SCHIEDAM Een gevarieerd dagje Afrika Waterweg topscorer TMQR Oude, grauwe blokkendoos wordt stralende school SPORT Nieuwe huisvesting met zelfde huurniveau is nog steeds mogelijk Kleurwedstrijd in ziekenhuis Gymvereniging THOR wü het eeuwfeest halen Start Dartscompetitie Europacup herensoftbal in sportpark Bijdorp Berichten voor sportredactie Ouderwetse jazz Gratis compost Klassiek uur bij Radboud Rommelmarkt VOORDEELBON Het Nieuwe Stadsblad J» NOOTEBOOM ook verhuur) AUTOBANDEN BV SCHIEDAM In eetcafé 't Stadserf (Broersveld) kan men woensdag 7 april vanaf 20.15 uur tijdens het dineren luisteren naar ouderwetse jazz gespeeld door Lakers Co. Janice Laker is een Amerikaanse zangeres/pi- aniste en zij wordt bijgestaan door Arie Kuit op alt sax en Wil Verwijs op contrabas. Ze bren gen herkenbare muziek, swin gende jazz en melodieuze ever greens. Het diner kost 47,50 en men kan reserveren via tel. .2731721. SCHIEDAM Zo lang de voorraad strekt kunnen in woners van Schiedam in de week van maandag 29 maart tot en met vrijdag 2 april bij ONS Milieu (ingang Rin- gersstraat) gratis compost komen scheppen. Belangstel lenden zijn van 8.30 tot 17.00 uur met emmer, schep en plastic of juten zak welkom. Met dit voedingrijke product kan men de grond van de tuin verbeteren. De compost wordt gemaakt van het GFT-afval dat ONS Milieu in Schiedam inzamelt. Voor de actieweek is voorlopig 100 ton besteld. SCHIEDAM Muziekvereni ging St. Radboud uit Schiedam- Kethel organiseert zondag 28 maart weer een concert in de reeks 'Een klassiek uur Rad boud'. Zondag kan men luiste ren naar het harmonie-orkest van Radboud onder leiding van dirigent Chris Leenders. Tijdens dit Lenteconcert wordt een aan tal licht-klassieke werken ten ge hore gebracht. Met name de kla- rinetgroep is sterk vertegen woordigd, bijvoorbeeld in 'Cla rinets in Residence' van Bennett. Toegang bedraagt 10,- en om met name de groep jongeren tot 12 jaar te interesseren voor het muziekmaken en de mogelijkhe den om les te krijgen en mee te spelen in het leerlingenorkest, hebben zij gratis entree. Het con cert begint om 14.00 uur en duurt ongeveer een uur zonder pauze. SCHIEDAM In Kluphuis Oost wordt zondag 28 maart rommelmarkt gehouden. Alle tafels zijn al verhuurd en hierop verkopen particulieren onder andere kinderkleding, lampen kappen. serviesgoed, gereed schap en speelgoed. Toegang is gratis. Men kan hier terecht tus sen 11.00 en 16.00 uur. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 SCHIEDAM De officiële opening is aanstaande woens dag, maar het gerenoveerde ge bouw van openbare basisschool Het Startblok ligt al te stralen aan de Van Haarenlaan. Het wat grauwe blok is omgetoverd tot een luchtige, kleurige l- vorm. Het heeft wel een hele inspanning gevraagd. De Dienst Educatie, voor wie de doorgang van het onderwijs het belang rijkst was, zette een mooie de pendance neer voor de groepen 5 tot en met 8. Dat was wel even wennen, niet meer samen in een gebouw. De groepen l tot en met 4 bleven in een vleugel van het oude gebouw. En zo'n ver bouwing onder je neus is na tuurlijk wel spannend. Het nieuwe vak techniek werd met een in praktijk gebracht met maquettes en tekeningen, de meetlat erbij en ruimtelijk in zicht. Maar een herrie was het natuurlijk ook wel. Het perso neel moest veel pendelen: voor een vergadering naar het hoofd gebouw en om te kopiëren weer naar de dependance. Maar directeur A. Geilvoet is tevreden met het resultaat. De oude blokkendoos heeft van binnen ronde vormen gekregen En nu al zijn de leerlingen in die rond gevormde gangen nieuws gierig aan het rommelen op