J IN KRANT Te hard over Laan van Bol'es Kunstopdracht voor bestrating Hoogstraat Foutieve publicatie sloopvergunning van Markenstraat BiySTOL Extra subsidie voor Wiltonhaven Midden-Delfland houdt politiek aan beloften Breur voert herstelplan aan Branderspoort uit De BoodschappenBeurs BSSSB loods Akin Birdal komt niet Kunstuurtje 1 Buschauffeuse mishandeld DECOKAV' VAN fill Met alle nieuwtjes, akties en ideeën om goed en voordelig boodschappen te doen. wam VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RU8RIEKS PAGINA'S TOTALE OPLAGE: HN Plannen voor de Plantage ODI sneuvelt op de valreep WATERWEG Akin Birdal, voorzitter van de Turkse men senrechtenorganisatie Insan Haklari Dernegi (IHD), krijgt definitief geen toestemming van de Turkse autoriteiten om zater dag in Vlaardingen te Geuzen penning in ontvangst te nemen. De honneurs zullen worden waargenomen door Nazmi Gür, secretaris-generaal van de IHD. Bij de uitreiking van de Geuzen penning door minister Herfkens zijn ook de IHD-bestuursleden Sedat Aslantas en Sabir Doku- zogus alsmede de bekende Turk se advocaat en mensenrechte nactivist Yusuf Alatas aanwezig. De plechtigheid begint zaterdag om 15.00 uur in de Grote Kerk. SCHIEDAM De verkeerspo litie heeft maandag op de Laan van Bol'es een radarsnelheids controle gehouden.Tussen half negen en kwart voor tien 's och tends werden 644 auto's gecon troleerd, waarvan er 120 te hard reden. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 85 kilometer per uur, terwijl 50 is toegestaan. SCHIEDAM In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt dinsdag 16 maart een kunstuurtje gehouden over de tentoonstelling 'De onmiddellij ke confrontatie met Nederlandse kunst 1959-1999 uit de Altena Boswinkel Collectie'. Deze tentoonstelling laat een se lectie zien van de omvangrijke schenking die het museum vorig jaar in ontvangst heeft mogen nemen. Er zijn onder andere te keningen, kunstenaarsboeken, collages en sculpturen te zien. Het kunstuurtje duurt van 12.30 tot 13.30 uur en bestaat uit een rondleiding en een bezoek aan de openbare registratieruimte. Na afloop staat voor de liefheb bers koffie of thee klaar. De Hypotheker at er aan de Hoogstraat veel kunst is te vinden in de vorm van het Stedelijk Museum, is bekend. Maar binnenkort zullen voetgangers ook óp de Hoog straat in aanraking komen met kunstwerken: de gemeente heeft een kunslopdracht uitgeschreven voor de bestrating van de Hoogstraat. Hiervoor is 50.000 gulden uitgetrokken. De winkelstraat staat aan de vooravond van een herinrichtingsoperatie: de bestrating wordt over de volle lengte vernieuwd. Dit past in het beleid om de binnenstad aantrekkelij ker te maken voor wonen, winkelen en toerisme. De nieuwe bestrating moet aansluiten bij de historische kwaliteit van de binnenstad en het ontwerp is gebaseerd op de traditionele indeling met loopstroken aan weerszijden van een baan in het midden, dit alles in een vlak profiel, dus zonder trottoirbanden. Op de punten met zijstraten en bij rustplekken en pleintjes, wordt in de testrating een afwijkend profiel aangebracht. In totaal zijn er zes van deze elementen, die bestaan uit vlakken van 2,1 bij 2,1 meter binnen een kader van graniet, in het midden van een diagonaal liggende bestrating. Deze vierkanten kunnen worden ingevuld door één of meerdere kunstenaars. Het is de bedoeling dat de werken onderdeel gaan uitmaken van de bestrating. Wel wordt verwacht dat deze contrasteren met de kleur van de bestrating (rode en donkerbruine klinkers). Ook ziet men graag een verband met de (binnen)stad in het kunstwerk. Verder moeten de werken