Het Nieuwe Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Peugeot in de ban van 206 Het kunststukje van Citroën AutoRai gaat de eeuwwisseling in Opel Vectra '99 Meer smaken bij Suzuki Fransen door de zij-(schuif)-deur S Is er toekomst voor sportwagens Mitsubishi voelt zich thuis in het MPV-segment WOENSDAG 27 JANUARI 1999 4-449 Bij Peugeot is de euforie over het succes van de nieuwe 206 bij lange na niet verstomd. Al leen al in Nederland werden dertienduizend orders van het jongste succesnummer geno teerd. Peugeot kondigde eer der al aan het 206 program ma aan de top uit te breiden en op de Rai is te zien dat de fabrikant deze belofte gestand doet. Zo pronkt de 206 GTI, die met een 138 pk/100 kW sterke 2,0 liter motor zeer sportieve presta ties op het scorebord zet, een luxe uitgevoerde 206 Roland Garros en een 206 HDI, die een 2,0 liter direct ingespoten com mon rail onder de kap heeft. De eerste twee komen dit voorjaar op de markt, de HDI volgt in september. In de loop van 2000 zal ook de opzienbarende 20V coupé ca briolet op de markt komen. Het stalen dak van deze coupé ver dwijnt binnen 16 seconden in de kofferbak, waarna de auto als cabriolet verder rijdt. De 20V maakte zijn opwachting tijdens de Salon van Geneve en de reac ties waren zo overweldigend dat Peugeot heeft besloten tot serie productie over te gaan. Of het met de Escapade ook zover komt, is nog maar de vraag. Het gaat hierbij om een studiemodel die wel wat weg heeft van de break en waarbij de stilisten zichtbaar hebben voortbor- duurd op het thema 'vrije tijd.' 206 WRC Een auto die zeker nooit voor de reguliere verkoop beschikbaar komt is de 206 WRC, met 200 kW/300 pk onder de kap en vierwielaandrijving een bom op wielen, waarmee Peugeot een gooi zal doen naar het wereld kampioenschap Rally. De auto is wel te bewonderen in de Rai stand, evenals de bolide van het Prost-Peugeot team. Buiten de 206 familie kan er kennis worden gemaakt met de 406 SV 2,0 HDI, die is voorzien van een beresterke (110 pk/80 kW) 2,0 liter dieselmotor met directe inspuiting en 'common rail'. De vernieuwde 806 beleeft zijn Nederlands debuut, evenals de Peugeot Partner CombiSpa- ce, die vanaf het voorjaar lever baar wordt met een zijschuif deur. Peugeot breidt het 206 programma aan de top uit met onder meer deze GTI. De Citroën Xsara Picasso De AutoRai-stand van Ci troën zal geheel in het teken staan van film. Het Franse merk is al een aantal jaren middels sponsorships met de filmwereld verbonden. Om dit uit te dragen zijn een aantal bekende Nederlanders uit de filmwereld uitgeno digd, waaronder Monique van de Ven, Huub Stapel en Rene Mioch. Bij de auto's is de hoofdrol weggelegd voor de Xsara Picas so. Deze middelgrote MPV komt naar verwachting in de cember naar Nederland. Met zijn karakterstieke styling, praktische binnenruimte en hoog uitrustingsniveau moet dit 'kunststukje' hoge ogen gaan gooien. Een bijrol is weggelegd voor Berlingo Multispace met zij schuifdeur en het studiemodel C3, die in de woorden van Ci troën 'de studie naar de essen- tiele auto' belichaamt. Tot slot zullen er vele actiemodellen pronken. Naast de jeugdige Saxo 538, ook een Xantia Pal- las en een sportieve versie van de Xsara. Minstens zo interessant zijn de electrische auto's. Citroen pre senteert een Saxo Electrique en een Dynavolt, een hybride voertuig. Verschillende Neder landse gemeenten overwegen hun wagenpark aan te vulllen met electrische auto's. De Amsterdam AutoRai opent op 4 februari zijn deuren. Ook dit jaar zullen ongetwijfelt weer vele duizenden liefhebbers toestromen om zich te verge wissen van de laatste nieuwtjes op het gebied van personenauto's. De Amsterdamse autotentoonstel ling viert dit jaar zijn honderdjarig bestaan. Daarom is er extra aandacht voor de rijke historie van de beurs. Ondermeer in de vorm van een jubileumboek, dat op de Rai wordt verkocht. Maar zelfs bij deze eeuwwisseling blijven de ogen op de toekomst gericht. Het thema luidt dan ook Get FutuRAIsed. Via een driedimensionale virtual reality show kan de bezoeker in het Paviljoen van de Toekomst in de Auto van de Toekomst rijden door de Stad van de Toekomst. Daarnaast besteedt de Rai extra aandacht aan de autosport in het race-paviljoen en is er een 4x4 circuit voor terreinwagens aange legd. Vanzelfsprekend zijn autofabrikanten aanwezig met hun nieuwste modellen. Op deze pagina staat een greep uit het enorme aanbod. De AutoR Af 99 is op werkdagen geopend van 10.30 uur tot 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 uur tot en met 17.00 uur. Kaarten kosten voor volwassenen f 25,- en f 22,50 voor kinderen. Het gezinstarief is f 70,- {2 volwassenen, 3 kinderen). De Auto- RAI 99 kan ook in combinatie met Railidee (21 gulden) bezocht worden; de toegang met CIP-pas en Pas 65 kost f 22,50, Ook tijdens het honderdjarige bestaan van de AutoRai blijven de ogen op de toekomst gericht. Hier de Citroën C3. De Opel Vectra '99 beleeft zijn debuut tijdens de AutoRai. Opel heeft