SCHIEDAM 'TCENTRA De ouwetjes doen het nog best Bewoners Vlaardingerdijk eisen verlaging van OZB Jubilerende patissier deelt receptenkennis Veel belangstelling voor patiëntenmarkt 4 Wir-YM j i m AOV/Unie 55+ stoort zich aan verwarrende verkeersborden Te veel mensen van buiten de stad komen alleen op de lage huren af Vrijwilligers visiteclub Openingstijden Arbeidsbureau Playback in Blauwe Brug Dansavond voor 35-plussers w --'ITO IIP Kinderen van onze wereld VOORDEELBON Activiteiten voor ouderen Het Nieuwe Stadsblad LET OP AFGESLOTEN NOOTEBOOM ook verhuur) AUTOBANDEN BV SCHIEDAM Het Arbeidsbu reau Schiedam, aan de Laan van Bol'Es 3, wijzigt per donderdag l april de openingstijden. Voor inzage in vacatures en het maken van een afspraak voor inschrij ving kan men voortaan terecht van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 16.30 uur; voor informatie over nascholing van maandag tot en met vrijdag tus sen 12.30 en 16.30 uur (tevens op afspraak) en voor informatie over juridische- en ontslagzaken (uitsluitend telefonisch) van maandag tot en met vrijdag tus sen 8.30 en 16.30 uur, telefoon 4039393. SCHIEDAM In De Blauwe Brug wordt vrijdagavond 23 april een playbackfestival ge houden. Deelname staat open voor tieners van 10 tot en met 18 jaar, maar zij moeten zich dan wel vóór maandag 12 april aan melden. De deelnemers kunnen individueel of met een groepje meedoen. Tijdens het playbackfestival moet men zelf de muziek, liefst op CD, meebrengen. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij De Blauwe Brug, Bachplein 590, telefoon 2470464. Publiek tijdens het festival betaalt twee gulden entree. SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 3 april weer een dansavond gehouden voor mensen die ouder dan 35 jaar zijn. Er worden allerlei soorten mu ziek gedraaid, al naar gelang de wensen van de bezoekers. De zaal is open vanaf 20.00 uur, het feest begint om 20.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met De Erker, via telefoonnummer 4267767. De Erker is te vinden aan de Jan van Avenesstraat 32. V.O.F. Inoordeinde 2 SCHIEDAM-KETHEL 1 TELEFOON 010-470 68 74 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Geïnspireerd door een recente publicatie in Het Nieuwe Stadsblad over ver keerde borden en richtingaan wijzingen heeft C. Raaphorst van AOV/Unie 55 er nog en kele gevonden. In een brief aan het college van b en w heeft de gemeenteraadsfractie AOV/U nie 55+ vragen gesteld over deze verwarrende verkeerssitua ties en de slechte bereikbaarheid. De fractie vindt dat de wegwerk zaamheden niet ten koste van de bereikbaarheid en de veiligheid mogen gaan en stelt dat er al herhaaldelijk aandacht is ge vraagd voor de onveilige situa ties die ontstaan door werk zaamheden rond de Nieuwe Damlaan en bij de kruising 's- Gravelandseweg en Van Haar- enlaan/Horvathweg. Raaphorst stoort zich aan de tekst 'Verkeerssituatie gewijzigt' bij de afrit vanaf Vlaardingen richting Schiedam centrum. „Wij willen weten waarom er geen standaardborden zijn, want schrijffouten als deze behoren niet voor te komen! Dit is toch geen visitekaartje, laat staan een aanmoediging om meer geïnte resseerd te raken in onze ge meente?" vraagt het AOV zich af. De tekst 'doorgaand werk verkeer afgesloten' zou beteke nen dat alleen doorgaand werk verkeer is afgesloten en ander verkeer wel door kan rijden, maar het omgekeerde lijkt de bedoeling te zijn; het gewone verkeer mag niet doorrijden, al leen werkverkeer. Als toppunt wordt beschouwd het bord voor de spoorbrug richting Schiedam. Onder een aanwijzing voor de situatie op de kruising, zitten drie borden van adverteerders op dezelfde staanders. De be langrijke boodschap sneeuwt hierdoor onder, want, „iedereen denkt dat het een reclamebord is" stellen de vragenstellers. Raaphorst vraagt zich boven dien af, of de adverteerders voor hun leentjebuur spelen betalen, of illegaal hebben getimmerd. SSywsrM* Ötorpafrt mcftlmkêt m Surj. ftaerfap %mêm, mm wmm mms SCHIEDAM De gemeen te Schiedam gaat in delen van de stad werken met 'vesti- gingsbeperkende maatregelen' voor huurders. Volgens wet houder A. Reijnhout van Volkshuisvesting wil de ge meente op deze manier meer grip krijgen op de sociale op