PvdA in Tweede Kamer zegt regionale delegatie toe de rug recht te houden Gezond en trendy slapen met De Vos Burchart 26,98 Burgerlijke stand Twee oudere heertjes SCHIEDAM 4,99 19,99 Rond je bord afgelast Lunchconcert in Stedelijk Niet meer vallen in huis Kleding- en speelgoedbeurs PvdA-coryfeeën in Vijfsluizen Naar een onkruidvrije stad Vooijaarscursus bloemschikken HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 27 JANUARI 1999 4-1442 SCHIEDAM— De voor lichtingsbijeenkomst 'Rond je bord' die in het kader van het project 'Opvallend veilig' afgelopen maandag zou wor den georganiseerd, is niet doorgegaan. Er waren te wei nig aanmeldingen: voor de twaalf plaatsen hadden zich slechts twee mensen opgege ven. De bijeenkomst over ge zond eten voor ouderen wordt nu naar eind februari verplaatst. De GGD Nieuwe Waterweg Noord en de Stichting Ouderenwerk Schiedam hopen dat er dan meer mensen naar de thema middag over voeding komen. SCHIEDAM Pianist Wim Voogd geeft woensdag 3 februa ri een lunchconcert in het Stede lijk Museum. Hij studeerde orgel aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag en piano in Rotterdam. Hij is nu dirigen t/organist in Den Haag en pia nist aan de Academie voor Eu- ritmie in Den Haag. Hij geeft orgelconcerten en treedt regel matig op met de bas-bariton Wout Osterkamp. Als pianist werkte hij vooral samen met vo cale solisten. Daarnaast verleent hij medewerking aan koorcon certen. Woensdag speelt hij de len uit Das Wohltemperiertes Klavier van Bach. Het concert begint om 12.30 uur en is om 13.00 uur afgelopen. Toegang tot het museum en concert is gratis. SCHIEDAM Stichting Ou derenwerk verzorgt een driedeli ge cursus voor ouderen, getiteld 'Vallen: voorkomen is beter dan genezen.' De cursusbijeenkoms ten hebben plaats in diensten centrum de 4 Molens, op don derdag 4, 11 en 18 februari van 14.00 tot 16.00 uur. Tijdens de cursus leren ouderen, mede aan de hand van video beelden, hoe ze de kans op val partijen kunnen verkleinen. De cursus kost 7,50. Voor meer informatie en aanmelding kan men 4 70 55 00 bellen. SCHIEDAM In wijkcentrum Dreesplein wordt vrijdag 29 ja nuari een kleding- en speelgoed beurs gehouden. Wie kleding of speelgoed wil verkopen, moet zich vóór donderdag melden bij het centrum aan het Dr. Willem Dreesplein 2 (telefoon 4738671). De kleding- en speelgoedbeurs duurt vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur en de toegang is gratis. WATERWEG De PvdA- afdelingen Schiedam, Vlaar dingen, Maassluis en Hoek van Holland organiseren zondag 31 januari een geza menlijke bijeenkomst in sportpark Vijfsluizen, aan de Mr. L.A. Kesperweg 45 in Vlaardingen. Tijdens deze bijeenkomst kan worden kennisgemaakt met de drie kandidaat-voorzitters van de landelijke PvdA, Ma rijke van Hees uit Enschede en het duo Lennaart Booij en Eric van Bruggen uit Amster dam, Ook aanwezig zijn twee kandidaten voor Provinciale Staten, ex-wethouder van Rotterdam Edith Hallesleben en ex-Tweede Kamerlid Arie de Jong. Zij discussiëren over regionale onderwerpen als de A4, vliegveld Zestienhoven, de tweede Maasvlakte en het openbaar vervoer. De PvdA-bijeenkomst wordt geleid door David van der Houwen en de muziek wordt verzorgd door het dames koor Uit Volle Borsten. De middag begint om 15.00 uur en zal rond 17.15 uur worden afgesloten door het dames koor. De toegang is gratis. SCHIEDAM Vroeger waren Nederlanders misschien een proper volkje met gesopte en schone stoepjes, maar die tijd is voorbij. Gecombineerd met het milieubesef van de jaren zeven tig, waardoor chemische bestrij dingsmiddelen uit den boze werden, ging het onkruid op verharding (dus tussen bijvoor beeld tegels) welig tieren. Deze ongewenste plantjes wekken de ergernis van zowel wijkbewo ners als medewerkers van het ONS. De laatste heeft dan ook vrijdag een themamiddag ge houden over hoe het verder- moet