SCHIEDAM ORANJE 'tcentrQ Unieke ringkraan getest iUd Vredestein kies je niet alleen voor jezelf. Arie Stolk dirigeert amateur-muzikanten Kortharige schooier en lieve bastaard Om rode wangen van te krijgen. 6,99 12,99 Cursus zelf kleding maken Nieuw leden zangkoor Schilderijen in zorgcentra Dennis de BengelAristokatten, Panda-avontuur en George uit de Jungle r Inloopconcert in Grote Kerk Primeur bij zonnestudio Activiteiten in Thurlede Ruilbeurs in De 4 Molens KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier 1 I I y* IMOOTEBOOM AUTOBANDEN BV HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM Wie kleding op maat en in de eigen smaak en stijl wil hebben, kan bij de SVH leren zelf kleding te maken. Alles is mogelijk: casual, comfortabel of haute couture. Ook heren- en kinderkleding wordt niet verge ten. Men maakt de kleding on der vakbekwame begeleiding van docenten. Tijdens de ochtendcursus is er ook kinderopvang aanwezig. Voor meer informatie kan men bellen naar de SHV, Nieuwe Ha ven 147, tel. 4264781. SCHIEDAM Het zangkoor van Klubhuis Zuid is al enige jaren enthousiast bezig. Het ge zelschap en dirigent ricthen zich op een operette-repertoire. Ook worden er vrolijke en klassieke liedjes gezongen. De dirigent, Maarten Wildervanck, begeleidt de zanggroep met de piano. Re gelmatig worden er kleine optre dens verzorgd, zodat de deelne mers zich duidelijk richten op een doel. Dat is volgens het koor anderen mee laten genieten van wat voor het koor geldt als 'een lust voor het oor'. De zanggroep zoekt nieuwe le den, zodat er met nog meer stemmen gezongen kan worden. Juist heren worden van harte uitgenodigd eens mee te doen met een repetitie of eens te ko men luisteren. Iedere dinsdag wordt er van 19.00 tot 21.00 uur flink geoe fend. De kosten bedragen 7,- per maand. Aanmelden kan bij Klubhuis Zuid, tel. 4267297. SCHIEDAM Zowel in ver zorgingshuis De Harg als in ver zorgingshuis Spaland is tot 7 maart een schilderijententoon stelling ingericht. In De Harg, aan het Hargplein 100, exposeert Iet van Ravens- waaij haar acryl- en olieverf schilderijen. Als voornaamste inspiratiebron nen gebruikt zij landschappen, waterpartijen en objecten bin nenshuis. In Spaland, aan de Willem Andriessenlaan 2, zijn aquarellen, acryl en gemengde technieken van Marita Beukers te bewonderen. Beide schilderes sen maken deel uit van de groep 'De Blauwe Maendagh'. De exposities zijn dagelijks ge opend van 9.00 tot 17.00 uur. Overigens zijn de getoonde wer ken te koop. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever 0ranie 1C95 per liter 10. Vieux Oranje cg5 per liter 10. U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 V.O.F. Inoordeinde 2 SCHIEDAM-KETHEL 1 TELEFOON 010-470 68 74 SCHIEDAM Op de kade van constructiebedrijf Huisman- Itrec is maandag een bijzondere ringkraan getest. Het gevaarte heeft een hijsvermogen van 2000 ton. Op de open dag van afgelo pen zaterdag konden al heel wat mensen dit unieke bouwwerk be kijken, maar maandag werd de kraan ook echt in werking ge steld: toen werd 1600 ton opge hesen. Eerst werd wat kleine bal last opgetild, later een ponton gevuld met water. Het is de eer ste van vijf kranen die in de loop van de volgende jaren door Huisman-Itrec worden opgele verd en hiermee een van de grote projecten waar het bedrijf op dit moment mee bezig is. De zware machine fabriek voor scheepvaart, offshore en trans port-industrie heeft de kraan ontworpen en gefabriceerd voor 'buurman' Van Seumeren Hol land BV. Ook de volgende vier zijn voor deze afnemer. De ring kraan dankt zijn naam aan het feit dat hij in plaats van op een rups, op een grote ring rust. Hierdoor is het gewicht van de kraan, die ongeveer 600 ton weegt, beter verdeeld, zodat