Kunst en Antiekmarkt in het Broersveld Aanstaande zondag 7 maart koopzondag! Tweede fase herinrichting binnenstad breekt aan •JÉ5 FotoSnip v/d Maand a I' WOENSDAG 3 MAART 1999 9-441 Deze pagina is een uitgave van het Centrummanagement Schiedam, het overkoepelend orgaan van winkeliersverenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage. Eindredactie: Lay out: Foto's: Paul van Schaik Natascha Koelhof Roel Dijkstra Elke maand zet de fotograaf van het Nieuwe Stadsblad een klant op de foto bij een van de winkeliers die zijn aangesloten bij het Centrummanagement Schiedam. Deze klant krijgt een waardebon van honderd gulden, de 'Fotosnip'. Ditmaal was het prijs bij Lucas, aan de Hoogstraat 26. In deze 'Singer' winkel, specialist op het gebied van wol, hobby, allerlei andere creatieve ui tingen en naaimachines, is Wil Krikke de gelukkige. Ze komt regelmatig bij Lucas omdat het nog de enige zaak is in de omgeving op gebied van haar hobby's breien en bordu ren. Ze heeft vandaag, 17 februari, een borduurwerk van haar schoondochter laten inlijsten. Wil roemt de prettige bediening bij Lucas, waar ze niet alleen voor haar hobby's maar ook voor fournituren komt vanuit de Woudhoek, waar ze woont. De snip besteden bij Lucas gaat voor haar zeker geen probleem opleveren. Lucas is pas twee en een half jaar aan de Hoogstraat en was daarvoor 25 jaar aan de Oranjestraat gevestigd. De tijd dat ze alleen de legendarische Singer naaimachines verkochten is lang vervlogen. Momenteel worden ook Pfaffen Lewenstein machines verkocht en heeft de zaak een uitge breide hobbyafdeling. Die afdeling groeit nog met de dag en binnen aanzienlijk tijd wil Lucas qua behuizing 'een maatje groter.' Peter Lucas werkt sinds 1982 samen met zijn vader in de win kel. Riet Schapers is vandaag het enige niet familielid in de winkel, waar ze al een 18 jarige staat van trouwe dienst heeft. 'We hebben alles,' vertelt Peter, 'kleien, gipsen, tekenen, ver ven, drie D kaarten maken. Alles wat je maar op hobby gebied kunt bedenken.' Wat bij andere winkels uit het assortiment verdwijnt en bij de handel van Lucas past wordt toegevoegd, waardoor vooral de hobby afdeling steeds groter groeit. Ook de klantvriendelijke opstelling van Lucas draagt daar nog toe bij: 'Als klanten met een bepaalde hobby bezig zijn en we heb ben het niet, dan bestellen we het en dan is het altijd binnen vijf dagen binnen.' Een klant in de winkel mengt zich in het interview en prijst aan: 'Deze winkel is het einde. Dit is de enige echte sociaal- voelende winkel die schiedam nog heeft. Deze mensen ver- dienen echt dat ze een keertje in het zonnetje worden gezet!' Toegegeven, het heeft wat lang geduurd! Maar het Centrummanagement is er uiteindelijk toch in geslaagd een heuse kunst en antiekmarkt van de grond te krijgen. Immers, van meet af aan was het de bedoeling iets toe te voegen aan de koopzondagen. Koopzondagen, de eerste zondag van elke maand, zijn inmiddels een vertrouwd beeld geworden in het Schiedamse centrum. Maar er was het Centrummanagement veel aangelegen om iets extra's te doen. Niet dat wij het wiel opnieuw wilden uitvinden. Neen, iets extra's in de zin van een attractieve antiek markt, waar het heerlijk 'struinen' is. Inmiddels zijn de gesprekken hierover met de organisator afgerond. Iemand, die het klappen van de zweep kent! In een aantal gesprekken bleek duidelijk dat hij met al zijn kennis en mogelijkheden ook een 'feestje' wilde ma ken van deze kunst en an tiekmarkt. Overigens een titel die de la ding niet helemaal dekt. In de 40 ja 50 stands, die in het Broersveld geplaatst zullen worden, wordt namelijk veel meer aangeboden dan al leen kunst en antiek. Wat te denken van een heu se boekenmarkt? En wij mo gen ook zeker niet de curios- acollecties vergeten. Wat be treft de kunstmarkt is het de bedoeling de regionale kun stenaars in het