in plaats van bladveren. In 1998 is het Patrol GR model programma opnieuw geheel ver nieuwd en aanzienlijk uitge breid. Met het huidige model programma speelt Nissan zeer sterk in op de vraag naar steeds luxere uitvoeringen van de Pa trol. Zo zijn een S en een SE uitvoe ring toegevoegd. Specificaties als airconditioning, ABS en airbags zijn hierin standaard. Maar ook brede wielen en ban den in combinatie met scherm- verbreders en zaken als een elek trisch uitschakelbare stabilisator op de achteras en een elektrisch inschakelbaar sperdifferentieel zijn standaard op de luxere ver sies. De zeer scherp geprijsde basis uitvoering van de Patrol GR voert de uitgebreide prijslijst aan. De Patrol is zowel op geel als grijs kenteken leverbaar. Voor de grijs-kenteken uitvoe ringen zijn een groot aantal ver schillende ombouw,varianten mogelijk met aangepast dak en een slechts 30 centimeter hoge separatiewand op de B- of C- stijl. De 5-deurs uitvoering kan op grijs kenteken geleverd wor den zonderdakaanpassing, maar dan met volledige separa tiewand op de B- of C-stijl. Terrano II alleskunner Met de speciaal voor Europa ontwikkelde Terrano II ver sterkt Nissan zijn concurrentie positie in het 4WD segment. Deze ideale alleskunner verheugt zich al sinds jaar en dag in een grote belangstelling. Hij heeft voldoende comfort en prestaties voor het rijden op de snelweg en is tegelijk krachtig genoeg voor zwaar terrein. En door de inge togen maar geheel eigen vormge ving koppelt de Terrano een op vallende uitstraling aan een gro te praktische bruikbaarheid. Nissan levert de Terrano II met een 2,4 liter benzinemotor of een 2,7 liter turbodiesel intercooler. Er zijn verschilllende uitvoerin gen op grijs kenteken: een drie- en vijfdeurs High Roof VAN en een vijfdeurs Terrano II VAN met volledig tussenschot B-stijl of Cstijl. Op geel kenteken is de Terrano leverbaar als drie- of vijfdeursuitvoering. De diese luitvoering is op geel en grijs kenteken leverbaar met een au tomatische transmissie. Nissan bouwt al pickup model len sinds 1934 toen de I3T werd gelanceerd. In 1982 bracht de producent zijn pickups voor het eerst naar Europa en in de jaren daarna werden de modellen steeds verder ontwikkeld. Sinds augustus dit jaar is de nieuwe 4WD Pickup leverbaar, met zowel een enkele als met verlengde King Cab cabine. De auto wordt aangedreven door een zeer krachtige 2.5 liter diesel motor met turbo en intercooler van maar liefst 104 pk! Nissan weet uit jarenlange erva ring als geen ander hoe belang rijk een uitgebreid assortiment van kwalitatief hoogwaardige accessoires voor deze auto's is. Zo zijn voor de Patrol GR, de Terrano 11 en de nieuwe Pickup een breed assortiment accessoi res beschikbaar. Alle styling ac cessoires zijn er zowel in zwart gecoat metaal als in duurzaam RVS. De kwaliteit van de origi nele Nissan accessoires wordt onderstreept door een impor teursgarantie van twaalf maan den. mits deze door de Nissan dealer zijn gemonteerd. Om het rijcomfort onder allerlei beladingsomstandigheden bij de Patrol GR optimaal te houden is er voor alle modellen een goed gekeurd luchthulpveersysteem, dat met hogere of lagere lucht druk op de ideale spanning wordt gebracht. Voor de Pickup eigenaar, die zijn auto vaak zon der belading rijdt, is een comfort veerpakket beschikbaar. Dit be- sfaat uit een aangepast bladveer- systeem in combinatie met een schroefveer. Voor de Pickups zijn diverse modellen hardtops leverbaar zowel voor de laadbak van de enkele als de King Cab uitvoering. Deze hardtops leve ren in combinatie