de plekken waar ze straks zelfstan dig mogen gaan werken. „Je moet kinderen ervaringsrijke leersituaties aanbieden, aldus de directeur, „dan is het een leuke uitdaging om zelf aan de slag te gaan." In speciale kleine lesruimten kunnen nu kinderen die dat no dig hebben extra ondersteuning en aandacht krijgen. Zo kan men het onderwijs aanpassen aan elk kind afzonderlijk. De kleuters hebben in het gereno- veerde gebouw een eigen speel- /gymzaal. Maar wat de kinde ren het meest zal aanspreken, zijn de kleuren, denkt Geilvoet. Het geel, blauw, rood en zwart oogt heel fleurig. In de toekomst zullen in samen werking met basisschool De Taaltuin allerlei activiteiten gaan plaatsvinden in Het Start blok, in het kader van de ver lengde schooldag. Dat kunnen taalcursussen voor ouders zijn, maar ook muziek of theaterles- sen voor kinderen. 0900 - 8998200 SCHIEDAM Wanneer de resterende bewoners van de Van Markenstraat de moeite hadden genomen het raadsbe sluit of de sloopvergunning, waartegen zij vorige week bij de rechtbank in Rotterdam een zaak aanhangig maakten, in te zien, zouden zij hebben kunnen constateren dat de sloop altijd al in twee fasen was gepland. Wethouder A. Wiegman wijst erop dat de positie van de bewoners zwak ker wordt en dat er nog steeds oplossingen mogelijk zijn, maar dan moeten ze wel be reid zijn om te praten. De eerste fase,.sloop van de twee ontruimde blokken en de laag bouw, vergt circa acht weken. Uitvoering van de tweede fase, sloop van het blok 'even num mers Van Markenstraat' ge schiedt volgens het bestek pas nadat de laatste bewoners daar uit zijn vertrokken. Wiegman, die onlangs toevalligerwijs de coördinatie in zijn takenpakket kreeg, legt nog eens uit waarom sloop en nieuwbouw noodzake lijk is: „Van de nieuwbouw gaat een kwaliteitsimpuls voor het ge bied uit. Het besluit is in goed overleg met de wijk genomen, die zich er achter heeft ge schaard, evenals een grote raads- meerderheid. Differentiatie in de woningbouw is nodig om de be volkingsopbouw van Nieuwland te verbeteren. De bouw van 260 duurdere woningen zal een posi tief effect op de middenstand in onder andere de Nolenslaan hebben." Gedwongen In een brief van 14 november I996 aan alle toenmalige bewo ners is de huur van alle wonin gen opgezegd en werden de re gels voor de gedwongen verhui zingen uiteengezet: aanbieding van een andere woning met ver gelijkbare huur overeenkomstig de door huurders te uiten wen sen. een verhuisvergoeding van 4000 gulden, restitutie van drie maanden huur, vergoeding van extra in de woning aangebrachte voorzieningen op grond van een onafhankelijke taxatie. Op drie na gingen allen in op dit pakket. Wiegman betreurt dat de drie nog resterende bewoners daarop nooit hebben gereageerd, even min als op aanbiedingen voor andere woningen in dezelfde buurt die vervolgens door de WSN werden gedaan in een po ging de patstelling te doorbre ken. Na een reactie hadden die immers beter op hun wensen kunnen worden afgestemd. Op een uitnodiging voor een ge sprek werd evenmin gereageerd. De investeringen in hun woning konden dus bijvoorbeeld nog steeds niet worden getaxeerd. Volgens Wiegman benadelen de bewoners zichzelf met dit uitstel, omdat er sprake is van voort schrijdende waardeverminde ring: naarmate de tijd vordert veroudert de badkamer en wordt de verwarming steeds meer afge schreven. Uitzetting Wiegman wijst erop dat de posi tie van de bewoners zwakker wordt, naarmate de tijd ver loopt, terwijl de gemeente betere instrumenten in handen krijgt. In oktober zal de gemeente in middels drie jaar eigenaar van de woningen zijn. Op