Co Westerik toont de mens in al zijn nietigheid en grootsheid 82,50 I HOGE KORTINGEN ALBUMS - LIJSTEN FILMS- CAMERA 'S NOG VEEL MEER PROFITEER NUf •zideco f0^0 SECRETARESSE HQ Elke woning een eigen watermeter Veel aanrijdingen BREED IT Nog eenmaal 'De Groeten' Guanaco's, mara's en nandoes V.O.F. Bos Tuinmaterialen Facilicom Contactochtend ex-dwangarbeiders Lenteconcert Mannenkoor Inbraak Lezing over Midden-Delfland V.O.F. Bos Tuinmaterialen Van Opera tot Bop, van Rotterdamse liederen tot Zigeunermuziek .i Wat dacht u van onze VOORJAARSKLAPPERS Robuust plankenscherm Gecoate tegel "Avenir" Hoogstraat 95 SCHIEDAM ffllOOMS DONDERDAG 4 MAART 1999 9-475 WATERWEG— De Vereni ging ex-Dwangarbeiders Neder land WO II is in januari opge gaan in de Stichting Burger-Oor logsgetroffenen. De traditionele contactochtenden blijven ge woon plaatsvinden. De afdeling Zuid-Holland zuid komt dins dag 9 maart bijeen in het service- en zorgcentrum Vaartland, aan de Dillenburgsingel 9 in Vlaar- dingen. De contactochtend be gint om 10.00 uur. SCHIEDAM Het Schiedams Christelijk Mannenkoor geeft op vrijdag 12 maart een voor jaarsconcert in de Magnalia Dei Kerk aan de Albardastraat 67. Medewerking aan het concert wordt verleend door het Ichtus Kerkkoor onder leiding van Anne Posthumus uit 's-Graven- zande, Rob van Dijk, Adam Piotr Fengel (bariton uit Polen) en het 'Quatre Man' kwartet. Fengel zingt ook een aantal wer ken solo en de 'vier mannen' zingen 'Schubert-achtige' stuk ken en andere bekende melo dieën. De bekende pianist Rob van Dijk begeleidt aan de vleugel het mannenkoor, speelt de liede ren aan elkaar en laat ook solo het een en ander horen. De algehele leiding is in handen van Martin van Broekhoven. Het concert begint om 20.00 uur (zaal open om 19.30) en toegang bedraagt 12,50 inclusief een gratis consumptie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij leden, de secre taris L. Bijl, tel. 4718192 en 's avonds aan de zaal. SCHIEDAM In een woning aan de Singel is dinsdagavond ingebroken. De bewoonster van het pand wilde voor het slapen gaan een tuinhekje dichtmaken toen ze zag dat het slot van de buitendeur was geforceerd. Na der onderzoek door de poltie wees uit dat de dader(s) eerst had(den) geprobeerd het raam van een slaapkamer te openen. Uit de woning is onder meer een kandelaar met kaars meegeno men. De politie stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM Het mooie, Oudhollandse polderlandschap van Midden-Delfland staat de laatste tijd flink in de belangstel ling. De strijd om de aanleg van het stukje A4 dwars door dit gebied is nog onbeslist. Degenen die zich nog eens willen overtui gen van de waarde van dit unie ke gebied kunnen op dinsdag 9 maart naar natuurcentrum KNNV 'de Boshoek' komen. Hein van Bohemen geeft die avond een dialezing over de in zijn ogen mooiste facetten van natuur en landschap van deze streek. De lezing begint om 20.00 uur en entree is gratis. De Boshoek is gelegen achter het Bachplein en bereikbaar met tramlijn 1. SCHIEDAM De tentoonstel ling 'De Groeten aan de buren Schiedam en Maassluis' is dit weekeinde (tussen 14.00 en 16.00 uur) voor het laatst te zien in Streekmuseum Jan Anderson, aan de Kethelweg 50 in Vlaar- dingen. Dan wordt ook de film gedraaid over de wederopbouw van de Schiedamse molen De Palm boom. Eén object uit de exposi tie is onlangs uitgeleend aan het Gemeentemuseum van Maas sluis voor de tentoonstelling 'Kopzorgen'. Het gaat om Maassluise klederdracht, be staande uit een jak, schoenen en zijden rok uit 1880. Overigens heeft Jan Anderson deze maand ook een aantal 'Ma rine' speelgoedstukken uitge leend aan het Scheepvaartmu seum Frederik Hendrik in Rot terdam. Het Noorder Dierenpark in Emmen gaat in de zeer nabije toe komst uitbreiden. In de uitbreidingsplannen speelt Patagonië