SCHIEDAM Rond-je-bord over gezonde voeding Vredestein kies je niet alleen voor jezelf. 4 Verlaat carnaval voor Stichting Schievaart Boekenweek in teken van 'Familie-album' Tuinen voor 55-plussers 'TCENTRU Man overvallen in eigen woning Inloopconcert Werk is zorg op Vrouwendag Bezoekers stadsgesprek uiten bezorgdheid over TramPlus en metro Milieuconvenant sluitstuk scheepsbouwfusie Wilton en YVC Computerclub «a ONDER 4 OGEN Het Nieuwe Stadsblad ifil VftEDESTEINIHI] IMOOTEBOOM i AUTOBANDEN BV SCHIEDAM In zijn woning aan de Parkweg is woensdag avond rond kwart over tien een 41-jarige man overvallen door een nog onbekende man. Het slachtoffer werd op zijn hoofd geslagen en vastgebonden. De dader doorzocht vervolgens het hele huis en ging er vandoor met een betaalpasje, cheques en au diovisuele apparatuur. Het slachtoffer zag kans om hulp te roepen, waarna de politie werd gewaarschuwd. Het slachtoffer is met een hoofdwond overge bracht naar het Schieland Zie kenhuis. De politie van het dis trict Schiedam stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM— In de Grote Kerk treedt zaterdag 13 maart het vijftig zangers tellende koor 'Ons Koor' op uit Sommelsdijk. Dirigent is Willem Meijboom en het koor wordt aan het orgel begeleid door Andries Stam. Zo als elke week is de aanvang 15.00 uur en de toegang gratis. eRGr (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 SCHIEDAM Niet alle vrouwen zullen er iets van heb ben gemerkt, maar maandag was hét Internationale Vrou wendag en dit werd over de hele wereld gevierd. Aanlei ding was het feit dat in 1908 Amerikaanse textielarbeidsters massaal in opstand kwamen tegen de erbarmelijke werkom standigheden en slechte beta ling. Zij staakten en demon streerden voor een 8-urige werkdag in plaats van een 14- urige, betere arbeidsvoorwaar den en vrouwenkiesrecht. Zo bar zijn de omstandigheden voor vrouwen natuurlijk niet meer, maar toch kan er wat de combinatie van werk en zorg toch nog heel wat worden ver beterd. De Stichting Welzijn organiseerde maandag een fo rum waarin hierover werd ge sproken. Een aantal vrouwen met kinderen, al dan niet met partner, liet weten tegen wat voor problemen zij oplopen bij deze combinatie. Door het fo rum werd geconcludeerd dat veel afhangt van de takenver- deling, dus of de partner ook meezorgt. Ook werd weer eens onderstreept dat kinderopvang nog niet optimaal is en ook werktijden nog niet flexibel ge noeg zijn om werk en zorg te kunnen combineren. Hierbij kwam het 'ouder-kindcen- trum' ook weer ter sprake, waar voor uitgebreidere op vang van kinderen wordt ge zorgd dan de reguliere opvang. Met de voorbereiding hiervan is men druk bezig en waar schijnlijk start dit centrum na de zomervakantie in Nieuw- land. Naast het brainstormen over 'werk is zorg, zorg is werk' was er natuurlijk ook' ruimte om feest te vieren en de Surinaamse vrouwenband Oen Sikie zorgde voor een swingen de afsluiting onder het genot van een drankje en intercultu reel hapje. 0900 - 8998200 SCHIEDAM Burgemees ter Scheeres was blij met al weer een volle zaal, al zag hij vooral bekende gezichten. Zo'n 150 belangstellenden woonden maandagavond in de Aleidazaal het vierde stadsge sprek bij, en lieten zich bij praten over de nabije toe komst van de binnenstad. Sommige bezoekers toonden zich bezorgd over de gevolgen van TramPlus en metro voor de bereikbaarheid van het centrum. Wethouder L. Hafkamp bena drukte dat de keuzes tijdens eer dere gesprekken al aan de orde waren geweest, en dat het er nu om ging, de juiste prioriteiten te stellen en de volgorde ,te bepalen binnen een groot aantal activi teiten die zo snel mogelijk gerea liseerd moeten worden. C. Miedema, hoofd van de afde ling ruimtelijke ordening, ver keer en vervoer van de gemeente, memoreerde dat Schiedam welis waar een prachtige binnenstad heeft, maar dat deze nog niet naar behoren functioneert. Door een betere oriëntatie op de bin nenstad moet de koopkrachtbin ding kunnen worden vergroot. Daartoe worden, gezien de grote verscheidenheid van functies in de binnenstad, wel degelijk kan sen gezien. Voor de eerste twee jaar staat de planning vast. De gemeente geeft aan dat zij er op aange sproken kan