met het onkruidbeleid. Zo'n veertig belangstellenden, waaronder een aantal raadsle den en wethouders, waren aan wezig en luisterden naar de le zingen van J. Spijker over de beleidsmatige aspecten van on kruid op verhardingen en J. Hoksbergen over verschillende methoden van onkruidbestrij- ding. Van de oppervlakte van Schie dam, die 2000 hectare bedraagt, wordt tien hectare overwoekerd door onkruid. Er zijn twee on- kruidborstelmachines en nog wat bosmaaiers, maar dat is niet genoeg om alles te verwijderen. Vanaf 1973 gebruikt men geen chemische middelen meer voor de onkruidbestrijding, maar handmatige en mechanische be strijding is niet toereikend: het bedrag van 150.000 gulden dat hiervoor wordt uitgetrokken is niet genoeg om Schiedam on- kruidvrij te maken. Het ONS moet dan ook keuzes gaan ma ken. Nu nog wordt alleen on kruid op doorgaande wegen en toeristische routes bestreden. Bij de reiniging hebben de plan tjes geen prioriteit; deze voor keurspositie is weggelegd voor hondenpoep en zwerfvuil. Vrij dagmiddag is gesproken over andere maatregelen die wellicht in de toekomst kunnen worden getroffen, zoals het branden of stomen van onkruid, of toch het gebruik van chemische midde len, maar dan wel selectief. In Utrecht wordt een proef gehou den met een nieuwe techniek, waarbij nauwkeurig een nieuw bestrijdingsmiddel, glyfosaat, wordt gedoseerd. Dit middel valt al binnen enkele uren uit een. Met speciaal gereedschap wordt het nauwkeurig op het te Au wordt onkruid nog met machines verwijderd, misschien raakt in de toekomst toch weer het gebruik van chemische middelen in zwang. behandelen onkruid aange bracht, bijvoorbeeld op plaat sen waar wortelingroei voorko men moet worden. Er komt in ieder geval eerst een project groep om in samenspraak met inwoners van Schiedam het be leid te heroverwegen, want het ONS streeft naar een beheerssi- tuatie die voor zowel bewoners, bestuurders als medewerkers aanvaardbaar is en streeft mo gelijk naar een onkruidvrij Schiedam. De deelnemers aan de middag kunnen al bij zichzelf beginnen voor een onkruidvrije stad: zij kregen een voegen reiniger mee, een soort schrappertje om onge wenst groen tussen de tegels te verwijderen. SCHIEDAM De PvdA in de Tweede Kamer houdt vast aan het schrappen van de A4. Die toezegging deed fractie voorzitter Ad Melkert vrij dagmiddag aan een zware re gionale PvdA-delegatie, die bij hem op bezoek was op het Binnenhof. De groep politici van sociaal-democratische huize was afkomstig uit ge meenten die rechtstreeks met de A4 hebben te maken: Schiedam, Vlaardingen, Delft en Schipluiden. Melkert denkt dat de argumenten con tra A4 sterk genoeg zijn om minister Netelenbos te over tuigen om meer nadruk op het openbaar te leggen en de rijksweg (voorlopig) te schrappen. Alle reden dus voor een flinke dosis optimis me bij de regionale PvdA-de- legatie, waarvan ook wethou der Wiegman en fractieleider Siljée deel uit maakten. Bij de aanleg van de A4 tussen Delft en Schiedam draait het op dit moment om de motie-Van Heemst. Nadat minister Nete lenbos (ook PvdA!) eind vorig jaar bekendmaakte dat zij 430 miljoen gulden wil vrijmaken voor de laatste kilometers van de rijksweg op de grens van Vlaar- Volgens PvdA-fractieleider Melkert blijft de aanleg van de A4 op de grens van Schiedam en Vlaardingen voorlopig buiten beeld. dingen en Schiedam en dwars door natuurgebied Midden- Delfland, kwam de PvdA-politi- cus Van Heemst met het initia tief om dit bedrag te steken in een viersporentraject voor het treinverkeer tussen Delft en Schiedam en een spoortunnel in de Delftse binnenstad. NS-station „Groot voordeel voor ons is dat het NS-station Kethel in Schie- dam-Noord in deze plannen snel kan worden gerealiseerd. Dat is voor de ontsluiting van de wij ken Woudhoek, Spaland en straks Sveaparken van groot be lang", zegt wethouder Wiegman. Melkert