met een bedli- ner een optimale bescherming van de lading en de laadbak. Koningin Elisabeth II van En geland heeft Nobuhiko Kawa moto tot ridder geslagen. Sir Kawamoto trad afgelopen zo mer terug als President van Honda Motor Co. en vervult daar sindsdien een buitenge woon adviseurschap en is lid van de Raad van Bestuur. De onderscheiding als ridder commandeur in de Most Excel lent Order van het Britse Rijk dankt Kawamoto aan zijn waar devolle bijdrage aan het verbete ren van de relatie tussen Groot- Brittannië en Japan. Deze prachtige onderscheiding is de hoogste die aan niet-Britse on derdanen wordt verleend. Sir Kawamoto kwam in 1963 in dienst van Honda Motor en bouwde vanuit zijn technische achtergrond een indrukwekken de carrière op. Ooit maakte hij deel uit van het technisch team dat Honda's Formule I races be geleidde. In 1983 werd hij Mana ging Director van het concern. Drie jaar later kreeg Sir Kawa moto bij Honda Research De velopment de positie van Presi dent en van 1990 tot juni 1998 stond hij aan de top van het concern, als President en CEO van Honda Motor Co. Doorzijn toedoen zijn de plannen gereali seerd om binnenkort weer terug te keren op de Formule I cir cuits. Met de Corolla, Avensis, Pic nic en Camry is Toyota sterk vertegenwoordigd in de zake lijke markt. Het succes van deze modellen krijgt nu een bijzondere impuls doordat deze modellen nu kunnen wor den voorzien van een zeer ge avanceerde en vakkundig door Toyota-distributeur Louwman Parqui inge bouwde gasinstallatie. Deze maakt extra economisch rijden mogelijk, met behoud van de prestaties en het karakter van een benzinemotor met aanzien lijke fiscale pluspunten. Louwman Parqui is de enige distributeur in Nederland die bij auto's voor aflevering aan de dealers in eigen beheer en wel haast fabrieksmatig gassystemen inbouwt. Deze zeer moderne in stallaties voldoen uiteraard aan de G3 milieu-eisen en maken ge bruik van het originele motor managementsysteem, waardoor de motor optimaal blijft preste ren. De Toyota-motoren worden ook inwendig volledig aan het rijden op gas aangepast. Dat staat garant voor vele pro bleemloze kilometers en een lan ge levensduur van de motor. Met een Toyota op gas zijn men sen die veel kilometers afleggen zeker van uitstekende prestaties, de bedrijfszekerheid van de beste auto ter wereld en het voordeel van een lagere fiscale bijtelling door het prijsvoordeel van een Toyota op autogas. Autogas populair Vergeleken met de ons omrin gende landen is autogas in Ne derland al lange tijd populair. Elders in Europa groeit het aan tal mensen dat op autogas rijdt voorspoedig en ook in ons land is verdere populariteit te ver wachten. Want rijden op auto gas biedt aanzienlijke financiële voordelen. Een liter autogas kost slechts een deel van de prijs van een liter diesel of benzine. Natuurlijk kost een gasinstalla tie geld en de fiscus hanteert bij het rijden op gas een hoger tarief voor de houderschapsbelasting, maar wie vanaf zo'n 20-duizend kilometer per jaar rijdt, kan ten opzichte van het rijden op benzi ne aanzienlijke besparingen rea liseren. Door de lagere brandstofprijs en lagere bijtelling (een auto met benzinemotor en gasinstallatie is vrijwel altijd goedkoper dan een auto met dieselmotor) zijn ook ten opzichte van dieselrijden be sparingen mogelijk. Belangrijk is echter wel dat er wordt gekozen voor de beste gasinstallatie, voor professionele inbouw en voor een optimale atstemming van installatie en motor. Dan ben je verzekerd van betrouwbaarheid, een lange le vensduur en de beste