bouw in kwetsbare wijken. Het gaat om delen van Nieuwland en Schiedam- Oost. „Door de open woningmarkt oe fent een aantrekkelijke wijk met heel aanvaardbare huren ook flinke uittrekkingskracht uit op de regio. Daar hebben we de landelijke politiek al voor ge waarschuwd bij het vaststellen van de huidige Huisvestingswet, die uitgaat van vrije vestiging door het hele land", aldus Reijn hout. „Van mensen kijk uit: la ten we in die wet een bepaling opnemen dat de gemeente, des noods met toestemming van de provincie of het regiobestuur, mag bepalen dat er een zekere rem op het binnenstromen van woningzoekenden uit omliggen de gemeenten met een heel laag inkomen mag worden aange bracht. Want als je dat niet doet, doorkruis je het herstructure- ringsbeleid van de gemeente en dat kan verpaupering tot gevolg hebben. In delen van Schiedam is dat nu het geval. De situatie was daar beter geweest als er geen grote instroom van buiten de stad - hoofdzakelijk vanuit Rotterdam - had plaatsgevon den. Laat ik daar heel eerlijk in zijn. Het gaat hierbij met name om de inkomensopbouw in de wijk en het aanbod van winkels en andere voorzieningen." Ingrijpen Volgens wethouder Reijnhout gaat Schiedam nu in samen spraak met beide woningcorpo raties 'in beperkte mate' ingrij pen bij de verdeling van goedko pere huurwoningen. „We heb ben bepaald dat mensen in delen van Nieuwland en Schiedam- Oost wat goedkoper mogen hu ren dan hun inkomen zou toe staan. Dat komt de verscheiden heid ten goede. Daarnaast willen we ingrijpen als we constateren dat in een bepaald complex te veel grote gezinnen wonen, waardoor overlast ontstaat." Meer specifiek gaat het om de noordzijde van de Parkweg, Jo- han de Wittsingel en omgeving, Dr. Zamenhoffstraat, Fahren- heitstraat, Dieselstraat en Lo- rentzstraat. Reijnhout benadrukt dat Schie dam het model, waarbij poten tiële huurders via het inleveren SCHIEDAM Liefhebbers van oude Fords konden zondag hun hart ophalen bij Ford dealer Vink EVAG. In het kader van '75 jaar Ford Nederland' kon men een groot aantal fraaie Fords uit de geschiedenis be wonderen en zien rijden. Zelfs een Ford Vedette uit 1949 was van de partij, maar ook de mo dellen uit de jaren zestig en ze ventig zoals de Ford Taunus en Capri. Heel wat liefhebbers wa ren vroeg (zomertijd) uit hun bed gekomen om vanaf tien uur de glimmende oude auto's van dichtbij te bekijken. Om 12.00 uur vertrok de stoet van ongeveer zestig wagens vanaf de dealer aan de Jan Evertsenweg in Schiedam voor een toertocht langs de petroche mische industrie op de Maas vlakte en ook het Brandweermu seum in Hellevoetsluis werd aan gedaan. De finish was de sport hal in Heinenoord. Ook na deze dag kunnen de lief hebbers blijven genieten van de Fords: zij kregen een gratis fraaie poster met alle Ford per sonenauto modellen die op het Europese vasteland zijn ge maakt. SCHIEDAM 'Kinderen van onze wereld' is het thema van een fototentoonstelling, die tot en met 12 mei is te zien in de openbare bibliotheek, aan het Stadserf 1. De foto's zijn gemaakt door amateur fotograaf Gerrit Brinkman, leerkracht aan de openbare basisschool De Troubadour. Brinkman is een fervent reiziger naar verre landen en heeft tijdens deze reizen veel foto's gemaakt van kinderen in allerlei leefsituaties. De tentoonstelling is geopend op maandag van 17.00 tot 21.00 uur, op dinsdag en donderdag van 13.00 tot 21.00 uur, op woensdag en vrijdag van 11.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM Ruim hon derdvijftig bewoners van de Vlaardingerdijk eisen een verla ging van de onroerende zaak belasting. Al eerder claimden zo'n vijftig omwonenden van de metrowerkzaamheden aan de dijk een schadevergoeding voor de overlast bij het project bureau Beneluxlijn. De OZB is een heffing op 'het genot krach tens eigendom en gebruik van onroerend goed' en juist dat genot vinden de bewoners ern stig geschaad door langdurige en grote overlast door de bouw van de metro voor de deur. "Maandenlange perioden van extreme geluidsoverlast, hevige trillingen en veel vervuiling van de woning en woonomgeving hebben de kwaliteit van het wo nen en dus het gebruik van de woning, sterk verminderd", menen de bewoners. Ook ver zakkende straten