BREED IT Heer van de jungle Nederlandse langkampeerders in gezinsverband kunnen prima terecht bij de Family Camping Club S O Bel en win! 0909 - 2023070 Wijn kopen vanuit de luie stoel 'Houdt alles in eigen hand, dat drukt de prijs' 1 'Het Plein' zoekt nieuw talent DOE ELKE WEEK MEE Fokker-expositie verlengd aae Meneer Jamin en Petje Pitamientje Slim opnemen met de Smart File (80c/m) 1-1004 In het luchtvaartmuseum j\viodome op Schiphol is de huidige themaexpositie 'Fok ker en de twintigste eeuw, een historische relatie' wegens pverweldigend succes verlengd |ot 1 april. Voor het eind van ;Jiet jaar zal het totale bezoe kersaantal van 1998 van de Aviodome nog stijgen tot meer dan 140.000. De Fokker-expositie vertelt het verhaal van bijna 90 jaar vlieg- tuigbouw van 's werelds langst bestaande onafhankelijke vlieg tuigfabriek. Veel van de 25 vlieg tuigen in deze expositie zijn ten toongesteld in een natuurlijke omgeving. Zo is de Spin te zien in een weiland, even buiten Haarlem, waar Anthony Fokker op Koninginnedag 1911 zijn be roemde vlucht rond de St.Bavo- kerk maakte. Een drietal Fok kerjachtvliegtuigen uit de Eerste Wereldoorlog staat op een Duits vliegveld enkele kilometers ach ter het front temidden van be schermende zandzakken en een hangartent. De tijger is de grootste van alle katten. Hij zou liefdesle ven en gezondheid bevorderen en is het toonbeeld van kracht, souplesse en dapper heid. Hij trotseert de Siberi sche kou en de verzengende Indiase zomers. Zijn ronde kop vormt het hart van het logo van het Noorder Dieren park. Al ruim een halve eeuw leven er tijgers in het Noorder Dieren park. Tegenwoordig zijn dat Si berische, heel vroeger waren da Sumatraanse. Er leven nu meer Siberische tijgers in dierentuinen dan in het wild. Natuurbeschermingsmaatrege len moeten de tijger voor de on dergang behoeden. Zo heeft de Bengaalse tijger dankzij reserva ten weer zicht op een toekomst. Ook fokprogramma's van die rentuinen dragen een steentje bij. Reden genoeg om in de nieuwste Zoo Informatie 'De tijgrrr...' na der kennis te maken met de grootste kat. 'De tijgrrr...' verschijnt in de reeks Zoo Informatie van het Noorder Dierenpark. De ruim 60.000 abonnementhouders van het park krijgen het gratis toege stuurd. Geïnteresseerden kun nen het het boekje bestellen door f 12,- over te maken op giro 927586 te name van het Noorder Dierenpark, onder vermelding van 'De tijgrrr...'. Het boekje is ook verkrijgbaar in de souvenirwinkel van het park voor f8,50. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Noor der Dierenpark, telefoon 0591-618800. h Eenmaal terug in Nederland stichtte Fokker in 1919 de NV Nederlandsche Vliegtuigenfa- briek en betrok een fabriekshal in Amsterdam Noord. In deze nagebouwde hal is onder andere j het eerste echte passagiersvlieg tuig de Fokker F.2 te zien, ter- wijl het in aanbouw is. Aan de overkant bevindt zich het zojuist gerenoveerde Schiphol van vlak na de Olympische Spelen in Am- I sterdam. Een Fokker F.7a staat klaar om één van de geregelde vluchten naar Nederlands Oost- Indië aan te vangen. Een volgend diorama geeft ons een andere kijk op een Neder- l lands vliegveld. Temidden van schuilkelders, gemobiliseerde militairen en schuttersputten is rond de Fokker C.5-tweedekker te zien hoe de situatie op 11 mei I 1940 was, één dag na het uitbre ken van de Tweede Wereldoor log. De Fokker C.5 in de Avio dome is het enige militaire vlieg tuig dat de Tweede Wereldoor log heeft overleefd. Het is te zien naast een gereconstrueerde Fok ker D.21 jager, die na een hel- dénvlucht in de meidagen van 