SCHIEDAM 'TCENTRA Oogpunt maakt het onzichtbare zichtbaar Activiteiten voor ouderen BELOOFD: Gepassioneerd akoestisch Vrijwilligers voor paddentrek Ook voor dames Vijf gulden voordeel vijf Bonus Miles. m 18,99 34,99 43,98 Overname Wilton-Fijenoord door YVC na maanden een feit Gratis loten bij Rakozon Jacques Tange in Pand Paulus Raadsleden op de koffie TiHWl r Bieb wordt iets duurder Getuigen van bandenprikker Het Nieuwe Stadsblad jp het :e von KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier -J HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 3 MAART 1999 9-1441 SCHIEDAM Weru/Rako- zon organiseert komend week end 3 openingsdagen met een leuke actie voor iedereen die mo gelijk geïnteresseerd is in Weru- producten (kunststof ramen, ko zijnen en deuren). Bij iedere of ferte-aanvraag geeft het bedrijf aan de Swammerdamsingel 27a een heel Staatslot cadeau en bij het plaatsen van een order zelfs een hele 'straat' Staatsloten, dus altijd prijs. De Weru-dealer voert deze actie onder het motto 'de aanschaf van Weru ramen en deuren is immers altijd op zeker spelen, met deze actie valt er dan nog iets te gokken in de show room'. De actie loopt van vrij dag 5 maart tot en met zondag 7 maart. SCHIEDAM In Pand Paulus wordt van vrijdag 5 maart tot en met zondag 11 april (maar niet op 2, 3 en 4 april) de expositie 'In mijn schilderijen wil ik wonen' van Jacques Tange getoond. Er zijn door Tange ontworpen meubels te zien, gemaakt door Martin Moesman en door Tange beschilderd. De tentoonstelling wordt op 5 maart om 19.00 uur geopend door wethouder L. Hafkamp van Cultuur. Pand Paulus is gevestigd aan de Korte Haven en is open van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM Tijdens de kof- fïe-inloop van vrijdag 5 maart komen tussen 10.00 en 12.00 uur de gemeenteraadsleden G. van den Akker (D66) en E. Kuitert (SP) op bezoek in 'Het Gebouw', Broersveld 142. Doel van de activiteit is kennis maken met de raasleden en ko men tot informatie-uitwisseling met de bezoeksters. Ook is het voor de Schiedamse politiek van belang te horen wat er onder de Schiedamse vrouwen leeft. V.O.F. Inoordeinde 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM In de biblio theek aan het Stadserf is don derdag het informatiepunt voor slechtzienden geopend. A. van der Linden, directrice van Woon-, zorg- en diensten centrum Frankeland en zorg manager van het jaar heeft dit Oogpunt in aanwezighed van wethouder L. Hafkamp in ge bruik gesteld. Het oogpunt is een speciaal vormgegeven meubel met als basis een tv-leesloep, waarmee teksten maximaal 34 maal kunnen worden vergroot. Ook is er een cassetterecorder met grote knoppen met braillete- kens erop en zijn er folders met informatie voor visueel gehan dicapten. Van der Linden opende het Oogpunt door met de loep een tekst voor te lezen die zonder dit hulpmiddel onleesbaar was: 'Het oogpunt maakt het on zichtbare zichtbaar'. Door aan de knop van de tv-loep te draaien werden de letters 34 keer vergroot. De medewerkers van de biblio theek hebben een speciale in structie gekregen hoe ze men sen moeten doorverwijzen, want veel mensen weten bij voorbeeld niet dat er instanties zijn waar men gesproken boe ken kan krijgen. Dat slecht zienden niet op de hoogte zijn van de verschillende mogelijk heden, is sowieso een groot probleem, weet men in de bi bliotheek. Met het Oogpunt hoopt men slechtzienden nu te laten weten dat het lezen van een -boek langer mogelijk is dan men denkt. L-: SCHIEDAM