SCHIEDAM V Afval- kalender Sportagenda Twee heertjes Publiek beloont turners met ovatie BELOOFD: remt ra Champagne met gratis oliebollen! Theaters LANGS Voetbaljeugd bezet Stadserf BOUMAN Filmprogramma Winnaars spaaractie Nieuwjaar bij Harpe Davids ,rC' de Waterweg Gospelavond in Dorpskerk 41,99 29,99 17,99 16,99 m KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Lenny Lovestick in Podium Café Cursus filosofie HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 30 DECEMBER 1998 53-1476 WATERWEG In het Schie- damse Filmhuis (nieuwstraat 12) draait vrijdag 8 januari vanaf 20.00 uur de film 'Out of Sight". Meesterdief Foley, gespeeld door George Clooney, overvalt met veel bluf en zonder wapen een bank. Agente Sisco (Jennifer Lopez) krijgt een setje pistolen voor haar verjaardag van haar vader en is daar nog blij mee ook. Ze ontmoeten elkaar in de kofferbak van een auto, nadat hij ontsnapt is uit de gevangenis. Kaartjes kosten 17,50, inclu sief buffel. Zaterdag 9 januari is in het Schiedamse Filmhuis om 21.00 uur 'Dr. Akagi' te zien. Het is vermoedelijk de laatste film van Imamura, een filmisch testament waarin alle thema's uit zijn oeu vre aan bod komen: de outcasts, de sterke vrouw in hun midden, en de strijd van het individu te gen de waanzin van de oorlog. Toegang kost tien gulden. Vrijdag 8 januari draait 'Dr. Agaki' in het Vlaardingse Film theater Het Zeepaard aan de Schiedamseweg 51. Zaterdag 9 ijanuari is daar 'Out of Sight' te zien. SCHIEDAM K. Gommel uit Schiedam is de winnaar ge worden van de hoofdprijs van de grootse Sint- en Kerstactie van de winkeliersvereniging Middenstands Bedrijven Schie dam Zuid, op en rond de Groe- nelaan. Vorige week donderdag mocht hij de hoofdprijs (een prachtige breedbeeldtelevisie) in ontvangst nemen tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Schneider Interieurverzorging aan de Groenelaan. De zegeltjesactie van de winke liersvereniging was een groot succes. Er werden maar liefst zo'n vijfduizend spaarkaarten ingeleverd. Behalve de breed beeldtelevisie waren nog diverse andere mooie prijzen te winnen, zoals twee draagbare televisies (mevrouw J.C. Nortan en de familie Verlinde), een sportfiets l iÊe- f (mevrouw L. Kalfsbeek), een se), een zonnehemel (mevrouw J. Nes- vrouw W meubelcheque (me de Groot), een mag netron (de heer Maan) en een stereoset (mevrouw Van Hal). WATERWEG In Podium Café treedt op 2 januari Lenny Lovestick op. De band speelt rock. blues en funk. De muzi kanten zijn Erwin Pols (drums), Jeroen Erkelens (basgitaar), Ro berto Polimeno (gitaar) en Fons Kleiweg (gitaar plus zang). Zij spelen zowel eigen werk als covers. Podium Café is te vinden aan de Lange Haven 28. SCHIEDAM De Stichting School voor Filosofie organiseert een cursus praktische filosofie voor beginners. De cursus bestaat uit twaalf wekelijkse lessen van 2.5 uur die starten op dinsdag 12 januari en dit kost 175,-. Er wordt gezocht naar antwoorden op vragen als 'Wie ben ik?' en 'Waar leef ik voor?'