prestaties. Dat zijn precies de redenen waarom Louwman Parqui be sloot zelf de modernste gasin stallaties te gaan inbouwen in de Toyota Corolla, Avensis, Picnic en Camry. Want om topkwali teit draait bij Toyota immers al les. Optimale inspuiting en verbranding Louwman Parqui heeft bijna 35 jaar ervaring met Toyota en kent de techniek dus als geen ander. Om Toyota's op gas net zo per fect te laten rijden én blijven rijden als de benzinetypen, werd besloten de inbouw van gasin stallaties tot een eigen specialisa tie te maken. In een speciaal ingericht Pre De livery Modification Center in Raamsdonksveer installeren technici nu dagelijks vele gassys temen, waarbij meteen de moto ren volledig op het rijden op gas worden aangepast. Er wordt gewerkt met gasinstal laties van de modernste genera tie, die voldoen aan de G3-mi- iieu-eisen. Er kan worden geko zen uit de LPi-installatie van Vi- alle, waarbij vloeibaar gas inge spoten wordt, of de DGi- installatie van AG Systems die op basis van dampinspuiting werkt. De electronica van beide syste men werkt samen met het mo tormanagementsysteem van de auto. Hierdoor verloopt het in- spuitproces feilloos en vindt er een optimale verbranding plaats. Dat heeft zeer gunstige gevolgen voor het brandstofverbruik en de uitlaatemissie, die bij rijden op gas sowieso al laag is. Bovendien blijft het motorver mogen vrijwel gelijk aan dat van dezelfde motor op benzine. Een Toyota op gas presteert dus als of hij op benzine rijdt! Lange levensduur Het belangrijkste voordeel van gasinbouw 'in eigen huis' is dat er eventuele aanpassingen aan de motoren kunnen doorge voerd die de levensduur verho gen. De temperatuur in de verbran dingsruimte is bij rijden op LPG hoger, waardoor de kleppen thermisch zwaarder belast wor den. De technici van Louwman Parqui voorzien de motoren daarom van speciale geharde kleppen. Hierdoor zijn de le vensduur en betrouwbaarheid van de op autogas functioneren de motor gelijk aan die van Toy ota-motoren die op benzine draaien. Voor de auto's met een door L&P ingebouwde gasin stallatie geldt dus uiteraard ook Toyota's befaamde volledige ga rantie van 3 jaar, inclusief de- EuroCare-serviceverlening. Lager belastingtarief Wie voor een Toyota op gas kiest, profiteert van extra voor deel op de houderschapsbelas ting. Omdat de installaties vol doen aan de G3-norm geeft de overheid een korting van 250 gulden op het jaarlijkse belas tingtarief. Een voordeel is uiter aard ook dat al genoemde lagere fiscale bijtelling, omdat deze wordt geheven over de catalogu sprijs van de auto met benzine motor. De installatie van een gastank heeft doorgaans conse quenties voor de bagageruimte van de auto, maar het inbouw- centrum van Louwman Par qui biedt daarvoor diverse ruim- tebesparende oplossingen. Voor de'wagonmodellen is een fraaie verzonken inbouw mogelijk, waardoor de laadruimte van een Corolla Wagon en de Avensis Wagon volledig te benutten blijft. Bij de Picnic is dit door onderbouw gerealiseerd. Een lage kilometerkostprijs, hoge prestaties en een spreekwoorde lijke betrouwbaarheid, Toyota- modellen op gas bieden dat alle maal. Wie kiest voor een Corolla, Avensis, picknick of Camry met originele autogasinstallatie is verzekerd van jarenlang pro bleemloos rijplezier, voor een prijs die elke boekhouder zeer zal aanspreken. Een bijzondere nieuwe invulling van het begrip 'Toyota gaat verder'. ■■Stadsblad Men kan kiezen uit drie verschillende campertypes m.< De Nissan motorfahriek in Engeland Toyota Corolla

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13