m i Gemeente Schiedam Stadsgesprek op maandag 8 maart Schiedam pakt verkeersonvei- ligheid aan Hulp nodig? Alles over bijstand Voert de Sociale Dienst ook nog controle1, uit als ik al een uitkering heb? 7* fl Kom naar de Stadswinkel Gewijzigde locatie commissie vergadering CES Asfalteringswerkzaam- heden Nieuwe Damlaan WOENSDAG 3 MAART 1999 9-446 De Schiedamse leeuw, de voorhamer daadkrachtig in de hand, zal de komende jaren een vertrouwd beeld worden in het cen trum. Tegelijk met de herinrichting, eind 1998 van Broersveld en Grofbaan is een omvangrijk herstelproces van de binnenstad van start gegaan. Een belangrijk gedeelte van de plan nen die op stapel staan, zal z'n beslag krijgen in de periode direct voor en na de eeuwwisse ling. De inbreng van veel betrokken Schiedammers tijdens ronde tafel-, stads- en binnenstadsge- sprekken is van groot belang geweest voor inhoud en vorm van het herstelproces. De tijd van praten is voorbij; de hand gaat aan de schop. De gemeente hecht er veel waarde aan om juist ook in de uitvoeringsfase de dialoog met Schiedam levend te houden. Een vervolg op de stadsgesprekken moet daartoe een aanzet geven. De bijeenkomst is gepland op maandag 8 maart 1999 en wordt gehouden in de Aleidazaal in het Stadskantoor. Het is de bedoeling om tijdens die avond het Actieplan voor de binnenstad te presenteren. Het Actieplan is de praktische uit werking van de beleidsnotitie 'Een toekomst voor de oorsprong', die in '97 het licht zag. De bijeenkomst de achtste maart begint om 20.00 uur en zal tot ongeveer 23.00 uur duren. Deelnemers aan vorige stadsgesprekken hebben inmiddels schriftelijk een uitnodiging gehad voor de bijeenkomst. Ook andere geïnteres seerden zijn van harte welkom om op maandag 8 maart mee te praten. Aanmelden en/of informatie bij de gemeente, Bureau Communicatie Externe Betrekkingen, tel.: 2465676. Verkeersonveiligheid is ook in Schiedam een groot probleem. In 1997 vonden 1.278 door de politie geregistreerde ongeval len plaats. Daarvan waren er 138 met letsel (waaronder 19 ziekenhuisopnamen) en 3 ver keersslachtoffers met dodelijke afloop. Verkeersonveiligheid is een belangrijke oorzaak voor de aantasting van de leefbaarheid. Kinderen kunnen niet veilig buiten spelen en voor ouderen en mindervaliden is het moei lijk om zich veilig over straat te begeven. AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING Broersvest 79 Wilt u meer weten? KAPVER- GUNNINGEN Vanaf 8 maart (week 10) zullen er asfalteringswerkzaamheden plaatsvinden op de Nieuwe Damlaan - richting noord-zuid - op het gedeelte tussen Hargalaan en het NS Station Nieuwland. BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VERLEENDE DRANK- EN HORECAWETVERGUNNING r VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING Korte Dam 8-10 PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 9, WOENSDAG 3 MAART 1999 1 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 tax :(010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tor 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 KA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.:(010)2465389 fax (010) 2465364 Foto's: an van der Ploeg x Uit berekeningen blijkt dat landelijk de maatschappelijke kosten van verkeersonvei ligheid, jaarlijks 11 miljard gulden bedragen. Dit is een veelvoud van de nlekosten! Omge rekend voor Schiedam betekent dit jaarlijks een bedrag in de orde van 30 miljoen gul den. Om de verkeersveiligheid aanmerkelijk te verbeteren heeft de gemeente het zogeheten Beleidsplan Verkeersveiligheid ontwikkeld, dat de basis vormt voor verdere uitwerking. Het beleidsplan sluit aan bij de plannen die op landelijk niveau worden ontwikkeld, onder de titel 'Duurzaam Veilig Verkeer'. Volgens de uitgangspunten van Duurzaam Veilig Verkeer worden de wegen binnen de bebouwde kom, zoveel mogelijk 30 