worden, als dat niet wordt gehaald. Binnenkort is de Grofbaan en omgeving voltooid, daarna wordt het Boersveld af gemaakt en vervolgens en dan praten we over eind april- begin mei - wordt met het her- inrichten van de Hoogstraat be gonnen, waar volgend week al kabels en leidingen worden ver legd. Voor de zomer wordt het be stemmingsplan Westmolenstraat aangepast, waarna de verwervin gen van panden starten om op deze plek nieuwbouw te realise ren. Op verzoek van de gemeente brengen makelaars reeds de kos ten in beeld. Nog in de eerste helft van dit jaar wordt het par keerbeleid geëvalueerd. Door middel van een verkeerscircula tieplan wordt de bereikbaarheid van de binnenstad gegaran deerd. Veel aanwezigen hadden kritiek op dit laatste punt en signaleerden problemen als ge volg van aanleg van de metro en andere projecten. Peddelen Bij het zien van dia's met 'recrea tietoppers' in het Schiedamse centrum konden de aanwezigen een lach niet onderdrukken: een patatje pakken op de Koemarkt, peddelen in een kano op de Schie, „terrasje, kroeglopen, di neren", en de Brandersfeesten: op de dia heft wethouder Wieg man het borrelglaasje. Over de stelling dat de ruïne heel fraai is ingepast, denken velen kennelijk anders. Over verbeteringen en aanvullin gen die de laatste jaren in de binnenstad zijn gerealiseerd (Nieuwe Passage, ABC, Oude Kerkhof, Stadserf) werd door verschillende bezoekers opge merkt dat deze niet de verwachte aantrekkingskracht hebben... Waarop de waarschuwing volg de, nu niet de redding van Jan des Bouvrie (geplande opening: december 1999) te verwachten. Voor het tweede deel van de Hoogstraat, tussen de Appel markt en de Dam, worden door Miedema al in het najaar „enor me ontwikkelingen" verwacht; er zou een „enorme markt" voor aanverwante branches zijn. Voor het Land van Belofte (het Hematerrein) worden de proce dures voor de zomer, nadat het definitieve ontwerp is gepresen- SCHIEDAM— In het kader van het project 'Opvallend Vei lig' organiseert de GGD Nieuwe Waterweg Noord in samenwer king met de Stichting Ouderen werk Schiedam en de Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord op maandagmiddag 22 maart een thema-middag over gezonde voeding. Deze begint om 13.30 uur en vindt plaats in diensten centrum de Woudhoek aan het Heijermansplein 35. Tijdenst de bijeenkomst vertelt diëtiste Joke Verberg over ver anderingen van het lichaam bij het ouder worden en welke voe ding daarbij gezond is. Door middel van een spel genaamd 'Rond-je-bord' worden deelne mers bewust gemaakt van hun eigen eet- en drinkpatroon. Aan de hand van de uitkomsten van het spel geeft de diëtiste van Thuiszorg persoonlijk advies. Op deze manier kunnen de deel nemers de richtlijnen voor goede voeding toepassen op hun eigen voeding. Deelname is gratis. Men kan zich tot 15 maart opgeven via tel. 4709555. Designed to protect you. SCHIEDAM Het was een beetje laat, maar carnaval vie ren is eigenlijk altijd leuk, dacht serviceclub Tafel 46. Daarom organiseerde men voor de Stichting Schievaart afgelopen zaterdag een verlaat carnaval. De serviceclub deed dit feest cadeau, omdat Schievaart, die voorzieningen realiseert voor het wonen en werken van men sen met een verstandelijke han dicap, met teruglopende subsi die te kampen heeft. De hele Raad van elf vond het ook geen bezwaar om de carnavalssteken weer op te zetten en bovendien kon op deze latere datum ook Prins Carnaval van de partij zijn om de feestvreugde te ver hogen. Samen met de blaaska pel en de dansmariekes werd er voor een compleet carnavals feest gezorgd, waar natuurlijk het zingen van carnavalskra kers niet ontbrak en ook wer den er weer schapen uitgedeeld, in dit geval twee witte, aan mensen van Schievaart. Zij wil len elk jaar wel zo'n feest en dat kan: de Rietzeilers hebben be loofd de stichting op te nemen in het carnavalsprogramma, dus volgend jaar valt carnaal voor Schievaart ook echt op carnaval. SCHIEDAM Onder het motto 'Familie-album' is vandaag, woensdag, de 64e Boekenweek van start gegaan. Dit jaar staan romans van ouders over hun kinderen en kinderen over hun ouders centraal. Literatuur dus, die gaat over de ouder-kindver- houding, jeugdherinneringen, generaties