. Een open vond wordt gehouden op dinsdag 5 januari van- an 19.30 uur op de Grote Markt 25. SCHIEDAM Muziekvereni ging Harpe Davids organiseert op zaterdag 2 januari de jaarlijk se nieuwjaarsbijeenkomst. Zoals gewoonlijk wordt dan een aantal leden gehuldigd voor trouw lid maatschap. Daarnaast vindt de trekking plaats van de grote Kerstloterij van de muziekvere niging ten bate van nieuwe in strumenten. Van het jaarconcert op 21 november worden video fragmenten vertoond. De bijeen komst begint om 20.00 uur en vindt plaats in het verenigingsge bouw aan het Nijhoffplein 22. SCHIEDAM ONS Milieu brengt voor 1999 weer een Af- avaikalender uit, die vrijdag en zaterdag huis-aan-huis wordt bezorgd. De kunstzinnig omlij ste kalender staat dit keer in het teken van hergebruik. ONS Mi lieu laat zien hoe mooi, leuk en nuttig afval kan zijn. In de kleur rijke afvalkalender staan niet al leen data vermeld waarop oud papier en klein chemisch afval wordt opgehaald, maar ook feestdagen, koopzondagen in de binnestad en evenementen zijn ingevuld, evenals de gewijzigde tijden in de huisvuil- en GFT inzameling en de openingstijden van het Milieustation rond de feestdagen. De locaties met on dergrondse containers zijn nog niet opgenomen in de kalender, want deze worden pas eind janu ari vastgesteeld. Alleen de huidi ge plekken van bovengrondse containers zijn genoemd. WATERWEG Deze rubriek bevat een selectie uit het theate raanbod van de komende weken in de Waterweggemeenten. Schiedam Sexteto Canyengue, Nederlands oudste tango-sextet, is zondag 10 januari vanaf 15.00 uur te zien in het Theater aan de Schie. Al tien jaar brengen de bandle den hun passie voor de tango over aan een groot publiek. Het repertoire van Sexteto Ca nyengue bestaat hoofdzakelijk uit originele arrangementen. Duidelijke invloeden zijn te ho ren van pop, jazz, salsa, klassie ke en eigentijdse muziek. Kaartjes zijn te koop vanaf f 21,50. Verder in Schiedam: De Chris Barber Jazz Bluesband brengt zaterdag avond 2 januari een swingend nieuwjaarsconcert in het Theater aan de Schie. Het repertoire is gevarieerd, met onder meer jazz, blues, dixieland en swing. Gast heer en bandleider Chris Barber. timmert al meer dan 45 jaar aan de weg met zijn band. Het concert begint om 20.15 uur. Kaartjes kosten 39,-. De Roemeense Staatsopera van Timoasara vertolkt donder dag 7 januari de opera De Bar bier van Sevilla in het Theater aan de Schie. aanvang 20.15 uur. Voorafgaand wordt een inlei ding gegeven door operakenner en zanger/acteur Gerard Lege- land. Kaartjes zijn verkrijgbaar vanaf 59,-. Vlaardingen Reindert van der Naait presen teert woensdag 20 januari zijn nieuwste programma 'Dunk'. Zijn shows worden gekenmerkt door slapstick-achtige gein, met veel rare typetjes en absurde ge luidseffecten. Hij vertelt over al les wat hem voor de voeten komt op een manier die niet voor de hand ligt. De voorstelling begint om 20.00 uur. Toegangsprijs is 27,50. Verder in Vlaardingen: Rick Engelkes toont vrijdag 8 januari en zaterdag 9 januari in de Stadsgehoorzaal zijn derde stuk over liefde en hartstocht: 'Twee op de Wip'. Zijn tegen speelster is Vera Mann. Twee moderne dertigers probe ren een nieuwe relatie op te bou wen. Beiden hebben al een lang durige relatie en diverse 'schar rels' achter de rug. In een periode van ongeveer ne gen maanden kan het publiek hun pogingen volgen om on danks hun verleden toch iets vasts op te bouwen. SCHIEDAM In de Dorpskerk van Kethel wordt zondag 3 januari een gospela vond gehouden met een op treden van het Petra Gospel koor uit Leiden. De avond heeft als thema de Ark van Noach, met een link naar deze tijd. Het optreden begint om 19.00 uur en duurt ongeveer een uur. Toegang is gratis, bij de uitgang wordt een collecte gehouden. Wijzigingen ONS Milieu: Ophaaldagen huisvuil en Warenmarkt SCHIEDAM - Om de gemeente duidelijk te maken dat sportpark Kethel te klein wordt om de almaar groeiende jeugdafdelingen van ODC en WK op te vangen, zullen de pupillen van beide voetbalvere