SCHIEDAM BELOOFD: Miauwen in Margiethal Tienerzaken in De Blauwe Brug Schiespoordag Nieuwe directie Open dag bij Radboud Bustocht naar Jos Brink Popworkshop presentatie Welkom in Schiedam Politieke afweging: kosten bedragen tussen een half en één miljoen gulden Kunstuurtje Activiteiten in Thurlede Activiteiten voor ouderen r Stekenbal met Rietzeilers Jongen berooft bejaarde man £m Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 20 JANUARI 1999 3-1441 SCHIEDAM Dat er niets voor jongeren te doen is en dat zij niets willen is bij dezen uit de wereld geholpen: in wijkcentrum De Erker is er eind januari weer een popworkshop presentatie. Het hele seizoen door oefenen de bandjes beneden in de kelder keihard om elk jaar weer tot een presentatie te kunnen komen. Op 29 en 30 januari is het voor hen weer tijd om uit hun hol te komen en het publiek te laten meegenieten van hun inspannin gen. De bandjes die optreden spelen allemaal verschillende soorten muziek: van punk tot blues en van hardrock tot pop muziek. Zo is er een kinderband die Jimmy Hendrix vertolkt en vervolgens moet de luisteraar oordopjes pakken om de hard rock akkoorden op menselijk wijze te kunnen verteren. Het weekend van 29 en 30 janua ri staat in het teken van live muziek en is voor iedereen toe gankelijk: jong en oud. De en tree is gratis en de zaal gaat open om 19.00 uur. Beide avonden duren tot ongeveer 24.00 uur, maar als het publiek wild en thousiast is wil men best een paar minuten uitlopen. Op vrij dag spelen onder andere Sin, Korch, Anubis, Band zonder vent en zaterdag Kick off, No way out, After work, Chaos en Mouse band. SCHIEDAM Carnaval lijkt nog ver weg, maar carnavalsver eniging De Rietzeilers begint za terdag 23 januari met een op warmertje. Op het Stekenbal ontvangen zij dan maar liefst acht gastverenigingen uit het hele land, die muzikaal begeleid worden door drie blaaskapellen en de disco van Eric Uitewilli- gen. Ondanks het reeds grote bezoekersaantal, nodigen de Rietzeilers alle gemotiveerde carnavalsvierders uit Schiedam uit om dit feest met hen te vie ren. Het feest wordt gehouden in dienstencentrum de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan en be gint om 20.30 uur. Entree kost 7,50 en leden mogen gratis naar binnen. N00RDEINDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Een echt welkom is het niet, zo'n hoop afval. Als je hier op de Park weg even de kaart raad pleegt, hang je lekker met je neus boven de puinhoop. En dat terwijl het toch al niet zo makkelijk is om in dit stukje Schiedam je weg te vinden, met de werkzaamhe den aan het metrotracé en de nieuwbouw aan het Spin huispad, waardoor vaak straten afgesloten of slecht bereikbaar zijn. Hierdoor ziet dit gedeelte er niet echt aantrekkelijk uit. Maar goed, de winkels moe ten nu eenmaal hun vuil kwijt en gelukkig staan der gelijke 'ontvangstcomité's' er alleen op vuilophaaldagen... vak 1 t/m Op de kaart kijken en tegelijk een frisse neus halen? SCHIEDAM De verplaat sing van de Finse school van Schiedam-Zuid naar de nieu we wijk Sveaparken lijkt technisch haalbaar. Dat is de eerste conclusie van twee me dewerkers van Bouw- en Wo ningtoezicht. Grote vraag blijft of de verhuizing ook fi nancieel verantwoord is, want de kosten zullen tussen een half en één miljoen gulden be dragen... Sinds ruim een week zijn Anton den Braven en Sjaak Edelschaap bezig met de inspectie van de Finse school aan de School straat. Het houten complex moet wijken voor nieuwbouw van de Sint Jozefschool. Vanwe ge de cultuur-historische waarde van Finse school lanceerde wet houder A. Reijnhout van Volks huisvesting de gedachte