Spaanse leerlingen als bruggenbouwers IN KRANT DUTCHTONE LET'S TALK TElf MASTERS Coalitie verdeeld over last-minute compromis Nieuwe regels voor subsidie evenementen Convenant over Wiltonhaven Geen stagnatie verkoop nieuwbouw Branderspoort 925.438 Weer kwekerij ontmanteld Minder stankklachten De Boodschappen Beurs «r f W m W t Pallethandel overvallen DECOKAV' VAN LOENEN Straluma, flat móét u gezien ibben iimisjy VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM HN Lotgenoten in Schieland Ziekenhuis DWS ontslaat beide trainers SCHIEDAM De politie van Schiedam heeft dinsdagochtend rond tien uur in een woning aan de Schimmelpenninckstraat een hennepkwekerij aangetroffen en ontmanteld. In het pand werd een onderzoek ingesteld na klachten van omwonenden. Ruim 490 hennepplanten, groei- lampen en ander kwekerijgoede ren werden in beslag genomen. Naar de bewoner van het pand wordt een nader onderzoek inge steld. Maandagochtend werd ook een kwekerij ontmanteld, dit gebeur de toen in de Willem Pijper straat. SCHIEDAM Het aantal stankklachten in deze regio daalt fors. Bij de meldkamer van de DCMR zijn in de maand februa ri 396 klachten binnengekomen tegen 968 in februari vorig jaar. Het totale aantal klachten dit jaar is ook aanzienlijk minder: 930 dit jaar tegen 1497 vorig jaar. De grootste stankveroorzaker in februari was het Composterings- bedrijf Zuid-Holland in Hoek van Holland. Op I februari kwa men 16 klachten over een 'vieze lucht' en rottingsstank binnen vanuit met name Maassluis. Deze klachten werden veroor zaakt door het omwerken van een uiteengevallen compost- hoop. Op 23 februari kwamen nog eens 16 stankklachten over dit bedrijf binnern Verder kondigde de DCMR van 12 tot en met 14 februari stank code 1 af als gevolg van de weersomstandigheden De Hypotheker 1 Met alle nieuwtjes, akties en ideeën om goed en voordelig boodschappen te doen. VOLGENDE WEEK IN DEZE KRANT Al die regen van vorige week vonden ze maar niets en ook is het ontbijt hier een beetje zwaar, maar verder bevalt het de leerlingen uit de Spaanse stad Reus prima in Schiedam. De 24 leerlingen volgen twee weken lang lessen op Scholenge meenschap Schravenlant, een uitwisseling die wordt gespon sord door het Europees Platform. De weken staan in het thema van water. Zo stond er een poldertocht per fiets, bezoek aan een scheepswerf, de kust en de haven op het programma. Maar niet alleen met nat, ook met 'hard' water werd kennisgemaakt: de Spaanse kinderen werden uitgedaagd om de schaatsen onder te binden. De Nederlandse leerlingen waren tijdens hun verblijf in Reus vorig jaar genadeloos ingemaakt tijdens de wedstrijden basketbal en voetbal en zij dachten op het ijs revanche te kunnen nemen. Maar dat viel tegen, want de Spaanse leerlingen konden zich prima staande houden. Leraar techniek Theo Clarijs schreef de wedstrijd 'bouw de stevigste brug' uit. Met karton, lijm en plakband gingen de tieners aan de slag, waarna de test met bakstenen volgde: voorzien van een bouwvakkers helm werden één voor één stenen op het bouwwerk gestapeld en voor de sterkste brug (deze kon twaalf stenen houden voordat hij inzakte), was er de 'lollytrofee'. De makers van de winnende brug hadden goed naar de leraar geluisterd en een profiel met driehoeksversteviging gemaakt. De mooiste brug kon de minste stenen (vier) verdragen, maar deze kreeg natuurlijk dc schoonheidsprijs. Waren de Schiedamse leerlingen naar Reus gegaan om hun Spaans te oefenen, zijn de Spaanse kinderen hier om hun Engels in praktijk te brengen. Over het Spaans van hun Schiedamse leeftijdgenoten waren ze best tevreden: die kunnen zich wel redden als ze in Spanje zijn. En dat hoort lerares Robert ine Kalisvaart graag. SCHIEDAM Twee mannen hebben woensdagochtend rond acht uur een overval gepleegd op een pallethandel aan de Vlist- straat (Spaanse Polder). Ze be dreigden een werknemer van het bedrijf met een vuurwapen. Toen de man zei dat er geen geld was, is hij door de overvallers geslagen. Uiteindelijk gingen de mannen er met een nog onbe kend geldbedrag en een reclame koffer te voet vandoor in de richting van de Overschieseweg. Een onderzoek in de omgeving leverde geen resultaat op. Het signalement van de verdachten luidt: twee blanke mannen van ongeveer 1.80 meter, normaal postuur, leeftijd tussen 20 en 30 jaar. Een van de mannen was gekleed in een blauwe werk broek. voorzien van witte verf- vlekken. De daders waren in het bezit van een plastic