minder eisen worden gesteld aan de ondergrond waarop het ge vaarte moet komen te staan. Uniek aan de kraan is bovendien dat deze 'vercontaineriseerbaar' is, dat wil zeggen dat alle onder delen na demontage om te bou wen zijn tot containers die op normaal transport kunnen. Hiermee worden dus heel wat transportkosten bespaard. De mastlengte van de ringkraan bedroeg maandag 49,3 meter. Pas op zaterdag 20 februari is deze echt in zijn volle glorie te bewonderen, dan is de lengte 97,3 meter en wordt nog eens een gewicht van 400 ton getest. Huisman-Itrec huist sinds de cember 1998 aan de Schiedamse wateren en leidt een bloeiend bestaan. Voor de komende twee jaar zit de agende van het bedrijf al vol met opdrachten. Een an der groot en uniek project waar het constructiebedrijf mee bezig is, is het grootste J-pijplegsys- teem ter wereld. Dit zogenaamde 'J-lay system' is bestemd voor een Italiaanse klant. Tijdens de open dag, waar zo'n zeshonderd belangstellenden (bijvoorbeeld personeelsleden met hun familie WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 6-1442 en omwonenden) op afkwamen, kon men dit systeem in aanbouw aanschouwen. Het J-lay system wordt tegen de boeg van het schip geplaatst en de pijp komt hier recht op in te hangen. Dit wordt gedaan met een liftsys- teem. De pijpen worden vervolgens vertikaal op elkaar gelast en lo pen onder het schip naar de zee bodem. Dit pijplegsysteem is voor heel diep water, tot 3000 meter kunnen hiermee pijpen op de zeebodem worden gelegd. Deze kunnen dan worden ge bruikt vor transport van vloei stoffen of gassen. SCHIEDAM De overlevering wil dat mensen bij een van de eerste filmvertoningen (Parijs, 1895) in paniek de zaal uitren den, toen zij op het witte doek een stoomlocomotief op zich af zagen komen. Kinderen die naar het Kinderfilmfeest in de Blau we Brug komen, zijn waarschijnlijk minder snel uit het lood ge slagen. Het cinematografisch feestje voor kids van 6 tot 12 jaar dat komende voorjaarsvakantie (16 tot 19 februari) weer los barst, mag zich volgens de organisatoren ieder jaar in een gro tere populariteit verheugen. gen daarna het podium om in de spotlights met behulp van pro fessionele apparatuur een mu zieknummer te plabacken. 'George uit de jungle' sluit het Kinderfilmfeest op vrijdag 19 fe bruari af. Kaarten voor het Kinderfilm- feest zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 17.30 uur te verkrijgen aan de balie van de Blauwe Brug. Ze kosten een rijksdaalder per program maonderdeel. Liefhebbers wordt aangeraden er snel bij te zijn want, zo blijkt uit voorgaande jaren, de kaartjes gaan als war me broodjes over de balie. Stagiaire Stephan Wigmans en Mike Marlissa, jongerenwerker in het wijkcentrum aan het Bachplein, tekenden voor de or ganisatie van het Kinderfilm feest. „De bedoeling achter het Kinderfilmfeest is om kinderen te stimuleren kritisch film te le ren kijken", legt Stephan Wig mans uit. Hij vervolgt: „Iedere dag is er een ochtend- en een middagpro gramma. Dat doen we om zoveel mogelijk kinderen in de gelegen heid te stellen naar het Kinder filmfeest te kunnen komen. Na dat de kinderen naar een film hebben gekeken, zijn er activitei ten die met film te maken heb ben. Zo kunnen kinderen na het zien van 'Dennis de Bengel' hun eigen diafilm maken." De orga nisatoren willen met de activiteit ook de creativiteit en bij kinde ren bevorderen. Boom opzetten „Tijdens de activiteiten praten we dan met de kinderen over wat ze zagen en de boodschap die een film kan bevatten." Volgens Wigmans vinden kinderen 'het wel leuk' om daar over te praten. Voorbeeld van een film -waar waarschijnlijk wel een boom over opgezet zal worden, is 'Het grote panda avontuur'. Deze film speelt zich