onderschrijft deze visie. „Een keuze voor aanleg van de A4 is onverstandig. De ontslui ting van Rotterdamse havenge bied kan ook op andere manie ren tot stand worden gebracht. Het heeft de voorkeur van de PvdA om de rijksweg eventueel in te passen in een veel breder kader, dat de ruimtelijke orde ning regionaal in kaart brengt. Het is nu van het grootste belang om zwaar in te zetten op het openbaar vervoer in de Rand stad. En het spoortraject tussen Delft en Schiedam speelt daarin een cruciale rol." Machtswoord Melkert verwacht dat minister Netelenbos van Verkeer en Wa terstaat overstag gaat. „De kracht van onze argumenten zal sterk genoeg blijken en als PvdA-fractie rechten wij de rug", zegt de PvdA'fractieleider. Melkert denkt niet dat de kwes tie over de A4 tijdens het debat in de Tweede Kamer zo hoog zal oplopen dat de minister het machtswoord over de rijksweg zal uitspreken en zal dreigen met een kabinetscrisis. „Ze laat zich overtuigen door onze argumen ten, die door een grote meerder heid in de Tweede Kamer wor den gedragen." De verwachting is dat het kabi net vrijdag met een standpunt over de eventuele aanleg van de A4 tussen Delft en Schiedam naar buiten komt. De Vos Burchart Slaapconfort is geheel verbouwd. Zakelijk bekeken SCHIEDAM De Vos Bur chart slaapcomfort is in een nieuw jasje gestoken. In de sfeervolle winkel staat per soonlijke service nog steeds voorop. Hier vindt men de laatste trends op het gebied van bed- en badmode en een grote sortering dekbedden, de kens en spreien op maat. De Vos Burchart is een specia list op het gebied van gezond en ergonomisch slapen. In de daarvoor speciale ingerichte slaapstudio wordt uitgezocht wat het beste voldoet aan de persoonlijke wensen en wat de meest geschikte oplossing is voor eventuele klachten. Alle bedden worden thuisbezorgd en vakkundig gemonteerd. De slaapspecialist gaat met zijn tijd mee en houdt er dan ook rekening mee dat Neder landers gemiddeld de langtste mensen van Europa zijn. Daarom levert hij speciale slaapsystemen met lengtes tot 240 centimeter (de standaard lengte is 2 meter). Daarnaast wordt er samengewerkt met fy siotherapeuten die klanten doorsturen voor een orthope disch hoofdkussen. Van deze kussens, die de klant thuis mag uitproberen, heeft de Vos Bur chart een ruime sortering. Bram de Vos Burchart is altijd bereid om de klant thuis of in de showroom na sluitingstijd in alle rust van adies te voor zien. De winkel is gevestigd aan Hoogstraat 125 en bereikbaar via tel. 4268732. ZUSSEN EXPOSEREN IN SCHIELAND ZIEKENHUIS In de centrale hal van het Schieland ziekenhuis wordt woensdag 27 janu ari om 17.00 uur een expositie ge opend met werk van Gonny van den Nouwelant en Ria Ruyzenaars. Tij dens de opening neemt het zieken huis tevens de bewegende objecten van de Maassluise beeldend kunste naar Gerda Ploeg in ontvangst. De objecten zijn ontworpen voor de draaideur in de centrale hal. Gonny van den Nouwelant en Ria Ruyzenaars zijn zussen. Gonny ex poseert schilderijen en aquarellen. Ze woont al bijna 25 jaar in Maas sluis en de omgeving van het Water weggebied is dan ook in haar land schappen terug te vinden. Vooral Schiedam Kethel is voor haar een inspiratiebron. De schilderijen en aquarellen hangen in de centrale hal. Ria presenteert keramiek. Zij maakt objecten van klei, zoals pit- en groei vormen, schalen en spaarpotten, met Schiedam Kethel is vaak onderwerp van de schilderijen en aquarellen van Gonny van den Nouwelant. dieren als uitgangsvorm. Haar werk is te bezichtigen in de vitrines in de polikliniek. De polikliniek is dagelijks geopend van 8.00 tot 17.00 uur, de centrale hal is de gehele dag toegankelijk. Hertog Jan GranaPrestige 75 cl#f SCHIPPER! BITTER Muier Schipperbitter Kruidenbitter 100 cl 25^ 2 flessen JGfl Berentzen Apfelkorn |ó"tgrii 70 cl Geniet, maar drink met mate. Aanbiedingen zijn geldig tot en met