4940 is neergestort en recentelijk is opgegraven door vrijwilligers van de Stichting CRASH. De tentoonstelling heeft ook in teractieve attracties met als klap op de vuurpijl een 'Virtual Reali ty' Parachute Simulator. Hier mee kan een 'echte' parachute sprong worden gemaakt uit een authentieke Fokker 50 (zoals dat elke dag overal ter wereld ge beurt). Daarnaast vindt de be zoeker Flight Simulators met be wegende stoelen en computers met een encyclopedie. Tevens --zijn er diverse fiims over de ge schiedenis van Fokker en de res tauratie van de Fokker Spin te Szien. ^f)e Aviodome is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van |^10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Na 31 maart is de Aviodome ook weer op maandag geopend. Tel: 020-406 80 00. Het Nederlands Audiovisueel Archief (NAA) toont hoogte punten uit zijn collectie in de videozaal van het NAA Om roepmuseum. Het vertonings programma, dat regelmatig zal wisselen, draagt de titel Cinema NAA. Cinema NAA gaat van start met een presentatie van materiaal uit de verworven collectie reclame films van de Amsterdamse ca meraman Tom van Helden. De verzameling bestaat uit 35.000 reclamefilms en televisie- en ra diospots. In de voostelling zijn daarvan enige tientallen te zien. De oudste stamt uit 1925 getiteld 'Feelix de sneltekenaar' en is een stomme bioscoopreclame voor Rode Ster Tabak van Niemeijer, gemaakt door de animatiefilmer George Debels. Maar ook mo derne klassiekers alsPetje Pita mientje', Ton van Duinhoven als Meneer Jamin en 'Japie' voor King Corn brood ontbreken niet. Tom van Helden: 'Het leu ke van reclamefilms is dat je, in een kort bestek, afgeronde ver haaltjes krijgt gepresenteerd. Ze zijn een weerspiegeling van de maatschappij van een bepaald moment. Maar ze verbeelden ook collectieve dromen'. NAA Omroepmuseum: Oude Amersfoortseweg 121-131, Hil versum. Open: dinsdag t/m met vrijdag 10.00-17.00, zaterdag en zondag van 12.00-17.00 uur. m Family Camping Club ver huurt al sinds 1964 volledig ingerichte bungalowtenten op haar mooie gezellige vakan tiepark aan de Moezel in Duitsland, vlakbij het beken de toeristenstadje Cochem. Zij is de oudste organisatie op dit gebied en tevens eigenares se van het park, waardoor zij voor 100% kan instaan voor kwaliteit. Intussen is het mo gelijk met eigen caravan, vouwwagen of tent te komen. Er verblijven tijdens het hoogsei zoen uitsluitend Nederlandse ge zinnen, die er hun hele vakantie doorbrengen. Geen dagelijks ko men en gaan van gasten dus. Vooral voor de jeugd is dit pret tig. Nieuwe vriendjes of vrien dinnetjes gaan niet plotseling weer vertrekken. Ook het rekre- atieprogramma is in het Neder lands, wat het onderling kontakt bevordert en meteen een gezelli ge sfeer geeft. De camping ligt direkt aan de rivier en is omgeven door uitge strekte druivenvelden, bergen en bossen. De natuur is werkelijk prachtig. Het kleine schilderach tige plaatsje Mesenich ligt vlak bij. Het klimaat is heerlijk, met veel zon! In totaal staan er 54 bungalowtenten op het park, verdeeld over diverse veldjes, af gezet met bomen en struiken. Alle tenten hebben een vaste vloer met vloerkleed, staan ruim opgesteld en zijn goed en com fortabel ingericht ondermeer met koelkast en electrisch licht. Men hoeft alleen een slaapzak en linnengoed mee te nemen. Er zijn 60 plaatsen voor eigen caravan, vouwwagen of tent, ro mantisch gelegen tussen de drui ven, met electriciteit en water. Met eigen auto Voorzieningen op het park zijn: een gezellig rekreatiegebouw met bar, een restaurant voor het be tere smikkelwerk, met een bin