De overna me van Wilton-Fijenoord door de IJssel Vliet Combina tie (YVC) is een feit. De di recties van beide werven heb ben na maanden onderhande len een akkoord bereikt met vakbonden en ondernemings raden. Met name de onderne mingsraad van Wilton heeft zich lange tijd fel verzet tegen de overname. Volgens WF-di- recteur P. Pellenaars heeft dit eigenaar Joep van den Nieu wenhuyzen van de Schiedam se scheepswerf 'een aantal miljoenen guldens' gekost. Voor de overname van Wil ton-Fijenoord betaalt YVC, waarvan de vestigingen in Bolnes en Capelle aan den IJssel straks naar Schiedam komen, elf miljoen gulden. Uiteindelijk werd donderdag avond overeenstemming bereikt, onder meer over werkgelegen- heidsgaranties voor twee jaar, een ouderenregeling en een bo nus van drieduizend gulden per WF-werknemer. Als stok achter de deur tegen de overname dreigde de ondernemingsraad van Wilton-Fijenoord tot het laatste moment met een proce dure bij de Ondernemingskamer. Historie „Maar wij nemen niemand iets kwalijk", zegt Pellenaars. „De ;p<U ondernemingsraad heeft natuur lijk met Wilton-Fijenoord een lange historie meegemaakt van een bloeiend bedrijf waar zo'n zevenduizend man hebben ge werkt, dat werd afgebouwd tot 270 man. Zij zagen nog andere mogelijkheden dan deze overna me door YVC, maar wij hebben dat nooit gezien. Ik ben blij dat uiteindelijk iedereen verstandig is geworden." OR-secretaris A. Ham gebruikt soortgelijke be woordingen: „Wij zijn tevreden met dit resultaat, maar hebben niet het onderste uit de kan ge haald." Volgens Pellenaars was topman Van den Nieuwenhuyzen mei vorig jaar direct na de overname van Wilton Fijenoord Holding al van plan om de Schiedamse scheepswerf van de hand te doen, omdat deze niet levensvat baar werd geacht. Onderne mingsraden en vakbonden wis ten deze transactie dus bijna een jaar te blokkeren. Taiwan De directie van YVC wil de re- paratiewerf in Bolnes zo snel mogelijk overplaatsen naar Schiedam. Daarvoor moeten op het Wilton-terrein nog enkele aanpassingen worden verricht, zoals de bouw van een pier waaraan drijvende dokken kun nen worden afgemeerd. Uiterlijk 1 maart 2000 moet de integratie van beide reparatiewerven zijn afgerond. De verhuizing van de nieuwbouwwerf in Capelle aan den IJssel volgt volgens ver wachting een jaar later. Het is voor beide YVC-vestigingen van groot belang om naar Schiedam te verhuizen, omdat zij nu aan de 'verkeerde' kant van een aantal belangrijke Rotterdamse brug gen liggen, wat bij aankomsten en afvaarten van schepen tot veel tijdverlies leidt. De nieuwe naam van de werf luidt Rotter dam United Shipyards. De IJssel Vliet Combinatie be taalt voor Wilton-Fijenoord in Schiedam volgens Pellenaars een kleine elf miljoen gulden. Om de overname rond te krijgen moet op korte termijn nog wel een milieuconvenant worden geslo ten. Over de sanering van het vervuilde bedrijfsterrein worden momenteel gesprekken gevoerd met de gemeente Schiedam, het Havenbedrijf en de ministeries van Economische Zaken en van Verkeer en Waterstaat. Burge meester R. Scheeres speelt hierin een voortrekkersrol. Overigens verdwijnt de naam Wilton-Fijenoord niet geheel van de kaart, want een klein deel van de werf blijft voortbestaan in handen van Joep van den Nieuwenhuyzen. Dit bedrijf legt zich vooral toe op nalevering van onderdelen voor de twee duikboten die in de jaren tachtig aan Taiwan werden geleverd. SCHIEDAM In dienstencen trum De 4 Molens wordt don derdag 4 maart gymnastiek voor