grond van de huurwet biedt dat feit meer mo gelijkheden om tot uitzetting over te gaan. Er zal vlak na de zomer ook een goedgekeurd be stemmingsplan zijn. Indien het onverhoopt zo ver zou komen dat moet worden uitgezet, wordt de vergoeding voor aangebrach te voorzieningen door een derde bindend vastgesteld, en doet de gemeente maximaal drie aanbie dingen voor vervangende woon ruimte. De bewoners mogen er daarvan hooguit twee weigeren. Wiegman benadrukt te hopen, dat het zover niet zal komen. De rechter heeft een opening naar overleg geboden. „Wij hebben de bereidheid een oplossing te vinden die voor beide partijen redelijk is." Redelijk houdt ook in. dat volgens het principe 'ge lijke monniken gelijke kappen' de verhouding met de vergoedin gen die bewoners die al eerder vertrokken kregen aangeboden niet uit het oog kan worden ver loren. „De bewoners kunnen niet blijven, de huizen kunnen niet meer worden gerenoveerd. De rechter heeft ook dat duide lijk uitgesproken. Maar we we ten nog steeds niet wat ze wil len." Huisvesting met hetzelfde huurniveau in hetzelfde gebied behoort nog steeds tot de moge lijkheden, betoogt Wiegeman, „zelfs naar een identieke woning vlakbij, zodat het tapijt één op één over kan". Overeenkomstig de regels moet het contact thans plaatsvinden tussen de advoca ten van beide partijen. De advo caat van de gemeente, Mr. Ver meulen. heeft zijn confrère Mr. Strak die de bewoners vertegen woordigt, uitgenodigd voor een gesprek. En om op korte termijn te laten weten, wat ze nu precies willen. SCHIEDAM In het kader van het vijfjarig bestaan van het voorlichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis wordt naast de patiënteninformatiemarkt van zaterdag 27 maart ook een kleurwed strijd voor kinderen georganiseerd. Kinderen tot 13 jaar kunnen hieraan meedoen. De infomarkt duurt van 13.00 tot 16.00 uur en zo'n veertig verenigingen zullen zich hier presenteren. Ook is er een schoonheidsspecialiste die tips geeft om de gevolgen van een ziekte of behandeling te camoufleren en verder kan men persoonlijk advies krijgen over het voedingspatroon en het gewicht. Er zijn drie prijzen beschikbaar yoor de mooiste kleurplaten: kinder boeken met verhalen over kinderen in het ziekenhuis. Alle tekeningen worden in het ziekenhuis opgehangen. De kleurplaten kunnen wor den opgehaald bij het patiëntenvoorlichtingscentrum of de polikli niek kindergeneeskunde van het Schieland Ziekenhuis (route 33) en kunnen hier tot eind april worden ingeleverd. VOORJAARSBECRS VAN GILDE In De 4 Molens wordt dinsdag 30 maart de Gilde voorjaarsbeurs gehouden. Dit begint om 10.30 uur en is om 16.00 uur afgelopen. Er wordt een twintigtal demonstraties van hobby's, vakkennis, creativiteit en handvaardighe den gegeven. Entree is vrij. Gratis montage bij aankoop van lichtmetalen velgen SCHIEDAM De stichting African Affairs, opgericht in I993, stelt zich ten doel de cul turele uitwisseling tussen Ne derlanders en uit verschillende Afrikaanse landen afkomstige talenten te ondersteunen en te bevorderen. De stichting richt zich op Afrikaanse artistieke expressie zoals muziek, kledin gontwerp, dansfestiviteiten, schilder- en beeldhouwkunst. Maar ook de organisatie van culturele evenementen voor een multi-cultureel publiek behoort tot haar mogelijkheden. Boven dien verzorgt AA concerten van aankomende Afrikaanse musici evenals workshops en cursussen op het gebied van Afrikaanse dans, muziek en theater. Afrikaanse catering completeert het aanbod. Op 27 maart organiseert Afri can Affairs Een dag in Afrika: dans met Lamine Dramé (Sene gal) +- Sabar Djembe, per