Aquamarijn zweeft toekomst tegemoet Anti-Racisme Dag met veel live muziek Lezing over rouwverwerking Lieve schootkat en sociale vrolijkerd Dubbel genieten. L~J 41,99* 22,99** SCHIEDAM Vegetarische kooklessen ORANJE Oud-leerlingen terug in de schoolbanken Gevonden en vermiste dieren Van Barbie naar cow-girl Activiteiten in Thurlede Burgerlijke stand i k Boerderijtje zoekt hulp Creatieners Vrijwilliger Ouderenwerk KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier 16?5 16?5 Computercursus voor beginners HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 10 MAART 199910-1442 SCHIEDAM Kinder boerderijtje de Gorzen zit te springen om handige mensen die overdag de tijd hebben om te helpen. Na de jaren lange strijd en de tegenslagen begint het te gloren voor de kinderboerderij. De leerlin gen van Rijmondbouw heb ben in hun werkplaats alle wanden en kozijnen ge maakt, de heipalen zitten in de grond, dankzij een bijdra ge van 206.000,- van het VSB-fonds zijn de financieën bijna rond en de eerste ba nenpooler is aan de slag. Als het weer niet tegenzit wordt de komende tijd het gebouw uit de grond gestampt. Alle voorgefabriceerde delen ko men aan en moeten snel in elkaar wroden gezet. De ko zijnen moeten in de grond verf en ondertussen gaat de verzorging van de dieren ook gewoon door. Wie een hel pende hand wil bieden kan langskomen aan de Jachtha venlaan 7 of bellen naar tel. 4731380 of 4270006. SCHIEDAM In de Blauwe Brug kunnen tieners tussen 9 en 12 jaar wekelijks terecht voor de activiteit Creatieners. Iedere donderdag tussen 16.00 en 17.30 Uur gaan enthousiaste vrijwilli gers met de tieners aan de slag. Er wordt met uiteenlopend ma teriaal steeds weer iets leuks ge maakt. Eigen inbreng en ideeën van de deelnemers zijn erg belan- gijk voor het plannen van wat er tijdens de activiteit gaat gebeu ren. Meedoen kost 2,50 per keer. Voor meer informatie: Wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590, tel. 2470464. SCHIEDAM De Stichting Huishoudelijke Voorlichting or ganiseert een cursus vegetarisch koken voor mensen die wel eens vleesloos willen eten of voor hen die meer variatie willen in hun vegetarische menu. Hoe men dit verantwoord kan doen, leert men op deze cursus. In zes lessen worden geerechten samengesteld met granen, peulvruchten, kaas, eieren en noten. Ook wordt aan dacht besteed aan buitenlandse gerechten, borrelhapjes en piz za's. De lessen worden gegeven op woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het Maascollege aan de Nolenslaan 99b. De kos ten bedragen 75,- exclusief ing- rediëntengeld. De lessen starten op woensdag 24 maart en men kan zich opgeven bij de SHV, Nieuwe Haven 147, tel. 4264781 (maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur). De Stichting Ouderenwerk Schie dam is op zoek naar een vrijwilliger, die van maandag tot en met vrijdag tijd heeft om maaltijden te bezorgen in de Strickledeflat en aan de Burg. Gijsenlaan. De maaltijden moeten tussen 11.30 en 13.00 uur worden opgejiaald in dienstencentrum De 4 Molens. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Susan van der Raaf, telefoon 4271992. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje per liter Vieux Oranje per liter U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM Achtenzestig zweefobjecten kwamen donder dag vanaf het dak van de Aqua marijn aan de Nieuwe Damlaan naar beneden gedwarreld. De één bleef wat langer in de lucht dan de ander en ook de landin gen waren er van hard tot zacht, maar allemaal zweefden ze de toekomst tegemoet. Ook die morgen waren de ogen omhoog gericht: toen kwamen drie do centen en twaalf leerlingen naar beneden geabseild. Met dit feestelijke gebeuren werd het veertigjarig bestaan van de technische afdeling van scholengemeenschap Aquama rijn gevierd. Niet voor niets werd dus voor deze technische opdracht gekozen, want voor dat het vliegen kon beginnen, moesten de leerlingen hun zwee- fobject wel zelf creëren. Van te voren hadden