nen- en buitenbar met uitzicht over de zwembaden, een kleine zelfbedieningswinkel, een nieuw modern sanitairgebouw, dat steeds goed schoon gehouden wordt (in voor- en naseizoen is het verwarmd), een baby-was ruimte, een filmzaaltje, de recep tie, waar men met alle vragen en wensen terecht kan en twee zwembaden, waarvan een voor de peuters. Verder zijn er glij baantjes, schommels, zandbak ken en wippen. Er is warm en koud water op de velden voor afwas en dergelijke. Men kan met eigen auto komen - afstand vanaf Arnhem slechts 300 km. - of met de F.C.C. tou ringcars - opstapplaats Utrecht C.S. De openingstijden van de camping zijn, voor de ingerichte tenten van 3 juli tot 4 september en voor de caravanvelden van 15 april tot 10 oktober. Ook pen sions en appartementen kunnen via F.C.C.' gereserveerd worden, waarbij men eventueel gebruik kan maken van de bus en ook van harte welkom is bij het rek- reatieprogr'amma. Er is een origineel en uitgebreid rekreatieprogramma voor 's morgens, 's middags en 's avonds. Voor de oudere jeugd en volwassenen is er een rekreatie- leider en voor de kleintjes apart een spelleidster. Een paar voor beelden uit het programma zijn: sportdag, rallye, dropping, wan deltocht, playback-talenten- jacht, dansavonden (stijl en disco), wijnproeverij, bingo, film, voetbal, volleybal, tafelten nis, dart, show-spelavond, dage lijks kinderspelletjes zandkaste len bouwen, koekjes bakken, zaklopen enzovoort. Er is na tuurlijk nog veel meer, wat niet allemaal genoemd kan worden. Veel van deze aktiviteiten zijn gratis. Ook bij diverse wedstrij den worden gratis prijzen ter be schikking gesteld. Verder kan men tennissen, varen met de rondvaartboten op de Moezel, fietsen, kastelen bezoeken, met de kabelbaan, op terrasjes zitten of lekker uit eten gaan. In Co chem is een nieuwe attraktie ge opend 'Kinderland'. Doordat zij zich zo uitstekend vermaken, is het vaak de speciale wens van de kinderen om de vakantie weer opnieuw op de Family Camping Club camping door te brengen. Omdat de jeugd zo goed wordt beziggehouden,heb de ouders ook iets aan hun vakantie, 's Nachts kan men ook goed sla pen, omdat ervoor gezorgd wordt dat het rustig is op de camping. Voordelig De prijzen zijn voordelig, omdat Family Camping Club alles in eigen hand heeft. De moeite waard om de folder op te vra gen. Ook de voor- en naseizoen- prijzen zijn erg aantrekkelijk. In deze periode biedt Family Cam ping Club bovendien een gratis wijnproeverij aan bij verblijf van een week of langer. Omdat het park niet zo groot is en gauwe volgeboekt, is het raadzaam niet te lang te wachten met reageren. Nadere informatie en een folder te verkrijgen bij Family Cam ping Club, tel. 023-5848567 of 5849203, ook op zaterdag en zondag. Engelen spelen de hoofdrol in de City of Angels, die War ner Bros deze maand op vi deo uitbrengt. Het verhaal speelt zich af in Los Angeles. De engelen Seth (Nicolas Cage), Cassiel (André Braugher) en hun gevleugelde collega's ontfermen zich over het lot van de mensen op aar de. Ze verzamelen iedere ochtend op Malibu Beach om de zonsopgang te volgen en schrikken ook niet terug voor een beetje kunst- en vlieg werk op de wolkenkrabbers van L.A. Tijdens zijn werk ontmoet de engel Seth de nuchtere en koele chirurge Maggie (Meg Ryan). Ze verliest één van haar patiën ten, die opgepikt wordt door Seth, waarna ze volledig in de war is. Seth raakt ook in de war. Hij is stapelverliefd op Maggie en begint te verlangen naar een leven onder de mensen met alle nadelen van dien: pijn. gevoe lens, zintuigen, dood. Maggie daarentegen begint