ouderen georganiseerd. Deze les wordt elke donderdag gegeven van 13.15 tot 14.00 uur. Kosten bedragen 8,- per maand. Vrijdag 5 maart kan zoals elke vrijdag in De 4 Molens worden Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 gevolksdanst tussen 10.30 en 11.45. Per maand kost dit 9,-. Zaterdag 6 maart is er een rom melmarkt met demonstraties van oude ambachten in dien stencentrum de Woudhoek. Dit duurt van 10.30 tot 15.30 uur. Toegang is gratis. Zondag 7 maart is in De 4 Mo lens tussen 11.00 en 13.00 uur koffie-inloop, toegang is gratis. Hier wordt van 13.30 tot 16.30 uur ook thé-dansant gehouden, dit kost 2,-. In dienstencen trum Oost kan men zondag ge nieten van een muzikale middag met live muziek van accordeo nist, saxofonist en drummer. Dit duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang kost 2,50 of 2,- in de voorverkoop. SCHIEDAM In Podium Café speelt don derdag 4 maart het duo Dick Noordijk en Kees tijdens de donderdagavond-sessies. Om 21.00 uur begint deze 'black blues-sessie'. Vrijdag 5 maart, in halve finale van de Popprijs Schiedam, treden vanaf 21.00 uur Het Vervolg (Nederlandstalige pop), Lilith (pop/rock), Juicy Groove (sappige muziek) en IMP (nog wat stevi ger met echte Schiedamse metal) op. Zaterdag 6 maart komen Hugo Remmelt en Thijs Muus naar de Lange Haven. Deze twee Haagse- /Rijswijkse singer-songwriters spelen alleen eigen werk, dat bestaat uit zeer gevarieerde popsongs waarin allerlei muziekstromen worden afgewis seld: rock, blues, soul, funk, underground, bal lads en folk. Het geheel is samen te vatten als gepassioneerd akoestisch. De meeste songs gaan - haast onvermijdelijk - over liefde. Het optreden begint om 22.00 uur. SCHIEDAM In Natuurcen- trum 'De Boshoek' achter het Bachplein vindt vridjag 5 maart tussen 20.00 en 21.00 uur een bijeenkomst plaats waarin vrij willigers worden geïnformeerd over de paddentrek. Vroeg in maart ontwaken pad den. maar ook kikkers en sala manders uit hun winterslaap. Vanaf dat tijdstip tot ongeveer half april trekken ze massaal naar hun geboortesloot om eie ren af te zetten. Daarbij moeten ze vaak wegen oversteken en door het drukke verkeer worden veel dieren doodgereden. Om dat te voorkomen wordt aan au tomobilisten door middel van borden gevraagd niet harder dan 30 kilometer per uur te rijden. Ook wordt aan vrijwilligers ge vraagd om te helpen bij het over steken. In heel Nederland en een groot deel van Europa staan mensen paraat of worden voorzieningen getroffen om zo veel mogelijk amfibieën te redden, omdat deze insecten-eters sinds 1973 zijn be schermd. Men mag de dieren dus niet vangen of doden en ook pogingen daartoe zijn strafbaar. Niet alleen door verkeer, maar ook door stadsuitbreiding en mi lieuvervuiling worden amfibieën bedreigd. In een groot aantal gemeenten wordt medewerking verleend door het afsluiten van wegen en het aanleggen van spe ciale fauna-tunnels. Schiedam beschikt dankzij de medewer king van de gemeente over vier van deze tunnels. Toch blijven daarnaast nog vrijwilligers no dig. Hoe men kan helpen, wordt uitgelegd op de informatie avond. Aan de hand van foto's wordt hierover verteld. Wie zich opgeeft als vrijwilliger, ontvangt na afloop van de avond de uit rusting, bestaande uit een veilig heidsjasje. een zaklamp en een notitieblok. SCHIEDAM Geen 'ouder- wetsche heerensociëteit', maar een eigentijds grand café-res taurant gaat schuil achter de nieuwe naam 'Bij Heeren' van het etablissement in de krul van het gemeentelijk