ze al wat ontwer pen gemaakt en donderdag wer den deze omgezet in werkelijk heid. Vooral deltavliegers en parachutes werden gefabriceerd door de leerlingen. Ahmet Guitekin en Bakir Kon- du hadden het meest succesvolle object: hun deltavlieger bleef 4,39 seconden in de lucht. Sa men met de andere winnaars die per groep zijn aangewezen, gaan zij 'McDonalden' en aan sluitend een tochtje maken over de Rotterdamse wateren met een vleugelzweefboot. zweefobjecten worden vanafhel dak losgelaten. SCHIEDAM „Hé, hoe gaat het met jou, jij bent ook geen steek veranderd", de be kende kreten van herkenning bij een reünie. Afgelopen za terdag was het Stedelijk Gymnasium aan de Valerius- straat hiermee gevuld. De school bestaat 120 jaar en om dit laatste lustrum van de twintigste eeuw te vieren wa ren de oud-leerlingen uitgeno digd voor een dagje herinne ringen ophalen. Zij kwamen terug 'binnen de muren van Athene', maar voor de mees ten was deze omgeving nieuw, aangezien het gymnasium nog niet zo lang het gebouw aan de Hugo de Grootstraat heeft verruild voor dit ruimere pand. Het bijkletsen duurde niet de hele dag, want om half twee ging genadeloos de bel voor de lessen. En dan is de tijd van middel loodlijnen en bisectrices opeens wel heel lang geleden... Ook bij de les Frans bleek bij velen de op school opgedane kennis ver te zijn weggezakt. Maar wederom was het een 'feest der herken ning', want de scheikundeproe- ven bleken als vanouds nog steeds wel eens te mislukken. In de wiskundeles werd duidelijk dat de discipline van de 'jongere' oud-leerlingen er nog wel inzat, maar vooral de wat oudere reü nisten konden het niet laten door de uitleg heen te praten. Tussen de lessen door kwam de 1 Het eerste boek over 120 jaar Stedelijk Gymnasium wordt aangeboden aan wethouder Wiegman. schoolfotograaf langs om de di verse examenlichtingen (zelfs van voor 1940) weer vast te leg gen en de oude klassenfoto's van toen waren ter ere van het 24e lustrum uit de kast gehaald en konden worden bewonderd. Boek Na 120 jaar gymnasium blijft niet alleen de herinnering, maar ook iets tastbaars: oud-leerlin gen hebben ervaringen en ver wachtingen gedocumenteerd in het boek 'Vaarwel twintigste eeuw, discipuli Gymnasii te salu- tant' (de leerlingen van het gym nasium groeten u). Naast histo risch onderzoek naar de wortels van de Latijnse school en het wel en wee van het Schiedamse gym nasium vlak voor en in de Twee de Wereldoorlog, vertellen ook oud-leerlingen, waaronder wet houder Peter Groeneweg, Pierre Janssen en Maarten Biesheuvel, over hun schooltijd. Naast posi tieve verhalen is er ook iemand die het niet zo leuk vond op het gymnasium, namelijk P. Bersijn. Hij werd gepest en vond het on derwijs beneden alle peil. Hij vroeg eens aan een leraar biolo gie waarom er geen bloed uit een boom komt als je er een mes insteekt en die kwam tot de con clusie 'die jongen is niet goed bij zijn hoofd'. Het boek is tot stand gekomen onder redactie van B. van Kampen-Postma, N. Lans en S. Vuyk. Vormgever R. Vin cent zorgde ervoor dat het er ook nog mooi uitziet. Het boek is voor 30,- te koop bij Free Lans aan de Lange Nieuwstraat Het eerste boekje werd aangebo den aan wethouder A. Wiegman van onderwijs, die vertelde hoe hij ooit zijn best deed voor het zelfstandig houden van deze school. Inmiddels hoeft het gym nasium, op deze nieuwe, mooie locatie, niet meer te vrezen om te worden toegevoegd aan een gro te scholengemeenschap. Het blijft een gezellige, kleinere school, die toch met gepaste trots onlangs de 300e leerling mocht verwelkomen. Snurken Zoals de leerlingen van het gym nasium elk jaar een toneelstuk opvoeren tijdens de zogenaamde Grote Avond, hadden ze voor dit lustrum een bewerking van The Twelfth Night van Shakes peare ingestudeerd dat werd op gevoerd in het Theater aan de Schie. Helaas waren de stemmen van de jonge acteurs en actrices niet op zo'n grote zaal ingesteld en waren ze op de achterste rijen nauwelijk hoorbaar. Iedereen was dan ook muisstil om het stuk te kunnen volgen, behalve één persoon, die op de achterste rij in slaap viel en begon te snur ken. Maar het vervolg van de avond, gala-feest met knallende band, zal hij zeker niet slaapver wekkend hebben gevonden en daarna was het al weer tijd om afscheid te nemen. Tot over vijf jaar...? SCHIEDAM Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd: Vermist: 16/2 Cyperse poes, klein en mager, 7 a 8 jr. lijkt jonger. 