km/u zone. De verkeersaders vormen hierop een uitzon dering. Op deze wegen blijft S0 km/u als maximale snelheid gelden. Er zullen hier wel verkeersveilige maatregelen worden getrof fen, zoals onder meer: vrijliggende fietspa den en oversteekvoorzieningen. De komende drie jaar zal de nadruk liggen op het zoveel mogelijk realiseren van 30 km/u-zones. In de periode daarna zullen de ^verkeersaders aan de orde komen. Begin 1998 is het concept-beleidsplan gepresenteerd op een aantal informatie- en discussiebijeenkomsten in de verschillende wijken van de stad. Verder zijn er schriftelij ke en mondelinge reacties binnen gekomen. Op basis van de reacties uit de stad is de nota aangepast en uitgebreid en is het ont werp-beleidsplan Verkeersveiligheid tot stand gekomen. Dit plan zal de inspraakpro cedure volgen. Mede op basis van de informatie-avonden zijn de volgende wegen als verkeersaders benoemd: - Rotterdamsedijk - Horvathweg - Burgemeester van Haarenlaan - Hargalaan - Nieuwe Damlaan - Vlaardingerdijk bij rijkswegaansluiting Vijf sluizen - Burgemeester Knappertlaan - Westfrankelandsedijk - Oranjestraat - G. Verboonstraat - Broersvest - Havendijk - Maasdijk - N. Mathenesser- straat - Van Deventerstraat - Willem de Zwijgerlaan - Schoolstraat - 's-Gravelandseweg - De Brauwweg - Nieuwpoortweg/Van Riebeekweg en Gcynstraat - Churchillwcg - Laan van Bol'Es - ringweg Schiedam Noord: Mozartlaan - Van Dalsumweg - Scheepvaartweg - Slim me Watering - Zwaluwlaan De verkeerssituatie op de Broersvest vraagt om een bijzondere aanpak. Hiervoor zijn nadere voorstellen uitgewerkt, die er met name op gericht zijn de snelheid op deze weg te beperken en de oversteekbaarheid te verbeteren. Ter inzage Het ontwerp-beleidsplan ligt tot en met 25 maart ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen, en Milieu in de Stadswinkel en in filiaal Noord van de Gemeentelijke Openba re Bibliotheek, Bachplein 589. Reactie Tot en met 25 maart aanstaande kunt u bij de gemeente uw reactie op de onrwerp- bcleidsplan geven. U kunt mondeling reage ren bij de balie Bouwen, Wonen, en Milieu in de Stadswinkel, tel. 2465565 of 2465671. Uw schriftelijke reactie kunt u zenden aan: Gemeente Schiedam/Sector VROM afdeling ROW/t.a.v. ir. A.M. Boersma Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Commissie en raad Het ontwerp-beleidsplan en de inspraakreac ties worden vervolgens behandeld in de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening, Vervoer en Verkeer. In zijn vergadering van 26 april zal de gemeenteraad het beleidsplan met inspraakreacties vaststellen. Na vaststelling wordt het beleidsplan in overleg met bewoners en andere belangheb benden op buurtniveau verder uitgewerkt. De vergadering van de commissie voor cultuur, educatie en sport (CES) wordt gehouden op dins dag 23 maart om 16.30 uur in het gebouw van het Stedelijk Gymnasium, Valeriusstraat 31 in plaats van in het gebouw van dienst Educatie. Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van de artikelen 2.3.2 en 2.3.8. van de APV Schiedam voor de uitbreiding van het terras en de uitbreiding van de openingstijden van het horecabedrijf Broodje V.d. Ree (snackbar). Het bestaande terras bestaande uit 2 tafels en 8 stoelen zal worden vergroot met 2 tafels en 8 stoelen. De gevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: maandag en dinsdag van 10.00 tot 20.00 uur, woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 12.00 tot 20.00 uur. De gevraagde openingstijden van het terras zijn hetzelfde als de openingstijden van het hore cabedrijf. De aanvraag ligt vanaf 3 maart 1999 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie punt aan het Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren bren gen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode. Als u uw zienswij ze schriftelijk kenbaar wil maken dan