natuurlijk duurzaam zijn, in ieder geval net zo lang meegaan als de bestrating (ongeveer 15 jaar). De nieuwe bestrating moet dit jaar nog klaar zijn. SCHIEDAM De politie zoekt getuigen van de mis handeling van een Vlaar- dingse buschauffeuse op za terdag 27 februari. Rond half negen 's avonds werd op de Van Beethovenlaan de 34-ja- rige bestuurster van de bus mishandeld. De vrouw stop te bij de halte om een groep jongens te laten instappen. Ze kreeg onenigheid met de jongens, die haar vervolgens in het gezicht spuugden. Toen de vrouw de centrale wilde waarschuwen kreeg ze een klap op haar bovenarm en in haar gezicht. Uiteindelijk lukte het de vrouw de noodknop in te drukken, waarop de groep er vandoor ging. De politie ver zoekt mensen die getuige zijn geweest van dit incident con tact op te nemen met het politiebureau in Schiedam, tel. 2740212. SCHIEDAM Ondanks een foutieve publicatie van de sloopvergunning in Het Nieu we Stadsblad van woensdag, wil de gemeente aanstaande vrijdag beginnen met de sloop van de flats en woonblokken in het gebied Parkweg-Oost. De resterende bewoners berei den een uiterste poging voor om de gemeente te dwarsbo men. Het zit de gemeente niet mee bij het sloop- en nieuwbouwproject Parkweg-Oost. Vorige week ver bood de president van de Rot terdamse rechtbank het kappen van 80 bomen in het gebied, waardoor vertraging dreigt. Door onzorgvuldigheid van de gemeente zelf komt thans wel licht opnieuw een kink in de kabel. Foutje Op de gemeentelijke informatie pagina in Het Nieuwe Stadsblad van gisteren werd een sloopver gunning gemeld voor de C.Th. Storkstraat 2-80, Mgr. Nolens- laan 368-402 en J.C. van Mar kenstraat 1-117. Alleen de on even nummers van laatstge noemde straat dus. Terwijl juist over de even nummers zoveel te doen is geweest, en nog steeds. Een drietal resterende bewoners blijft zich, zoals bekend, met hand en tand verzetten tegen de sloop van hun woningen. Slopen van slechts het onbetwiste deel van het project zou geen zin heb ben gezien de argumentatie van de gemeente, dat op dit beperk tere gebied geen goede steden bouwkundige inpassing van nieuwbouw mogelijk is. Het an dere, even gedeelte zou immers in een later stadium alsnog tegen de vlakte moeten, zodat het doel van het eerder slopen van het oneven deel alleen zou kunnen zijn, de sloop van de 'even num- mers' onvermijdelijk te maken. De verklaring blijkt bij navraag echter nog simpeler. De 'even nummers' hadden wel degelijk in het sloopbesluit moeten staan. Zij zijn, aldus een voorlichter van de gemeente, als gevolg van een typefoutje echter weggeval len. Volgende week zal een recti ficatie worden geplaatst. Twijfel Bewoners twijfelen echter aan deze verklaring. Indien het de bedoeling was geweest ook de sloop van de even nummers in de J.C. van Markenstraat te publi ceren, zouden zij afzonderlijk schriftelijk moeten zijn geïnfor meerd. Dat dit niet is gebeurd is volgens hen 'of een tweede, af zonderlijke, minstens even ern stige fout van de gemeente, of een teken dat er opzet in het spel is' en zij maken er geen geheim van de tweede optie waarschijn lijker te achten dan de eerste. Ze kondigden aan hun advocaat op zeer korte termijn bezwaar te willen laten maken tegen de in complete sloopvergunning zoals die in Het Nieuwe Stadsblad van gisteren werd gepubliceerd, om alle eventuele onaangename ver rassingen uit te sluiten. Daarbij zou ook schorsing van het be sluit tot sloop aan de orde zijn. Nieuwe vertraging in de plannen zou het onvermijdelijke gevolg zijn, om van het gezichtsverlies nog maar te zwijgen. Kort voor de eerste bouwverga- dering