'Dorard'. Omgeving: Stationsplein (Schiedam/Rot terdam-West); 21/2 Donker cy perse kater, gecastreerd 1,5 jr. krulstaart, bruine vlooienband. Omgeving: Burg. Stulemeyer- laan (Nieuwland). Al vanaf 28/11/98 vermist; Lapjespoes, rood bandje, 7 mnd. 'Goofy'. Omgeving: Troelstralaan (Nieuwland) Al vanaf 9/12/98 vermist; Cyp- kater met wit 15,5 jr., mager. Omgeving: Rembrandlaan (Schiedam-West) Gevonden: 21/2 Cyperse ongeca- streerd kater, witte kin, is overle den. Voor meer informatie, Amivedi Schiedam, tel. 4711857. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker, Vluchtelingenwerk Schiedam en RADAR Schiedam organiseren zondag 21 maart in het kader van de Internationale Anti-Racisme Dag een multicul turele happening in wijkcentrum De Erker. Er is die dag veel live muziek. Het duo Reza Homayon brengt Iraanse songs, doorspekt met westerse invloeden. Een kwartet dat in Nederland op tournee is, staat borg voor swin gende en meeslepende zigeuner- muziek. De middag wordt afge sloten in Zuid-Amerikaanse sfe ren met Canto de Brasil. Deze groep zorgt voor een Braziliaan se carnavalssfeer en voor een plaatselijke forse stijging van de gevoelstemperatuur. Naast de muziek zijn er twee tentoonstel lingen: 'Trek een bek tegen racis me' en '21 maart in alle talen'. Voorts kan men de inwendige mens versterken met hapjes uit verre oorden en zonnige cock tails. Dit evenement duurt van 14.00 tot 18.00 uur en de toegang is gratis. Voor meer informatie kan men terecht bij RADAR Schiedam, tel. 4113911. SCHIEDAM Bij de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap NPB wordt vrijdag 12 maart een le zing gehouden over rouwverwer king door Marinus van den Berg. Hij is pastoraal vormings werker voor gezondheids- en welzijnszorg. Hij gaat in op de vraag hoe men met eigen ver driet of dat van een ander kan omgaan. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats aan de Westvest 90- 92. Janice en Amber als westernmeisjes. SCHIEDAM Je laten fotograferen als Barbie, prinses of film ster; er zijn maar weinig meisjes die dat niet willen. In december kon deze wens van een aantal kinderen worden vervuld bij speelgoedwinkel Intertoys, daar werd voor meisjes tot en met tien jaar een metamorfose-actie georganiseerd. Een deel van de Bar- bie-afdeling werd omgebouwd tot fotostudio en de meiden kon den zich door de fotografe/visagiste van Starlight Studio's laten omtoveren tot de dame van hun keuze. De meisjes bij wie de metamorfose het beste was gelukt, Janice Dangerman (6) en Amber Rietdijk (7) konden vorige week hun prijs in ontvangst nemen. Naast een zeer toepasselijk geschenk van Intertoys, kregen ze ook nog een uitgebreide fotosessie in country- en westernstijl. Dit is namelijk een nieuwe actie van de speelgoedzaak en deze is bedoeld voor zowel jongens als meisjes. Deze actie loopt tot eind maart. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker heeft een computer cursus ontwikkeld voor mensen die totaal geen kennis en erva ring hebben met de computer. Deze cursus voor absolute be ginners start donderdag 18 maart. Deelname aan de vier les sen van anderhalf uur kost 50,- (inclusief boek). Naast deze beginnerscursus ver zorgt De Erker ook cursussen Windows '98 en Words for Win dows. Deze cursussen omvatten acht lessen en kosten 150,- (inclusief lesboek). Voor meer informatie over de computercursussen kan men zich wenden tot wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767. SCHIEDAM Geboorteaan gifte over de periode van 12 tot en met 18 februari 