een belangrijke rol. Vandaar dat directeur Henk Hiddingh er een kijkje ging nemen, samen met de bekende natuurfotograaf Paul van Gaaien. Patagonië is een uitgestrekt na tuurgebied in het zuiden van Zuid-Amerika en herbergt vele bijzondere diersoorten. De gua naco's (wilde lama's), de Pata- gonische zeeleeuwen, de mara's, de Zuidkapers, de poema's, de nandoes en de Chileense flamin go's zijn karakteristieke verte genwoordigers van de kusten en vlakten van Patagonië. Reisleidster in Patagonië was Liliane Close, voorzitter van Eco Animal Foundation, een stichting die zich richt op na tuurbescherming in Patagonië. Het park werkt nauw samen met deze stichting. Dat gebeurt door onder andere mee te wer ken aan een goede informatie voorziening bij een natuurreser vaat in Argentinië. Bovendien helpt het Noorder Dierenpark bij de inrichting van een nood opvang voor zieke en gewonde dieren. Vooral zeeleeuwen en pinguïns raken nogal eens ver strikt in oude visnetten en raken dan vrij ernstig gewond of ster ven. Voor de gewonde dieren is opvang nodig net als voor stookolieslachtoffers. Bevordering van het kleinscha lig eco-toerisme zal inkomsten opleveren voor de plaatselijke bevolking en voor het natuurre servaat. Op deze manier kunnen de natuurbeschermingsactivitei ten in Patagonië geleidelijk aan worden uitgebreid. 'Patagonië, het eind van de we reld' verschijnt in de reeks Zoo Informatie van het Noorder Dierenpark. De ruim 60.000 abonnementhouders van het park krijgen het gratis toege- stuurd. Geïnteresseerden kun nen het boekje bestellen door f 12,- over te maken op giro 927586 ten name van het Noor der Dierenpark, onder vermel ding van 'Patagonië'. Het boek je is ook verkrijgbaar in de sou venirwinkel van het park voor f8,50. Wie meer informatie wil kan contact opnemen met het die renpark, tel.: 0591-618 800. In Huygensmuseum Hofwijck in Voorburg wordt op 19 maart de tentoonstelling 'Westerik en Becht: een weerzien op Hof wijck', een selectie van schilderij en en tekeningen van Co Wester ik uit de collectie Becht, ge opend. De heer Frits Bolkestein zal de expositie openen. Bij de tentoonstelling verschijnt een ca talogus waaraan Westerikken- ner Wim Beeren en publicist Max Pam hun medewerking hebben verleend. De werken van Co Westerik zijn tot en met 4 juli op Hofwijck te bezichtigen. In 1956 was in Museum Hof wijck te Voorburg Westeriks eerste solo-tentoonstelling te zien. Nu, ruim veertig jaar Tater, wordt er hier naar aanleiding van zijn vijfenzeventigste ver jaardag wederom een overzichts tentoonstelling aan een van Ne derlands belangrijkste na-oor- logse kunstenaars gewijd. Westeriks werk laat zich niet bij een bepaalde stroming onder brengen. Hij is altijd figuratief blijven werken, ook toen dit niet in de mode was. De eenvoud van vormgeving, de virtuoze lijn voe ring en zijn vaak hevige emoties oproepende thematiek geven- Westeriks oeuvre een geheel eigen karakter. Associaties van eenzaamheid en angst worden afgewisseld door humor en ero tiek. De mens wordt door Wes terik in al zijn nietigheid en grootsheid getoond. De verzamelaar Frits Becht or ganiseerde in 1956 de eerste so lotentoonstelling van Co Wes terik op Hofwijck. Hij heeft zijn kunstverzameling weten uit te bouwen tot de omvangrijkste en belangrijkste particuliere collec tie van ons land. Samen met zijn vriend Co Westerik heeft Becht een selectie uit die verzameling gemaakt. Die selectie geeft een uniek en representatief beeld van Westeriks artistieke ontwikke ling. Op zijn vijfenzeventigste verjaardag wordt Co Westerik op nog twee andere plaatsen met een tentoonstelling geëerd. Tey- lers Museum in Haarlem expo seert een selectie van indringen de zelfportretten op de tentoon stelling 'De getekende zelfport retten van Co Westerik' (6 maart tot en met 30 mei) en