af in de hooglan den van China. Er zitten mooie scènes in van een Amerikaans jongetje dat samen met een Chi nees meisje in een dorp in de Chinese hooglanden terecht komt. De opdracht die hierop volgt is 'het grote panda-avon tuur loopspel'. De kinderen los sen problemen op en voeren op drachten uit die door heel het wijkcentrum verspreid ophan gen. De vragen gaan over dieren in verschillende landen. Zo kun nen kinderen te weten komen waar China ligt en dat hier nog maar weinig pandaberen in de vrije natuur leven. Groeien Dit is het eerste jaar met een uitgebreider programma. Door de grote vraag is het aanbod namelijk vergroot: er zijn nu 180 kaartjes meer dan de 300 van de afgelopen jaren en het is de be doeling dat het feest volgend jaar nog verder groeit. Dinsdag 16 februari staat 'Den nis de Bengel' op het program ma. De dag daarna wordt 'Het grote panda avontuur' getoond en op donderdag 18 februari ver tonen de 'Aristokatten' hun kunsten op het witte doek. Hier na maken kinderen eenvoudige muziekinstrumenten en bestij- i i kunststofkozijnen K V Fabricage In algen fabriek Warmte-lsolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend In prils Jb- L Ampérestraat 4 - Vlaardlngen Telefoon 010-4349833 V^EDESTEIN^j Designed to protect you. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg, van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 SCHIEDAM In de Grote Kerk is bij het inloopconcert van zaterdag 13 februari sopraan Cobi de Bruijn te horen. Tijdens de solistenmiddag 1998 was zij de ontdekking van het concert. Ze heeft een prachtige stem en heeft voor het inloopconcert, haar eerste eigen concert, een gevarieerd programma opge steld. Bernard Zwuest begeleidt haar op piano. De aanvang is 15.00 uur en toegang is gratis. SCHIEDAM Zonnestu dio AYK Schiedam heeft een primeur voor de Benelux met een nieuwe revolutionaire zonnebank. Deze nieuwste vinding bestaat niet langer uit buizen, maar heeft uit sluitend stralers over het hele lichaam. Het is een open zon nebank, dus er is geen hemel die naar beneden zakt. Men voelt zich dan ook niet meer 'opgesloten' in de zonne bank. Bovendien wordt er minder warmte geprodu ceerd. Er wordt klanten ge adviseerd deze bank alleen te gebruiken als men al is voor- gebruind, omdat het brui- ningswaarde zo hoog is. Deze nieuwste zonnebank is te vinden aan de Hoogstraat 160. SCHIEDAM In de conversa tiezaal van woon- en zorgcen trum Thurlede wordt zondag 14 februari een zondagmiddagcon cert gegeven. Dit begint om 14.00 uur en entree kost 2,50. Dinsdag 16 februari wordt in Thurlede Lammers textiel ver kocht. Corsetterie, lingerie en nachtkleding worden te koop aangeboden. Dit begint om 14.00 uur in de conversatiezaal. Op woensdag 17 februari treedt het Vlaardings visserskoor op in de vergaderzaal. Het optreden begint om 14.00 uur en entree kost 2,50. Iedere dinsdag kan men hier ook meedoen aan een verf-, teken- en knutselmiddag van 14.00 tot 15.30 uur in de conversatiezaal. Op de woensdagen kan men van 9.30 tot 12.30 handwerken in de visiteruimte op de eerse etage. SCHIEDAM Geboorte-aan giften in de periode van 22 tot en met 28 januari 1999: Damian J. z.v. van Akkeren en van Irsen; Johannes W. z.v. Nooteboom; Lennart J. z.v. de Ruiter; Sjors P. z.v. Stuurman en Brand; Romy L. d.v. van der Meer en Jacobs; Agnes M. d.v.. van den Bussche en Burg; Rabia G. d.v. Egilmez en Yalginkaya; Anouck d.v. Jue en van Tienen; Jeffrey z.v. de Koster en Paiva de Pina; Alpay N. z.v. Sen en Aksoy; Suzanne d.v. van Heij- ningen en Scheffers; Shania E. d.v. Zunder en Tjong-Ahin; Jo- sien M. d.v. Opschoor en Schef- fer; Shairanethy S. d.v. Bryson; Ruben M.A. z.v. van Herk en van Dijk; Michèle J. d.v. van den Bosch en Heinsbroek; Maxim