tas van supermarkt Bas van der Heijden. Getuigen kunnen contact opne men met de recherche Schiedam, tel. 2744342. SCHIEDAM In de groene zone bij de Poldervaart ko men 634 parkeerplaatsen ten behoeve van het nieuwe zie kenhuis dat achter het politie bureau zal verrijzen. Oor spronkelijke was het plan om een parkeergarage te realise ren op het huidige korfbalveld achter benzinepomp Q8, maar tijdens de commissiever gadering voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Ver voer toverde wethouder L. Hafkamp plotseling deze nieuwe oplossing uit de hoge hoed, hoewel tot dat moment bij hoog en bij laag was volge houden dat dit niet mogelijk was. Aangezien er wel meteen moest worden beslist, kregen commissieleden de indruk dat dit alternatief hen door de strot werd geduwd. Door het last-minute compro mis kwamen collegepartijen lijn recht tegenover elkaar te staan. Plotseling bleken toch 634 par keerplaatsen op maaiveldniveau te kunnen worden gerealiseerd. Met dit nieuws in twaalf regels en op een A4-schetsje werden de raadsleden overvallen, want de commissie ROV moest wel met een ja of nee zeggen. Als het nee werd, was de parkeergarage op het huidige korfbalveld het enige alternatief dat was overgebleven. Ook de door een overgrote raadsmeerderheid als meest aan- trekkelijk betitelde variant, het half verdiept onder het zieken huis parkeren zoals aangedragen namens de omwonenden, werd op voorhand buitenspel gezet. Alle partijen benadrukten nog eens grote waarde te hechten aan de vestiging van het ziekenhuis in Schiedam. Maar er was ook veel kritiek op de gang van za ken. M. Ruseier (CDA) maakte er bezwaar tegen dat de zwarte piet voor alle strubbelingen werd toegeschoven aan de commissie, die jarenlang de knelpunten had aangegeven. „We moeten steeds weer meedoen aan dezelfde ritu ele dans. Het lijkt wel of niet gehoord wordt wat we al jaren lang zeggen." Hafkamp had daar weinig begrip voor: „Ik werp die opmerking verre van mij. Als je dat zegt, heb je zelf niet geluisterd." Toch memo reerde ook Y. Haan (SP) dat hij in zijn nog geen jaar durend raadslidmaatschap nu al voor de vierde keer over dit onderwerp praatte, waarbij steeds weer het parkeren centraal stond. Het dak op T. van den Akker (D66) had er eveneens grote moeite mee hoe zij voor het blok werd gezet. Zij maakte gewag van haar 'bedroe vende gevoel onder druk te wor den gezet'. „Ik kan me niet voor stellen dat men nu pas aan deze variant heeft gedacht. We krij gen nu iets door de strot ge duwd. We moeten kiezen tussen twee kwaden." Ook B. Zijdeveld (PvdA) toonde haar grote verba zing over de plotselinge oplos sing. De schaduwzijde, dat de parkeerplaatsen worden gereali seerd op een terrein dat gedeelte lijk gereserveerd is voor uitbrei ding van het ziekenhuis, wuifde Zijdeveld weg. „Eerder is ons gezegd dat uitbreiding van een ziekenhuis vrijwel nooit plaats vindt. Dat maakt het op voor hand vrijhouden van die ruimte idioot. Bovendien is bij de fun dering rekening gehouden met de mogelijkheid van een zesde bouwlaag, die nu dus niet voor parkeren wordt benut. Als uit breiding te zijner tijd toch nodig is, kan het ziekenhuis letterlijk het dak op!" VVD, D66 en PvdA zagen, ondanks al hun be zwaren tegen de gang van zaken, toch het meest in de nieuwe va riant. Onaanvaardbaar De vierde collegepartij, Groen- Links, kan zich echter absoluut niet aansluiten bij de andere col lege-partijen, H. Hagen noemde de aantasting van het groene lint volstrekt onaanvaardbaar. „Voor ons is het een zaak van principe. De eco-zone is veel te waardevol." 'Onaanvaardbaar' is een zware politieke term, die niet lichtvaardig wordt gebruikt. Ook de voorkeur van de andere partijen leek nog steeds uit te gaan naar de bouw van een par keergarage, al maakten veel woordvoerders het voorbehoud van fractieoverleg. Hafkamp kondigde aan direct nadat hij van hen definitief uitsluitsel heeft ontvangen, te zullen star ten met de daadwerkelijke in spraakprocedure. Die zal dan uitgaan van de 634 plaatsen in de eco-zone. TMfel. «10 - >9 3 1 zie advert e SCHIEDAM De Schiedamse evenementen krijgen binnenkort te maken met nieuwe regels voor beoordeling, subsidiëring en on dersteuning door de gemeente. Pas als activiteiten een groot schalig en (minimaal) regionaal karakter hebben, worden ze be schouwd als een evenement. Deze worden volgens de evene mentennota onderworpen aan een toetsingskader met objectie ve criteria om te beoordelen of