kunt u dit richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: triw. Y. van Batenburg, tel.: 2465753. Ja, dat gebeurt elke maand aan de hand van de door u ingevulde gegevens op de inkom stenverklaring. Verder zal via het zogenaam de heronderzoek regelmatig worden nage gaan of uw gegevens nog juist zijn. Dit vindt plaats aan de hand van de door u te overleg gen bewijsstukken en via andere instanties. De Sociale Dienst bekijkt ook of u eerder gemaakte afspraken over werk en scholing bent nagekomen. Heeft u dat niet gedaan, dan kan uw uitkering - bij wijze van maatregel - tijdelijk worden verlaagd. U bent verplicht aan de her onderzoeken mee te werken. Doet u dat niet dan wordt de uitkering stopgezet. Neem dan telefonisch contact op met de Sociale Zaken 's Gravelandseweg 567, 3119 XT Schiedam Telefoon 2466180 (alleen tussen 09.00 en 10.00 uur) Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooi en van: - 2 populieren staande op het terrein Laan van Bol'es ter hoogte van OBS Groenoord - één esdoorn staande Tuinlaan 82* met herplantplicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het College van burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomenal gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de Presi dent van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankpro cedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met dhr. J.PKrijgsman, tel.: 2465666. Er is een nieuwe Algemene bijstandswet, afgekort de Abw. Natuurlijk verandert niet alles met deze nieuwe wet.Wat hetzelfde blijft is dat bijstand er is voor wie dat echt nodig heeft. Er wordt ook altijd gekeken of er wellicht recht bestaat op een andere uitkering. Dan is de bijstand immers niet of maar gedeeltelijk nodig. Ook dat blijft. Dat er rekening kan worden gehouden met de persoonlijke omstandig heden geldt meer dan ooit! In weck 10 en 11 zal het autoverkeer tijde lijk van één rijstrook gebruik moeten maken. In week 12 zal de noord-zuid rijbaan wor den geasfalteerd. Hiervoor zal gedurende 3 dagen het autoverkeer in de richting van het centrum tussen 09.00 en 16.00 uur worden omgeleid via de Churchillweg - Zwaluwlaan - Slimme Watering en 's Gravelandseweg. De meest gestelde vragen op het gebied van bijstand komen in het vervolg op deze Gemeentepagina aan bod. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief stukken nadere informatie krijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, elke dag van 08.00 17.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u terecht bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht op de 13e etage van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur. Ingekomen aanvragen van 19 februari t/m 26 februari 1999: bouwaan vragen/meldingen: De Velden 1 De Vlinderhoven 44 De Vlinderhoven 74 Mieriksveld 30 Mieriksveld 31 Abrikozengaarde 6 Abrikozengaarde 7 A. van den Berg J. Blaauw A. Bhaggoe J.E. Braun G.E. Kok-Scy-Tjong A. Reckweg K. Klippcl woning vergroten serre bouwen woning vegroten dakkapel bouwen dakkapel bouwen berging bouwen (herziene aanvraag) berging bouwen (herziene aanvraag) Verleende beschikkingen van 19 februari t/m 26 februari 1999: bouwvergunningen/meldingen: Hoofdvaart 1 A.F. Bennik Oude Kerkhof 10 B.A.S. b.v. Slimme Watering 5 Dienst Educatie Maasdamscstraat 24 t/m 50 Woningbouwvereniging Schiedam atelier maken 5 woningen bouwen sportaccommodatie vergroten dakopbouw maken N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 8 maart 1999: Karei Doormanweg 21 Nieuwe Passage Datum: 15 maart 1999: Mieriksveld 30 Mieriksveld 31 De Velden 1 Noordvest 91 Rocar Schiedam B.V. MBK bouwkostenmanagement J.E. Braun G.E. Kok-Sey-Tjong A. van den Berg F. van der Meulen autoshowroom bouwen winkelcentrum vergroten dakkapel bouwen dakkapel bouwen woning vergroten pand verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel.: 