en angst door de steeds brekende gasleidingen hebben het wonen aan de Vlaardingerdijk zodanig ver pest dat de bewoners een ver goeding willen voor het verlies aan woongenot. Omdat de ge noemde overlast nu al ruim een jaar voortduurt en er nog flinke perioden van herrie te verwach ten zijn, wil men slechts de helft van de OZB-aanslag betalen. Vooral het intrillen van de damwanden werd als extreme overlast ervaren. In de periode van 15 januari tot 25 november 1998 zijn langs de Vlaardinger dijk meer dan 4000 stalen dam wanden en heipalen getrild en geslagen. „Het intrillen gebeur de met een niet afgeschermd hydraulisch trilblok en ging met trillingen en extreem hoog geluidsniveau gepaard. De af stand tussen de woning en tri- linstallatie bedroeg bij de mees te woningen slechts 8 meter", zo liet men aan het projectbu reau Beneluxlijn weten. „In de periode oktober/novem ber werd zelfs met drie trilin- stallaties binnen een totaalafs tand van minder dan 100 meter gewerkt. Pas na dreiging met juridische stappen door de be wonersvereniging is een alter natieve methode toegepast." In maart koos men voor voorbo- ren en werden palen geslagen in plaats van getrild. Later ging men weer door met intrillen. De metingen die werden ver richt toonden veel hogere waar den dan toegestaan. Door het schadebureau Beneluxlijn is nog niet gereageerd op de inge diende schadeclaim. J. de Kievith, secretaris van de Bewonersvereniging Schiedam- West, heeft er wel vertrouwen in dat de bezwaren tegen de OZB door de gemeente worden gehonoreerd: „Er is al eens met wethouders over gesproken en die dachten dat het wel lukt." SCHIEDAM De Stichting Ouderenwerk Schiedam is op zoek naar vrijwilligers voor de visiteclub De Woudhoek. Deze club is bedoeld voor ouderen, die weinig contacten buiten de deur hebben. Voor sommigen betekent de visiteclub een wel kome onderbreking van de da gelijkse sleur. De deelnemers komen iedere dinsdag van 9.30 tot 13.00 uur bijeen in dienstencentrum De Woudhoek. Onder leiding van twee vrijwilligers wordt er dan gezamenlijk koffie gedronken, gepraat en gegeten, maar ook deelgenomen aan activiteiten als spelletjes en handwerken. Belangstellenden voor dit vrij willigerswerk kunnen bellen met de Stichting Ouderenwerk, telefoon 2486888 (vragen naar Anneke van Gurp). van een woonbon hun voorkeur kenbaar maken, niet wil afschaf fen. „Het gaat om het realiseren van lokaal maatwerk. Dus het tegengaan van segregatie en het bevorderen van verscheidenheid in de wijk." Los van de wijk Directeur W. Koornneef van de Plusmarkt aan de Mgr. Nolens- laan (tevens voorzitter van de winkeliersvereniging) onder schrijft de visie van wethouder Reijnhout. „Er moet in Nieuw land snel iets gebeuren", zegt hij. „Er komen te veel mensen van buiten de stad binnen die volko men los staan van de wijk. Men sen met een uitkering, die niet optrekken met de andere bewo ners. Die alleen op de lage huren en de relatief goede woningen afkomen, maar verder absoluut niet integreren. Op die manier gaat de samenhang in Nieuw land ten gronde. Dat mogen we met elkaar niet laten gebeu ren...". SCHIEDAM Dit jaar is het twintig jaar geleden dat de fransman Jean Maurain de overstap naar het Schiedamse Hosman Frerelj maakte. Jean werkte op dat moment al ruim twaalf jaar in de fameuze** Parijse Brasserie 'Bistroquet' waar beroemdheden als Jean-Paul Belmondo, Ursula Andres en Salvador Dali tot de vaste clientele behoorden. De fijne kneepjes van de patisserie had hij daarvoor at|i geleerd in de bekende bakkerij Baudoin in Chatelleraut. Vandaag deN dag zijn Jeans taarten van Hosman Freres in heel Nederland bekend en genieten veel mensen van zijn gastvrijheid. Natuurlijk wilden ook de nieuwe eigenaren Karin en Michael van Bruggen hem graag i behouden. Omdat Jean al twintig jaar de man van de taarten bij de bistro is, licht hij een tipje van de sluier op en wil hij samen met chefi kok Olaf Oldenburg Schiedammers deelgenoot maken van zijn heerlijke recepten. De komende tijd publiceert Het Nieuwe Stadsblad i wekelijks de bereidingswijzen van deze gerechten, die men behalve zelf maken, ook kan proeven in Hosman Freres aan de Dam 8-10. Deze week het beroemdste nagerecht van Frankrijk, de