nigingen op woensdag 13 januari het Stadserf bezetten en ombouwen tot voetbalveld. Daarmee willen de verenigingen aantonen dat, zoals WK stelt in een brief gericht aan het college van burgemeester en wethouders en de politieke partijen, „het water inmiddels tot aan de lippen staat.'" De brief bevat een pleidooi om de aan het sportpark Kethel grenzende voormalige landijsbaan. die zelfs tot verrassing van de Dienst Sport en Recreatie de bestemming 'heemtuin' heeft gekregen, in te richten als trainingsveld. „Ons is inmiddels duidelijk geworden dat de Sportnota 2000, waarin de gemeente onder meer de plannen ten opzichte van velden, accommodaties en eventuele nieuwbouw open baart, niet voor de eeuwwisseling verschijnt en er op korte termijn dus niets zal veranderen. Zo lang kunnen wij niet wachten." De jeugdbesturen van ODC en WK hebben inmiddels een handteke ningenactie op touw gezet. De handtekeningen plus petitie zullen op 13 januari worden aangeboden aan sportwethouder Luub Hafkamp. Van donderdag 31 december t/m woensdag 6 januari VOETBAL: dinsdag SVVSMC-Vitesse/D(20 uur oe fen). ZAALVOETBAL: maandag Schiedam Margriethal 20.40 uur HBSS-Croatia, 21.30 uur ODC/S-MSV'71 4. 22.15 uur PPSC-Groenoord 5. ATLETIEK: zondag Maas sluis Merellaan AV Maassluis wintercross II uur 3 km, 11.15 uur 6 en 9 km. HANDBAL: zondag Westlan- dia-DWS(da), DES 2-Ventu- ra(h). KORFBAL: zaterdag Reeu- wijk-Harga, Vitesse 3-OD1. SCHIEDAM De kop van de vorige dierenrubriek 'Laatste kans voor Joris' heeft bij sommige mensen de suggestie gewekt dat men dit hondje wilde laten inslapen als niemand het kwam halen. Dit is niet het geval: alle honden, zowel jong als oud, worden door Hargahoeve geplaatst. Met deze oproep werd de noodzaak onderstreept voor Joris om snel naar een ander baasje te verhuizen, omdat hij zijn hok zat is. Deze week vraagt Hargahoeve aandacht voor twee hondjes, die het liefst samen worden geplaatst. Het zijn Olivier, een abrikoos- kleurig poedeltje van negen jaar oud en Cooper, een witte bastaard malthezer van 9,5 jaar oud. Beiden zijn gecastreerde reutjes. De heren zijn in het asiel gekomen door omstandigheden en ze spelen graag en zijn zindelijk. Wie geeft het duo een goed thuis? Hargahoeve, Sportlaan 2, tel. 4714151, is geopend van dinsdag toten met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. Zondagen maandag is het asiel gesloten. SCHIEDAM - Met twee tot op de laatste stoel uitverkochte voorstellingen in het Theater aan de Schie kan de gymnastiek vereniging Alliantie terugblik ken op een uitermate geslaagde lustrum-uitvoering. Voorzitter Dick de Jong toonde zich. nadat het laatste applaus van een en thousiast publiek had geklon ken, dan ook een zeer tevreden mens. Dat was hij niet alleen omdat alle deelnemers er een flonkerend evenement van ge maakt hadden, maar ook omdat de vereniging dankzij de maxi male verkoop van de kaarten en de steun van een handjevol sponsors ruimschoots uit de kos ten gesprongen was. De Jong was goed te spreken over de faciliteiten die het nieu we theater biedt. „Het is een aanwinst. Temeer omdat er vol? doende ruimte is om een massale uitvoering met zo'n 400 deelne mers goed te verwerken. Achter de coulissen leek het af en toe wel een heksenketel en deed het soms chaotisch aan, maar dank zij de ruime voorzieningen en de inzet van vele vrijwilligers is het geen moment uit de hand gelo pen." De optredens werden in een snel tempo afgewerkt waardoor het publiek zich geen moment hoef de te vervelen. Zelfs tijdens