2465511 31 Aan de Muziekvereniging St. Radboud is op grond van artikel 3, eerste lid, onder a en artikel 3a, eerste lid, van de Drank- en Horecawet een Drank en Horecawetvergunning verleend met betrekking tot het pand Kerkweg 46a. Deze Drank- en Horecawetvergunning is verleend onder oplegging van de volgende voor schriften en beperkingen: 1. Het is aan de rechtspersoon verboden in de inrichting: a. bijeenkomsten te houden van persoonlijke aard; b. openlijk de mogelijkheid aan te prijzen tot het houden van bijeenkomsten van persoon lijke aard. 2. Plet is aan de rechtspersoon verboden alcoholhoudende dranken te verstrekken buiten een uur voor tot een uur na de wedstrijd- en trainingsuren, clubavonden en clubvergaderingen, bijeenkomsten van sociaal-culturele, educatieve en levensbeschouwelijke of godsdienstige aard. Een afschrift van de Drank- en Horecawetvergunning. ligt zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Op grond van artikel 49 van de Drank- en Horecawet en de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken, gerekend vanaf de datum van verzending, 3 maart 1999, tegen het verbinden van voorschriften en beperkingen aan de Drank- en Horeca wetvergunning een beroepschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Post bus 90602, 2509 LP 's-Gravenhage. Aan een procedure bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland zijn geen kosten verbonden. Ondertussen blijft de Drank- en Horecawetvergunning geldig. Als u vindt dat de verleende Drank- en Horecawetvergunning meteen moet worden ingetrokken dan dient u daarvoor een verzoek te sturen naar de president van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuurs recht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland een beroepschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: dhr. mr. P.J. Dullaart, tel.: 2465807. Aan de heer M.J. van Bruggen is een vergunning verleend voor de vestiging van een Bistro Auberge in het pand Korte Dam 8-10 met bijbehorend terras geplaatst op het lage gedeelte van de Sluiskade gelegen parallel aan de Nieuwe Sluisstraat. Het gaat om een exploitatievergunning zoals wordt bedoeld in de artike len 2.3.2 en 2.3.8 van de APV Schiedam. De openingstijden van de Bistro 8c Auberge zijn: maandag van 12.00 uur tot 01.00 uur dinsdag van 12.00 uur tot 01.00 uur woensdag van 12.00 uur tot 01.00 uur donderdag van 12.00 uur tot 01.00 uur vrijdag van 12.00 uur tot 01.00 uur zaterdag van 18.00 uur tot 01.00 uur zondag van 18.00 uur tot 01.00 uur. De openingstijden van het terras zijn: maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag van 12.00 uur tot 23.00 uur van 12.00 uur tot 23.00 uur van 12.00 uur tot 23.00 uur van 12.00 uur tot 23.00 uur van 12.00 uur tot 23.00 uur van 18.00 uur tot 23.00 uur van 18.00 uur tot 23.00 uur Een afschrift van de vergunning ligt zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie punt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdag avond tot 20.00 uur. Binnen zes weken, gerekend vanaf de datum van bekendmaking, 2 maart 1999, kunt u tegen het verlenen van de exploitatievergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kos ten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen het verlenen van de exploi tatievergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift moet u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ondertussen blijft de exploitatievergunning geldig. Als u vindt dat de verleende exploitatie vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de president van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u bij de burgemeester van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten ver bonden. Voor meer informatie: mw. Y. van Batenburg, bereikbaar via telefoon 2465753/2465807.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 2