Tarte Tatin: Bereidingsduur: anderhalf uur Benodigdheden: 6 grote Elstars (geschild, klokhuis eruit en gehal veerd); 55 gram ongezouten boter; 155 gram witte basterdsuiker en een pakje bladerdeeg. j Bereidingswijze: Zet een, bij voorkeur dikke, zwaardere pan met de boter op het vuur. Laat de basterdsuiker langzaam hierin karamellf- J seren tot het een goudbruin geheel is geworden. Haal de pan van he(t vuur en zet de gehalveerde appels met de bolle kant in de pan, dps met de uitgeholde kant naar boven. Plaats de pan na circa 20 minuten, 5 minuten in de oven op 220 graden (voorverwarmd). Dek na deze 5 minuten de pan af met het bladerdeeg (tot op de appels). Plaats de pan weer terug in de oven, circa 15 minuten. Haal de pan daarna uit de oven en laat 30 minuten afkoelen. Stort vervolgens dé i taart, door de pan om te draaien op een schaal of bord. Tip: Serveer lauwwarm met een lepel creme fraiche. Wijntip: Calvados. Men kan natuurlijk ook komen proeven in Hosman Freres Bistrot Auberge, tel. 4264096. Op vertoon van dit recept krijgt men bij dje Tarte Tatin van Hosman Freres een glaasje Calvados. ling op en ondersteuning van de voorlichting door hulpverle ners en geen vervanging hier van. Zij geven informatie over bijvoorbeeld ziektebeelden, onderzoeken, behandelingsme thoden, nazorg, hulpmiddelen en dergelijke. Verder geven ze"£, consument-gerichte informatie*; over voorzieningen en faeilitei-* ten in het eigen ziekenhuis en* de gezondheidszorg in het alge meen. SCHIEDAM - Honderden bezoekers zijn zaterdag naar de eerste patiënteninformatie markt gekomen in het Sehie- land Ziekenhuis. Hier presen teerden zich meer dan veertig patiëntenverenigingen. De markt was bedoeld om mensen de gelegenheid te bieden kennis te maken met deze verenigin gen en ervaring uit te wisselen met lotgenoten met eenzelfde ziekte of aandoening. Aanleiding was het vijfarig be staan van het patiëntenvoor lichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis. De vrij willige medewerkers van het patiëntenvoorlichtingscentrum verstrekken algemene informa tie aan patiënten, bezoekers en hulperleners. Dit is een aanvul- Tijdens de markt hebben ook veel mensen informatie ge vraagd van gespecialiseerde verpleegkundigen, het Service Punt Apotheken, de Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord en de GGD Nieuwe Waterweg Noord. 2x los balanceren voor de prijs van 1 SCHIEDAM In dienstencen trum Oost wordt zondag 4 april een koffie-inloop gehouden. De inloop duurt van 13.30 tot 15.30 uur en de toegang is gratis. In dienstencentrum De 4 Molens wordt op Koninginnedag een Oranjebal georganiseerd. Het bal begint om 19.30 uur en de muziek wordt verzorgd door Evert M. Sound. Toegangskaarten a 7,50 zijn reeds in de voorverkoop ver krijgbaar. kunststofkozijnen Fabricage in eigen fabriek ft Warmte-isolerend en onderhoudsvrij 2 Dubbele beglazing Snelle levering 10 laar garantie Concurrerend In prils Ampérestraat 4 Vlaardingen Telefoon 010-4349833 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 31 MAART 199913-1441 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP; R. Spierings, tel privé: 06 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé: 06 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen B.V. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Pennings ilJSEKSAM H« ftjEftffl m* mm t - - ,i* m ftmw Hm$ M\ Hel bord waar de A O V-fractie zich het meest over opwindt: de verkeersveiligheid raakt ondergeschikt aan de advertenties. Woningzoekenden in delen Schiedam gerichter geplaatst NS Wethouder A. Reijnhout Volkshuisvesting): „Het gaat om het realiseren van lokaal maatwerk. Van binnen en buiten worden de Fords bewonderd. Patissier Jean Maurain en chef-kok Olaf Oldenburg van Hosman Freres. Uw specialist in: banden, uitlijnen, balanceren, bandenreparatie, lichtmetalen velgen, sneeuwkettingen*, skiboxen*, enz, enz... Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010-4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 A BAKKER A Zn t n>> Showroom geopend van maandag t/m zaterdag van 9.00-15.00 uur. Vraag geheel vrijblijvend prijs op voor het leveren en plaatsen van uw kozijnen. J

Het Nieuwe Stadsblad | 1999 | | pagina 3