SCHIEDAM Rijmen hoeft niet ll li iT Burgerlijke stand Zestig jaar samen Arnold Vanderlyde plaatst 'kunst van het genietenhoog op agenda Activiteiten in Blauwe Brug Kunstuurtje Trfllllr-^ exttSt42k.cSp»d aöverten ut' ifj CAPELLE A/D IISSEL Jamsessie in Podium Café ONDER 4 OGEN Het Nieuwe Stadsblad J cle Winckelaer Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 30 DECEMBER 199853-1475 SCHIEDAM In het Stedelijk Museum staan in januari 1999 weer de Kunstuurtjes op het programma. Elke week. om dinsdag of op donderdag om half één 's middags neemt de nieuwe medewerker Ischa Mul der bezoekers een uurtje mee op stap. Naast een rondleiding van onge veer 25 minuten heeft Mulder ook iets extra's in petto, iets dat anders achter de schermen zou blijven. Na afloop staat koffie of thee klaar. Op donderdag 7 en dinsdag 12 januari worden de schilderijen van Jan Roeland toegelicht. De kosten bedragen de normale toegangsprijs tot het museum. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM 'Het hoeft niet te rijmen' heet de gedichtenbun del door leerlingen van negen basisscholen uit Schiedam-Noord. maar volgens de meesten is dit toch een belangrijk kenmerk van een gedicht, want hun pennevruchten rijmen bijna allemaal. Ter gelegenheid van de kinderboekenweek 1998, met het thema 'Van rijm tot rap', is aan De Regenboog, De Violier, Het Windas, De Vlinder, De Notenkraker, De Troubadour, Kethel, de Van Lief- landschool en De Klinker gevraagd om de leerlingen gedichten te laten schrijven. Vorige week werd het eerste exemplaar van hun 'verzamelde werk' uitgereikt aan wethouder A. Wiegman in het Hof van Spaland. Alle door de scholen ingezonden gedichten zijn in het boek opgenomen. Sommige leerlingen hadden zich laten inspireren door het 'rappen' en begonnen hun versje met 'Yo' of rijmden op 'cool'. Behalve de gedichten op rijm zijn er ook andere vormen gebruikt, zoals haiku's (vijf lettergrepen, zeven lettergrepen en dan weer vijf). Marloes Nieuwstraten, groep acht van Het Win das, zette volgens deze vorm de woorden 'Ik ben een meisje/al mijn hele leven lang/het bevalt me goed' op papier. Ook elfjes werden gebruikt (eén woord tot en met vier en dan weer één), bijvoorbeeld door Jan Felders, groep 7 van de Van Liefland- school: 'Vogel/de boom/hij is bruin/vliegt door het bos/fluit!' Het boek is verkrijgbaar bij boekhandel Mercurius en kost 20,-. SCHIEDAM Alleen al bij de gedachte aan everzwijnen of een patrouille Romeinen, loopt bij Obelix het water in zijn mond. De eigenzinnige menhirhouwer uit het overbe kende Gallische dorpje is dan ook een echte levensgenieter. Toch is genieten niet alleen aan hem voorbehouden. Maar echt ergens van kunnen genie ten is wel een kunst. Daarvan zijn ook Nathalie Lans (FreeLans, Lans Landré TV en NL Kwadraat) en Ar nold Vanderlyde (Vanderlyde Promotions) overtuigd. Sinds kort presenteren beiden een bijzonder programma: 'De kunst van het genieten'. Onder deze titel brengen Lans en voormalig bokskampioen Van derlyde een programma in eerste instantie bestemd voor het be drijfsleven. „Het is een perfor mance waarin we ondernemers willen leren hun zakelijke en vaak hectische leven te combine ren met innerlijke rust. Het gaat erom dat deelnemers aan het programma samen met ons, wij zijn in wezen maar de aangevers, hun balans weer vinden", legt Nathalie Lans uit. „In ons dage lijks leven zijn er tal van 'geniet- momenten'. Bijvoorbeeld het kijken naar een prachtig schilde- rij, of het genieten van een goed glas wijn samen met vrienden. Maar ook jezelf de tijd gunnen om naar anderen of naar mooie muziek te luisteren, danwel om zomaar een wandeling door de natuur te maken, zijn van die