dinsdag 16 februari 1999, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel: 023 - 56 60 555. GALLGALL Altijd iets bijzonders. SCHIEDAM Geboorte-aan giften in de periode van 8 tot en met 14 januari: Kaylee d.v. Vogels en Kostense; Suheera d.v. Mohamed en Ma- hamud; Dorotea d.v. Dujmovic en Su- manjski; Lesley z.v. van den heu vel en Antonissen; Ilsa d.v. van Bom mel en van Dorp; Sannah d.v. van Oevelen en Vos; Kevin z.v. Tet- tero en Groenhorst; Sven z.v. Botter en Scholten; Rick z.v. Ottenhof en Blokzijl; Celine d.v. wemmers en Zijderhand; Tom z.v. De Beuc- kelaer en Guo; Lucien z.v. Cors- tjens en Bosman; Youri z.v. Blom en van Hofwegen; Romy d.v. van Dip ten en Verwiel. Aangetekend W. van den Boogert 42 jr en A. Otte 49 jr.; T.A. van Nieuwen- huijsen 32 jr.en L. Petrovic 30 jr.; E. van de Leur 23 Jr. en S. Morelli 20 jr.; M. Meijers 33 jr. en S.l. Meijer 28 jr.; J. Aarssen 42 jr. en P. Dane 32 Jr.; P.E. Poesiat 38 jr. en P. Tettelaar 35 jr.; J.P.M. Zwamborn 53 jr. en B.Y. van der Weck 29 jr. Partnerschapregistratie/ gehuwd W.H. Mittertreiner 37 jr. en W.M. Olsthoorn 40 jr.; M.A. Oosterman 24 jr. en T. van Leeuwen 20 jr. Overleden A.M. van der Helm vrouw 52 jr. echtg.v. J.W. van Rossen; M.J. van Eek vrouw 81 jr. ggm A. van Eek; W. de Pater vrouw 78 jr. ggm. G.H. Vogelezang; A.P. Janse man 64 jr.; J. van Dijk vrouw 91 jr. ggm. J.L. van Hagen; E.E.Chr. Smee- huijzen vrouw 84 jr. ggm. C.J. Brockhus; M. van Ekris vrouw 82 jr. ggm. J. Klein; J. van der Linden man 69 jr.; C.M. Balvers vrouw 81 jr.; H. Mierop man 77 jr-; A.M. Kleywegt man 53 jr.; K. Koppe man 74 jr.; P. Brouwer man 98 jr.; G. Sterkman vrouw 90 jr. ggm. R.E. Vos; F. van den Boom vrouw 8 jr.; P. Kribbe man 80 jr. Snuffie SCHIEDAM Snuffie kent men misschien als het bruine hondje uit de boekjes van Dick Bruna, maar deze Snuffie is een gecas treerde kater. Het is een cypers met witte Europese korthaar van 11,5 jaar oud. Snuffie werd eind oktober vorig jaar als zwerver bij Hargahoeve gebracht, men had geprobeerd deze kater in huis te halen maar hij wil erg graag naar buiten. Hoe Snuffie met andere katten en honden omgaat, is niet bekend. Wie geeft dit heertje een goed tehuis? Boink is een zwarte gecastreerde kater. Het is een Europese korthaar van elf jaar oud. Hij is als zwerver bij Hargahoeve binnengebracht, maar men vermoedt dat de kat prima binnen kan blijven. Hoe hij met andere katten en honden is, is onbekend. Hargahoeve, Sportlaan 2, tel. 4714151, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Boink SCHIEDAM Groei Bloei afdeling Schiedam organiseert weer de voorjaarscursus bloemschikken. Deze gaat op woensdag 3 februari van start en wordt gegeven in Natuurcentrum 'De Boshoek', Bospad 3 (achter fiat 5 van het Bachplein). De cursus begint om 20.00 uur en de kosten voor zeven lessen (eenmaal per twee weken) zijn 30,- voor leden van Groei Bloei en 40,- voor niet-leden. Wie vragen heeft of zich wil opgeven, kan contact opnemen met één van de leden van de commissie bloemschikken: J. van Broekhoven, tel. 4714391; L. v.d. Voorden, tel. 4712389; C. Freeling, tel. 4737913. 0 STICHTING kinderopvang SCHIEDAM ZOEKT U VOOR UW KIND KINDEROPVANG OP MAAT? OF WILT U BIJ U THUIS KINDEREN OPVANGEN EN VERZORGEN? Dan kan gastouderbureau Schiedam voor u bemiddelen. Wij brengen gast- en vraagouders met elkaar in contact om opvang voor kinderen van O t/m 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Tijdens de opvangperiode bieden wij begeleiding en ondersteuning. Het opvangtarief voor een kind bij een gastouder bedraagt ƒ4.- per uur. Heeft u interesse of vragen, neem dan vrijblijvend contact op met Brigitte de Bruijn of Ank de Gier van het gastouderbureau, Van Ostadelaan 120, 3117 XM SCHIEDAM. Tel. 010-4265819. Steun in strijd tegen A4 SiiM Wij voorspellen een warme winter.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13