z.v. van de Water en schut; Ali z.v. Sahin en Özdemir; Tim z.v. Visser en van Deijk; Youri z.v. Blom en Schenk; Anouk d.v. Blom en Schenk Aangetekend: R. Bravenboer 28 jr. en M.D.A. Kraus Torres 29 jr.; R. Brackx 29 jr. en A.M.C. Hersbach 24jr.; C. de Bruijne 26 jr. en S. Heil bron 25 jr.; R.C. Groenendaal 34 jr. en M.A. Verbeek 30 jr. Partnerschapregistratie/gehuwd: E. Heukels 43 jr. en W.J. Woer- meijer 56 jr.; G. van der Wal 32 jr. en N. Gouweleeuw 26 jr.; J.C.A. Kram 43 jr. en L. Huizer 43 jr.; T. Hagesteijn 45 jr. en E.M.L. Godschalk 47 jr.; E. Jon geling 26 jr. en H.G. Tuin 28 jr.; J. van der Ree 39 jr. en M.M. van Rijswijk 39 jr. Overleden: J.M.A. van Driel vrouw 79 jr.; P.M. Krop vrouw 67 jr. echtg. v. W.P. Huigen; T.J. Weber vrouw 71 jr. ggm. J. Helmendag; G.E. Twijsel man 70 jr.; A.C. Meijer vrouw 20 jr.; J.W. Krabbendam vrouw 81 jr. ggm. P.J.Schoen makers; H.J.A. Graveland vrouw 86 jr. ggm. A.T, Schudde- beurs; J. de Vries man 83 jr.; A. de Jong vrouw 91 jr. ggm. J.C.M. Boot; D. Kramer man 80 jr.; J. Robbemond man 66 jr.; A.J. Feelders man 65-jr.; J.B.A. Peute man 66 jr.; B. Culfear man 59 jr.; C. van der Lirs jr.; P. de Jong vrouy K.J. Rauhé; D.J. de Ja 66 jr.; J.W. Kloppei^ M. Lanser man 92 i tijn man 77 jr.; P.i vrouw 44 jr. echtg. l'J. Bijloo; H. Olofsen vrouw 76jr. ggm. W. Timmerman; C. Sapman 67 jr.; G. van Loenen mai^69jr.; M.A. Landsbergen vrouW 93 Jf. ggm. H.H. Voorwald; J.H.LHGarret- sen vrouw 74 jr. ggm. A.'van den Heuvel; M. van der Steen vrouw 84 jr. ggm. J. Mastenbroek; J.D. Hulsmann man 8JJr. er vrouw SCHIEDAM Onder leiding van de bekende gastdirigent Arie Stolk hebben zo'n negentig amateur-muzikanten uit Schiedam en omgeving zaterdag diverse muziekwerken ten gehore gebracht. Voor het gratis concert in De Blauwe Brug moest een dag lang flink gerepeteerd worden. Het was voor de achtste keer dat een dergelijke 'Play In' werd gehouden. De organisator is het Algemeen Muziek Overleg Schie dam. SCHIEDAM - Chester is een bruin met beige bastaard midden slag hond van vijf jaar oud. Het is een gecastreerde reu. Chester kan best een paar uurtjes alleen thuis zijn, maar aan katten of kinderen is hij niet gewend. Wie geeft deze kortharige schooier een tweede kans? Tarzan is een bruine bastaard van anderhalf jaar oud. Hij is lief voor kinderen, katten en andere honden, maar alleen thuis zijn is hij niet gewend. Wie meer wil weten over deze twee hondjes of over andere honden en katten in het asiel, kan langskomen of bellen naar Hargahoeve, §portlaan 2, tel. 4714151. Het asiel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. SCHIEDAM In dienstencentrum De 4 Molens wordt zondag 14 februari een ruilbeurs voor jong en oud georganiseerd. Hier kan men postzegels, munten, eerste dagenveloppen en telefoonkaarten ruilen. Toegang is gratis, evenals taxatie. De 4 Molens is gevestigd aan de Nieuwe Damlaan 766. Van Riebeeck Kelders Cinsaut/Cabernet- Sauvignon 75 cl Wf m Alamos Ridge Malbec 75 cllW GALLGALL Altijd iets bijzonders. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 De ringkraan op de kade hij Huisman-Itrec wordt nu al onderworpen aan testen, maar is op 20 februari in zijn volle lengte te zien Kritisch film leren kijken tijdens het Kinderfilmfeest ,\a het kijken naar de film gaan kinderen creatief aan de slag, net als vorig jaar 'i in/ Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. foto: ROEL DIJKSTRA Chester Tarzan M R1F.BEECK KEIMX DNOÉ STEEN •js%m&v Zuid-Afrika ALAMOS Argentinië Geniet, maar drink met mate. Aanbiedingen zijn geldig tot en met dinsdag 16 februari 1999, zolang de voor raad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel: 023 - 56 60 555

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13