genietmomenten. Jammer is al leen dat we ons er niet altijd van bewust zijn als we ergens van genieten. Omdat we tegenwoor dig leven in een samenleving waar alles steeds sneller gaat, vindt Vanderlyde het belangrijk van tijd tot tijd te genieten. Sauna's „Ik woon in het Bourgondische zuiden en daar weet men wel raad met genieten. Zo kenden ze in Maastricht ten tijde van de Romeinen al sauna's en badhui zen. Dat waren belangrijke ont- spannings- en ontmoetingsplaat sen". vult hij aan. Ruim 2,5 jaar geleden kwam hij in contact met Nathalie Lans. Vanderlyde: „Dat was tijdens een interview. Van lieverlee kwamen wij erach ter dat het goed zou zijn om onze krachten te bundelen. En dat is tot uitdrukking gekomen in 'De kunst van het genieten'." Lol Nathalie Lans: „De eerste stap daarvoor hebben we op 13 sep tember van dit jaar gezet, precies twee jaar na het interview. Nog diezelfde maand hebben we voor een groot bedrijf in Capelle a/d IJssel het eerste programma ge maakt. Daarna zijn we er verder mee aan de slag gegaan. Op het eiland Lanzarote hebben we in het Spaanse zonnetje (genieten dus) samen met zus Petra Van derlyde, die filosoof en theoloog is, onze ideeën verder uitgekris talliseerd. Zowel voor Arnold als voor mij was 1998 voor onze eigen ondernemingen een succes jaar. Bij het afronden van het beleidsplan 1999 hebben we 'De kunst van het genieten' boven aan in de agenda staan. We ho pen het komend jaar veel men sen bewust te maken van het feit dat zij op veel momenten, zelfs bij een baan van tachtig uur in de week, kunnen genieten. Het is geen nieuws wat wij vertellen; de Romeinen en Grieken wisten maar al te goed wat genieten was met hun luxe badhuizen, literaire en filosofische hoogstandjes en vreetpartijen. We gunnen ons echter vaak de tijd niet. En voor ons is het nu tijd om mensen bewust te maken van genietmo menten. Want het kan gek klin ken uit de monden van twee workaholics, maar de zin van het leven kan niet alleen met werken te maken hebben. Niet temin als je geniet van het leven, heb je heel veel lol in je werk...' SCHIEDAM In wijkcentrum Blauwe Brug ligt vanaf 13 januari voor iedereen een programmaboekje klaar. Hierin is informatie opgenomen over verschillende cursussen en activiteiten die gepland zijn voor de eerst helft van 1999. Een greep uit het nieuwe aanbod: Creatieners, iedere donderdag gaan zij creatief aan de slag met diverse materialen, dit kost 10,- per maand; tienerplus, een weke lijkse ontmoetingsactiviteit op vrijdag, toegang kost 10,-; 10**Cui- sine, een kookactiviteit voor tieners, dit kost 10,- voor vier keer; gitaarlessen op woensdagavond; yoga op donderdagavond; aquarlle- ren op maandagavond, woensdagochtend of donderdagavond en Engels op maandag- en dinsdagochtend. Voor meer informatie kan men bellen naar de Blauwe Brug, tel. 2470464. «irT! r MAAND JANUARI Tfff CTB ill OP donderdag VAN 10.00 UUR TOT 17. DE WINTER-OPRUIMING IS BEGONNEN! SCHIEDAM Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreer. Vermist: 2/12 Gele valkparkiet, 2 jaar, met oranje wangetjes. Omg.: J. Oreliosingel.; 7/12 Zwarte kater met witte bef, ge castreerd, 5 jaar, stukje uit oor. Omg.: Marconistraat.; 9/12 Cyperse kater gecastreerd Witte bef poten, 15 jaar, loopt raar met z'n achterpoten, wit in bek, mager 'Barry'. Omg.: Rembrandtlaan-West; 16/12 Lapjespoes, bruin rood, zwart, witte onderkant. 5 jaar. Omg.: B. van Haarenlaan; 8/12 Zwart-witte gecastreerde kater, 8 jaar, voor witte voetjes achter tot knie wit. Litteken op linker slaap. Paars bandje met meta len plaatje om. Omg.: Voornse- straat. Gevonden: 5/12 Gesignaleerd zwarte kater met witte bef en wit aan poten. Omg.: J. van Lennipstraat-west.; 14/12 Wit te sierduif geringd. Omg.: Al- bardastraat; 15/12 zwarte poes met witte vlooienband en wit bandje. Omg.: Daltonstraat- Oost; 15/12 Cyperse poes met rood en wit. Omg.: Alphons Ariënstraat. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Amivedi Schiedam, tel. 4711857. SCHIEDAM In Podium Café aan de Lange Haven wordt dinsdag 5 januari een jamsessie gehouden. Dit begint om 21.30 uur. Donderdag 7 januari begint om 21.00 uur de Kees van Krugten- sessie, een kwaliteitsmuziekspek takel. Vrijdag 8 januari is het vanaf 21.00 uur weer tijd voor een op treden in het kader van de Pop prijs Schiedam. Toegang is steeds gratis. kunststofkozijnen 1 I I Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend in prils Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 I I SCHIEDAM Geboorte-aan giften over de periode van 4 tot en met 17 december 1998: Mika z.v. Simons en Reinhout; Yusra Khan d.v. Farrukh Ah med Khan en Farnaz Farrukh; Mylan d.v. Chander en Sonia; Dyantha d.v de Goede en Hou- thoff; Muguel z.v. Wellis en Meiland; Aidin d.v. Hossinkhar- ri en Sabzeh-Parvar; Nathalie d.v. Polderman en de Ligt; Mü- cahit z.v. Kiliq: en Burhan; Eyüp z.v. Böiükbas en Bölükbas; Dan z.v. van Meeteren en van Was- beek; marco z.v. Beukers en Rouwet; Yentl d.v. Zwarts en Gillese; Bob z.v. Hersbach en Peeters; Dounia d.v. Moumouh en van den Hoek; Victor z.v. de Groot en Bruin; Miguel z.v. Lima en Rodrigues; Daniël z.v. van der Torre en van der Kaaij; Mert, z.v. Yildiz en Yildiz, Anouk, d.v. van Deurzen en Huijgen, Güney, d.v. Zeynep en Serim, Jayden, z.v. Martens en Coutinho, Tjesse, z.v. Harte en van Leeuwen, Nicky, d.v. Albers en Smit, Yüniis, z.v. Coban en Coban, Aron, z.v. Mekonnen en van Heusden, Guido, z.v. Siem- sen en Levens, Divine, d.v. Nlandu en Kanza, Veeru, z.v. Ramcharan en Badaltjawdha- riew, Arzu, d.v. Sahin en Yalici, Sascha, d.v. Soldaat en Willem- sen. Bahar, d.v. Kaplan en Ka- plan, Luuk, z.v. Sommer en Zuijderwijk, Niels, z.v. Bakker en van Rest, Amina, d.v. Gamhi en Kichouhi, Luc, z.v. Suttorp en Snijder, Deena, d.v. Westdijk en Ooijkaas, Nazli, d.v. Karatay en Karatay. Aangetekend: J.M. Remeeus 31 jr. en P. Kokje 26 jr.; M.J. Kemps 28jr. en M.H.J. van Bilsum 25 jr.; A. Machmach 33 jr. en V.C. Brnet 25 jr.; J. Oosthof 37 jr. en A.M.M. Koenderman 45 jr.; B. Ekinci 24 jr. en S. Yeslöz 26 jr.; G.A. Huibers 42 jr. en C. Groe- neveld 40 jr.; M. Romein 23 jr. en P. Stolvis 22 jr.; F.J.M. Jungschlager 62 jr. en J.T.M. van Geene 48 jr.; M. Verhaeren 28 jr. en R.G.M. van Zon 23 jr; W. Sliedrecht, 50 jr. en E. Eiber- se, 37 jr., L. Zwaan. 52 jr. en G. Bijl, 46 jr., M. van Gent, 27 jr. en S. Wuister, 30 jr., P. Jagt, 34 jr. en S. Kalkhoven, 30 jr., J.M. Melief, 53 jr. en A. Bijsterveld, 40 jr., D. Frings, 28 jr. en S. Phanasamdaeng, 24 jr., A.S. Francis, 40 jr. en I. Wroblewska, 33 jr. Partnerschapsregistratie/Ge huwd: M. Notenboom 28 jr. en E.C.A. Hermus 24 jr.; W.A. Dolfsma 28 jr. en M.E. van Bokhorst 31 jr.; A. Baggus, 28 jr. en M. Lands bergen, 26 jr., G. van Noorden, 29 jr. en H. Löke. 34 jr., G. van den Broek, 54 jr., en A. Chr. Sol, 55 jr., S. Ince, 20 jr. en S. Erte- kin, 20 jr., P.M. van der Geer, 35 jr., en M.B.C. Vander Stichele. 