voor de sloop werd er gisteren door de gemeente van uitgegaan dat de foutieve publi catie geen consequenties heeft. Men was vooralsnog van me ning dat er geen belemmering bestaat om, zoals de bedoeling was, morgenvroeg met de sloop te beginnen. De voorbereidingen daarvoor zijn reeds getroffen. De woordvoerder van de ge meente acht het waarschijnlijk dat de niet-gepubliceerde even nummers vooralsnog ongemoeid zullen moeten worden gelaten. Dat de huizen waarin nog men sen wonen niet, zoals ze het zelf uitdrukken 'onder hun gat kun nen worden weggesloopt', lijkt trouwens vanzelfsprekend. De bewoners hebben nooit willen ingaan op de aanbiedingen van andere woonruimte die zij spon taan (dus zonder woonkeuze- bonnen te hebben ingevuld) van de WSN ontvangen. De provincie Zuid-Holland wil haar betrokkenheid bij de her structurering van de Schiedamse haven vastleggen in een conve nant, omdat ook de partners Wiltondok, Van Seumeren, Huis man en de Dok- en werfmaatschappij Wilton Fijenoord zich moeten inzetten. Bovendien gaat de provincie bepleiten dat er een rijksbijdrage komt van 7,5 miljoen gulden via de STIREA- regeling: een subsidiepot van het ministerie van Economische zaken met als doel gemeenten te stimuleren bedrijfsterreinen aan te leggen of te doen herleven. Zowel de gemeenten (Schiedam en Rotterdam) als het Rijk moeten dus ook met geld over de brug komen, anders houdt de provincie de knip dicht. Doorschuifoperatie Er wordt verwacht zonder al te veel problemen de grond te kennen verwerven die Van Seumeren nodig heeft. Er vindt dan een doorschuifoperatie plaats waardoor andere bedrijven kunnen uitbreiden of zich vestigen. Hiermee kan een einde komen aan de verpaupering en kan de werkgelegenheid toenemen van 300 tot 16000 arbeidsplaatsen. WATERWEG De Midden- Delfland Vereniging dringt er in een brief aan de landelijke en provinciale politiek op aan om 'de ontwikkelingen omtrent de aanleg en financiering van de A4 kritisch te volgen en de inpas- singsvoorwaarden onverkort te hanteren'. In de brief legt de vereniging uit dat er al vele jaren hard wordt gewerkt aan het uit voeren van de Reconstructiewet Midden-Delfland uit 1978, waarin is vastgelegd dat dit ge bied 'een bufferzone moet vor-' men tegen de toenemende ver stedelijking, met herinrichtings plannen om recreatie dicht bij werk en huis mogelijk te maken, in een open weidegebied met ka rakteristieke landschapswaar den'. „Intussen zijn de reconstructie plannen klaar en in een verge vorderd stadium van uitvoe ring", schrijft J. Korevaar, voor zitter van de Midden-Delfland Vereniging. „Er is dus veel geld en arbeid gestoken in het realise ren van het beleid. De aanleg van het ontbrekende deel van de A4 tussen Delft en Schiedam snijdt dwars door Midden-Delf land heen. Daarom is - als dat gedeelte al dringend noodzake lijk is - optimale inpassing gebo den; verdiepte aanleg met hante ring van eerder toegezegde ga ranties omtrent zicht en geluids overlast." Het aannemen van de motie Van Heemst om de A4 te schrappen werd door de vereni ging van harte toegejuicht, maar nu het bedrijfsleven pogingen onderneemt om geld bijeen te krijgen, doemen de problemen weer op, want: „de nu genoemde bedragen om dit weggedeelte aan te leggen, zijn bij lange na niet toereikend om verdiepte aanleg mogelijk te maken", zo meent de vereniging. „Wij zijn al sinds 1977 bezig mede vorm te geven aan Midden-Delfland, zo als beoogd in de Reconstructie wet. We willen ons voor dat doel ook in de toekomst inzetten, zo dat de leefbaarheid in dit 'kleine groene hart' voor een ieder mo gelijk wordt. De aanleg van de