algemeen en die uit Schiedam in het bij zonder uit te nodigen om met hun werk akte de presence te geven. Reden te meer om deze markt te be zoeken. Wat is immers leuker dan in de kakofonie van standhou ders kennis te maken met onze eigen Schiedamse ar tiesten? Dat belooft spekta kel. Enig chauvinisme is ons toch niet echt vreemd. Het Broersveld is natuurlijk een perfecte locatie en uiter mate geschikt voor dit soort evenementen. Overigens, komt u rustig met de kinderen. Voor hen wordt prettig gezorgd middels een aantal attracties. Hierdoor ontstaat de mogelijkheid om op uw gemak de vele stands met antiek, boeken, kunst en curiosa te bezoeken. Omdat een en ander toch nogal wat voorbereiding vraagt, star ten we op zondag 2 mei. Gevolgd door de koopzonda gen op 6 juni, 4 juli en 1 au gustus. Na deze vier zondagen zal de balans worden opgemaakt. Dan zal bekeken worden of het voor beide partijen inte ressant genoeg is geweest om dit evenement te conti nueren. Dat hangt natuurlijk mede af van de bezoekers aantallen. Wij zijn er echter rotsvast van overtuigd dat dit 'feestje' slaagt. Ongetwijfeld zorgt deze markt voor een extra attrac tie op de koopzondagen. Tevens is dit natuurlijk een uitstekende aanleiding om in de eigen stad te blijven win kelen. Wat ons betreft hoeft u dan ook niet echt naar Rotterdam. Immers, op Schiedams eigen koopzon dagen is het vanaf 2 mei feest in het Broersveld. Wij haasten ons dan ook om u te vragen om deze zonda gen al vast in uw agenda's te noteren. Wij zien u graag terug op de kunst en antiekmarkt op zon dag 2 mei in het Broersveld en vergeet dan ook de ande re winkelstraten niet. Graag tot ziens! Lex van Hulst, Centrummanager Eind vorig jaar is de gemeente begon nen met het herinrichten van de win kelstraten in de Schiedamse binnen stad. Vanaf medio april zal begonnen wor den met het vernieuwen van de Hoogstraat. Inmiddels zijn ook studies opgestart die moeten leiden tot verdere ingrepen in het centrum. De ontvangstka mer van Schiedam komt langzaam op orde! Eind 1997 heeft het gemeen tebestuur van Schiedam zijn visie op het centrum gepre senteerd met het uitbrengen van de nota: 'Een toekomst voor de oorsprong'. In deze nota werd onder andere aan gekondigd dat de winkelstra ten in de binnenstad zouden worden heringericht: Nieuwe bestrating, nieuwe prullenbakken, nieuwe lanta renpalen en dergelijke. Sinds de Brandersfeesten van 1998 wordt daadwerkelijk aan de ze vernieuwing gewerkt. Als eerste zijn de Broersveld, de Grofbaan en de Appelmarkt aangepakt. Medio april moe ten deze straten geheel ver nieuwd zijn. Bij de start van de herinrich ting van de Broersveld heeft de gemeente beloofd alles op alles te zetten om direct na het gereedkomen van de ze straten, door te gaan met de herinrichting van de Hoogstraat. Het Centrum management is blij te verne men dat vanaf eind april de Hoogstraat ook daadwerke lijk op de schop genomen wordt. Vooruitlopend op het vernieuwen van de straat zullen door ONS kabels en leidingen in de Hoogstraat vervangen gaan worden. Dit betekent dat de overlast voor winkeliers en winke lend publiek dus al iets eer der begint dan eind april. Op dit moment kan nog niet precies worden aangegeven hoeveel tijd gemoeid is met de herinrichting van de Hoogstraat. Pas nadat de plannen verder zijn uitge werkt en de dan gekozen aannemer zijn visie op de uitvoering heeft gegeven, kan de datum bepaald wor den waarop de Hoogstraat klaar is. De plannen en ideeën die in de nota 'Een toekomst voor de oorsprong' zijn weerge geven, gaan verder dan al leen de herinrichting van de winkelstraten in de binnen stad. Zoals bekend wordt daarin ook aandacht besteed aan andere zaken, zoals bij voorbeeld de bereikbaarheid van het centrum, het parke ren en de ontwikkeling van de openbaarvervoersvoor zieningen. Ten aanzien van enkele van deze aspecten heeft het