I I I Gemeente Schiedam Aanslagen Onroerende-Zaakbelastingen 1999 Brandweer schiedam zoekt vrijwilligers mm Ambtsj ubileum Extra commis sievergadering Stemmen per brief nederlanders wonend buiten nederland Indienen van een registratieverzoek voor personen van andere lidstaten van de Europese Unie Stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden buiten nederland h i-'X TïiT Deze maand worden de jaar lijkse aanslagen onroerende- zaakbelastingen verzonden aan een ieder die op 1 januari 1999 in Schiedam eigenaar en/of gebruiker is van een onroeren de zaak (zoals een woning dan wel bedrijfspand). KAPVER- GUNNINGEN 'F Mannen en vrouwen natuurlijk... De Gemeentebrandweer is vorige week begonnen met een campagne om vrijwilligers te werven. Men is hiervoor op zoek naar enthousiaste mannen en vrouwen. De komende weken organiseert de brandweer in de hele stad bijeenkomsten waar vrijwilligers zich kunnen opgeven. De eerstvolgende informatiebijeenkomst vindt plaats op maandag 12 april in de Brandweerkazerne aan de Breedstraat. INSPRAAKPROCEDURE BESTEMMINGS PLAN ZIEKENHUIS 1999 BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN RIJKSMONUMENT PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 12, WOENSDAG 24 MAART 1999 WOENSDAG 24 MAART 1999 12-441 Gemeenteberichten •A" iV h Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax:(010)4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax 0102465364 Foto's: Jan van der Ploeg De hoogte van het te betalen bedrag is afhankelijk van de waarde van de onroerende» zaak en van het tarief. Waarde De waarde is in beginsel in 1997 bij WOZ- besehikking aan u bekendgemaakt. Deze beschikking geldt voor het tijdvak 1997- 2000. Tarieven Het bedrag van de aanslag wordt berekend op basis van een tarief per volle eenheid van f 5.000,00 van de vastgestelde waarde. De tarieven zijn: s gebruikers woningen: gebruikers niet-woningen: eigenaren woningen: eigenaren niet-woningen: f 8,87 f 10,61 f 11,05 f 13,25 Voorbeeld van de berekening van het aan slagbedrag: Stel de vastgestelde waarde van een woning bedraagt f 128.000,00. De berekening van het aanslagbedrag gaat 1 dan als volgt: f 128.000,00 f5.000,00 25,6 afgerond 125 eenheden. gebruikersbelasting: 25 x f8,87 - f221,75 afgerond f221,00 eigenarenbelasting: 25 x f 11,05 f276,25 afgerond f276,00 Bent u zowel eigenaar als gebruiker dan betaalt u beide belastingen. Bezwaar maken Als u het met de opgelegde- aanslag! en) niet eens bent, bij voorbeeld omdat u op 1 janu ari 1999 geen eigenaar/gebruiker van de- onroerende zaak was, dan kunt u binnen zes weken na dagtekening van het aanslagbiljet schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken, bij de chef van het bureau Heffingen en Invordering, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Let op: bij de aanslag kunt u geen bezwaar maken tegen de vastgestelde waarde van uw pand, aangezien de waarde bij afzonderlijke waardebeschikking wordt vastgesteld. Zalmsnip Eind 1997 is door de Eerste en Tweede- Kamer het Belastingplan 1998 aanvaard. Voor de gemeenten is het belangrijkste- onderdeel van dit plan de vermindering van lokale lasten voor huishoudens met f 100,00 (de zgn. "Zalmsnip"). Deze regeling geldt ook voor 1999. In de gemeente Schiedam vindt deze lasten verlichting in beginsel plaats door een ver mindering van het aanslagbedrag van de gebruikersaanslag onroerende-zaakbelastin- gen. Deze aanslag wordt vermin derd voor onroerende zaken die geheel of gedeel telijk tot woning dienen. Voor bedrijfsgebouwen zoals winkels, kantoren e.d. geldt deze vermindering dus niet. Degene die op 1 januari 1999 belastingplichtig is ter zake van een woning heeft recht op de vermindering van de f 100,00. Kwijtschel dingsgerechtigden komen eveneens in aanmerking voor de Zalmsnip. Kwijtschelding. Indien u niet aan uw betalingsverplichting kunt voldoen, ook niet door middel van een betalingsregeling, kunt u kwijtschelding aan vragen. Bijvoorbeeld bij een inkomen op of iets boven het minimum, een AOW-uitke- ring, een bijstandsuitkering of een lage GAK-uitkering, maar ook als u het mini mumloon