A4 zou hoe dan ook afbreuk doen aan dat streven, maar ze ker als niet aan de inpassings- voorwaarden wordt voldaan." SCHIEDAM De Zwijndrechtse aannemer Breur gaat herstel werkzaamheden uitvoeren aan het nieuwbouwproject Brander spoort in de Schiedamse binnenstad. Begin februari werd de bouw van blok B, dat 67 appartementen telt, op last van de gemeente Schiedam stilgelegd. Volgens Bouw- en woningtoezicht was er sprake van constructiefouten, zoals scheuren in betonbalken en muren die uit het lood staan. Na wekenlang overleg tussen vertegenwoordigers van Breur Bouwprojecten en de gemeente Schiedam is nu overeenstemming bereikt over het uit te voeren herstelplan. De gemeente wil niet spreken van slopen, het gaat om 'herstelwerkzaamheden', maar hierbij moeten ook deels bouwmaterialen worden verwijderd. Verder worden onder andere scheuren opgevuld, spouwruimtes vergroot, metsel- en betonwerk aangepast - bijvoorbeeld bij de pilaren - en wordt de vloeroplegging verbeterd, zodat deze aansluit op wanden. De bouwstop is voorlopig opgeheven, zodat op andere plekken van blok B, waar geen herstel hoeft plaats te vinden, kan worden doorgewerkt. Als het herstelplan naar wens van de gemeente verloopt, wordt volgens woordvoerder M. van Bruggen van de gemeente de bouwstop op blok B officieel opgeheven: „Bouw- en woningtoezicht zal nauwlettend toezien op de goede uitvoering van het herstelplan. Het college ven B&W staat Breur Bouwprojecten verder toe voort te gaan met de overige bouwactiviteiten, voor zover dat nodig is om vertraging te voorkomen. Hoofdzaak is dat de in strijd met het bouwbesluit geconstateerde gebreken, nu volgens de wettelijke voorschriften worden hersteld." De verwachting is dat de bouw aan blok B dan medio april kan worden hervat. De gemeente gaat ervan uit de Breur nu goede kwaliteit levert voor een mooi woningproduct. De kopers zijn geïnformeerd door de gemeente. KIJK SNEL IN DEZE KRANT HN DONDERDAG 11 MAART 1999, 51e JAARGANG, Nr 10 Nieuwe Het Stadsblad s De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Schiedam, Broersvest 54 A, 010-4731150 D Slopershamer in Parkweg-Oost door THEO H.B. SCHOENMAKERS De slopershamer laat niet lang meer op zich wachten in de Van Markenstraat. zwart en bruin .O ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman); oj het Zuiderterros von W.C. Zuidplein; ispos: SCHIEDAM: Nieuwe Passage 8 OUD-IEUERLAND: Ooüdijk 45-49 vegpi Alexondrium Q (t/o W.C. Oosterhof). HC SPIJKENISSE: Stodhuisp. Binnenban 192 (nu ook kleding! ssage 2 VLAARDINGEN: Hoogstraat 219 SCHIEDAM De subsidie voor de Wiltonhaven is door de provincie Zuid-Holland verhoogd tot vier miljoen gulden. Deze bijdrage wordt verstrekt als ook andere overheden fi nanciële steun geven. Vorig jaar was al een bedrag van 1,5 miljoen toegekend, nu is hieraan 2,5 miljoen uit het Ontwik kelingsfonds bedrijfsterrein toegevoegd. [/ovr n- keeer VERF-BEHANG-GORDIJNSTOFFEN-ZONWERING-TAPIJT DAM SCHIEDAM TEL. 010-426.61.92 Als de lente komt krijgen we bij de ZuiderSter altijd de kriebels. Daarom laten we u tien dagen lang profiteren van een extra lente voordeel van TIEN PROCENT KORTING op de gehele kollektie parket en laminaat! Daarnaast ontvangt u bij besteding van fl. 1000,- of meer op tapijt en vinyl een waardebon van fl. 100,-. Deze waardebon is alleen te besteden aan onze gordijnstoffen. Dus bezoek snel onze woonwinkel tijdens de gevloerde prijzen 10 daagse en sla uw slag! Deze aktie geldt helaas niet op onze aanbiedingen! Hoofdweg 18. Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 j

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1