zich ernstig vragen te stellen over de zin van het leven. Haar ratione le ingesteldheid belet haar in engelen te geloven maar toch begint ze te vermoeden dat er iets moet zijn dat we niet hele maal kunnen vatten. Deze twee tegenpolen ontmoeten elkaar in een heerlijk ongegeneerd ro mantisch verhaal, dat op een goddelijke manier in beeld ge bracht wordt door regisseur Brad Silberling. Ryan bevestigt haar status van ongekroonde koningin van de zoete romantiek, terwijl Cage op een bijzonder overtuigende manier de rol van de verlwijfel- de engel neerzet. Hemels! Everything that rises Everything That Rises is een hedendaags verhaal over het le ven van de Amerikaanse boer: de mooie momenten van het leven op de buiten, maar ook en vooral de ontberingen en de harde tegenslagen waarmee de boer te kampen heeft. De Clays runnen een veeranch en moeten dag na dag vechten om hun veestapel op peil te houden. Als op een dag meerde re koeien afgezonderd raken van de kudde, neemt zoon Nat han ongehoorde risico's om de koeien op tijd weer binnen te krijgen. Hij valt samen met zijn paard ib een kleine ravijn en wordt door z'n vader^ verplicht het gewonde paard af te maken. Bij hun terugkeer naar de ranch, worden de veedrijvers nog maar eens geconfronteerd met de vooruitgang die. door allerhande bouwprojecten een opdringerige plaats inneemt in de immense Amerikaanse na tuur. Bovendien zitten de Clays in financiële moeilijkheden. Tot overmaat van ramp raken vader en zoon Clay betrokken in een dom ongeval en de diagnose is hard... heel hard. In de videotheken: 20 januari 1999 Chateau-online is de naam van een nieuwe internet site voor wijnliefhebbers die graag hun wijninkopen doen vanuit hun luie stoel. De site is be doeld voor wijn amateurs en professionals en is zowel in het Frans als in het Engels te raadplegen. De voormalig sommelier van het Ritz res taurant in Parijs, Jean-Mi- chel Deluc, is voor Chateau- online verantwoordelijk voor de wijnkeuze en geeft wijnad viezen. Chateau-online (www.chateau- online.cam) biedt zijn bezoekers onder andere een selectie van meer dan 300 verschillende wij nen afkomstig uit de traditionele wijnlandel, zoals Frankrijk en Italië maar ook uit nieuwe we reldlanden, zoals Zuid-Afrika, Australië en de Verenigde Sta ten. Al deze wijnen zijn binnen een week leverbaar in heel Euro pa. Daarnaast biedt de site in formatie over wijn en is het voor bezoekers van de site mogelijk om gratis persoonlijk en profes sioneel advies te vragen over alle zaken die met wijn te maken hebben. Tot slot organiseert Chateau-online regelmatig eve nementen zoals live verslagen van proeverijen, Avijnbeurzen en veilingen met een rechtstreekse verbinding, waarop direct gebo den kan worden. Elke week geeft Jean-Michel De luc op de site gratis advies over wijn en spijs combinaties en de beste wijnen en hun beste jaar gangen. Ook geeft hij aanwijzin gen hoe een eigen wijnkelder aan te leggen en in welke condities wijnen het beste bewaard kun nen worden. Daarnaast selec teert hij elke week zijn lievelings wijnen, wijnen die na een strenge kwaliteitsselectie ook een correc te prijs kwaliteitsverhouding moeten bieden. Het keurmerk Chateau-online Chateau-online garandeert de laagste prijzen voor de aangebo den wijnen met de garantie dat als de koper de wijnen binnen een week elders goedkoper aan treft, het verschil direct wordt terugbetaald, op voorwaarde dat een prijsbewijs overhandigd kan worden. Betaling van bestellin gen is mogelijk per cheque, per telefoon of per fax via Crédit Mutuel. Het is via Chateau-online ook mogelijk