38 jr. Overleden: G. van Winden 89 jr.; M. Mon ster 92 jr. ggm. A.C. Bijl; F.M. Zwets 86 jr. ggm. G.W.J. de Nooijer; J.C. Seen 76 jr.; C. Kol 76 jr.; M.M.A. van Es 88 jr. ggm. J.A. Beijer; A.J.M. Ham 78 jr. ggm. F.C. de Vette; M.P. Gerritsen 80 jr.; A.E. Vosman 54 jr. ggm. J.H. Beur; M.J. van Dorssen 92 jr. ggm. B.J. Bom; H.J. Olivier 85 jr.; P.M. van Gerven 77 jr.; W. de Regt 81 jr. ggm. H.J. Metz; W.J. de Groot 87 jr.; P. Baljeu 83 jr. ggm. W. Prins; J. Verheul 91 jr. ggm. J.J. van Alphen; J.H. Meulstee, man, 86 jr., M. van der Roest, vr., 87 jr., g.g.m. Maat, J.M. Langkruis, vsr., 80 jr., g.g.m. Damme, J.D.P. van de Griend, vr., 89 jr.. A. Poot. vr.. 78 jr., g.g.m. Spil, J.S.D. Meijer, vr., 78 jr., g.g.m. Kreuk, J.C. van Slie- dregt, vr., 87 jr., g.g.m. Suttorp, A. Hijgeman, vr., 93 jr., g.g.m. T.J.N, van de Groenendaal, M. Breedveld. man, 77 jr., C. Panis, vr., 87 jr., g.g.m. De Jong, J. Gordijn, vr., 63 jr., g.g.m. M. Knijf, A. Leeuwenstein, man, 82 jr., J.M.L. Krowinkel, vr., 94 jr., g.g.m. W.H. Kleiss, A. Zuid- geest, man, 79 jr., A.M. de Bruin, man, 38 jr., A.J. de Wit, vr., 87 jr., g.g.m. F.A.P. den Hollander, J.C. van der Touw, vr., 72 jr., g.g.m. C. Hooger- boord, T.J.P. Beljaars, man, 50 jr., J.J. Oosterholt, man, 87 jr., N. Duran, man, 58 jr. SCHIEDAM Burgemeester Scheeres heeft vorige week een bezoek gebracht aan het echtpaar Van Tiel-Van Toor ter ere van hun zestigjarige huwelijk. Doe Nardus van Tiel is geboren op 2 april 1916 in Leiden en Hugorina Petronella van Toor kwam op 12 juli 1917 ter wereld in Maassluis. Op 22 december 1938 trouwden ze in Schiedam. Ze kregen een zoon en twee dochters en hebben drie kleinkinderen. Van Tiel was vroeger havencontroleur/havenbeveiligingsbeambte en zijn vrouw deed het huishouden. Nu zijn ze lid van de ANBO en van de biljargclub van Het Blaauwhuis. Chr. Huygensstraat 3 Strijen (op de Woonstrada op 't industrieterrein) tel. 078 - 674 30 00 Karwei Schiedam Regoutstraat 4 Tel. 010-2981777 Nog maar een paar dagen en dan gaan we het laatste ]aar van deze eeuw in. Een onbehaaglijk gevoel, of kijkt u er naar uit? Ik denk dat er op een aantal fronten niet iets wezenlijk zal veranderen, in ieder geval niet in ons vak. Er zijn welis waar steeds meer mogelijkheden met laserbe handelingen, er worden al im- plantlenzen geplaatst in sommige oog klinieken. maar het merendeel van u zal 'ge woon' een bril of contactlen zen nodig blijven hebben. Er zul len zelfs steeds meer mensen een oogcorrectie nodig hebben, gezien de toename van veertig-plussers. Voor ons opticiens ligt er dus een grote markt open. Dat schept ook verplichtingen naar u, onze klant. We zullen het nog beter moeten doen. u nog beter van dienst zijn. Zo zijn er grote ontwikkelingen in het vervangen van contactlenzen; we verkopen steeds meer daglen zen. En worden de multifocale brillenglazen (voor veraf en dicht bij) steeds geavanceerder. Maar behalve een uitstekend product mag en kan u meer van ons ver wachten: nog meer advies, service en kwaliteit. En dat doen we met alle plezier natuurlijk. Een advies willen we u in ieder geval nog dit jaar geven: kijk uit tijdens Oudejaarsnacht, u kunt met vuur werk niet alleen uw vingers kwijt raken, maar ook het licht in uw ogen. En helaas is dat niet met een bril te verhelpen! i eRGr (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen. tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Wethouder Wiegman krijgt het eerste exemplaar van 'Het hoeft niet te rijmen' 'Nu tijd om mensen bewust te maken van genietmomenten doorCHRIT WILSHAUS w r - Vanderlyde en Lans bundelen hun krachten foto LEENDERT VAN DER WAAL ZIE ONZE Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Gevonden en vermiste dieren A. BAKKER Zn. y s Kl' y Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. Het diamanten bruidspaar Van Tiel- Van Toor wordt in het zonnetje gezet 0p de Woonstrada Strijen vindt u geloogd grenen, koloniaal en meeneemmeubelen onder een dak. Uniek in antiek- en geloogd grenen meubelen Strijen Woon ideeën om zo mee weg te lopen Karwei Uw Bouwmarkt

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3