of het sterven van ouders. Het Boekenweekgeschenk is deze keer 'De erfenis' van Connie Palmen. De Boekenweekgeschenken zijn geliefde verzamelobjec ten. Bibliotheekmedewerkster Ineke Swaneveld is zo'n verzame laar. Uit haar collectie worden van 17 maart tot 14 april in filiaal Noord aan het Bachplein 589 boeken getoond, die in de afgelopen decennia Boekenweekgeschenk waren. In de bibliotheek aan het Stadserf worden tijdens de boekenweek familie-albums met foto's van de eigen medewerkers tentoongesteld. In samenwerking met de boekhandels Van Leeuwen en Mercurius organiseert de Openbare Bibliotheek Schiedam vrijdag 19 maart een culturele avond in het teken van het boekenweekthema. Speciale gasten hierbij zijn de auteurs Kees van Beijnum en Lisette Lewin. De muziek wordt verzorgd door de groep Poco Loco. De avond vindt plaats in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat en begint om 20.15 uur. Toegangskaarten a 7,50 zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de bibliotheken aan het Stadserf en het Bachplein en bij de boekhandels Van Leeuwen aan de Broersvest 85 en Mercurius aan het Hof van Spaland 31. De Boekenweek duurt tot zaterdag 20 maart. teerd, gestart. De eerste paal wordt in maart 2000 de grond in geslagen. Scheeres: „De omzetten van de winkeliers zijn teleurstellend. Dan moet je schuwen een andere richting in te slaan en dat deel van de Hoogstraat een andere sfeer te geven, niet met dezelfde winkels maar door aan te sluiten bij wat je hebt. Jan des Bouvrie zit het dichtst bij dat deel van de Hoogstraat, en er is een catego rie van modieuze mensen met een bijzondere smaak die daar op afkomt. Probeer daarop aan te sluiten." Een van de rode draden door de binnenstadsplannen is het Tram- Plusproject. Juwelier van der Vlerk sprak zijn grote vrees uit dat een met hekken afgescheiden baan voor een snelle tram, de Broersvest zal veranderen in een vrijwel onneembare barricade. Fitnesscentrum-eigenaar E. de Jong merkte op dat de tram meer mensen uit het centrum van Schiedam vervoert dan er heen brengt. Mevrouw W. Ves- ter stelde daarop voor, het tra ject door te knippen en de tram uit het centrum te weren. Wet houder Hafkamp was het niet eens met de bewering dat het openbaar vervoer mensen uit Schiedam wegtrekt, en wilde het „eerder als een kans dan als een bedreiging zien". Boekenmarkt Over de toekomstige plaats van de weekmarkt kon Hafkamp nog geen duidelijkheid bieden, er wordt nog overlegd. Hij moet weg van het Land van Belofte wanneer daar gebouwd gaat worden, en gaat gedeeltelijk te rug naar Broersveld. Op het Stadserf ziet de wethouder liever een boeken- of antiekmarkt. SCHIEDAM Het milieucon venant dat het laatste obstakel vormt bij de overname van Wil- ton-Fijenoord door de IJssel Vliet Combinatie is rond. Alle betrokken partijen nemen vol gens burgemeester R. Scheeres van de gemeente Schiedam een inspanningsverplichting op zich. „Er wordt nu nog gekeken naar de punten en komma's, daarna kan de ondertekening van de overeenkomst op korte termijn plaatsvinden." Nadat vorige week de directies en ondernemingsraden van bei de scheepswerven een akkoord bereikten, moest alleen nog het milieuconvenant worden geslo ten om de verhuizing van de YVC-reparatiewerf van Bolnes naar Schiedam mogelijk te ma ken. Later vertrekt ook de nieuwbouw van de IJssel Vliet Combinatie vanuit Capelle aan den IJssel naar Schiedam. Het convenant behelst onder meer de sanering van grote delen van het terrein van Wilton-Fije- noord, dat in de loop der jaren sterk is vervuild en verwaar loosd. De partijen - de gemeen ten Schiedam en Rotterdam, de provincie Zuid-Holland en de betrokken bedrijven - spannen zich nu gezamenlijk in om 17,5 miljoen gulden op tafel te krijgen die voor deze sanering nodig is. De sanering was voorwaarde voor YVC en twee andere be drijven op het terrein - van Seu- meren en Huisman Itrec - om tezamen op het terrein voor ruim tachtig miljoen te investeren in nieuwbouw en infrastructuur. Ook op de ministeries van Eco nomische Zaken en van Verkeer en Waterstaat wordt een beroep gedaan. Het is de bedoeling dat Van Seu- meren, dat is gespecialiseerd in zware hijsoperalies, binnenkort