cussie met Cheikh Fall Kandji (Senegal) en koken volgens de West-Afrikaanse keuken in De Erker te Schiedam. Er is ook een kinderprogramma. Lamine Dramé is een profes sionele danser uit Senegal. Vanaf zijn tiende danste hij in diverse West-afrikaanse landen met de dansgroep La Foret Sa- crée en met zijn eigen groep Bi Dine (Blue Stars). Met Yous- sou N'dour kwam hij naar Eu ropa voor een serie optredens. Later speelde hij met artiesten als Peter Gabriel en Manu Di- bango. Sinds twee jaar woont hij in Nederland, heeft hier zijn eigen groep en geeft danslessen in verschillende steden. Cheikh Fall Kandji is een Wo- lof Griot, (traditionele bood schapper/verteller van het Wo- lof volk in Senegal.) Op zeer jonge leeftijd begon hij met zijn neven op straat trommel te spe len. Hij werd ontdekt door Joe Boezanzou, master danser en choreograaf, oprichter van La Forêt Sacrée. Zijn liefde voor het instrument is een van zijn sterkste punten. Talent en ge duld geven een extra charme aan zijn lessen. Voor nadere informatie en in schrijvingen: African Affairs, tel (18.00- 20.00 uur), fax 010-4263566. tel. (overdag/avond) 06- 53699501. De Erker is aan de Jan van Avennestraat (hoek Aleida- straat), Schiedam. SCHIEDAM - HBSS bezorgde zich een prima 'generale' voor de derby tegen PPSC, die zaterdag te wachten staat. De bijna- hekkensluiter had nog slechts één zege in de wacht gesleept (DZB/Zevenkamp). 's-Gravenzande was zaterdag het tweede slachtoffer waardoor de Schiedammers weer een beetje zicht krijgen op het behoud van het derdeklasserschap. Het zaterdagteam van DRGS houdt ervan om zo af en toe genadeloos uit te halen. Afgelopen weekeinde was Maluku de sigaar en werd met 8-0 verslagen. De stand van het klassement: 1. Excelsior'20 3,64 (51 doelpunten uit 14 wedstrijden); 2. DRGS/za 3,58 (61 uit 17); 3. Hoekse Boys 3,50 (63 uit 18); 4. MVV'27 2.94 (51 uit 17); 5. WK 2,66 (40 uit 15); 6. VDL 2,62 (42 uit 16); 7. Hermes DVS 2,60 (39 uit 15); 8. SVDPW 2,58 (31 uit 12); 9. PPSC 2,41 (41 uit 17); 10. Fortuna 2,12 (34 uit 16). SCHIEDAM - 'Tot heil van onze ribbenkast-'. Het blijft een tot de verbeelding sprekende naam, verzonnen door mensen die in 1904 aan de basis stonden van de Schiedamse vereniging voor Lichamelijke Opvoeding, welke als roepnaam THOR meekreeg. Bijna een eeuw later is de club er nog steeds, aangevoerd door Ans Torenvliet. Een wilskrachtige vrouw, die zeven jaar geleden - omdat er niemand anders was en dus een beetje tegen wil en dank - voorzitter werd. En dat blijft ze voorlopig ook. Al is het alleen maar om er voor te zorgen dat Thor de 100 haalt. „Dat is ook wat ik mijn mede-bestuursleden op het hart gedrukt hebt: als er met mij in de komende jaren wat gebeurt dan moeten jullie er voor zorgen dat Thor in 2004 het eeuwfeest haalt. Vandaar dat er geen sprake van kan zijn dat de club in de komende jaren aansluiting zoekt bij de andere nog in Schiedam opererende gymnastiekvereni gingen Alliantie en Excelsior. „Zolang we het zelf kunnen blijven rooien, en dat kunnen we, is een fusie niet aan de orde." De gouden jaren van het turnen zijn ruimschoots achter de rug. De jaren dat de bomen naar de hemel groeiden en de nieuwe leden zich in rotten van vier meldden, zijn al heel wat decennia voorbij. De vijftiger en een deel van de zestiger jaren waren de toptijden voor het turnen. Daarna kreeg de aanhang aandacht voor andere activiteiten en verdween de massale turn-verering. Het gaat Ans Torenvliet best wel aan het hart. Temeer omdat ze zelf op jeugdige leeftijd met het turnen begonnen is en nu nog steeds met veel zin deel uitmaakt van