ze voor subsidie in aanmerking komen en hoe hoog het bedrag eventueel is. In de huidige situa tie vallen onder de noemer 'eve nementen' de Brandersfeesten, het Haven-, muziek- en molen festival en het Spectrumfestival. Vanwege de beperkte en lokale uitstraling komen het Maasbou- levardfeest en het Nieuwland festival waarschijnlijk niet meer in aanmerking voor een bijdrage uit de evenementenpot. Voor Koninginnedag en 4 en 5 mei is in de begroting een aparte post opgenomen, dit valt niet binnen de evenementennota. Ook cultu rele manifestaties vallen buiten de nota. Dit zijn de manifestaties van het SCHAT, de Open Monumen tendag, Kunstlint en de Kun stestafette. Deze worden ge handhaafd binnen hetzelfde ka der als nu gebruikelijk is en hier wordt dus een eigen toetsingska der gehanteerd. De speerpunten van de 'objectieve criteria' om de subsidie te bepalen van de evene menten zijn onder andere de cul tuurhistorie, promotie, spreiding van het aanbod en het aanhaken bij landelijke evenementen. Een belangrijke voorwaarde in de evenementennota is dat de ge meente maximaal een subsidie verleent van 35% van de totale kosten. In de commissievergade ring voor Algemene en Econo mische Zaken van maandag 22 maart wordt de Evenementen nota besproken. SCHIEDAM Overheid en bedrijfsleven tekenen vandaag (donderdag 18 maart) een convenant waarin men de intentie vastlegt om op het sterk verwaarloosde terrein van de Wiltonha ven een geavanceerd maritiem en transportcentrum te vestigen. Hiermee moet deze plek weer een belangrijke havenindustriële functie krijgen. Met het realiseren van het maritiem en transportcentrum is een investering van 120 miljoen gemoeid. De overheden willen een bijdrage te leveren in de kosten van de algmene milieu en infrastructuur van 17,4 miljoen gulden. Er wordt verwacht dat het project een enorme impuls zal geven aan de werkgelegenheid: het levert 1300 banen op. Ondertekenaars zijn de Provincie Zuid-Holland, de gemeenten Rotterdam en Schiedam en de bedrijen YVC. Van Seumeren Holland en Huisman /Itree. De betrokken firma's kenmerken zich door hun innovatieve karakter en zoeken naar verregaande vormen van samenwerking in het betrokken gebied. SCHIEDAM De grote, zelfs landelijke publiciteit rond de problemen bij het nieuw bouwproject Branderspoort aan het Spinhuispad heeft geen negatieve consequenties gehad voor de verkoop van de wo ningen. De gemeente Schie dam legde de bouw van het project vorige maand stil na dat door Bouw- en Woning toezicht onder andere scheefs tand en scheuren in de ruw bouw werden geconstateerd. Het conflict met de ontwikke laar, het Zwijndrechtse bouw bedrijf Breur, liep zo hoog op dat de gemeente medewerkers van dit bedrijf zelfs verbood op het werk te komen van het gewraakte deelproject B. Er werd gespeculeerd over het ri sico dat de gemeente nam dat kopers zich door deze perike len zouden laten afschrikken. Nu gemeente en bouwer tot een vergelijk zijn gekomen en de bouw is hervat, blijkt er echter geen negatief effect te kunnen worden geconstateerd. Dop Dop Vastgoed, de ma kelaar die de woningen in het complex verkoopt, meldt des gevraagd dat kopers hooguit iets langer bedenktijd hebben genomen. Alle woningen in de delen B en C zijn inmiddels verkocht. Slechts een klein aantal contracten bevindt zich nog in de fase van het voorlo pig koopcontract, met de ont bindende clausule dat de koop ongedaan kan worden ge maakt indien de financiering niet rond komt. In deel A, dat het laatst in de verkoop is gekomen, waren af gelopen woensdag nog maar negen van de duurdere wo ningtypen. met prijzen boven de 300.000 gulden, beschik baar. Opvallend is bovendien, dat mensen die eerder een huis in het project hadden gekocht, er intussen nog een garage, die als onderdeel van het project eveneens wordt aangeboden, bijkochten. AKTIE LAMINAAT TIJDELIJK NOG VOORDELIGER ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Schiedam. Broersvest 54 A. 010 - 4731150 '-'-llll.ll'IHIIIIJ Ruim 600 parkeerplaatsen voor nieuw ziekenhuis in 'eco-zone' door THEO H.B. SCHOENMAKERS Irt de zone die eigenlijk groen zou worden gehoudenmoeten de 634 parkeerplaatsen worden aangelegd. i/cvr b-etcr rvovtT* trLóe VERF-BEHANG-GORDIJNSTOFFEN-ZONWERING-TAPIJT DAM SCHIEDAM TEL. 010-426.61.92 Leverbaar in beuken, esdoorn en merbau. Dikte 7 mm. Afm. 130 cm. x 19,4 cm. Per mz van 32,95 voor in Capelle MEENEEMPRIJS! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 1