1999: Damian J. z.v. van de Grijp; Ismet z.v. Kilic en Kili?; Robin z.v. Wegman en Smeets; Tom z.v. Lugthart en Meerhof; Inji d.v. Melchers en Messaoudi; Dionne d.v. Slootweg en van Haasteren; Edsilia d.v. Verbaten en Lemmen; Melissa d.v. Verba ten en Lemmen; Britt d.v. Kui pers en Boer; Franciscus J. z.v. van Waart en Bokings; Melisa N. d.v. Demirel en Demirel; Sa- rice J. d.v. Lerrick en van der Linden; Jeroen z.v. Bolk en Baerveldt; Hidde z.v. Ooster man en van Hemen; Anthony z.v. Langendoen en Looker- mans; Dion z.v. Verweij en van Soldt; Müberra d.v. Baskaya en Erten Aangetekend: J.H.M. Hindriks 54jr. en J.G.W. de Roo 52jr.; G. Kuijvenhoven 49jr. en D.A. van der Sluis 50jr.; D. Nagtzaam 26jr. en S.M. Tha- koer 24jr.; M.C. van Veen 31 jr. en T.J.A. van der Schot 28jr.; W.L. van Son 32jr. en A. Ro denberg 32jr.; F.C.M. Karskens 41jr. en E.W. van Etten 32jr.; R.W. Warschkow 35jr. en H.J. Venhuizen 26jr.; J.G.A. Kooij 29jr. en E.A. Lindeijer 21 jr. Partnerschapregistratie/gehuwd: J.W.C. Dullemond 22jr. en J. Klein 21jr.; A.G. Fermin 34jr. en W. Dirkzwager 36jr.; M.J. Kem penaar 29jr. en S.R. Sandel 31 jr.; A. Sekkour 32jr. en L. da Cruz Fortes 46jr.; W. Sliedrecht 50jr. en E. Elberse 37jr.; E.G. Oorlog 2ljr. en M.L. Koene 20jr. Overleden: G.T. van Hoogstraeten man, 77jr.; A. Boomsluiter vr., 83jr., geh.gew.met: H.S. van Kersen; H.C. van Deutekom vr., 8ljr., geh.gew.met: A. van der Mark; A. van Oossanen man, 65jr.; M.G. Lijsen vr., 79jr., echtgeno te van: W.N. van de poll; A. van der Meulen vr., 85jr,. echtgenote van: H. Koenen; A. Buurman man, 75jr.; H.M. Rowel man, 73jr.; J.H. van Steenoven Man, 77jr.; E.J: steens vr., 88jr., ge h.gew.met: T.M.J. Wielemans; J.T. de Vaal man, 80jr.; M. Maat vr., 95jr., geh.gew.met: M. Schenkel; T.A. Musschenga vr., 73jr., echtgenote van: W. van der Veen; M. Bode vr., 85jr.; E.J. Noorlander vr., 66jr„ geh.gew .met: L.C. van der poel; N. Krui denier vr., 98jr„ geh.gew.met: A. van den Hurk; W.T. Benda man, 82jr.; W.M. Bouthoorn man, 88jr.; M. Aissati man, 65jr.; A. van der Ende man, 67jr.; M. Landweer vr 84jr., geh.gew.met: A.P. Meijer. Poeska SCHI EDAM Poeska is een zwart met witte gesteriliseerde poes van bijna twee jaar. Ze is een lieve schootkat, die ook met kinderen overweg kan. Andere honden of katten stelt ze daarente gen niet op prijs. Dezddame vindt het prettig als ze af en toe even een frisse neus kan halen, dus ze moet wel naar buiten kunnen. Jerry is een bastaard jachthond van 2,5 jaar. Hij is sociaal tegenover andere honden en met katten kan hij het ook best vinden. Jerry moet nog wel leren alleen thuis te kunnen blijven. Wie ziet dit wel zitten en geeft deze vrolijke hond een nieuw tehuis? Wie meer wil weten over Jerry en Poeska of over andere honden en katten in het asiel, kan langskomen of bellen naar Hargahoeve. Hargahoeve is gevestigd aan Sportlaan 2 en bereikbaar via tel. 4714151. Het asiel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Jerry SCHIEDAM In woon- en zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan kan men zondag 14 maart luisteren naar het zondagmiddagconcert. Dit begint om 14.00 uur en vindt plaats in de conversatiezaal. Entree kost 2,50. Woensdag 17 maart kan men meedoen aan bloemschikken in de conversatiezaal. Dit start eveneens om 14.00 uur en kost 2,50. Vrijdag 19 maart vindt in de conversatiezaal een optreden plaats van John en Cisca. De kosten bedragen 2,50. 19,99 Johnnie Walker Red Label Scotch Whisky 2 flessen a 70cl DiSaronno Originale Amaretto 70cl -26^9 GALL GALL Altijd iets bijzonders. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 120 jaar Stedelijk Gymnasium Uw voordeel 1 M SAW NS 1 Geniet, maar drink met mate. ^Aanbieding is geldig tot en met 20 maart 1999, max. 6 flessen [hm| per klant, **aanbieding is geldig tot en met 3 april 1999. Zolang de voorraad HBS strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel; 023 - 56 60 555.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 13