het Haags Gemeentemuseum toont een keuze uit het grafische werk van Co Westerik, 'Grafiek van Co Westerik' (2 maart t/m 2 mei). Museum Hofwijck zit aan het Westeinde 2a in Voorburg. Meer informatie bij Ben Bregman, tel.: 070 - 387 23 11. narticdlier voor Part Qr en hovenier Toog, recht of afgetopt 10 jaar garantie Nu 40x40 cm zeer makkelijk in a onderhoud. Groen, geel of roze per stukm jOv Voor al uw: - Betontegels en bestratingsmaterialen - Houten tuinafscheidingen en blokhutten - Beplantingen Floreslaan 3-3131 NA Vlaardingen Tel.: 010-4604303 Fax: 010-4600094 COMMERCIEEL-ADMINISTRATIEVE MEDEWERKERS M/V Bedrijfsdiensten GARANTIE MAKELAARS makelaars V Zigeunermuziek is de vijfde uitgave uit een reeks muziekinfor- matie. Een serie boekjes die men wegwijs maakt in de enorme collectie cd's van de Centrale Discotheek Rotterdam. De Centrale Discotheek Rotterdam beheert de grootste collectie Ip's en cd's van Europa. Muziekliefhebbers kunnen hier terecht voor het lenen uit het gigantische aanbod van klassieke muziek, jazz, wereld muziek, new age, opera, popmuziek en vele andere stijlen. Om de bezoekers ook kennis te laten maken met andere genres ontwikkelt de Centrale Discotheek een serie informatieve boekjes met een selectie cd's uit de complete catalogus en een lijst van de twintig mooiste cd's. Het boekje Zigeunermuziek is uitgegeven naar aanleiding van het nieuwjaarsconcert van het Nederlands Blazers Ensemble en de VPRO dat in het teken stond van Zigeunermuziek. De collectie van de Centrale Discotheek vormde voor het Nederlands Blazers Ensem ble een grote bron van inspiratie. In dit boekje wordt een overzicht gegeven wat er zoal op het gebied van zigeunermuziek te vinden is. Er wordt niet alleen aandacht besteed aan de ontstaansgeschiedenis van zigeunermuziek, maar ook aan de levensweg van Joseph Weiss en zijn bekende zigeunerorkest Tata Mirando. En ter afsluiting een impres sie van het nieuwjaarsconcert van het Nederlands Blazers Ensemble met het fantastische optreden van de diva van de Roma, Esma Redzepova. Geïnteresseerden kunnen een gratis exemplaar afhalen bij de Centrale Discotheek gevestigd in de bibliotheek aan de Hoogstraat 110 in Rotterdam. In de loop van dit jaar zullen in de reeks muziekinformatie de volgende boekjes verschijnen: Turkse muziek, Goethe, Klezmer, Klassiek voor beginners. Eerder verschenen in de reeks muziekinformatie: The sound of bop, Bertolt Brecht, Rotterdam bezongen en Opera. SCHIEDAM Iedere nieuw bouwwoning die na 1 januari 1997 is aangesloten op het wa terleidingnet heeft standaard een watermeter, maar ook oudere woningen waarin dat niet het geval is, krijgen er één. Schiedam is nu aan de beurt voor deze klus: ongeveer 7000 woningen worden dit jaar voorzien van de meter. Waterbedrijf Europoort streeft ernaar om in de zomer klaar te zijn in Schiedam. Be jaardentehuizen en studenten woningen krijgen één meter, dus niet een meter per bewoner. Als de watermeter is geplaatst, wordt in het vervolg het werke lijke waterverbruik afgerekend. Waarschijnlijk verandert er niet veel in de kosten, maar voor mensen die een hogere rekening krijgen, geldt een overgangsrege ling. Hierover kan men lezen in de folder Watermeter Thuis. Sa men met de watermeter wordt een terugstroombeveiliging aan gebracht, die voorkomt dat er gebruikt water kan terugstro men in het leidingnet. Ruim voordat een bepaalde woning aan de beurt is ontvangen zowel de bewoner als de eigenaar een brief waarin staat wanneer de meter komt en hoe dit in zijn werk gaat. Ook worden er per wijk voorlichtingsavonden geor ganiseerd. Wie zijn woning gaat verbou wen, kan alvast rekening houden met de komst van de waterme ter. Als bewoners de woning be- meteringsklaar maken, kunnen ze bij Waterbedrijf Europoort subsidie krijgen van maximaal 