iemand wijn cadeau te doen. Er bestaat dan ook de mogelijkheid om een persoonlijk bericht samen met de wijn te versturen. Chateau-online verze kert een optimale bezorging van de wijnen in minder dan een week door heel Europa. Wijnen worden verkocht in do zen van 6 of 12 wijnen. De aan gegeven prijzen zijn de prijzen die gelden bij directe aankoop bij de producent, de transport kosten bedragen 109 FF voor heel Europa, onafhankelijk van het aantal bestelde wijnen. Voor wie niets wil missen is er de mogelijkheid zich via e-mail in te schrijven op de mailing list van Chateau-online. Men ontvangt dan gratis alle berichten via e- mail en loopt daarmee niet het risico een bericht te missen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Dorothée Peitzmann en Sophie Jump, tel.: 00 33 14 064 75 32. HATHAO Ér Een plein is geen echt plein als er geen mensen op het plein zijn. Op een goed plein ontmoeten mensen elkaar, praten met el kaar, laten iets van zichzelf zien of spelen juist een rol. Een goed plein verandert van dag tot dag en is steeds een afspiegeling van de stad waar het toe behoort. 'Het Plein' is het Open Podium van Theater Zuidplein. Een plek om op te treden, om andere mensen te ontmoeten en om iets van jezelf te laten zien. 'Het Plein' wil een afspiegeling van Rotterdam zijn, net zo levendig en divers. Daarom is 'Het Plein' hard op zoek naar: Talent. Mensen die denken dat ze iets kunnen op een podium en die dat ook aan andere mensen wil len laten zien. Alle acts zijn wel kom als ze maar van iemand zelf zijn (dus geen playback, maar wel een Turks gedicht. Wel een stukje cabaret maar niet als het gejat is). Eerste mogelijkheid: woensdag 27 januari, 20.30 uur in Theater Zuidplein in Rotterdam. Daarna iedere laatste woensdag van de maand (24 februari, 24 maart. 28 april, 26 mei)' inschrijven kan vanaf heden bij Winfred Voor dendag, Theater Zuidplein, tel.: 010-203 0210, of stuur een brief je aan Theater Zuidplein. 'Het Plein', Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. De act mag maxi maal 15 minuten duren, selectie o.b.v. aanmelddatum en varië teit in het programma. Wie herkent het niet? Er komt vanavond een spannende film op tv die men graag wil opnemen, maar over tien minuten moety men de deur uit. Er ligt een stapeltje tapes naast de recorder maar welke nu kan worden ge wist weet niemand. Tijd om ze even af te kijken is er niet meer. De SLV-F900 videorecorder van Sony brengt de oplossing. Deze heeft een uniek feature: Smart File. Men houdt de videocasset te even voor de recorder en krijgt op het tv-scherm een complete inhoudsopgave met alles wat er op de band staat. Inclusief de lengte van de opname en de da tum waarop deze werd gemaakt. En het mooiste is, men hoeft er helemaal niets voor te doen. Het gebeurt geheel automatisch. Bovendien hoeft er nooit meer gezocht te worden naar het be gin van een opname. Even met Smart File de gewenste opname aanklikken en de videorecorder spoelt automatisch naar het be gin. Op dezelfde manier kan men een opname beveiligen tegen abusievelijk wissen. Dat kon al door het nokje uit de cassette te breken maar dan was de hele band niet meer geschikt voor opname. Nu wel. De SLV-F900 biedt nog tal van andere handige features en kost f1199,-. Het MyAterievanDeHaventooiyó Lees de strip in deze krant, bel en win een mooie prijs. mjMM'i O" Hemels kunst en vliegwerk in LA Nicolas Cage en Meg Ryan in City of Angels Lo m.ïu.vi «s v;s Ai «fcirxsuRA r* s.ïvwü hfz vofs i titv, de imvt '-'iwyp"''"'' Everything that rises

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 5