verhuist naar een locatie direct aan de Nieuwe Waterweg. De onderhandelingen over het stuk grond, met een omvang van ruim 80 duizend vierkante me ter, worden momenteel gevoerd met Domeinen. Als dit het gewenste resultaat oplevert, wil Van Seumeren ook de hoofdvestiging uit De Meern naar Schiedam verplaatsen. SCHIEDAM Voor het pro ject 'Tuinieren voor 55-plussers' van de Hoofdafdeling Groen voorziening en Natuur 'zijn voor Schiedamse 55-plussers een paar tuintjes vrijgekomen op de com plexen Landvreugd en Vijfslui zen. Geïnteresseerden die niet meer aan het arbeidsproces deel nemen kunnen zich hiervoor aanmelden. De deelnemers zijn bezig op een tuintje van veertig vierkante me- tere voor het bedrag van 40,- per tuinseizoen. Voorafkan men gratis deelnemen aan 2 informa tie-ochtenden. Deze worden in maart gegeven door de afdeling Amateurtuinieren van de Dienst Landbouwvoorlichting. Het tuinseizoen start op 29 maart en dan liggen de tuinen al bemest en voorgespit klaar. Gereedschap is op de complexen aanwezig. Het is wel de bedoeling dat er milieu vriendelijk wordt getuinierd, er mag dus geen kunstmest en che mische bestrijdingsmiddelen worden gebruikt. Eenmaal per maand wordt ook een gemeen schappelijke activiteit georgani seerd. Hieraan kan vrijblijvend worden deelgenomen. Wie meer wil weten kan een folder opvra gen bij de heer van Leeuwen, tel. 2465521. SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker kunnen kinderen op dinsdag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag meedoen aan de computerclubs. De kosten bedragen 15,- per maand. Men kan deelnemen van 16.00 tot 17.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Kinderen die interesse heben kunnen gratis meedoen aan de eerste les. Voor informatie kan men bij De Erker aan de balie terecht of bellen naar tel. 4267767. De Hypotheker V.O.F. llMOORDElNDE 2 SCHIEDAM-KETHEL TELEFOON 010-470 68 74 -> Fabricage in eigen fabriek Warmte-isolerend en onderhoudsvrij Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend in prils Ampèrestraat 4 - Vlaardlngen l x f-v y Telefoon 010-4349833 A-a HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 10 MAART 199910-1441 Niets is menselijker dan het niet correct opvolgen van (dokters-) voorschriften. Zo blijkt bijvoor beeld dat kinderen met een lui oog enorm gebaat zijn bij het conse quent dagelijks afplakken van het goede oog. In de praktijk blijkt deze ogenschijnlijk eenvoudige handeling niet even gemakkelijk uitvoerbaar te zijn. Vaak ligt dat aan de ouders. Wist u dat sommige ouders, om toch maar aan het aantal uren te komen, 's nachts het oog afplakken, echt waar! Dit geldt oók vaak voor contactlensdragers. Bij de instruc ties en ook na de controles hame ren we telkens weer op het goed onderhouden van de lenzen. Zeker bij zachte lensdragers komen even tuele klachten vaak voort uit slecht onderhoud van de lenzen. Natuur lijk zijn de mensen die hun lenzen schoonmaken met babyshampoo zo goed als uitgestorven, maar u moest de klanten de kost geven die wel een zelfbedachte reinigingsme thode toepassen (spuug). Of die vergeten goed de dop op de fles vloeistof te draaien, of nooit de contactlenshouder schoonmaken. Of maar overal hun vloeistoffen kopen, omdat het zo lekker goed koop is. Eigenlijk zijn dat soort klanten het meest gebaat bij een snel-vervang-systeem inclusief vloeistoffen, of anders daglenzen, die hoeven nooit meer onderhou den te worden. Gewoon 's och tends in, 's avonds weer in de prul lenbak! (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben Het forum bespreekt de problemen hij het combineren van zorg en arbeid. 'Enorme ontwikkelingen in tweede deel van Hoogstraat' door THEO H .B. SCHOENMAKERS BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Wethouder Hafkamp uil het openbaar vervoer als een kans zien, niet als een bedreiging Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg, van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Carnaval vieren kan eigenlijk het hele jaar door. Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. m Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. in-

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3