de korte pauzes, die nodig waren om de 'bühne' in te richten voor een volgend onderdeel, was er altijd wel een intermezzo waar mee de aandacht van de toe schouwers vastgehouden werd. Voor de meest opvallende optre dens zorgden de dames van de afdeling conditie die een vlotte ritmische gymnastiek-oefening! deden, het clowneske optreden van een aantal leden met als middelpunt een brugtoestel. het springnummer van de dames top, de jazz-groep en zestig kleu ters. Dalarmee etaleerde Alliantie zich als een vereniging die voor breedtesport gekozen heeft waarin topsport slechts een schakeltje vormt. Dick de Jong maakt er dan ook helemaal geen probleem van om te beamen dat het gym-niveau niet echt de top was: „Wanneer we echt voor topturnen hadden gekozen dan zou een relatief kleine groep de meeste aandacht opeisen en ook een behoorlijke aanslag op de financiële middelen doen. Dat willen we beslist niet. Hetgeen echter niet wil zeggen dat we geen niveau hebben. Hoe is het anders te rijmen dat we de laat ste jaren bij kring- en gewestelij ke wedstrijden regelmatig in de prijzen vallen. Talent is er ge noeg." De Alliantie-voorzitter zou de frequentie van de uitvoeringen - nu nog éémaal per vijfjaar - best willen verhogen, maar realiseert zich meteen dat dat voor de lei ding een niet te behappen extra belasting zal betekenen. „On danks het enorme succes van deze sessie (het publiek beloonde de deelnemers met een staande ovatie, red.) komt er dus pas weer over vijf jaar een vervolg." I.V.M VERBOUWING VAN 1.000 M2 ZEER HOGE KORTINGEN Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 Bij aankoop van één fles champagne of twee flessen mousserende wijn. GALLGALL Altijd iets bijzonders. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 De winnaars van de spaaractie in Schiedam-Zuid namen vorige week hun prijzen in ontvangst. Sexteto Canyengue: tien jaar passie voor de tango Reindert van der Nault presenteert zijn nieuwste programma 'Dunk. De Chris Barber Jazz Bluesband brengt zaterdagavond 2 januari een nieuwjaarsconcert in het Theater aan de Schie. woensdag 30 december: Warenmarkt centrum vrijdag 1 januari: gesloten zaterdag 2 januari: Milieustation open maandag 4 januari: inhaaldag grijze mini-containers van vrijdag 1 januari dinsdag 5 januari: inhaaldag huisvuilzakken van vrijdag 1 januari Aanbiedtip huisvuil: op de ophaaldag buiten. Houd het leefbaar tijdens de feestdagen. Aanbiedtip kerstbomen: inleveren bij milieustation, verkleind in uw GFT-bak of meegeven aan de vuilnisman. ONS Milieu wenst u schone en veilige feestdagen. En een voorspoedig 1999. Milieu winter Olivier en Cooper Bouman ruimt op! Naast de vele showroommodellen met kortingen tot wel 50%, hebben we voor deze opruiming door onze gehele collectie scherpe aanbiedingen. De mooiste meubelen voor de laagste prijs! Wacht met te lang, want op op! 300 gratis parkeerplaatsen! H0ÈT 8. CHANDÖH CHAMPAGNE Reserve I VKUVË AMKïï Moét 8c Chandon Réserve Impériale of Dry Impérial 75cl* Canard-Duchêne Brut of Demi-Sec 75d* Mumm Cuvée Napa Brut of Rosé 75cl* Veuve Amiot Freixenet Brut of Demi-Sec 75cl** Cordon Negro of Carta i%99 Nevada 75cl,sTfW 'Champagne. "Mousserende wijn. Deze actie geldt voor het gehele Gall Gall assortiment c hampagnes en mousserende wijnen. Geniet, maar drink met mate. Aanbiedingen zijn geldig tot en met donderdag 31 december 1998, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel: 023 - 56 60 555. >4'#

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 5