Stadserf- complex. Dames hoeven zich dus niet te laten afschrikken. De naam slaat evemin op een oude benaming voor de stads bestuurders, die de huisbaas zijn. Heeren is de achternaam van Peter, tevens eigenaar van café 't Sterretje. Het interieur van het karakteristieke toren tje is binnen enkele dagen in grijpend verbouwd. De bar is verplaatst, er zijn drie nieuwe tafels geplaatst en bij de bar is en pokertafel verschenen. Bij de herinrichting werd al snel ondervonden dat mooie archi tectuur zijn keerzijde heeft: de zaak beschikt niet over opslag mogelijkheden en die konden alleen op afstand worden ge vonden. Het glazen deel met uitzicht op de ruïne bleef in tact. De wens bestaat om daar in op termijn een verdieping aan te leggen om de hoogte te kunnen benutten. Bedrijfslei der Jack van de Kieboom wil meer aansluiting vinden op de rest van het gebouw waarin Bij Heeren is gevestigd. Zo biedt hij op avonden waarop een voorstelling in het theater wordt gespeeld, een wekelijks wisselend driegangentheater- menu voor 45 gulen, te bestel len tot vijf kwartier voor aan vang. Bij Heeren is, voorlopig alleen op donderdag en vrijdag, ook open voor de lunch. i i kunststofkozijnen 1 I I V J Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend in prijs I I I Ampèrestraat 4 - Vlaardingen Telefoon 010-4349833 SCHIEDAM De tarieven van de openbare bibliotheek worden met ingang van l mei verhoogd. Alle abonnementen worden drie gulden duurder, dus voor de ca tegorie 16 tot en met 17 jaar wordt de prijs 19,-. voor 18 jaar en ouder 36.-. een plusa bonnement gaat 53.- kosten en instellingen betalen vanaf mei 59,- per jaar. Voor kinderen tot en met vijftien jaar is de biblio theek nog altijd gratis. Het hu ren van video's kost per week f 2,50 (informatieve- en toeristi sche video's en verfilmde pren tenboeken) of 5,- (speelfilms en muziekvideo's) en cd's mag men voor drie gulden per week en cd- rom's voor f 7,50 lenen. SCHIEDAM De banden prikker heeft weer toegesla gen. In het weekend trof de politie op de Lange Achter weg vier auto's met lekgesto- ken banden aan. Eerder sloëg de leksteker toe op on der meer de Lange Haven en de Dam. Begin februari wer den drie jongeren aangehou den, van wie één bekende de band van een auto op het Bachplein te hebben lekge- stoken. Met de overige ver nielingen hadden zij niets te maken. De politie zoekt naar mensen die tussen vrijdag 19 uur en zaterdagochtend 5 uur iets verdachts hebben ge zien in de omgeving van de Lange Achterweg. Zij kun nen bellen naar tel. 2740205. Malibu Coconut Rum 70cl2W 5 Bonus Miles Ballantine's Scotch Whisky 100 cl39(99 5 Bonus Miles Henkes Vieux Supérieur 2 flessen a 100 cl 5 Bonus Miles GALLGALL Altijd iets bijzonders. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Met de tv-leesloep worden 'onleesbare' teksten weer zichtbaar. Verzet vakbonden kostte Van den Nieuwenhuyzen miljoenen guldens -Va'j &s£ De naam Wilton-Fijenoord verdwijnt ondanks de overname niet helemaal van de kaart. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Het café dat vroeger hekend stond als Witherg, is nu omgebouwd tot grand café Bij Heeren. A. BAKKER A Zn. Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. CARIBBEAN WHtlE RUM C'OCONUJ ÜW eWf SCXTTLH WHISKY C—r jfc. Ji«U..Mf Geniet, maar drink met mate Aanbiedingen zijn geldig tot en met 9 maart 1999, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel: 023 - 56 60 555.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3