verdient. Bij het behandelen van uw kwijtscheldings- verzock wordt onder andere gekeken naar de volgende gegevens: het netto (gezins)inkomen (incl. vakantie geld); - ontvangen huursubsidie of woonkostentoe slag; - subsidiabele huur; - nominale ziekenfondspremie. U komt niet in aanmerking voor kwijtschei ding in onder andere de volgende gevallen: - U beschikt over vermogen (bijv. een auto met een waarde van meer dan f3.000,00); - U beschikt over voldoende betalingscapaci- teit; - U heeft het kwijtscheldingsformulier niet volledig of onjuist ingevuld; - U lost aan andere schuldeisers maandelijke een bedrag van meer dan f300,00 af. Een aanvraagformulier Kwijtschelding gemeentelijke heffingen is verkrijgbaar in de Stadswinkel op het Stadserf 1 en kan eventu eel ook telefonisch worden aangevraagd onder telefoonnummer 2465331Het is ver standig om voor hulp bij het invullen van het desbetreffende formulier eerst telefo nisch een afspraak te maken. De beslissing op uw aanvraag zal schriftelijk aan u worden medegedeeld. Indien uw aan vraag is toegewezen zal aangegeven worden of de gehele dan wel een gedeelte van de te betalen belasting wordt kwijtgescholden. Indien uw aanvraag is afgewezen wordt hier van de reden vermeld. Als u van mening bent dat uw aanvraag ten onrechte is afge wezen dan kunt u binnen 10 dagen na dag tekening van de afwijzing bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een beroepschrift indienen. Informatie Voor nadere informatie kunt u tijdens kan tooruren terecht bij het bureau Heffingen en Invordering van de gemeente Schiedam, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, telefoon 2465318 of 2465319 (aanslag) en 2465331 (betaling, uitstel van betaling of een bet alingsregeling). Meer informatie kunt u vinden in de bij de aanslag gevoegde bijsluiter. Verkiezing van de leden van het Europees Parlement i De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het stemmen per brief toegestaan is aan degene, die op de dag van de stem ming (10 juni 1999) 18 jaar of ouder is en op de dag van de kandidaatstelling (28 april 1999) Nederlander is en op die dag: a. zijn werkelijke woonplaats buiten Neder- land heeft en zich daadwerkelijk heeft uit- geschreven (GBA) uit de laatste gemeente tof 'b. zijn werkelijke woonplaats in de Neder- i landse Antillen of Aruba heeft en tevens J ten minste gedurende tien jaren ingezete- ne van Nederland is geweest *of -c. in de Nederlandse openbare dienst in de Nederlandse Antillen of Aruba werkzaam is, alsmede zijn/haar Nederlandse echtge- no(o)t(e), levensgezel en kinderen, voor zover dezen met hem/haar een gemeen schappelijke huishouding voeren. «Om per brief te kunnen stemmen moet een "verzoekschrift worden gericht aan burge meester en wethouders van de gemeente 's- ,Gravenhage. 'Op het daartoe strekkende aanvraagformu lier is aangegeven bij welke instantie het ver- 'zoek moet worden ingediend. ■Voor categorie a. en b. is het aanvraagformu- iier (model D 3-1) kosteloos verkrijgbaar bij ale afdeling Verkiezingen van elke gemeente 'en bij de consulaire post waaronder de woonplaats van de verzoeker ressorteert of 'bij het Kabinet van de Gouverneur van de Nederlandse Antillen of van Aruba. Voor categorie c. is het aanvraagformulier •(model D 3-2) verkrijgbaar bij het Ministerie waaronder de werkzaamheden van de betrokken functionaris ressorteren. Het verzoekschrift moet uiterlijk 29 april 1999 zijn ontvangen door de instantie waar bij het moet worden ingediend. Nadere inlichtingen over het stemmen per brief kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Publiekszaken in de Stadswinkel, Stadserf 1op werkdagen geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. Op 1 april is de heer L.H.F. van Puffelen bij na 40 jaar in dienst bij de gemeente Schie dam op de afdeling Aanleg en Onderhoud van de hoofdafdeling Groen- en Natuuront wikkeling. Met ingang van 1 april 1999 gaat hij gebruik maken van de FPU-regeling. Ter gelegenheid van dit ambtsjubileum wordt hem een receptie aangeboden op: donderdag 1 april van 16.30 tot 17.45 uur in het Bedrijfsrestaurant van het Stadskan toor, Stadserf1 Pp 31 maart vindt er een gxtra gezamenlijke commis- Sicvcrgadcrting plaats van de commissie SVM/SWWV Óm 20.00 uur in de Aleida- zaal. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 eik staande in de voortuin van de Zwa luwlaan 68 in verband met de situering van de boom - 1 larix staande aan de voorkant van Kerk- laan 54 in verband met de situering van de boom met herplantingsplicht RECTIFICATIE: Kapvergunning van 1 populier staande op het Willem Landreplein 43, gepubliceerd op 17 maart 1999, moet zijn 1 populier staande op het erf boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het College van Burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de Presi dent van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de- sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankpro cedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met dhr. J.P.Krijgsman, telefoon 2465666. Verkiezing van de leden van het Europees Parlement De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat personen van andere lidstaten van de Europese Unie, indien zij ingezete nen zijn van deze gemeente, zich bij de gemeente kunnen laten registreren als kiezer van de Nederlandse leden van het Europese Parlement. Voorwaarden: a. op de dag van de kandidaatstelling (28 april 1999) heeft u uw werkelijke woon plaats in Nederland; b. op de dag van de stemming (10 juni 1999) bent u 18 jaar of ouder; c. u bent niet uitgesloten van het kiesrecht in Nederland of in een andere lidstaat. Het schriftelijke verzoek is u inmiddels toe gezonden. De eenmaal geregistreerde persoon blijft geregistreerd rd zolang hij/zij ingezetene is van een Nederlandse gemeente. Het schriftelijke verzoek bevat tevens een verklaring dat hij/zij niet in de lidstaat van het kiesrecht is uitgesloten en dat hij/zij het kiesrecht uitsluitend in Nederland zal uitoe fenen. Uw verzoekschrift dient uiterlijk op 28 april 1999 te zijn ontvangen. Ingediende verzoeken, die zijn ontvangen na deze datum, gelden pas voor de volgende verkiezing van het Europees Parlement. Wat kan je verwachten als vrijwilligers? Dc Brandweer Schiedam rukt per jaar gemiddeld 800 keer uit. Heel vaak voor brand. Soms een kleine, soms een grote. Brand in een woonhuis of in een fabriek, kantoor of opslagplaats. Maar, en dit zal u verbazen, in bijna de helft van de gevallen gaat het niet om brand. Dan moet er een auto uit het water worden gehaald of moeten er mensen uit benarde posities wor den bevrijd. Dan is er een dier in nood. Moet er stormschade worden opgeruimd of moet worden opgetreden bij ongevallen met gevaarlijke of giftige stoffen. In die gevallen rukt de brandweer uit. Zo snel mogelijk. Dit alles maakt de brandweer tot een organisatie die dag-en-nacht snel en doeltreffend hulp verleent. Veel mensen die daarvoor speciaal zijn opgeleid, en een materiaal dat daarvoor is ontwik keld. Bent u geïnteresseerd en wilt u hier meer over weten dan kunt u bellen naar de Brandweer Schiedam, telefoonnummer 4091999 en vragen naar de heer M.J. van Tiel of de heer J. Postma. Burgemeester en wethouders maken bekend dat met ingang van 25 maart 1999 gedurende een periode van vier weken in het kader van de inspraakprocedure voor een ieder ter inzage ligt het voorontwerp voor het bestemmingsplan Ziekenhuis 1999. Dit bestemmingsplan voorziet in de bouw van een ziekenhuis nabij het Politiebureau aan de Nieuwe Damlaan met de daarbij behorende verkeers- en groenvoorzieningen. Het bestemmingsplan ligt ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswin kel. Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke- en rechtspersonen hun zienswijze over de herziening schriftelijk of mondeling naar voren brengen (schriftelijk bij de sector-directeur VROM, postbus 1501, 3100 EA Schiedam, mondeling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel). Dit houdt in dat eventuele zienswijzen uiterlijk 21 april 1999 moeten zijn ontvangen dan wel voor verzending aan de P.T.T. moeten zijn aangeboden. De binnengekomen reacties zullen worden samengevat in een eindverslag van de inspraak, dat op een nader te bepalen datum zal worden behandeld in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening c.a. M i -■■■■■■ W&Wk m Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, elke dag van 08.00 - 17.00 uur, telefoon: 2465565. Voor technische informatie kunt u terecht bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht op de 13e etage van het Stadskantoor dagelijks van 08.30 tot 10.30 uur. Ingekomen aanvragen van 1 maart 1999 t/m 19 maart 1999: bouwaanvragen/meldingen: SVEAPARKEN SVEAPARKEN Voorgberghlaan 25 Prinsensteeg 7 Spoorbaanstraat 9 Schietbaanstraat 24 Willem Andriessenlaan 2 Min. Donkerstraat 11 Schietbaanstraat 5 Marconiweg en Marconistr. Lekstraat Hoofdstr.en Nieuwe Haven Lisztplein, Schubertplein, Sibeliusplein en Griegplein Noordvest hoek Kethelstraat en Noordvest t.h.v. 124 Kaag Iepenlaan Vivaldilaan en Johann Straussplein Buijs Ballotsingel, Rotter- damsedijk en Celciusstraat Hoogaars, Geuzenplein, Muiderslotstraat, Faassen- plein, Heijermansplein, Munterstraat en Aletta Jacobsstraat Aleidastraat, Emmaplein, Aleidastraat hoek Jan van Avennesstraat en van Ostadelaan hoek van Ruijs- daellaan Boomgaardstraat en Lange Kerkstraat hoek Kreupelstraat Laan van Spieringshoek Zwaluwlaan, Bachplein en Hof van Spaland Laan van Bol'es (2 stuks), Kor Kuilerstraat en Jac. Urlusplein Gerstakker, De Velden en De Akkers Mgr. Nolenslaan, Dr. Wibautplein, Dr. Schaepmansingel, W. Pastoorstraat, Dr. Willem Dreesplein, Burg. Stulemeijerlaan, Klaas Katerstraat, Alphons Ariëns- straat, Burg. Honn. Grete- laan, Nieuwlandplein, Albardastraat, Dr. Kuijper- laan, Burg. van Haarenlaan, Piersonstraat en A.R. Falckstraat Amstelland Vastgoed Amstelland Vastgoed F. Zuidgeest C.J. de Vos F. Slootmaker G. van den Ende Stichting de Harg-Spaland L. Bootsnta S. de Wild n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu n.v. O.N.S. Milieu. 83 woningen bouwen 122 woningen bouwen berging bouwen pakhuisgevel verbouwen zolderverdieping vergroten dakopbouw bouwen containerberging plaatsen berging bouwen (herziene aanvraag) zolderverdieping vergroten Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen Afval Apart Punt bouwen n.v. O.N.S. Milieu sloopaanvragen/sloopmeldingen: Potgieterstraat 23a A. de Man Verleende beschikking d.d. 16 maart 1999: bouwvergunningen: De Vlinderhoven 1 P. van der Waal Afval Apart Punt bouwen asbest verwijderen dakopbouw bouwen N.B: Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 29 maart 1999 Schietbaanstraat 24 De Vlinderhoven 74 Hooiland 15 Hagastraat 6 Datum: 19 april 1999: Vlaardingerdijk 50 G. van den Ende A. Bhaggoe M.R. Vijfwinkel P. van Eek S.B.S.S. dakopbouw bouwen woning vergroten dakkapel bouwen dakkapel vergroten kapel c.a. restaureren Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465487. VLAARDINGERDIJK 50 De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van de gebouwen op de voormalige Rooms- Katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk 50. Het plan ligt vanaf 24 maart 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder in het stadskantoor ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, dagelijks van 08.00 tot 17.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Verkiezing van de leden van het Europees Parlement De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het stemmen per brief toegestaan is aan de kiesgerechtigde Nederlander, die op de dag van de stemming (10 juni 1999) wegens beroep of werkzaamheden (of wegens beroep of werkzaamheden van de echtgeno(o)t(e), levensgezel of ouder) buiten Nederland verblijft. Voor het stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden in het buitenland dient de kie zer uiterlijk op 13 mei 1999 een verzoekschrift in bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer is geregistreerd. Het hiertoe strekkende aanvraagformulier (model M 3) is kosteloos verkrijgbaar. Nadere inlichtingen over het stemmen per brief kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Publiekszaken in de Stadswinkel, Stadserf 1, op werkdagen geopend van 08.00 tot 17.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 2