Programma Lentefeest Romantische eenden gevaar voor zichzelf Binnenstad wordt paasparadijs voor jong en oud Mitzi mode heeft net even iets anders: Stijl Klasse mode Allure Variatie Karakter Boterstraat 89 hoek Grote Markt Schiedam Elegantie Exclusiviteit Deskundigheid WOENSDAG 31 MAART 1999 >3-456 Grote Markt De hele dag kinderpaasparadijs met springkussen, schminken door twee paashazen en een kleurwedstrijd. Hoogstraat Eierspeurtocht met leuke prijzen, paashaas deelt eitjes uit. Passage Boemeltrein, eieren verven en mandjes vlechten. Koemarkt Om 14.00 uur Line-danceshow met diverse optredens. Lange Kerkstraat Van 9.00 tot 16.00 uur voorjaarsbraderie. Tussen 14.00 en 16.00 uur rondrit van oldtimers. Hemaplein Om 14.00 uur intocht van lentekoningin met aansluitend rondrit door binnenstad. SCHIEDAM - Nog even en in de Schiedamse slootjes zwemmen weer de aandoenlij ke gele eendenkuikentjes rond. Om het zover te laten komen, zijn vader en moeder eend nu druk in de weer om elkaar het hof te maken. In die 'verkeringstijd' hebben de eenden alleen maar oog en oor voor elkaar. Waar ze de rest van het jaar snel opvlie gen bij naderend gevaar, zijn ze op dit moment volledig in de ban van de romantiek en lijken ze onwetend van wat zich om hen heen afspeelt. Het trieste gevolg is dan ook dat in deze periode veel eenden in het verkeer worden doodgereden. Dames en heren automobilisten, gelieve hiermee in deze dagen rekening te houden. SCHIEDAM - De lente kriebelt weer in het bloed. Huizen worden rommelvrij gemaakt en lekker gesopt, vogels verza melen takjes om een nestje te bouwen, de lammetjes zijn een voorbode van warmer weer en het blijft langer licht. Behalve dat de natuur lentesignalen afgeeft, kan men komende zaterdag 3 april in de Schiedamse binnenstad genieten van dit seizoen, tijdens een spectaculair Lentefeest. Voor jong en oud is er van alles te doen en op deze dag voor pasen zal een paastintje natuurlijk niet ontbreken. Al vanaf 9.00 uur wordt het nieuwe braderieseizoen inge luid met een grote braderie op de Lange Kerkstraat, waar men bij allerlei leuke kraampjes tot ongeveer 16.00 uur naar harte lust kan winkelen. Paashaas Ook kan men de paashaas die dag tegenkomen in het centrum, deze loopt samen met hulppaas hazen rond en deelt paaseitjes uit. Wie voor de volgende dag alvast eieren wil schilderen kan in de Nieuwe Passage en op de Grote Markt inspiratie opdoen: daar wordt een demonstratie eieren verven gegeven. Koningin Natuurlijk is het Lentefeest in de binnenstad niet compleet zonder lentekoningin. Deze dame komt om 14.00 uur vanaf het Hemaplein de stad in via de Broersvest en Hoogstraat. Natuurlijk gebeurt dat in stijl: als koninklijk vervoermiddel wordt een mooie oldtimer gebruikt en fanfare Juliana zorgt voor de muzikale omlijsting. Lammetjes zijn een voorbode voor het voorjaar. Mooie oldtimers vormen zaterdag een stoet door de stad. Auto uit 1928 Meer oude voertuigen zijn die dag te zien ztijdens een specta culaire optocht van zestien old timers. Deze start om 14.00 uur' op de Lange Haven en rijdt dan via de Koemarkt tot 16.00 uur een rondje door de stad. Er zitten hele bijzondere automobielen bij, zelfs uit 1928. Dansen Met de lente in de bol wordt tij dens het feest natuurlijk ook gedanst: op de Koemarkt is er volop dansplezier met diverse optredens met al hoogtepunt om 14.00 uur een demonstratie country line-dancing. Kinderparadijs Voor kinderen zijn er leuke din gen te beleven op de Grote Markt. Ze kunnen zich de hele dag laten schminken bij een kraam. Op deze plek voor het oude stadhuis wordt een kinder paasparadijs gecreeerd met een springkussen. Wie. hier een paas-puzzelpalat heeft ge kleurd, kan meedoen aan een eier-speurtocht op de Hoog straat waar de kinderen leuke prijzen mee kunnen winnen. Zonder teleurstellingen, want het is altijd prijs. In de Passage kunnen ze eiren verven en mandjes vlechten. Wie zijn tekentalent wil laten zien kan dat in de Hoogstraat doen. Daar hangt een groot bord van vier bij twee meter, waarop iedereen een tekening mag maken. Mensen die moe zijn geworden van het winkelen of dansen kunnen door de Nieuwe Passage worden vervoerd zon der verder vermoeid te raken: hier rijdt namelijk een boemel- tje rond. Om uw gekozen kleding net iets extra's te geven, krijgt u bij aankoop een passende sjaal cadeau. F Wh ;':y; Lentefeest 1999 barst los in centrum van Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 17