om het schoolgebouw compleet te ver plaatsen naar de Scandinavische wijk Sveaparken, die de komen dejaren in Schiedam-Noord ver rijst. Eén zaag In Schiedam werden drie Finse scholen gebouwd: twee op het Lorentzplein en een aan de Schoolstraat. Uit het Gemeente archief blijkt dat de opdracht hiertoe begin 1949 voor ruim zes ton werd verstrekt aan de firma NV Panagro te Warmond. De De medewerkers van Bouw- en Woningtoezicht aan de slag aan de Schoolstraat. architect was D. Th. Laurentius uit Voorschoten. De scholen werden geheel ter plaatse ge bouwd, nadat alle houten onder delen uit Finland waren aange voerd en werden opgeslagen in de Korenbeurs. Zoals in het bestek beschreven, zijn alle onderdelen geschaafd, geprofileerd en op lengte ge zaagd aangevoerd. In dat bestek staat ook dat per school twee verstekbakken en één zaag van goede kwaliteit werden gele verd. Per school bestond het ma teriaal uit 2428 pakketten. De scholen zijn ter plekke opge bouwd. Het onderzoek waar Edelschaap en Den Braven nu mee bezig zijn, bestaat uit drie onderdelen. Ten eerste gaat het om de con structie van het complex, verder om de methode om het gebouw te verplaatsen en tenslotte om de kosten en consequenties die daarmee zijn gemoeid. „Het grootste probleem is wellicht het gegeven dat de school echt lat voor lat is gespijkerd", zegt Edelschaap. „In hoeverre be schadig je het gebouw als we het uit elkaar halen? De kwaliteit van het hout is goed, blijkt uit ons onderzoek. Er zijn maar een paar binten verrot. Dus in die zin is verplaatsen haalbaar. Maar het gaat om de wijze waar op we de constructie uit elkaar halen zonder het oorspronkelij ke complex te beschadigen." Fundering Gedacht wordt nu aan het door zagen van delen van de Finse school en die na verplaatsing met naden weer aan elkaar te hechten. Den Braven: „Maar ook daarna moet je alles verste vigen en isoleren, want dit ge bouw voldoet absoluut niet aan de normen van deze tijd. Moge lijk dat een aanpassing met iso latiekorrels uitkomst biedt om houtrot te voorkomen." Over de kosten van de verhui zing van het gebouw willen de twee medewerkers van Bouw- en Woningtoezicht nog niet al te veel kwijt. „We hebben nog niet echt gerekend, maar het beloopt volgens ons een bedrag tussen een half en één miljoen gulden. Zo moet er een nieuwe betonnen fundering worden gestort, een nieuwe vloer en dakbedekking geplaatst, goten en een cv-instal- latie geïnstalleerd. Dat is niet niks." De verwachting is dat het onder zoek naar de technische haal baarheid van de verplaatsing nog deze week wordt afgerond. Daarna vindt de politieke afwe ging plaats of de verhuizing fi nancieel verantwoord is. SCHIEDAM Museum medewerker Ischa Mulder verzorgt donderdag 28 janu ari weer een kunstuurtje in het Stedelijk Museum. Be langstellenden krijgen onder zijn leiding een rondleiding langs de tentoonstelling van de Vereniging voor Irrealis- me en Abstractie (VIA), met onder meer een kijkje in het oude fotoboek van Steef de Vries (voorzitter van de VIA). Het kunstuurtje begint om 12.30 uur en de deelna mekosten zijn gelijk aan de toegangsprijs tot het mu seum. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 De katten worden bewonderd. SCHIEDAM Heel wat ge- miauw klonk zondag op uit de Margriethal. Hier werd name lijk een Internationale Katten tentoonstelling gehouden. Ge streept, wit of zwart, met of zonder sokjes, lang en kort haar, op een geborduurd kus sentje of niet en natuurlijk in het bezit van een indrukwek kende stamboom; in allerlei soorten en maten waren de beestjes te bewonderen. Zo'n zeshonderd mensen waren naar de sporthal gekomen en ook 324 poezen bevolkten de ruim te. Naast de competitie, waar bij door de langharen, Siame zen, kortharen en halflangha- ren de titel 'mooiste kat van de Margriethal' kon worden ge wonnen, kon men ook infor matie krijgen over poezen. Ook konden er katten worden ge kocht, maar nog niet die dag van eigenaar wisselen. Dat zou immers wellicht teveel stress veroorzaken bij de kat; de nieu we poes kan later bij de oude eigenaar worden opgehaald. SCHIEDAM Een 16-jari- ge jongen heeft donderdag middag een 82-jarige bewo ner van de P.J. Troelstralaan beroofd van zijn geld. De jongen kwam geld opha len voor het schoonmaken van het portiek en gaf de man plotseling een klap te gen zijn hoofd. Nadat de overvaller enkele bankbiljet ten uit de portemonnee van het slachtoffer had wegge grist, maakte hij zich uit de voeten. Een speurtocht van de politie leverde niks op. SCHIEDAM In wijkcentrum De Blauwe Brug gaan de ko mende week allerlei nieuwe tie neractiviteiten van start. Creatieve jongeren van 9 tot en met 12 jaar kunnen wekelijks aan de slag met papier, stof, schmink en ander materiaal. De tieners kunnen zelf ideeën aan dragen. Deelname kost tien gul den per vier keer. Op de vrijdag wordt iedere week een gezellige middag voor tieners van 10 tot en met 15 jaar gehouden. Ze kunnen dan spelletjes spelen, met elkaar kletsen of lezen. Deelname kost een gulden per keer. Maandag 25 januari begint een korte cursus Donkere Kamer Fotografie. De cursus omvat EXPOSITIE De Schiedamse kunstenares Lies de Jongh-Bontan houdt tot eind maart een verkoopexpositie in het kantoor van Woningbouwvereniging Schiedam, aan de Kerklaan 33. Lies de Jong-Bontan maakt moderne, vrolijk gekleurde schilderijen. Bezichtigen van maandag t/m donderdag tussen 8.00 en 16.30 uur en op vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur. drie maandagavonden van 19.30 tot 21.30 uur en de deelnemers leren foto's maken en zelf ont wikkelen in de doka. Tijdens de eerste les is bij de docent een materialenpakket te koop voor 25,-. In dit pakket zit een zwart wit filmpje en fotopapier. Deel name aan de cursus bedraagt 65,-. Men moet wel zelf een ca mera meebrengen. Voor meer informatie over de activiteiten kan men bellen, tele foon 2470464. Overigens zijn vanaf maandag 25 januari ook reeds kaarten verkrijgbaar voor het Kinder filmfeest dat tijdens de voor jaarsvakantie (16 tot en met 19 februari) in De Blauwe Brug wordt gehouden. SCHIEDAM Modelspoor vereniging Schiespoor organi seert zaterdag 23 januari haar maandelijkse Schiespoordag in het clubgebouw aan de Wester kade 21. Vanwege het grote suc ces van de vorige Schiespoordag in december, wordt dit program ma nu herhaald. Dit betekent dat zaterdag de grote modelspoorbaan weer te zien is, waarop de treinen van de leden rondrijden. Om 11.00, 13.00 en 15.00 uur wordt de zaalverlichting gedoofd en gaan de honderden kleine lampjes op de clubbaan branden. Daarnaast gaat de bijna voltooide n-baan in bedrijf en er wordt weer een modelspoorbeurs gehouden. De Schiespoordag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de toe gang kost een gulden voor vol wassenen en twee kwartjes voor kinderen. SCHIEDAM Het Ensemble Vivente treedt zaterdag 23 janu ari op in woon- en zorgcentrum Thurlede, aan de Nieuwe Dam laan 759. Het ensemble brengt bekende en minder bekende ope rettemelodieën ten gehore. Het optreden begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 2,50. Woensdag 27 januari wordt in Thurlede bingo gespeeld. De balletjes gaan om 14.00 uur aan de rol en deelname kost een rijksdaalder. SCHIEDAM De A. de Jong Groep heeft onlangs een direc