de 150 actievelingen die de club kent. „Het is duidelijk, dat het turnen te lijden heeft gehad onder de vele andere sportmogelijkheden, die er gekomen zijn." Ze noemt de sportscholen, de fitness, het jazzballet en - niet te vergeten - voor de jongeren vooral het paardrijden. Nochtans is Thor - van kleutergym tot een herengroepje - verspreid over het: totale Schiedamse territorium nog zeer in beweging. Voor de lessen- wordt gebruikt gemaakt van de turnzalen op het Bachplein. Pierson- straat, Pieter van Anrooylaan en de Van der Vennestraat. Veel groter dan de 150 leden die Thor nu in de boeken heeft, zal de club niet meer worden. „Zolang er zo af en toe nog wat kinderen binnen lopen die willen gaan turnen, hebben wij voldoende voeding om als club verder te leven. Daar hebben we ons bij neergelegd." Thor zal dus - geleid door een vastberaden voorzitter, die niet alleen het eeuwfeest, maar ook het turnen een warm hart toedraagt - zeker de 100 halen. SCHIEDAM - De Schiedamse Dartscompetitie voor teams be gint, op zaterdag 10 april. Na het sluiten van de aanmeldingster mijn (30 maart) worden de teams naar sterkte ingedeeld. De deelnemende teams dienen hun speelgelegenheid binnen de stadsgrenzen van Schiedam te hebben. In alle klassen is een wisselbokaal de prijs voor de nummer één. In groep 2 (begin nende teams) is de prijs ver noemd naar de in 1997 door zinloos geweld om het leven ge komen Schiedammer John Old ham. De laatste speeldag is zon dag 11 juli. Het inschrijfgeld is 12,50 per persoon. Voor infor matie en inschrijfformulieren kan men terecht bij Rob Eek man, tel. 4263523 of in het Wijk centrum Nieuwland, aan het Wi- bautplein. SCHIEDAM - De Europese Softbal-federatie heeft de organisatie van het toernooi om de Europa Cup voor herenteams toegewezen aan de Honkbal- en Softbalvereniging Schiedam. Het is niet voor het eerst dat 'Schiedam' een internationaal toptoer nooi in huis heeft. In 1993 kreeg de club, toen nog in sportpark Harga spelend, de 'Cup of the Cups' van het dameSsoftbal toegewezen. Deze wedstrijdreeks werd een geweldig succes. Het herentoernooi wordt gehouden van 20 tot en met 25 september. De deelnemende teams komen uit Engeland (Meteors), Italië (Liber- tas Yankees), België (Chicaboos), Tsjechië (Chomotuv). Denemar ken (Ballerup Vandals), Spanje (Dalac Zoragoza), Frankrijk (BAT Parijs) en Nederland (Alphians en TIW). SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen recht streeks per fax aangeleverd worden. Hiervoor is het nummer 010- 5913733 beschikbaar. Post kan geadresseerd worden aan Postbus 258. 3140 AG Maassluis of bezorgd worden op het redactie-adres Westhavenkade 14, Vlaardingen. HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 25 MAART 199912-1475 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen. tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax (010) 4.600.205 oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben Het nieuwe Startblok is een stuk fleuriger BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Wiegman: 'Advocaat bewoners Van Markenstraat nu aan zet' door THEO H.B. SCHOENMAKERS Naarmate de tijd verstrijkt wordt de positie van de bewoners zwakker Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen', skiboxen*, enz, enz... Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Dansles van Lamine Dramé foto LEUNIS VERLINDE SCHl f^S! Thor-voorzitter Ans Torenvliet (op de voorste rij tweede van rechts) heeft haar mede-bestuursleden op het hart gedrukt dat Thor hoe-dan-ook in 2004 het eeuwfeest moet vieren

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3