300,-. SCHIEDAM Op diverse plaatsen in Schiedam hebben dinsdag aanrijdingen plaatsge vonden. Op de Nieuwe Damlaan botste 's ochtends rond kwart over tien een 38-jarige Schie damse automobiliste achterop de auto van een 62-jarige in woonster van Den Haag. De Schiedamse had te laat door dat de auto voor haar remde en kon een aanrijding niet meer voorko men. Beide auto's liepen schade op. Rond kwart over twaalf vond op de Over de Vesten een aanrijding plaats tussen een auto en een scooter. Een 22-jarige Schiedam mer wilde vanaf een parkeer plaats de Nieuwe Haven oprij den en zag daarbij de 16-jarige scooterrijder over het hoofd. Deze Vlaardingse jongen kwam ten val en is voor onderzoek naar het Holy Ziekenhuis ge- i bracht. 's Middags rond half zes vond er op het Giessenplein een aanrij ding plaats tussen een vrachtwa gen en een personenauto. Beide voertuigen reden in de richting van de oprit naar rijksweg A20. De bestuurder van de vrachtwa gen, een 43-jarige man uit Neer ijnen, zag de van rechts komende 46-jarige Rotterdammer over het hoofd en botste met zijn rechtervoorzijde tegen de linker zijde van de auto. Beide voertui gen liepen schade op. Op de Van Swindenstraat botste dinsdagavond rond half zeven een 19-jarige inwoner van Capel- le aan den IJssel met zijn vracht wagen tegen een paaltje. De man wilde achteruit het Edisonplein opdraaien en zag daarbij het paaltje over het hoofd. Door de aanrijding is een aantal stenen uit het wegdek gesprongen. U Facilicom is een succesvolle organisatie op het gebied van facilitaire dienstverlening. Wij leveren diensten op het gebied van schoonmaak, beveiliging, catering en uitzen den. Wij zijn actief op nationaal en internationaal terrein. Met meer dan 10.000 medewerkers realiseren wij een omzet van ruim 700 miljoen gulden. Door onze continue groei zoeken wij voor diverse teams op ons hoofdkantoor Samen met andere teamleden ondersteun je de sales- medewerkers en help je mee aan het binnenhalen en behouden van opdrachtgevers. Dit doe je door het verzor gen en vormgeven van offertes en contracten. Je beschikt over MEAO- of MBO werk- en denkniveau. Belangrijk is dat je de Nederlandse taal mondeling en schriftelijk goed beheerst en dat je kunt omgaan met tekstverwerkingsprogramma's. Bij ons kom je werken in een jong team dat er helemaal voor gaat. Resultaten behalen hebben wij hoog in het vaandel staan. Wij hebben een informele cultuur en humor is bij ons zeker op zijn plaats. Als je wilt meegroeien met onze succesvolle onderne ming, dan bieden wij daar alle mogelijkheden toe. Bel of schrijf voor een afspraak of voor informatie: Chrysan Pillokis, afdeling personeelszaken, telefoon 010- 298 11 83, postbus 144, 3100 AC Schiedam. Op onze internet site kun je meer te weten komen over onze organisatie: www.facilicom.nl. OPHEFFING ALLES MOET WEG Ooms Makelaars is een all-round makelaarskantoor dat zijn diensten verleent aan particulieren, ondernemingen en overheids instanties, en beschikt over negen vestigingen in de regio Rijnmond en het Drechtstedengebied. In deze regio vervult Ooms Makelaars een toonaangevende rol. In verband met de groei van ons kantoor in Schiedam, zijn wij op korte termijn op zoek naar een Wij denken aan iemand met het volgende profiel: leeftijd ca. 20-30 jaar representatief ervaring in de makelaardij is een pre opleiding op MBO-niveau teamworker Bent u die enthousiaste persoonlijkheid die wij zoeken, stuur'dan uw brief met c.v. binnen 1 week na verschijning van deze advertentie naar: Ooms Makelaars, t.a.v. dhr. T. v.d. Schee, Postbus 237, 3100 AE Schiedam. Uw sollicitatiebrief zal strikt vertrouwelijk worden behandeld. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen dhr. T. v.d. Schee, tel. 010 - 273 01 02. NVM I

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 5