zijn 'business class' model op vele punten weten te verfij nen. Op het oog is de Vectra herkenbaar aan zijn grille, spie gels, verlichting en aërodynami sche verbeteringen, waaronder de bumperspoilers. Van binnen treft men nieuwe voorstoelen, centimeters meer beenruimte achterin en er is meer keuze in de afwerking, zoals de keuze voor een chique meerkleurig dash board. Technisch is er ook veel werk verricht. Voor zijn drie nieuwe de aandrijving motoren be schikbaar en er komt een nieuwe kabelbediende versnellingsnbak aan. Door een opwaardering van het onderstel voelt de Vectra merkbaar dynamischer aan. Het pakket veiligeidsvoorzienin- gen wordt in de loop van het jaar aangevuld met actieve hoofd steunen die het risico van een whiplash sterk verminderen. Het geïntegreerde pakket van radio en handsfree GSM telefoon valt eveneens onder dit hoofdstuk. Opel Vectra '99 Suzuki doet goede zaken. De Nederlandse importeur NI- MAG boekte voor het vijfde achtereenvolgende jaar een verkoopstijging en ook voor 1999 zijn de voorspellingen zonnig. Reden genoeg dus om het bestaande modellenpro- gramma verder uit te breiden. Te beginnen bij de Baleno. Om de middenklasser voor zakelijke rijders aantrekkelijker te maken komt Suzuki met een dieselver sie. Onder de motorkap ligt een 1,9 liter turbodiesel van Peugeot. De motor levert 55 kW/75 pk en het maximale koppel is beschik baar bij 2.250 tpm. Gemiddels verbuikt de krachtbron j liter diesel per 100 km. De Baleno diesel i er als sedan en als Esta te, uitsluitend in GLX uitvoe ring. De prijs komt op respectie velijk 34.995 en 37.495 gulden. De Jimny is precies zoals Suzuki auto's graag ziet: Compact, stoer, stevig en standaard voor zien van een hoog fun gehalte. Dat laatste wordt nog eens ver- De Grand Vitara Metal Top oogt sportiever dan zijn grotere broer. hoogd met de introductie van een viertrapsautomaat die voor al in het stadsverkeer zijn diens ten zal bewijzen. Door het lock up systeem is de 1,3 liter kracht bron ook op snelwegen lekker zuinig. Gemiddeld heeft hij aan 8,3 liter benzine per 100 kilometer ge noeg. De vijfdeurs Grand Vitara krijgt gezelschap van een driedeurs Metal Top 2,0 op de markt. Door de kortere wielbasis oogt de driedeurs sportiever en jeug diger dan zijn grote broer. Hij is uitgerust met een 2,0 liter vierci- linder met een vermogen van 129 pk en een koppel van 174 Nm. Het schakelen geschiedt middels een vijfbak of een viertrapsauto maat met lock-up. Peugeot en Citroën menen dat er aan de toegankelijkheid van de bestellers en daarop gebaseerde ruimtewagens nog wel wat te ver beteren valt. De goederen via de achterdeur naar binnen proppen is immers niet altijd handig en daarom hebben de Fransen hun heil gezocht bij de schuifdeur. Ci troën komt dit voorjaar met een Berlingo Multispace met schuif deur en een aangepast interieur. Later dit jaar krijgt ook de be drijfswagen-versie van de Berlin go deze voorziening. Peugeot rust zijn Partner Combispace uit met een e.xtia ingang om de toeganke - peugeot partner Combi met handige zijschuifdeur, lijklieid van de auto te verbeteren. Seat Bolero Hyundai Euro 1 Ondanks de toenemende vraag naar zuinige auto's, gloort ook voor de sportwagen nog steeds een toekomst. Zoveel blijkt uit verschillende studies naar nieuwe sportmodel- ien. Seat werkt aan de Bolero, die vorig jaar met veel enthousiame werd ontvangen in Geneve. De Bolero is voorzien vam een 2,8 liter V6 motor en moet een balans vormen tussen een luxe familieauto en een voortreffelijke GT. Ook Hyundai heeft een sportieve concept auto, de Euro 1De open sportwagen toont een onmiskenbaar retro design maar boordevol moderne techniek. In het vooronder ligt een turbomotor van 279 kW/380 pk. Mitsubishi bewijst nog steeds voorop te lopen in het segment van Multi Purpose Vehicles (MPV). Op de Au toRai debuteert alweer de derde generatie van de Spa ce Wagon. Mitsubishi heeft nu drie ruimtewagens in het programma De Space Wagon is flink ge groeid ten opzichte van zijn voorganger. De auto is 10,5 cm langer en 8 centimeter breder dan het huidige model. De wielbasis groeide van 272 naar 278 cm. Met drie zitrijen biedt hij plaats aan zeven personen. Later dit jaar brengt Mitsubi shi een zespersoons versie op de markt met twee separate stoelen op de middelste rij. Doordat de versnellingspook op het dashboard is geplaatst ontstaat er een geheel vlakke laadvloer. Onder de motorkap ligt een voor de Nederlandse markt nieuwe 2,4 liter GDI-motor. Deze is goed voor een vermo gen van 150 pk en een koppel van 225 Nm bij 3.500 tpm. Goede prestaties Met de nieuwe direct ingespo ten krachtbron kan de Space Wagon prima uit de voeten. Accelereren van 0 tot 100 km/u duurt 10,7 seconden en de topsnelheid bedraagt 190 km/u. Mitsubishi Motor Nederland zal het huidige model voorlo pig naast de nieuwe Space Wa gon in het programma hand haven. De derde generatie Space Wagon is aanzienlijk gegroeid. Stadsblad)

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 17