tiewisseling ondergaan. De heer A. de Jong (67) is als directeur afgetreden en opgevolgd door drs. A. de Jong MBA (31). De heer De Jong sr. blijft wel als commissaris aan de Schiedamse onderneming verbonden. De di rectie van A. de Jong Installatie techniek BV bestaat nu uit drs. A. de Jong en ing. M. Mosterd. De directie van De Jong-Coen BV wordt gevoerd door drs. A. de Jong en ing. H. Soffers. A. de Jong BV is gevestigd aan de 's-Gravelandseweg 390 en telt dochterondernemingen op het gebied van milieu- en energie techniek en klimaatbeheersing. SCHIEDAM In dienstencentrum De 4 Molens wordt zaterdag 23 januari een dansavond voor ouderen georganiseerd. De avond staat onder leiding van het echtpaar Brink en begint om 19.30 uur. Deelname kost twee gulden. Zondag 24 januari wordt in De 4 Molens een koffie-inloop gehouden. Deze begint om 11.00 uur en de toegang is gratis. Om 13.30 uur begint een contactmiddag voor ouderen. De middag duurt tot 16.15 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Bij voldoende belangstelling wordt voor leden van de NCRV en andere geïnte resseerden uit Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis op woens dag 17 februari een bustocht ge organiseerd naar de NCRV-stu- dio in Hilversum. De deelnemers bezoeken dan een live uitzending van het programma 'Jos op 1' van Jos Brink. De bus vertrekt om 13.00 uur uit Schiedam en rond 19.00 uur keert het gezelschap weer terug. Voor meer informatie en aan melding kan men bellen met me vrouw Kunst (telefoon 4265401) of mevrouw Wilschut (telefoon 4742078). SCHIEDAM Muziekvere niging St. Radboud organi seert op zondag 24 januari weer een open dag. Men kan kennis maken met de vereni ging, alvast een kijkje nemen in het verenigingsgebouw en ken nis maken met diverse muziek instrumenten. Ook is er een openbare repetitie van het leer lingenorkest. Tussen 14.00 en 16.00 uur staan de deuren van zaal De Noord aan Kerkweg 46a open. De nieuwe opleidingen zijn be doeld voor iedereen vanaf tien jaar. St. Radboud biedt de kans voor iedereen die al eens een muziekinstrument wilde bespelen. Er wordt muziekles van deskundige, enthousiaste docenten geboden in samen werking met muziekcentrum OpMaat, per week twintig mi nuten individueel les, diverse instrumenten gratis in bruik leen en na ongeveer een half jaar al meespelen in het leerlin gorkest. In 1999 kost dit 50,- per maand. Ook wordt de gelegen heid geboden om één maand gratis kennis te maken met het leerlingenorkest door mee te spelen op een concert en mee te gaan op een concertreis naar Antwerpen. In vier repetitis wordt een programma ingestu deerd en een try-out gegeven door het 'uitgebreide' leerlin genorkest op zondagmiddag 21 februari in de concertreks 'Een klassiek uur Radboud' in de Dorpskerk van Kethel. Op zondag 28 februari wordt een concert gegeven in Antwerpen. Voor dit afgeronde project be talen deelnemers slechts 25,- voor de vier repetities, een con cert en concertreis naar Ant werpen. Informatie over de opleiding en de reis kan men verkrijgen bij G. Schepman, tel. 4266836. Tijdens de Open Dag op zon dag 24 januari krijgen alle be zoekers een gratis kaart voor het Klassiek uur Radboud van 21 februari. i kunststofkozijnen Fabricage in algen fabriek Warmte-lsolerend en onderboudsvri) Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend In prils Ampèrestraat 4 - Vlaardlngen Telefoon 010-4349833 I (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4,602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Verplaatsing houten Finse school naar Sveaparken technisch mogelijk NS Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3