ge meentebestuur inmiddels studieopdrachten gegeven. Zo wordt momenteel studie verricht naar de mogelijkhe den om de parkeervoorzie ningen aan de westzijde van het centrum te vergroten. De komst van het designcen trum van Jan des Bouvrie houdt hier ongetwijfeld ver band mee. Voorts wordt ge studeerd op de wijze waarop de Tram-plus, de luxere va riant van de huidige tramlijn 1, kan worden ingepast op de Broersvest. Het Centrum management gaat ervan uit dat over de uitkomst van de ze studies ruimschoots over leg en inspraak wordt ge pleegd met alle betrokkenen. Luc van Huijgevoort Eens in de zoveel tijd komt Lenie Ooijkaas van Zevenkamp naar Schiedam om alle winkeltjes te bekij ken. 'Ja, ik vind het altijd heel gezel lig,' merkt ze op. Ze is met haar doch ter Sifra de Graaf op stap en heeft net een pakje gekocht. Samen heb ben ze een kopje koffie gedronken. Ze vinden Schiedam leuker dan Rotterdam omdat het allemaal oude winkeltjes heeft. Mevrouw Ooijkaas is wel wat bezorgt over de leegstand in de Hoogstraat, ze vindt het wat stil vandaag. 'Maar ik ben vorige keer voor het eerst in de Nieuwe Passage geweest en daar vindt ik het weer heel leuk,' merkt ze op. Marry van Huet en Joop Kroon ko men vooral cultureel aan hun trekken in Schiedam. 'We zijn gek op het nieuwe theater,' vertelt Kroon, 'en er zijn aardig wat eet-tenten van alle ni veaus, dat is klasse.' Marry mist alleen wat dameskleding zaken. Verder geeft ze aan reikhal zend uit te zien naar de komst van Jan des Bouvrie, omdat ze verwacht dat daardoor meer leuke winkels durven te investeren in haar stadje. Zelf is ze kortgeleden nog afgereisd naar de winkel van Des Bouvrie in Naarden. 'Als je het niet hebt dan moet je er heen gaan. Wij halen ijs in Hoek van Holland en vis in Scheveningen, ver klaart ze. Uit Schiedam willen de twee niet weg. Elke dag maken ze en tochtje door de binnenstad. 'Een stad hoeft niet volmaakt te zijn. Amsterdam is dat ook niet en daar om hou je er ook van,' bedenkt ze. Loes Vogelezang gaat bijna dagelijks winkelen in haar stad Schiedam. Ze woont vlak bij het centrum. 'Ik heb het hier naar mijn zin,' vertelt ze en thousiast. Loes hoort wel eens men sen die het niet zo leuk vinden, maar daar begrijpt ze niks van. 'Maar wat wil je dan nog meer. Tuurlijk de ene winkel is wat leuker dan de andere, maar dat is toch overal,' reageert ze dan. Ze gaat ook wel eens winkelen in Den Haag of Rotterdam ter vergelijk, maar vindt Schiedam toch het fijnst. Het enige nadeel vindt ze dat 'het rondje Schiedam' niet meer bestaat. Omdat ze in het centrum woont komt ze nu niet meer zo vaak in de Kerkstraat, wat tegenwoordig meer uit de route ligt. Maar ook van kennissen die nu bui ten Schiedam wonen hoort ze dat die Schiedam nog steeds het leukste vin den. 'Schiedam heb wel wat!' besluit ze samenvattend. De favoriete winkels van Sylvia van Zijl zijn Didi, H&M en Superstar. Drie keer per week is Sylvia samen met Jeanette in het winkelcentrum van Schiedam te vinden. Hoewel er wat haar betreft nog wel wat mooie mo de winkels bij mogen komen is, ze heel tevreden over het aanbod van Schiedam. Of winkelen nou een hob by of tijdverdrijf van haar is laat ze in het midden. Ze kent de winkels op haar duimpje en stelt opmerkzaam vast dat er nog al veel sportwinkels te vinden zijn. Aan de andere kant kan ze aan de aanbodzijde geen gebrek herkennen. 'Er is niet een soort die ontbreekt. Ik zou niet weten wat voor zaken er dan bij moeten, alles zit er in principe.' Poseren voor de foto is voor Sylvia en haar dochter Lotte geen pro bleem. Jeanette en haar zoontje stribbelen wat tegen. fib centrum Antiekmarkt foto: Roel Dijkstra Start Hoogstraat eind april <|v foto: Roel Dijkstra Parkeren en Tram-Plus 'Altijd gezellig' mutp 'Klasse' 'Schiedam heb wel waf 'Niet een soort ontbreekt'

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13